رفتن به مطلب

خرید هدفون برای سبک متال

iman0013
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

سال نوتون مبارک.خوشحالم که راضی بودین ازش(عموما audio technica با توجه به قیمت محصولاتش عملکرد خوبی درتفکیک جزییات داره  بخصوص برای سبکی که مدنظر داشتین) و ممنون از اینکه تجربه ی استفادتون رو به اشتراک گذاشتین.برای مشکل کیفیت صدا هم بشدت پیشنهاد میکنم  از خروجی پشت کیس استفاده کنین(مدل کارت صداتون رو نفرمودین اما کارت صداهای آنبرد جدید برای هدفون هایی در این رده بنظر بنده کاملا کفایت میکنن) و درصورتی هم که حوصله ندارین یا دسترسی به پشت کیس به هر دلیلی سخت هست برای  تعویضش با اسپیکر تنها 2 راه باقی میمونه .1: اینکهdac/amp مثل fiio k1 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادین تهیه کنین که بنظرم بهترین مورد هست  یا کارت صدای external مثل creative soundblaster g1   تهیه کنین که بنظرم اتلاف بودجه هست (با وجود اینکه درمحدوده ی بودجه ای که درنظر دارین هست) این موارد با توجه به usb بودنشون امکانش هست که از  control panel زمانی که قصد switch  خروجی رو دارین بین هدفون و اسپیکر استفاده کنین یا نرم افزار هایی هست که میتونین hotkey روی کیبورد تنظیم کنین برای راحتی بیشتر یا حتی خودتون script ذخیره کنین برای سویچ سریع بدون انجام پروسه ی عادی.درهرحال dac /amp fiio k1 که دوست عزیزمون پیشنهاد دادن به مراتب گزینه ی بهتری هست.

2:اینکه کارت صدایی تهیه کنین که خروجی هدفون و اسپیکرش جدا باشه و هردو رو همزمان متصل کنین(دارای amp جداگانه برای هدفون هستند) و از محیط نرم افزار خود کارت صدا بدون تعویض کابل switch کنین..البته مزیت dac/amp  اینه که همه جا میتونین از کیفیت بالاتر بصورت همراه استفاده کنین البته با توجه به هدفونی که دارین  نباید انتظار افزایش سطح detail وجزییات یا تفکیک آنچنانی داشته باشین و اگر تفاوتی ایجاد بشه عموما بارزترین تغییر در حجم یا کنترل bass صورت میگیره.

درهرحال برای اینکه زیاد هزینه نکنین  اگه امکان وصل کردن هدفون به پشت کیس فراهم هست اما همچنان نویز کارت صدای  مینبورد پابرجاست میتونین یه کارت صدای داخلی جداگانه ارزون مثل audigy value تهیه کنین که درحال حاضر گمان کنم گرونتر شده و  حدود 120 تومن قیمتش باشه البته خروجی جداگانه اسپیکر و هدفون نداره)  فقط توجه داشته باشین که کاور و شیلد خاصی نداره برای جلوگیری از نویز احتمالی که در اونصورت باید ببینین چی موجب نویز انداختن میشه داخل کیستون.یا با تهیه ی dac کاملا از شر نویز داخلی خلاص بشین.

یه مورد دیگه هم اضافه کنم که سعی کنین مدت زمان طولانی با صدای بلند و هدفون موسیقی گوش ندین بخصوص سبک متال که شنواییتون رو بشدت و چندین برابر اسپیکر تحت تاثیر قرار میده.

موفق باشین

سال نوی شما هم مبارک ممنون از وقتی که گذاشتید نمیدونم چجوری تشکر کنم...

پس همون خرید dac کار بهتریه،این مدل fiio k1  رو جایی سراغ دارین بفروشه؟

در 6 ساعت قبل، shocker78 گفته است :

بعید میدونم از کیس باشه من خودم کیس گرین دارم. منظورم اورکلاک دستی نیست. مادربوردهای ایسوس با چندتا کلیک توی بایوس اورکلاک میشن. یه قسمتی هست تو صفحه اصلی بایوس  به نام Ez tuning

اونجا رو چک کن روی normal باشه. محض احتیاط بایوس رو رست کن و یه تست بزن. من دقیقا همین مشکل نویز و خش خش رو داشتم توی بازی ها هم شدیدتر میشد.

مشخصات سیستمتون هم خیلی شبیه منه 

اونجا هم روی نرماله،من هدفون رو روی پورت عقب کیس هم تست کردم ولی خب خیلی بهتر نشد،پشت کیس چون اسپیکر 5.1 دارم نمیتونم هدفون رو اونجا استفاده کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، iman0013 گفته است :

پس همون خرید dac کار بهتریه،این مدل fiio k1  رو جایی سراغ دارین بفروشه؟

ظاهرا توی iranheadphone موجود نیست تنها فروشگاه اینترنتی که ظاهرا موجوده اینجاست:

https://www.apple.ir/product/آمپلی-فایر-قابل-حمل-مدل-K1/dp/gsa4395ddb6

هیچ تجربه ی خریدی ندارم از این سایت. خودتون هم سرچ کنین ببینین شاید تونستین پیدا کنین.

توجه داشته باشین این amp/dac فقط به عنوان اینکه مشکل نویز زیاد دارین و خروجی کارت صداتون رو فقط به اسپیکر اختصاص دادین  پیشنهاد میشه و به این دید بهش نگاه کنین چون به عنوان یه مورد مقرون به صرفه و قابل حمل با قیمت مناسب هست  و نباید توقع افزایش کیفیت آنچنانی ازش داشته باشین حتی با وجود اینکه از چیپ dac مشابه Q1 و e17k  استفاده شده (pcm5102) و با توجه به قیمت پایینش حتی فاقد امکان تغییر حجم صدا یا میزان gain  یا bass boost روش هست البته مزیتش اینه که بسیار کوچک و قابل حمل شده.متاسفانه توی یه سری بررسی ها کمی اغراق میشه و همه ی بررسی های سایت ها قابل اطمینان نیستن بخصوص در مورد صدا و موارد سلیقه ای و گاها بیش از حد از یسری قطعات تعریف میشه.

موفق باشین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...