رفتن به مطلب

سُنت شکنی اینتل پس از یک دهه: جزئیات بیشتری از پردازنده های i3 8350K و i3 8100 منتشر شد

Recommended Posts

8th-gen-2x1.thumb.jpg.2cf7edb8693e62d8573795563bf830aa.jpg

به نظر می رسد پاسخ اینتل به پردازنده های Ryzen شرکت رقیب، به معنای فاصله گرفتن پرچم آبی ها از روند معمولشان باشد. این موضوع که پردازنده های Ryzen با محدوده های قیمتیشان، چیپ هایی بسیار وسوسه برانگیز و ساختارشکنانه هستند یک حقیقت قبول شده است. با این تفاسیر، به نظر می رسد اینتل نیز به فکر مقابل به مثل و تدارک پاسخی محکم (و حتی لازم) به خطر پردازنده های Ryzen برای سری پردازنده های این شرکت که برای سال ها بدون تغییر عرضه می شدند، است.

598ae19a50ccd_MoreDetailsSurfaceonCoffeeLakeLineupi3-8350Ki3-8100SpecsLeakedAgain.thumb.jpg.9c24feba8574c890b33bd29cdae4cee8.jpg

تا کنون کمی اطلاعات از Core i3 8350K و Core i3 8100 از سری پردازنده های Coffee Lake منتشر شده است اما اینبار اطلاعات جدید همچون مهر تأیید بر ذهنیت ما از این پردازنده ها و جایگاه آنان می باشد. اکنون به نظر می رسد اینتل قصد دارد از این پس چیپ های 4 هسته ای / 4 رشته ای خود را تحت برند Core i3 عرضه کند و تحولی اساسی در کل خانواده محصولات میان رده خود ایجاد کند. البته این امر موجب شکل گیری سوالاتی هم درباره سری Core i5 در ذهن می شود؛ به نظر می رسد پردازنده های رده پایین این سری مبتنی بر چیپ هایی چهار هسته ای مجهز به فناوری HyperThreading باشند اما انتظار می رود برخی مدل های رده بالای آن هم دارای شش هسته فیزیکی و بدون وجود فناوری HyperThreading باشند! این یعنی رده بندی بازار مشخصی که اینتل تقریباً یک دهه قبل با پردازنده های 45 نانومتری Nehalem آغاز کرد در این نسل به پایان خود می رسد. همچنین از این پس باید پردازنده های ضعیف تر Core i5 را نیز در محدوده Core i3 در نظر گرفت و با این سری مقایسه کرد.

منبع: TechPowerUp

مترجم: مجید بکائیان

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

برای من سوال اینه اگه این 8350K تا 4.2  اور بشه میتونه به اندازه یه 7600k پرفومنس بده تو بازی   o.O

اگر بشه که دیگه ................

KCN7C8fkkqsdLmr3.jpg

لینک به دیدگاه

عجب جنگی شده این جنگ amd و intel به هم رحم نمیکنند فکر کنم از این به بعد amd بازار رده بالا رو توی دستش میگیره intel بازار  رده متوسط و پایین کلا همه چیز برعکس میشه

لینک به دیدگاه

واقعا دیگه عجب رقابتی شده. درسته اینتل هی پردازنده هی غول خودشو میده بیرون و درسته همش از Amd جلوتر بود خیلی اما دیگه حالا سلطه کامل اینتل به پایان رسیده و بلاخره Amdهم یه سهمی ازین بازارو بدست بگیره.

این جنگ و ارزون شدن قطعات تنها به نفع مصرف کننده هاست و بر اساس پرفورمنس هرکسی با توجه به نیازش دیگه راحت میتونه خرید کنه.

فن بازی بدرد نمیخوره باید واقع گرایانه نگاه کرد کدوم پردازنده با توجه به قیمت به دردت میخوره؟

لینک به دیدگاه

این سری پردازنده های جدید اینتل هم به بازار بیان چه شیر تو شیری بشه...  ?

پ.ن: من هم با دوستان موافق هستم... الان با وجود پردازنده های مختلف در بازار و همچنین قیمت مناسب اون ها کاربران دست بازتری در انتخاب و خرید با توجه به نیاز و کاربرد شون دارند!

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

این جنگ 100درصد به نفع ما مصرف کننده ها هست 

کی جنگ amd  یا انویدیا شروع بشه خدا میدونه اون جنگ از این جنگ حساس تر و دیدنی تر میشه 

:ph34r: 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، raajer گفته است :

کی جنگ amd  یا انویدیا شروع بشه خدا میدونه اون جنگ از این جنگ حساس تر و دیدنی تر میشه 

سال دیگه میبینی با کارت یک میلیونی میتونی 4k بازی کنی:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، raajer گفته است :

اره واقعا منتظر یه همچین روزی هستیم.

ولی خب کارتای amd رو که همه ماینرا میبرن بعدشم متاسفانه از وقتی دیگه amd عقب موند نتونست کارتی در حد انویدیا بده بیرون و همیشه یه نسل عقبتر بوده.

اگه عین این رایزن یه تلاشی انجام بده عالی میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، raajer گفته است :

آره دقیقا به نظرم اون جنگ مهم تر از این هم خواهد بود چون بالا ترین سیپیو ای که اکثر مردم برای کار خانگی میگیرن یک و سیصده ولی کارت گرافیک چی :D?

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

اره واقعا منتظر یه همچین روزی هستیم.

ولی خب کارتای amd رو که همه ماینرا میبرن بعدشم متاسفانه از وقتی دیگه amd عقب موند نتونست کارتی در حد انویدیا بده بیرون و همیشه یه نسل عقبتر بوده.

اگه عین این رایزن یه تلاشی انجام بده عالی میشه.

حرف شمارو قبول دارم در حال حاظر به طرز نا امید کننده ای کارتای amd  از انویدیا عقب هستن فک نکنم حدا اقل تا دو سال دیگه به انویدیا برسه اونم اگه انویدیا در جا بزنه ولی میشه فهمید انویدیا از درجا زدن اینتل درس بگیره  فاصله اش با رقیب بیشتر کنه 

یه نکته بدون تعصب بگم واقعا از لحاظ سخت افزار گرافیکی انویدیا خیلی جلوتره از amd  هست فقط بحث قیمت گذاری برای ما ایرانیا به لطف وارد کننده های با انصاف و مردم دوست 

ویرایش شده توسط raajer
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

گه عین این رایزن یه تلاشی انجام بده عالی میشه.

اینتل سر غرورش داره میبازه کم کاری کرد کلا. ۳ یا ۴ نسل فک کنم؛ پشت هم یه معماری داد فقط یه معماریو بهبود داد از نسل boradwell تا الان. نزدیک ۵ نسل شده که هر نسل نسبت به قبلی فقط ۱۵% قوی کرده. همین باعث شده که رو هوا بمونه.

ولی انویدیا کلا پیشرفتش عالی بوده الان gtx1060 خیلی از gtx 780 هم قوی تره با اینکه قیمت gtx 780 در حد gtx1080 بود موقع عرضه. نسل boradwell هم همزمان با این کارت بود تقریبا. ولی پیشرفت انویدیا کجا و اینتل کجا...

من طرفدار اینتلم ولی فن متعصب نیستم. ولی از این کم کاری و غرور اینتل حالم بهم میخوره. 

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

قیمت gtx 780ti روز عرضه ۶۹۹ دلار بود دقیقا مثل gtx1080ti.

الان بنچمارکارو دیدم؛ gtx1060 حتی از 780ti هم قوی تر جلوه داده. این یعنی پیشرفت. اینتل اگه سهم بازازشو به رخ بقیه نمیکشید و غرور نداشت به این روز نمیفتاد.

لینک به دیدگاه

خدا کنه حالا حالاها این جنگ ادامه داشته باشه و قیمت ها بیاد پایین و افرادی هم که کم درامد هستن و دوست دارن سیستم بروز داشته باشن هم بتونن لذت ببرن.

من که از پارسال میخوام یه سیستم ببندم  هی امروز و فردا میکنم?

حالا صبر میکنم سی پی یو های جدید اینتل و مادربرد های z370 بیاد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

قیمت gtx 780ti روز عرضه ۶۹۹ دلار بود دقیقا مثل gtx1080ti.

الان بنچمارکارو دیدم؛ gtx1060 حتی از 780ti هم قوی تر جلوه داده. این یعنی پیشرفت. اینتل اگه سهم بازازشو به رخ بقیه نمیکشید و غرور نداشت به این روز نمیفتاد.

بله دقیقا پیشرفت یعنی همین با دقیق تر بخوایم بگیم " هر اتفاقی که توی ایران رخ میده برعکس میشه پیشرفت" :D

----

این جنگ بین تو تولید کننده هم با پایین اوردن قیمت نیست ، همیشه به این صورته که جدید تر ها تقریبا همون قیمت هستن ولی پرفورمنس یه  خفن نسل قبلی رو در اختیار قرار میدن (تقریبا) 

مقلا 1060 داره قدر 980 رو میده و.. که خودتون بهتر میدونید

الان این 8350k یکی از بهترین سی پی یو ها برای سیستم های مید رنج هست واقعا عالی از اونجایی که ایرانی ها اکثرا مید رنج میبندن پس باید توی ایران براش سرکله بشکنن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amirhosein_gha گفته است :

خدا کنه حالا حالاها این جنگ ادامه داشته باشه و قیمت ها بیاد پایین و افرادی هم که کم درامد هستن و دوست دارن سیستم بروز داشته باشن هم بتونن لذت ببرن.

من که از پارسال میخوام یه سیستم ببندم  هی امروز و فردا میکنم?

حالا صبر میکنم سی پی یو های جدید اینتل و مادربرد های z370 بیاد?

دوست عزیز به نظر بنده صبر کردن اشتباه هست تا سری جدید بیاد و ارد بازار بشه سری یعدترش معرفی میشه باز مردد میشی به نظر بنده یه پردازنده خوب با مادربورد حدا قال تا 4 سال همه کاراتو ساپورت میکنه به جز کارای گرافیکی و بازی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ATER گفته است :

بله دقیقا پیشرفت یعنی همین با دقیق تر بخوایم بگیم " هر اتفاقی که توی ایران رخ میده برعکس میشه پیشرفت" :D

----

این جنگ بین تو تولید کننده هم با پایین اوردن قیمت نیست ، همیشه به این صورته که جدید تر ها تقریبا همون قیمت هستن ولی پرفورمنس یه  خفن نسل قبلی رو در اختیار قرار میدن (تقریبا) 

مقلا 1060 داره قدر 980 رو میده و.. که خودتون بهتر میدونید

الان این 8350k یکی از بهترین سی پی یو ها برای سیستم های مید رنج هست واقعا عالی از اونجایی که ایرانی ها اکثرا مید رنج میبندن پس باید توی ایران براش سرکله بشکنن.

همین سر و کله شکستن قیمتو در حد یه core i7  بالا میبره با وارد کننده ای مردم دوست و برادرای دلال محترم ایرانی :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ATER گفته است :

اینم باید در نظر بگیریم که i3 8370k داره نسل بعد میاد. اگه بخوایم قدرتشو با بازی های دوران خودش مقایسه کنیم انچنان هم پیشرفتی نکرده. میدونین مثالش چیه؟ مثل اینه که کارت های gtx 660 و 760 و 860 و 1060 تو دوران خودشون مید رنج ان و اگه بخوایم حساب کنیم همه یه ارزشو دارن از نظر سال عرضه.

I3 ها هم دقیقا همینه. درسته در حد i5 7600k ظاهر میشه این i3 8370k. ولی تو زمان عرضه و قدرتش تو بازی های نسل خودش فرقی با i3 7350k در نسل خودش نداره.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

ولی بحث سر اینه که پیشرفت i3 7100 نسبت به i3 6100 خیلی کم تر از پیشرفت i3 8100 نسبت به i3 7100 عه. یعنی اینتل بجای ۱۵% پیشرفتی که هر نسل داشته، ایندفعه نزدیک ۸۰% رسیده. یعنی قدرت تقریبا دو برابر شده. این یعنی جبران کم کاری و عواقب غرور بی جا

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

دوستان حالا به نظرتون چه زمانی این سی پی یو ها وارد ایران میشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Amirhosein_gha گفته است :

دوستان حالا به نظرتون چه زمانی این سی پی یو ها وارد ایران میشه؟

بستگی داره بین چند هفته تا چند ماه بعد از عرضه جهانی فک نکنم تاریخ عرضه رسمی هنوز مشخص شده باشه

لینک به دیدگاه

خوشم اومد،این میتونه خیلی تاثیر گذار باشه ولی تا قیمت آخرش مشخص نشه برای مصرف کننده شاید فرقی  به حال ما نداشته باشه البته بیشتر منظور به بازار داخل هست که همه جوره هوای دل مصرف کننده رو دارن:D

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali-S021 گفته است :

خوشم اومد،این میتونه خیلی تاثیر گذار باشه ولی تا قیمت آخرش مشخص نشه برای مصرف کننده شاید فرقی  به حال ما نداشته باشه البته بیشتر منظور به بازار داخل هست که همه جوره هوای دل مصرف کننده رو دارن:D

آره والا وارد کننده ها خیلی هوای دل ما مصرف کننده ها رو دارن خیلی خیلی :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

لینک به دیدگاه

دوستان یه نکته 

برخلاف قطعات دیگه که وارد کننده های محترم با اودلار 4 تا 5 تومنی یا بیشتر حساب میکنن قیمت cpu  خیلی به قیمت دلاری نزدیکتره چرا؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، raajer گفته است :

دوست عزیز به نظر بنده صبر کردن اشتباه هست تا سری جدید بیاد و ارد بازار بشه سری یعدترش معرفی میشه باز مردد میشی به نظر بنده یه پردازنده خوب با مادربورد حدا قال تا 4 سال همه کاراتو ساپورت میکنه به جز کارای گرافیکی و بازی

والا دوست دارم خرید کنم ولی اون چیزایی که میخوام یا موجود نیست مثل گرافیک یا قیمت های فضایی داره مثل رم

به همین دلیل ادم حس میکنه پول زور باید بده و کلا منصرف میشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amirhosein_gha گفته است :

والا دوست دارم خرید کنم ولی اون چیزایی که میخوام یا موجود نیست مثل گرافیک یا قیمت های فضایی داره مثل رم

به همین دلیل ادم حس میکنه پول زور باید بده و کلا منصرف میشه?

همینه دوست عزیز باید بسوزیم و بسازیم بهتر که نمیشه هیچ شاید بدترم بشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...