رفتن به مطلب

Cpu Intel یا ryzen

Recommended Posts

سلام من میخام یه cpu خریداری کنم ولی موندم سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1800X بگیرم یا سی پی یو اینتل Intel Core i7-7700K از یه طرف حاضر نیستم Ryzen بگیرم چون مارکش چینیه خودشم  ساخت چین نگرانم زود دچار مشکل شه 

اگه میشه راهنمایی کنین :)

ویرایش شده توسط SoroushHealer
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، SoroushHealer گفته است :

حاضر نیستم Ryzen بگیرم چون مارکش چینیه خودشم  ساخت چین نگرانم زود دچار مشکل شه !!

Image result for ‫بچهخنده‬‎

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، SoroushHealer گفته است :

سلام من میخام یه cpu خریداری کنم ولی موندم سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1800X بگیرم یا سی پی یو اینتل Intel Core i7-7700K از یه طرف حاضر نیستم Ryzen بگیرم چون مارکش چینیه خودشم  ساخت چین نگرانم زود دچار مشکل شه 

داداش اون فروشنده ای که میخواسته سی پی یوشو بکنه تو پاچه ی شما کلا داشته اشتباه میزده

سی پی یو های اینتل هم ساخت چین یا مالزی هستن، و هیچ فرقی با هم ندارن، سی پی یو های ryzen هم برای amd هست و این شرکت آمریکایی هست، و تو چین و چند جای دیگه تولید میشه و هیچ فرقی با هم ندارن

1800x از 7700k در مولتی تسک و رندر خیلی قوی تره، ولی توی پردازش تک رشته ای کارای ساده، 7700 بهتره، ولی اگر 1800 یکم اور بشه تو همه چیز از اون بهتره

در نهایت الان نسل جدید اینتل بهترین گزینس، اگر همین الان میخای بگیری 1800x بهتره

یه پیشنهاد برادرانه

از اونی که بهت گفته 7700 بگیر، سیستم نخر

کجایی؟ بگو بهت معرفی کنم از کجا بگیری

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

داداش اون فروشنده ای که میخواسته سی پی یوشو بکنه تو پاچه ی شما کلا داشته اشتباه میزده

سی پی یو های اینتل هم ساخت چین یا مالزی هستن، و هیچ فرقی با هم ندارن، سی پی یو های ryzen هم برای amd هست و این شرکت آمریکایی هست، و تو چین و چند جای دیگه تولید میشه و هیچ فرقی با هم ندارن

1800x از 7700k در مولتی تسک و رندر خیلی قوی تره، ولی توی پردازش تک رشته ای کارای ساده، 7700 بهتره، ولی اگر 1800 یکم اور بشه تو همه چیز از اون بهتره

در نهایت الان نسل جدید اینتل بهترین گزینس، اگر همین الان میخای بگیری 1800x بهتره

یه پیشنهاد برادرانه

از اونی که بهت گفته 7700 بگیر، سیستم نخر

کجایی؟ بگو بهت معرفی کنم از کجا بگیری

ممنون پس ryzen 1800 بهتره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SoroushHealer گفته است :

ممنون پس ryzen 1800 بهتره

بله قطعا همینطوره...

به نظرم اون ضعفی که تو تک رشه داره ، به قدرت چند برابری توی مولتی تسک نمیچربه و 1800 خیلی بهتره...

حالا این خلاصش بود، اگر دنبال اطلاعات بیشتری به تفصیل توی این انجمن بحث شده در موردش....

لینک به دیدگاه

الان ک سی پی یو ها دارن به سمت این میرن ک به جای استفاده از چند تا هسته با فرکانس بالا از تعداد بیشتری هسته با فرکانس کمی کمتر استفاده کنن ، منم موافقم ک سری جدید اینتل ک هنوز وارد بازار نشده بهترین گزینه س  ک اگه نگاه کنی تعداد هسته ها شو قرار بشتر از این نسل کنه

ولی اگه الان میخوای بگیری  1800x گزینه ی بهتریه ک هیچ حتی به نظرم 1700 با یکم اور هم باز بهتر از 7700k هست

ویرایش شده توسط ara8h
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ara8h گفته است :

الان ک سی پی یو ها دارن به سمت این میرن ک به جای استفاده از چند تا هسته با فرکانس بالا از تعداد بیشتری هسته با فرکانس کمی کمتر استفاده کنن ، منم موافقم ک سری جدید اینتل ک هنوز وارد بازار نشده بهترین گزینه س  ک اگه نگاه کنی تعداد هسته ها شو قرار بشتر از این نسل کنه

ولی اگه الان میخوای بگیری  1800x گزینه ی بهتریه ک هیچ حتی به نظرم 1700 با یکم اور هم باز بهتر از 7700k هست

من 1900 برای cpu میتونم هزینه کنم به نظرتون نصل جدید اینتل تو چه رنج قیمتیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در حال حاضر بهترین چیزی که بنظرم می تونی با این بودجه بخری همون 1800x هست اما اگه بخوای صبر کنی فکر کنم بتونی 8700k رو تهیه کنی، بشرطی که اینتل خیلی گرونتر از سری قبل نده... بقول یکی از نیکان روزگار اگه نیاز داری در لحظه خرید کن هر روز یه چیز بهتر میاد اگه بزارن تازه و قیمتش نجومی نشه تو ایران !

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

در حال حاضر بهترین چیزی که بنظرم می تونی با این بودجه بخری همون 1800x هست اما اگه بخوای صبر کنی فکر کنم بتونی 8700k رو تهیه کنی، بشرطی که اینتل خیلی گرونتر از سری قبل نده... بقول یکی از نیکان روزگار اگه نیاز داری در لحظه خرید کن هر روز یه چیز بهتر میاد اگه بزارن تازه و قیمتش نجومی نشه تو ایران !

خیلی ممنون خیلی کمکم کردین پس همین ryzeno میگیرم 

لینک به دیدگاه

هردو سیپیو های خوبی هستند 7700 در گیم بهتره فقط به علت فرکانس بالا ولی 1800 خیلی قویتره در کل اما اورش کنی به 7700 خیلی نزدیک میشه. بهتره شما منتظر سری کافی لیک بمونین اگر امکانشو دارید چون این سری سری اصلی مقابله با رایزنه و اونجوری که شنیدم قیمت رقابتی هم داره.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

هردو سیپیو های خوبی هستند 7700 در گیم بهتره فقط به علت فرکانس بالا ولی 1800 خیلی قویتره در کل اما اورش کنی به 7700 خیلی نزدیک میشه. بهتره شما منتظر سری کافی لیک بمونین اگر امکانشو دارید چون این سری سری اصلی مقابله با رایزنه و اونجوری که شنیدم قیمت رقابتی هم داره.

زمان انتشارشو حدودی میدونید ؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/25, 13:42:13، SoroushHealer گفته است :

زمان انتشارشو حدودی میدونید ؟

راستش دقیق نمیدونم ولی معرفیش پنج روز دیگست.

لینک به دیدگاه

به نظرم وای نستا

حتی من که به خاطر پول نداشتن صبر کردمم ضرر کردم خخخ

ببین دلار گرون خواهد شد...

بخر بره...

یه مین گیگا گیمینگ 5 هم بگیر حالشو ببر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirff1 گفته است :

به نظرم وای نستا

حتی من که به خاطر پول نداشتن صبر کردمم ضرر کردم خخخ

ببین دلار گرون خواهد شد...

بخر بره...

یه مین گیگا گیمینگ 5 هم بگیر حالشو ببر

میدونی نمیخام زیاد خرج کنم میخام یه چیز بگیرم که به کارم بیاد 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، SoroushHealer گفته است :

من 1900 برای cpu میتونم هزینه کنم به نظرتون نصل جدید اینتل تو چه رنج قیمتیه

چون واسه رقابت میفرستن حدود قیمتش همون حدود رایزن باید باشه ولی این ک اولش وارد کننده ها با چه قیمتی بیارن معلوم نیست

به نظرم تا  زمان معرفی ش صبر کن ببین قیمتش چطوریاس بعد ببین کدوم برات میصرفه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

در در 1396/05/25, 10:13:26، SoroushHealer گفته است :

داداش من رایزن دارم مالزیه 

کمپانیشم امریکاست اگه مطالعه داشته باشید جفت شرکت اینتل و ای ام دی تو کالیفورنیا هستن 

سیپیو های اینتل منتاژ تایوان 

ای ام دی مالزی

لینک به دیدگاه

درود

کسی که به شما گفته رایزن چینیه، قصد انداختن 7700k هایی که روی دستش باد کرده بودن رو به شما داشته

رایزن از هر نظر کبی لیک هارو خورد و خاک شیر کرد

و اینکه ای ام دی ضریب همه پردازنده های 1600 به بالا رو باز گذاشته تا نهایت قدرتشون معلوم بشه

1800x با اوورکلاک تا خرخره با یه کولر هیولا راحت میتونه با 7700k در گیم برابری کنه و در همه پردازش های مولتی ترید با اختلاف زیاد 7700k رو شکست بده و کلی گرد و خاک هم به خورد اینتل بده

کافی لیک ها مطمئنا رایزن رو شکست خواهند داد چون واقعا اینتل به خشم اومده و شده روی این نسل ضرر میده ولی بازارش رو مجددا تصاحب میکنه

ولی شما منتظر نمونید

بخواید منتظر بمونید باید 3-4 ماه معطلی بکشید

همین رایزن ها الان از اول تابستون وارد ایران شدن ولی تازه الان بعد 3 ماه جا افتادن و ارزش خرید پیدا کردن

شما همین الان رایزنتون رو با یه مادربورد x370 و یه کولر خوب خریداری کنید و لذت ببرید ازش :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...