رفتن به مطلب

عدم تاثیر کولر جدید پردازنده

koala
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده کولر   ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A   را جایگزین کولر استوک پردازنده i5 7600 کردم ولی جز 7 یا 8 درجه هیچ تغییر محسوسی مشاهده نمیکنم ..

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

واقعا ناامیدم کرد این اتفاق چون اوون کولر با اون همه دستک و دمبک فقط 7 درجه با کولر استوک به اون کوچیکی فاصله داره ؟

اگر اینجوری باشه کولر خودشو میندازم هم جا کمتر میگیره همه به پردازنده فشار وارد نشه بنظرتون چیکار کنم ؟

منتظر راهنمایی هاتون هستم ممنون

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

7 یا 8 درجه بهبود دما که خیلی خوبه.

انتظارتون غیر واقعیه. کولر داره خوب کار میکنه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

7 یا 8 درجه بهبود دما که خیلی خوبه.

انتظارتون غیر واقعیه. کولر داره خوب کار میکنه.

سلام

واقعا 120 هزار تومان پول + اشغال فضای زیاد + دردسر و عدم حمل و نقل کیس و ....

می ارزه به این 7 درجه ؟

تو 30 درصد لود دما 55 درجه است با کولر خودش 62 بود یا فوقش 64 ... تازه خمیر استوک هم مال خودش بود

این همه خرج کردم فکر کردم دما میتونه زیر 50 بیاد اوونم در 30 درصد لود ...

خوبه 100درصد لود نیست

ویرایش شده توسط koala
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کولر تو استفاده مداوم خودشه نشون میده

مثلا بازی کردم 2 تا 3 ساعت مداوم

باعث میشه دمای اضافی تو کیس جمع نشه و دمای باقی قطعات رو بالاتر نبره

مثل گرافیک و هارد

لینک به دیدگاه

درود

دوست خوبم کولرتون کارکرد خوبی داره.

میتونید بایک خمیر خوب ، در "بهترین حالت" بین 3 الی 5 درجه کاهش دما داشته باشید.خمیر خوب مثل cfiii و z5   و z9 و...

خرج های چند صد هزار تومنی و بعضا چند میلیونی بابت کیس و اجزای خنک کننده برای دست یابی به همین تفاوت های جزئی و ناچیز هست( حالا بحث مادینگش بماند).

لینک به دیدگاه

سلام. کولر خوب هم داشته باشین نباید توقع داشته باشین دما به 60 نرسه. مگه این که واتر کولر باشه.

دمای 50 یا 60 هم تو عملکرد پردازندا هیچ تاثیری نداره مگه این که به 70 برسه و اون موقع یکم فرکانسش افت میکنه که دما نره بالاتر.

به نظرم خیلی حساس نباشین و از استفاده از این کولر لذت ببرید

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام

واقعا 120 هزار تومان پول + اشغال فضای زیاد + دردسر و عدم حمل و نقل کیس و ....

می ارزه به این 7 درجه ؟

تو 30 درصد لود دما 55 درجه است با کولر خودش 62 بود یا فوقش 64 ... تازه خمیر استوک هم مال خودش بود

این همه خرج کردم فکر کردم دما میتونه زیر 50 بیاد اوونم در 30 درصد لود ...

خوبه 100درصد لود نیست

120 هزار تومن برای من و شما زیاده اما هزینه متداولیه برای کولر.

تا 700 هزار تومن هم به نظرم منطقیه برای کولر هزینه بشه و بیش از اون هم میشه هزینه کرد البته در کاربری خاص یا کاربر خاص  که تا بیش از 2 میلیون هم ممکنه هزینه کنه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، koala گفته است :

ولی جز 7 یا 8 درجه هیچ تغییر محسوسی مشاهده نمیکنم ..

7 یا 8  درجه که  درجه خیلی خوبه اخوی

البته اگه خمیر با کیفیت تر استفاده کنید نتیجه بهتر میشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز تقریبا آخرای کاهش دما هستی بیشتر از این هزینه نکن

یه سرچ بکنی متوجه میشی مشکل از خمیر بی کیفیت خود سی پی یو هستش که تا 25 درجه کاهش دما با تعویضش با خمیر های جیوه ای گرفتن

مقدار و نحوه خمیر زدن هم یکی دو درجه کمک میکنه

لینک به دیدگاه

خمیر سبلیکونت باید ببینی چی بوده 

بعضی خمیرسیلیکونها بعداز یکهفته اب میندازن بعد یکماه خشک میشن بعضیاشون بهترمیشن 

بعضیاشون هم کلا اشغالن 

دوما کولرتون هم جز موارد خوب نیست اتصال مستقیم نیست وممکنه لوله ها درپایین روی cpuاتصال خوب به خود هیت نداشته باشن .درمواردی که تماس مستقیم ندارن  مواردی اینجوری پیش میاد

لینک به دیدگاه

ما عجله داشتیم میخاستیم یک فن خوب عوض کنیم با فن معمولیتر .فن توپ داشتم twinforstاینجا گفتم کسی 105نازکرد محبور شدم همونو اسمبل کنم بره تو لود 50درصد cori7 4790دماش 44بود اونم هم cpu و هم gpu درخال لود 100%توبازی

بیصدا فقط یکم گنده بود بکار خودم نمیومد چون cpuزیاد تست میکنم بازو بسته کردنش دردسرداشت  خود بازو بسته مردنش اتفاقا راحت بود منتهی چون بزرگ بود به بازوبسته کردنش نمیارزید جای پیچش خراب مبشد دردسرمیشد 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

ما عجله داشتیم میخاستیم یک فن خوب عوض کنیم با فن معمولیتر .فن توپ داشتم twinforstاینجا گفتم کسی 105نازکرد محبور شدم همونو اسمبل کنم بره تو لود 50درصد cori7 4790دماش 44بود اونم هم cpu و هم gpu درخال لود 100%توبازی

بیصدا فقط یکم گنده بود بکار خودم نمیومد چون cpuزیاد تست میکنم بازو بسته کردنش دردسرداشت  خود بازو بسته مردنش اتفاقا راحت بود منتهی چون بزرگ بود به بازوبسته کردنش نمیارزید جای پیچش خراب مبشد دردسرمیشد 

خب بعدش چی شد...

لینک به دیدگاه

هیچی دیگه اسمبل کردم رفت همونو 

شما نوتوس 200بگیر بدنیست فقط فنش دورتندهست مثلا اون کم صدانیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، koala گفته است :

سلام دوستان بنده کولر   ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A   را جایگزین کولر استوک پردازنده i5 7600 کردم ولی جز 7 یا 8 درجه هیچ تغییر محسوسی مشاهده نمیکنم ..

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

واقعا ناامیدم کرد این اتفاق چون اوون کولر با اون همه دستک و دمبک فقط 7 درجه با کولر استوک به اون کوچیکی فاصله داره ؟

اگر اینجوری باشه کولر خودشو میندازم هم جا کمتر میگیره همه به پردازنده فشار وارد نشه بنظرتون چیکار کنم ؟

منتظر راهنمایی هاتون هستم ممنون

گرچه منم معتقدم 7-8 درجه بد نیست ولی میتونید جهت بهبود عملکرد دور فن رو به ماکزیمم برسونین.

لینک به دیدگاه

تینجا هم یکی همونو زده 130 ببین 100میده بگیرش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...