رفتن به مطلب

ایا 8گیگ رم برای سیستم گیمینگ حرفه ای کافیه؟

Javadmpower
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

چرا گیمرها بیش از 8 گیگ رم میخرن؟

من خودمم کلی پول دادم و 4تا 4 گیگ gskill خریدم

وقتی در یک زمان فقط یه بازی اجرا میکنیم چه دلیلی داره که رم پر بشه و 8گیگ کم بیاد؟

بعضیا هم که میگن فقط trident Z دوست دارم

اونم 3200 باس

!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای چه رزولیشنی با چه کیفیتی منظور تون هست ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام

وقتی در یک زمان فقط یه بازی اجرا میکنیم چه دلیلی داره که رم پر بشه و 8گیگ کم بیاد؟

اونم 3200 باس

!!

دیگه رم 8 هم داره منقرض میشه و گیم های جدید حجم های بالاتری میطلبند . ولی برای fhd رو الترا برای بازی های فعلی 8 گیگ رم کنار یه ssd جوابگو هست  بنظرم.

دوستان دیگه هم باید نظرشون رو بدن تا به یه جمع بندی درست رسید .

لینک به دیدگاه

چون یکسری بازی هستند که به رم بیشتر احتیاج دارن کاملا منطقی

لینک به دیدگاه

من خودم بتل آنلاین میزنم توی بازی نزدیک به 10 گیگ رم هم کشیده از سیستم 

کلا برای گیمر حرفه ای 16 نیازه 

مخصوصا ما که اکثر بازی ها رو کرکی بازی میکنیم

یادمه بازی cod infinite warfare رمم که 8 بود بازی باز نمیشد اصلا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

سلام

اونم 3200 باس

!!

واسه بازیهای الان رم 8 واسه بعضی از بازیها مثل کال اف کم میاد ، رمهای حرفه ای درسته گرونترن اما تو فریم دهی خودشونو نشون میدن مخصوصا تو بازیهای جهان باز که فرکانس رم تاثیر گذاره و شنیدم واسه باندل ای ام دی بهتره رم فرکانس بالا بگیری که بهتر کار میکنن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

برای چه رزولیشنی با چه کیفیتی منظور تون هست ؟؟

همون fhd یا نهایتش 2k

البته اگه درمورد 4k هم توضیح بدین که دقیقا رزولوشن بالا چطور باعث افزایش فشار روی رم‌ میشه ممنون میشیم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ÐÀVɨÐ071 گفته است :

من خودم بتل آنلاین میزنم توی بازی نزدیک به 10 گیگ رم هم کشیده از سیستم 

کلا برای گیمر حرفه ای 16 نیازه 

مخصوصا ما که اکثر بازی ها رو کرکی بازی میکنیم

عجیبه برام

رم خوره دارن بعضی بازیا انگار

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

واسه بازیهای الان رم 8 واسه بعضی از بازیها مثل کال اف کم میاد ، رمهای حرفه ای درسته گرونترن اما تو فریم دهی خودشونو نشون میدن مخصوصا تو بازیهای جهان باز که فرکانس رم تاثیر گذاره و شنیدم واسه باندل ای ام دی بهتره رم فرکانس بالا بگیری که بهتر کار میکنن

خیلی عالی

اما فک نمیکردم‌ این اتفاقا بیوفتن

میترسم‌کم کم همین 16گیگ هم کم بیاد

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز 8 گیگ رم برای یه گیمر که بودجه نداره مناسبه

و برای 90 درصد بازیهای روز کفایت میکنه

باس رم تاثیری توی فریم نداره مگر در حد 2-5فریم

اگه بازی باشه که 8گیگ رم رو کلا استفاده کنه معلومه واقعا مضخرف ساخته شده

مثل بتمن آرکام نایت

من هم بتل 1 رو با 8 گیگ رم و الترا با 60 فریم بازی کردم نمیدونم چجوری دوستمون میگه اصلا باز نشد xD

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

مثل بتمن آرکام نایت

با کل نظرت موافقم ولی با این یه تیکه به شدت مخالف. این بازی سومین بازی عالی از بهترینا از نظر شخصی خودمه. البته اگه اخرین اپدیت رو که پورتشو درست کردن بازی کنی. در ضمن نهایتش 6 گیک رم میخواد. بهترین فریم دهی رو روی سی پی یو های ضعیف داره. برعکس قبل از اپدیتش.

لینک به دیدگاه

والا در مورد فرکانس رم نظری ندارم (خودم geil evo x 3200 گرفتم ولی رو 2133 استفاده معمولم رو ازش دارم) ولی برای حجم کلی باید بگم 8 گیگ کفاف یه سیستم معمولی کاری رو هم نمیده رو ویندوز 10 چه برسه به گیمینگ

الان سیستم من تو حالت idle با یه کروم باز، 25 درصد ram اش مشغوله که میشه 4 گیگ. یعنی همیشه خدا 4 گیگ از رمم مشغوله (تازه هنوز برنامه های اصلی و startup هاش رو نریختم)

لینک به دیدگاه

نقل قول

من هم بتل 1 رو با 8 گیگ رم و الترا با 60 فریم بازی کردم نمیدونم چجوری دوستمون میگه اصلا باز نشد xD

اگر به نوشته بنده توجه کنید من نگفتم بتل باز نشده 

نقل قول

قبلا که رمم 8 بود توی بازی ها که میرفتم میدیدم 7 گیگ تا 7.5 بیشتر رم نمیکشه به خاطر همین فکر میکردم 8 گیگ رم کافیه .

اما از زمانی که رم 16 گرفتم همون بازی ها رو دیدم که داره 8 تا 8.5 رم میکشه

البته من تنظیمات بازی رو تا ته میکشم بالا و مانیتورم 75 hz هست

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

با کل نظرت موافقم ولی با این یه تیکه به شدت مخالف. این بازی سومین بازی عالی از بهترینا از نظر شخصی خودمه. البته اگه اخرین اپدیت رو که پورتشو درست کردن بازی کنی. در ضمن نهایتش 6 گیک رم میخواد. بهترین فریم دهی رو روی سی پی یو های ضعیف داره. برعکس قبل از اپدیتش.

دوست عزیز کل دنیا از پورت داغون اون بازی آگاه هستن

من نگفتم داستانش بده یا گیمپلیش مشکل داره

ولی بازی بشدت بد به روی پی سی پورت شده

درسته خودم به هیچ عنوان از آخرین ساخته کوجیما خوشم نیومد اما کافیه برید و نگاهی بهش داشته باشید منظورم متال گیر سالید 5 هست

اصلا در 2-3ساعت بازی شاید 1-2بار شاهد باشید فریم از 60 بیاد روی 59 از بس بازی اپتیمایز ساخته شده برای پی سی

در سمت مخالفش این بتمن که 12 گیگ رم کم کم نیاز داشت حتی خود کمپانیش هم گفته بود که کاربران ویندوز 10 نیاز به حداقل 12 گیگ رم دارن!

البته اگه این موضوع رو شرکتش فیکس کرده باشه بنده خبر ندارم اما من همون روز که بازی اومد روی اکانت یکی از دوستان بازی کردم بشدت افت فریم و تیک داشت بازی ولی از لحاظ داستانی قشنگ بود و از این لحاظ ایرادی بهش نیست

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

لبته اگه این موضوع رو شرکتش فیکس کرده باشه بنده خبر ندارم اما من همون روز که بازی اومد روی اکانت یکی از دوستان بازی کردم بشدت افت فریم و تیک داشت بازی ولی از لحاظ داستانی قشنگ بود و از این لحاظ ایرادی بهش نیست

همه میدونن که وقتی بازی اومد بدترین پورت رو داشت. اخرین اپدیت که کرک شد رو بازی کن. الان بهترین پورت رو داره قبلا بدترین پورت بود. سیستم منم i7 7700 و 8gb رم و gtx 1060. روی حداکثر تنظیمات 60 فریم ثابت میگیرم. البته از  nvidia game works فقط rain رو روشن میکنم. بقیه تنظیمات روی حداکثر و رزولوشن 1080p. و کل رم ام تو اوجش 6 گیگ پر میشه با بازی و ویندوز. ویندوزمم win10 v1607

روزی که بازی اومد فریمم از 20 تا 50 متغیر بود یه سره افت و خیز داشت.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

البته اگه

اینم از سیستمم دادا

New Bitmap Image.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

والا در مورد فرکانس رم نظری ندارم (خودم geil evo x 3200 گرفتم ولی رو 2133 استفاده معمولم رو ازش دارم) ولی برای حجم کلی باید بگم 8 گیگ کفاف یه سیستم معمولی کاری رو هم نمیده رو ویندوز 10 چه برسه به گیمینگ

الان سیستم من تو حالت idle با یه کروم باز، 25 درصد ram اش مشغوله که میشه 4 گیگ. یعنی همیشه خدا 4 گیگ از رمم مشغوله (تازه هنوز برنامه های اصلی و startup هاش رو نریختم)

دوست عزیز اتفاقا رم 8 گیگ روی hd و fhd بازی های بروز و تنظیمات مدیوم جوابگو هست،بنده با آخرین ورژن ویندوز 10  حالت عادی 2 گیگ بیشتر رم استفاده نمیشه
به نظرم رم 8 همچنان جوابگوی گیم عادی هست

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

8 واسه اکثر بازی ها کافیه

ولی روی فرکانس رم زیاد حساس نباش که چندان تاثیری نداره

درکل واسه گیم حجم رم به فرکانس ارجعیت داره

اگه رم با فرکانس پایینتر برداری بجاش روی گرافیک خرج کنی تاثیر بیشتری احساس میکنی

لینک به دیدگاه

کلا چند تا بازی هستند که رم بالای ۸گیگ نیاز دارند ولی در آینده احتمالا شامل اکثر بازی ها بشه.

یا ۸گیگ رم   بعلاوه SSD  (برای افرایش سرعت پیج فایل در مواقع پر شدن رم)    یا ۱۶ گیگ رم .

در مورد هم  که عادی هست همه رم سرعت بالا دوست دارند مخصوصا اگه سی پی یو خوب روی سیستم باشه

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

درود

اصولا به سیستم‌های پیشنهادی بازی‌های جدید نگاه کنید و تصمیم بگیرید

در ضمن نکته‌ای که اکثر مواقع به وقوع می‌پیونده اینه که،‌ هر مقدار رم‌تون بالاتر باشه، به همون مقدار از رم استفاده می‌شه، مثلا اگه رم‌تون 8 گیگ هست و یه بازی از 6 گیگ اون استفاده می‌کنه، ممکنه اگه رم 16 گیگ داشته باشین همون بازی از 12 گیگ از رم‌تون استفاده کنه... ( بستگی به پردازنده و برنامه نویسی کنترل مموری بازی و همچنین موتور بازی‌سازی هم داره)

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان

نتیجه ای که گرفتم واسه سیستم حرفه ای گیم حداقل باید 16 تا رم داشته باشیم  برای FHD بالاتر دیگه هزینه اضافیه

لینک به دیدگاه

بنظرم رم 16 گیگ حداقل رمی هست که برای سیستم گیمینگ باید خریده بشه . به 2 دلیل

1.آینده نگری 

2.اختلاف قیمت بین رم 8 و 16 خیلی نیست.البته الان کلا قیمتا فضایی شده نمیشه گفت متاسفانه

لینک به دیدگاه

درود

در حال حاضر اکثر بازی های بالای 8 گیگ مطلبن و این مطلب رو بگم که اگر بخواید  برید بالا 8 گیگ

مسلما 16 گیگ بشه بهتره هم از لحاظ اقتصادی و هم آینده نگری

بازی بتمن که تازه اومده و مشکلاتی داشت بنده در حین بازی در رزولوشن 900p تا حدود 11 گیگ رم هم دیدم که داشت مصرف میکرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...