رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید هارد 4TB

HARE46
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان لیون

میخوام هارد 4 ترا بخرم ولی بین مدل وسترن آبی ، سیگیت بارکودا  و ... موندم کدوم رو بگیرم!

برای  آرشیو  ( فیلم ، موزیک و ... )  مغازه استفاده میشه ، نصف  روز همیشه کامپیوتر کار میکنه و اکثر مواقع هم در حال رایت یا کپی کردن هست. آرشیوم خیلی برام مهمه به همین خاطر هارد که استفاده میکنم باید از همه نظر برام مطمئن باشه.

حالا  به نظر شما کدوم رو بخرم از این مدل های پایین؟ فقط یه چیز کسی میدونه این مدل های متفاوت سیگیت هریک بیشتر برای چه  کاربرد داره؟

http://lioncomputer.ir/product/9760/هارد+اینترنال+سیگیت+Barracuda+4TB/

http://lioncomputer.ir/product/9789/هارد+اینترنال+سیگیت+SkyHawk+4TB/

http://lioncomputer.ir/product/6510/+هارد+وسترن+بلو+4+ترابایت+WD40EZRZ/

لینک به دیدگاه

سلام داداش من حدود یک سال هست دوتا هارد 4 ترا مدل های 

http://lioncomputer.ir/product/5420/Seagate+Surveillance+HDD+4TB+5900+RPM+64MB+Cache+SATA+6.0Gb%2Fs/

دارم بسیار راضی هستم ....

سرعت کپی بالا و بسیار کم صدا و خنک هستن .....

پیشنهاد من فقط مارک ( seagate  ) هست ...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mahanhemati68 گفته است :

سلام داداش من حدود یک سال هست دوتا هارد 4 ترا مدل های 

http://lioncomputer.ir/product/5420/Seagate+Surveillance+HDD+4TB+5900+RPM+64MB+Cache+SATA+6.0Gb%2Fs/

دارم بسیار راضی هستم ....

سرعت کپی بالا و بسیار کم صدا و خنک هستن .....

پیشنهاد من فقط مارک ( seagate  ) هست ...

فقط تفاوت این دو مدل در چی هست

لینک به دیدگاه

من فک کنم بروز بودن و مدل جدید تر هست سورویلنس ..... 

لینک به دیدگاه

یعنی کسی نیست در مورد هارد اطلاعاتی یا تجربه ی داشته باشه راهنمایی کنه؟!

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

بنده الان یکسالی هست که هارد segate skyhawk دارم و فوق العاده راضیم فقطم این هاردرو برای ارشیو استفاده میکنم .اینطور که تحقیق کردم این نوع هاردها طول و عمر و امنیت بالایی رو هم دارند.

لینک به دیدگاه

سری surveillance بیشتر برای کار با دوربینهای مداربسته استفاده میشه ... یکجورایی مخصوص این کار ساخته شدن (رایت و روشن بودن برای مدت طولانی)

لینک به دیدگاه

بهترین مدلهای روز دنیا در حال حاضر سری P توشیبا و باراکودای سیگیت هست . 

سیگیت قبلا سری دسکتاپ میزده که الان اسمش رو کرده باراکودا . یعنی کش 64 و 5400 دور و مخصوص کارای روزمره . که تو پارت نامبرهاشون DM دارن . قبلا سری دسکتاپ 5400 و یه چندتا 5900 میزدن ولی سری دسکتاپ اکثرا 7200 میزنه و معادل سری بلک وسترن هستن ولی با قیمتهای بسیار معقولتر و گارانتی معتبرتر تو ایران . این معادل سری X300 توشیبا هست .

سری اینترپرایز قبلی شده آیرن ولف مخصوص NAS و کارای شبکه و سیستمهای 24x7 . کش 128 و 7200 دور . که تو پارت نامبرهاشون NM دارن . معادل قرمز وسترن . ولی معمولا وسترن 64 میزنه و سری NAS سیگیت 128 . تو پارت نامبرهای 23 و 33 و 84 و ... سرعت رید و رایت بالاتر از 200 مگ بر ثانیه هست . ولی متاسفانه گارانتی اصلی ندارن تو ایران و در عوض قیمتای معقول نزدیک به دلاری اش دارن .این معادل سری N300 توشیبا هست .

سری سورولینس که شدن اسکای هایک که مخصوص دوربینهای نظارتی سازمانی هستن و کارای 24x7 و رایتهای پی در پی . اینها معمولا هم کش 64 و هم 128 دارن و جدیدا 7200 دورن . هرچند قبلا 5900 دور هم میزدن . که تو پارت نامبرهاشون VX دارن . معادل وسترن بنفش هستن ولی وسترن معمولا کش 64 میزنه ولی سیگیت 128 . 

و یه سری های دیگه که قیمتاش زیاد و کاربرداش متفاوته . 

من خودم 8 تا هارد با پارت نامبر NM0084 سیگیت رو از حدود 2 سال پیش با گارانتی متفرقه گرفتم که 6تاش تحت شبکه و تو NAS کار میکنن و دو تاش رو یه سیستمم . و یدونه سری VX سه ترا از حدود 3 سال قبل روی دوربینهای مدار بسته .

شما از هر کدوم بخوای میتونی روی سیستم استفاده کنی . هرکدوم که قیمت معقولتری داشت و ارزونتر بود . ولی در کل برای آرشیو سری گرین یا بلو وسترن یا باراکودا و دسکتاپ سیگیت مناسبترین گزینه هست . یه موقع اگه گیرتون اومد دست دوم مثلا بنفش وسترن و قیمت خوب بخرین هیچ ممانعتی نداره و همشون روی سیستم جواب میدن . 

ولی خودم توصیه به وسترن نمیکنم . چون ریبرندهاش و ریفر شده هاش توی ایران حتی با گارانتی معتبری مثل سازگار و فروشگاههایی مثل دیجی کالا داره بفروش میرسه . ولی سیگیت همشون اصلی ان و . . .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

بهترین مدلهای روز دنیا در حال حاضر سری P توشیبا و باراکودای سیگیت هست . 

سیگیت قبلا سری دسکتاپ میزده که الان اسمش رو کرده باراکودا . یعنی کش 64 و 5400 دور و مخصوص کارای روزمره . که تو پارت نامبرهاشون DM دارن . قبلا سری دسکتاپ 5400 و یه چندتا 5900 میزدن ولی سری دسکتاپ اکثرا 7200 میزنه و معادل سری بلک وسترن هستن ولی با قیمتهای بسیار معقولتر و گارانتی معتبرتر تو ایران . این معادل سری X300 توشیبا هست .

سری اینترپرایز قبلی شده آیرن ولف مخصوص NAS و کارای شبکه و سیستمهای 24x7 . کش 128 و 7200 دور . که تو پارت نامبرهاشون NM دارن . معادل قرمز وسترن . ولی معمولا وسترن 64 میزنه و سری NAS سیگیت 128 . تو پارت نامبرهای 23 و 33 و 84 و ... سرعت رید و رایت بالاتر از 200 مگ بر ثانیه هست . ولی متاسفانه گارانتی اصلی ندارن تو ایران و در عوض قیمتای معقول نزدیک به دلاری اش دارن .این معادل سری N300 توشیبا هست .

سری سورولینس که شدن اسکای هایک که مخصوص دوربینهای نظارتی سازمانی هستن و کارای 24x7 و رایتهای پی در پی . اینها معمولا هم کش 64 و هم 128 دارن و جدیدا 7200 دورن . هرچند قبلا 5900 دور هم میزدن . که تو پارت نامبرهاشون VX دارن . معادل وسترن بنفش هستن ولی وسترن معمولا کش 64 میزنه ولی سیگیت 128 . 

و یه سری های دیگه که قیمتاش زیاد و کاربرداش متفاوته . 

من خودم 8 تا هارد با پارت نامبر NM0084 سیگیت رو از حدود 2 سال پیش با گارانتی متفرقه گرفتم که 6تاش تحت شبکه و تو NAS کار میکنن و دو تاش رو یه سیستمم . و یدونه سری VX سه ترا از حدود 3 سال قبل روی دوربینهای مدار بسته .

شما از هر کدوم بخوای میتونی روی سیستم استفاده کنی . هرکدوم که قیمت معقولتری داشت و ارزونتر بود . ولی در کل برای آرشیو سری گرین یا بلو وسترن یا باراکودا و دسکتاپ سیگیت مناسبترین گزینه هست . یه موقع اگه گیرتون اومد دست دوم مثلا بنفش وسترن و قیمت خوب بخرین هیچ ممانعتی نداره و همشون روی سیستم جواب میدن . 

ولی خودم توصیه به وسترن نمیکنم . چون ریبرندهاش و ریفر شده هاش توی ایران حتی با گارانتی معتبری مثل سازگار و فروشگاههایی مثل دیجی کالا داره بفروش میرسه . ولی سیگیت همشون اصلی ان و . . .

سیگیت بارکودا 2 مدل داره کدومش بهتره ؟

1. https://www.digikala.com/Product/DKP-393705/هاردديسک-اينترنال-سيگيت-مدل-BarraCuda-ST4000DM004-ظرفيت-4-ترابايت

2. https://www.digikala.com/Product/DKP-189236/هاردديسک-اينترنال-سيگيت-مدل-BarraCuda-ST4000DM005-ظرفيت-4-ترابايت

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، dr_saman گفته است :

مدل با پارت نامبر 0005 بهتر هست . چون 5900 دور هست

پارت 004 حافظه کش 256 مگ داره ، این چی کاربرد بیشتر نداره ؟

لینک به دیدگاه

مدل 4 ترا وسترن قرمز بخر طول عمرشون 35 درصد بیشتر از هاردهای معمولی هست با اینکه دور هارد 5400 هست ولی سرعت رید و رایت بین 120 تا 160 هست خیلی هم بی صدا هستن الانم خودم دارم استفاده میکنم من دو تا هارد برای فروش دارم مدل گلد وسترن یه شاهکاری هست برای خودش قیمتش تو لیون 1240 هست با 55 روز کارد من بهتون 700 میدم 45 درصد زیر قیمت آک 

لینک به دیدگاه

داداش من 22 ترا بایت هارد دارم ....2 تا 4 ترا اینترنال ....یک 5 .4 .3 ترا اکسترنال ...همه و همه سیگیت ....ماشاا...همه عالین اند....من بازم بخوام بخرم سیگیت میخرم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

مدل 4 ترا وسترن قرمز بخر طول عمرشون 35 درصد بیشتر از هاردهای معمولی هست با اینکه دور هارد 5400 هست ولی سرعت رید و رایت بین 120 تا 160 هست خیلی هم بی صدا هستن الانم خودم دارم استفاده میکنم من دو تا هارد برای فروش دارم مدل گلد وسترن یه شاهکاری هست برای خودش قیمتش تو لیون 1240 هست با 55 روز کارد من بهتون 700 میدم 45 درصد زیر قیمت آک 

ممنون ، دست دوم خریدار نیستم

در 11 ساعت قبل، mohsen19x گفته است :

داداش من 22 ترا بایت هارد دارم ....2 تا 4 ترا اینترنال ....یک 5 .4 .3 ترا اکسترنال ...همه و همه سیگیت ....ماشاا...همه عالین اند....من بازم بخوام بخرم سیگیت میخرم

ممنون

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، AminC گفته است :

مدل 004 تولید 2017 با دو پلاتر و 4 هد و 256 مگ کش و 5400دور  و مدل 005 تولید 2016 سه پلاتر و 6 هد و 64 مگ کش داره و 5900 دور! 004 قیمتش 130 دلاره 005 100 دلاره.

با این وجود همون 005 بهتره ولی از نظر قیمت باید اختلاف زیادی داشته باشه ولی نداره !

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/13, 11:21:03، dr_saman گفته است :

مدل با پارت نامبر 0005 بهتر هست . چون 5900 دور هست

در 18 ساعت قبل، AminC گفته است :

اتفاقا 004 بهتر هستش با تعداد هدکمتر یعنی استهلاک کمتر و نویز کمتر و ...

یکی میگه 004 و یکی دیگه میگه 005 ، لطفا یکم توضیح بدید که چرا کدومش بهتره و اون یکی رو نخریم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...