رفتن به مطلب

نا پایداری سیستم

mosmag
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

یه سیستم داشتم خونه دو سه سال پیش بسته بودم . 

حدود یه هفته ای بود مشکوک شده بودم چون تو بعضی از بازیا کرش میکرد .... ( طوریکه سیستم رو هیچکاریش نمیشد کرد حتی  خاموش هم نمیشد و فن ها هم میچرخید ولی دسترسی به محیط ویندوز وجود نداشت )

تا اینکه امروز چنتا تست furmark گرفتم که حتی 10 ثانیه هم دووم نمیاره .

بایوس رو ریست کردم

کابلای پاور رو عوض کردم

گرافیک رو درآوردم دوباره جا زدم

مشخصات سیستم هم :

280x powercolor

green 700hp

asrock z97x killer

4670k

خودم در مرتبه اول به گرافیک مشکوکم بعد به پاور (یه درصد خیلی کم هم مین ) 

درایور هم نسخه 17.4.3 هست جدیده رو دارم دانلود میکنم امتحان کنم

ویندوز 10 64bit آخرین آپدیت 

لینک به دیدگاه

احتمالا مشکلتون از پاوره؛ اگر براتون مقدور بود با یه پاور دیگه تست کنید

این مشکل فریز شدن در بازی عموما به دلیل کمبود برق پاور هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ssd که احیاناً ندارید؟ اگه دارید حتما فریمور آپدیت کنید و تب سلامتی هارد با نرم افزار hd tune pro بزارید ، واسه من پیش اومده بود که سیستم به مدت 30 ثانیه الی 2 دقیقه هنگ میکرد که فکر میکردم سیستم کلاً فریز شده و رست میکردم با آپدیت فریمور اس اس دی حل شد . پاور خوبی هم دارین فکر نمیکنم مشکلی از بابت اون باشه اما اگه فقط در محیط گیمینگ هنگ میکنه احتمال داره از اون باشه .

در صورت امکان ویندوز هم تعویض کنید

لینک به دیدگاه

furmark  خودش بلای جون سیستم هست و ترجیحا باهاش تست نگیرید چون  اگه عملکرد درستش رو ندونید باعث صدمه زدن به کارت و حتی دیگر قطعات میشه!!!

لینک به دیدگاه

سخت افزار اضافی داری  دربیار اول .مودم و...

اگه فرق کرد یکبار درایوهاتو پاک کن دوباره درایو بزن .

لینک به دیدگاه

خب با تشکر از دوستانی که نظر دادن ...

ssd دارم ولی فک نمیکنم از اون باشه چون هنگ کردن سیستم طوریه که باید از برق بکشم ولی باشه چشم فرمور هم آپدیت میکنم

اخیرا ویندوز عوض کردم ....ظاهرا این مشکل قبلا هم تو بعضی بازیا بوده از داداشم که سوال کردم

دما رو خیلی دقیق پایش می کنم و لاگ میکنم gpu حدود 75 و vram ها حدود 60 -70 قرار میگیره تو لود ...

وقتی که گرافیک تو حداکثر لود خودش قرار میگیره رو شاخه 12 ولت یه افت ولتاژ محسوسی هست میاد تا حدود 11.6 اینا و کرش میکنه ....

پاور دم دست ندارم تو راین رنج توان 

مشکل تو بازیا خیلی آزار دهنده نیست مثلا هر از 4 - 5 ساعت اینطوری میشه 

ولی بعضی وقتا لود که تنظیمات بازی درست نیست گرافیک لود میشه و سر یه صحنه خاص میپره بیرون 

لینک به دیدگاه

وضعیت سلامت هاردتون + تنظیمات مربوط به رم و نوع رم + احیانا اگه اور کردین کارت گرافیک رو + پردازنده رو بیان کنین تا بشه بهتر راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

هارد رو چک کردم مشکلی نداشته 

رم geil 2*4 2666 cl11 evo two آور نشده فقط پروفایل xpm فعاله 

گرافیک هم همون آور کارخونه ای 

پردازنده هم نه آور نشده همه چیز رو auto هست

لینک به دیدگاه

شما همه کارهای سختو کردی جز کاری که اول باید میکردی .حذف درایوها و نصب دوباره درایوها . اگه امکانش هست نصب دوباره ویندوز . ببشتر تداخل درایوها مخصوصا با سخت افزارهای جانبی و ویروسی شدن این مشکل پیش میاد 

اگه هارد اضافه داری یک ویندوز و درایو جدید روی اون بزن روی اون تست کن  بدون سخت افزار اضافی و هاب  داخلی و...

این ساده ترین وبی ضررترین کاره .جای اینهمه کار که مرحله اخر باید انحام  میدادی

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/24, 20:52:08، mosmag گفته است :

وقتی که گرافیک تو حداکثر لود خودش قرار میگیره رو شاخه 12 ولت یه افت ولتاژ محسوسی هست میاد تا حدود 11.6 اینا و کرش میکنه ....

کارت گرافیک رو یه مقدار جزیی آندرولت کن بدون کم کردن کلاک هسته، توی سری 200 به راحتی حدود 40mv میشه ولتاژ هسته رو پایین آورد، اینجوری ممکنه دیگه اون افت ولتاژ باعث کرش شدن نشه

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن راهنمایی کردن 

در در 1396/05/27, 22:24:54، farshad sh گفته است :

شما همه کارهای سختو کردی جز کاری که اول باید میکردی .حذف درایوها و نصب دوباره درایوها . اگه امکانش هست نصب دوباره ویندوز . ببشتر تداخل درایوها مخصوصا با سخت افزارهای جانبی و ویروسی شدن این مشکل پیش میاد 

اگه هارد اضافه داری یک ویندوز و درایو جدید روی اون بزن روی اون تست کن  بدون سخت افزار اضافی و هاب  داخلی و...

این ساده ترین وبی ضررترین کاره .جای اینهمه کار که مرحله اخر باید انحام  میدادی

چندین بار با دو سه نسخه درایور پایدار تست کردم حتی با اسلات های pci مختلف هم دوباره .... هر بار هم همه نرم افزار های کنترل دما و درایور رو با DDU حذف میکردم ...

در در 1396/05/28, 00:51:02، danyalbmw گفته است :

کارت گرافیک رو یه مقدار جزیی آندرولت کن بدون کم کردن کلاک هسته، توی سری 200 به راحتی حدود 40mv میشه ولتاژ هسته رو پایین آورد، اینجوری ممکنه دیگه اون افت ولتاژ باعث کرش شدن نشه

درسته .

قیل از این gpu رو تا 800 ( اصلش رو 1030 هست ) آندرکلاک کردم با -20% پاور ولی بازم تو furmark کرش کرد ( اونبار فک کنم بعد 30 ثانیه ) ولی خب performance هم به همون نسبت کم شد.

در در 1396/05/27, 21:21:52، AminC گفته است :

اگر مقدوره برق گرافیک رو از خروجی دیگه پاور تامین کنید.

امتحان کرده بودم .... کابل رو هم حتی عوض کردم تغییری تو ولتاژ ها نداشت (میدونین که هر کابل دوتا 8 پین خروجی داره ) اما وقتی یه خروجی از این کابل گرفتم و یکی از کابل دیگه وضعیت یکم بهتر شد ( دیگه تو بازی ها کرش نمیکنه فقط تو furmark همونجوریه ) ولی خب ولتاژ یکم بالاتره 

الان خداروشکر تو بازی ها اذیت نمیکنه فقط همون تست های مصنوعی هست ( سایر تست هارو هم بدون مشکل پاس میکنه )  ولی برام سواله چی باعث شده این مشکل بوجود بیاد برق به gpu کم میرسه مشکله از پاوره مشکل از گرافیکه برق به cpu کم میرسه ( چون یادمه تو این سری c state سی پس یو ها یه سری مشکلات داشتن ) ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اینجور که شما میگید پس چون پاورتون تم شاخه 12ولت هست  موقع تقسیم ولتاژ cpuو gpu نویز بالا میره 

از پاور سری bاستفاده کنید  برق CPU و gpuجداست

بخصوص بعضی مدلهاش برق اضافه CPU انتقال میده امپرشو به شاخه دوم ولی مدارش حوری نیست شاخه اول بتونه از ولتاژ دوم بگیره 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

اینجور که شما میگید پس چون پاورتون تم شاخه 12ولت هست  موقع تقسیم ولتاژ cpuو gpu نویز بالا میره 

از پاور سری bاستفاده کنید  برق CPU و gpuجداست

بخصوص بعضی مدلهاش برق اضافه CPU انتقال میده امپرشو به شاخه دوم ولی مدارش حوری نیست شاخه اول بتونه از ولتاژ دوم بگیره 

سلام

سری  bronz منظورتون هست ؟

لینک به دیدگاه

راستش دلم نمیخواد دوباره هزینه الکی بکنم ، اگر مطمئن شدم مشکل از پاور هست ( با عیب یابی  قطعه به قطعه ) (تنها قطعه ای که نو گرفتم برا سیستم همین پاور بود :((  ) و قصد بر تعویض بود ،  ایشالا از یه برند معتبر (تر) مثل کورسیر میگیرم پاور رو .

لینک به دیدگاه

جناب فرکانس مموری کارت گرافیک رو پایین بیارید به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

این مشکلی که شما دارید تو کارت های Tahiti رایج هست که مشکل از کلاک بالا و ولتاژ ناکافی مموری هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما قبلش یک کاربکن 

پاورشما چهارتا پین پاور داره . علی الحساب  دوتا دیگشو وصل کن به گرافیک . یکموقع میبینی اون کابل یا اتصال یکی ازسیمها توی اون دوتا شش پین لحیم مردگی داشته باشه  . کار یکدقیقست .ضررهم نداره 

لینک به دیدگاه

بالاتر گفته بودم اینکارو هم انجام دادم ، ... هرچی حدس می‌زدم انجام دادم :(

لینک به دیدگاه

بالا به آندرکلاک کردن مموری گرافیک اشاره نکردین فقط گفتین فرکانس هسته رو از 1030 به 800 آوردید که این به اون ربطی نداره

درهرصورت اگه امتحان کردید که هیچی ... ایشالا مشکلتون سریعتر رفع شه

لینک به دیدگاه

پس یک پاور دست دوم بخرنهایت . بعد چندروز تست ببین .اگه فرقی نداره بفروشش نهایت 10الی 15ضرره .چرا فکر نوخریدنی .وقتی مطمین نیستی از پاور مشکل خوردی 

حداقل با ده 15تومن بفهمی پاورت مشکل داره . دیگه به قطعات ضررنمیزنه 

یا ازکسی اطرافت قرض بکیر 

یا ازبچه ها بپرس برنامه خاصی عست مقدار وات مصرفو تو لود کرافیک دقیق تشون بده

ببینی بیش ازحد وات نمیکشه تولود  

لینک به دیدگاه

بعدش احیانا گرافیکو تو اسلات دومی pcie2 جانزدی که چون یکمقدار مصرف وگرماش بیشترمیشه با pcie2.اگه اولی جازدی که هیچ 

لینک به دیدگاه

یکچیزهم بگم 1%ممکنه اتفاق بیوفته 

من یکبار یک cpuسه بارنصب کردم تصویرنداد همه چیز اوکی بود هرچی فکرکردم نمیفهمیدم چشه .باراخر گفتم بزار باذره بین نگاع کنم ببینم پینهاش کج نیست . باذره بین قوی یک موی نازمکدیدم وسط خارهاست پیچگپشتی کوچیک یکم خیس کردم  موبچسبه بهش بیاد بیرون 

درست شد !!

شما میگی بعد چندوقت سبستمت  روشن کردی خاک نگرفته زیاد مثلا جایی یکم برق دزدی بزنه . احتمالش کمه ولی بعید هم نیستشا

لینک به دیدگاه

نه مموری رو آندرکلاک نکردم امتحان میکنم

اسلات های مختلف رو امتحان کردم

سی پی یو رو از بار اولی که اسمبل کردم در نیاوردم ، اونم یه نگاه میندازم 

ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...