رفتن به مطلب

نیاز به پورت 1394

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . یکی از دوستان من لپ تاپ ASUS N43SN خریده و برای کارهای میک و مونتاژ میخواست ازش استفاده کنه . من بهش معرفی کردم ولی به من نگفت که به پورت 1394 نیاز داره برای کپچر . الان که لپ تاپ رو خریده میگه به دردم نمیخوره و نمی تونم ازش استفاده کنم . می خواستم ببینم آیا راهی هست که بشه پورت 1394 وصل کرد روی این لپ تاپ یا تبدیلی برای اون هست که کیفیت کپچر رو پایین نیاره . ممنون میشم راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

حامد جان فکر کنم باید یک چنین چیزی بخرند

لینک شما

post-7143-018667000 1310504330_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره لپتاپ هم که فکر کنم کارت بخوره حتما روش سوار میشه منتهی یخورده کمیابه آقا حامد!wating.gif

لینک به دیدگاه

متاسفانه پورت اکسپرس هم نداره . من نمیدونم چرا اینها رو خذف کرده . البته USB 3 داره . که اونم زحمت کشیده یکی گذاشته . کابل تبدیلی نیست که USB3 به 1394 باشه؟

لینک به دیدگاه

من تا حالا این مدلی که شما می خواهی ندیدم ولی در اولین فرصت میرم بازار پایتخت ببینم اصولا تبدیل برای usb به 1394 هست یا . اگر بود خبرش را می دهم. البته اگر بشود از جای دیگری خرید کرد بهترخ چون بازار پایتخت گرون فروش هستند.

لینک به دیدگاه

ممنون . خبرش رو به من بدی عالی میشه . بدونم هست گیر میارم یه جوری .

لینک به دیدگاه

همچین چیزی رو تونستم توی سایت ها خارجی پیدا کنم . این تو ایران پیدا میشه ؟

IEEE 1394 Firewire 4-pin to USB Data Cable

post-59-085537300 1310562761_thumb.jpg

post-59-058354400 1310562774_thumb.jpg

با مشخصات :

The USB2.0 certified cable supports data transfer rates up to 480 Mbps.

Compatible with all USB 1.0 and 1.1 devices.

Ideal USB connection for portable use

Easy to use plug and play.

Universal Supports Windows Vista/XP/ME/2000/98 and Mac OS X 10.2 & up Linux 9

یا

Pixela IEEE 1394 to USB 2.0 Digital Video Transfer Cable

post-59-019341700 1310562793_thumb.jpg

از اونجایی که 1394 4 پین سرعت 400 MB/S داره و پورت USB 2 سرعت 480 MB/S ، پس نباید افت کیفیتی داشته باشه . درسته ؟ کسی این کابلها رو سراغ داره ؟ قیمتی دارید از اینها ؟ممنون

لینک به دیدگاه

حامد جان توی پاتخت گشتم پیدا نکردم.

میگم اگر تعداد سیم ها در کابل یکی هست ، میشه دستی درست کرد؟

لینک به دیدگاه

حامد جا نوع 4 پین (دست چپ) احتیاج داره یا 6 پین (دست راست)؟

FireWire_cables.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان توی پاتخت گشتم پیدا نکردم.

میگم اگر تعداد سیم ها در کابل یکی هست ، میشه دستی درست کرد؟

فکر نکنم اینجوری باشه چون تبدیل هاش انگاری یه چیپ داره :-j

USB پین هاش 4 تاست 1394 پین هاش 6 تاست @};-

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این پینهاشونه که تفاوت دارند :

البته اگه قرار بود که تفاوتی نداشته باشند دیگه چه 1394 ساختنی بود I%20Do%20not%20Know.gif

p0ptv9lx8yycvz90r7dn.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک شما میتونید خریداری کنید بروز رسانیشم که ۳ تیر ۱۳۹۰‬ بوده پس موجود داره :-j تماس بگیرید .

البته یه سرچ بکنید شاید سایت ها هم واسه فروش گذاشته باشن .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

یک نکته که در این تصویر هست اینه که حتی نوع 4 پین را هم نمیشه مستقیم به usb وصل کرد. چون کلا با هم فرق دارد ولی جالبه این هست که در یکی از عکس هایی که حامد آپلود کرده ، به یک طرف یک سیم usb وصل کرده و در طرف دیگر و مسقیما fire wire البته شاید چیپش رو خیلی ظریف کرده و برده در بدنه پلاستیکی فیشش :-j

لینک به دیدگاه

حامد جا نوع 4 پین (دست چپ) احتیاج داره یا 6 پین (دست راست)؟

FireWire_cables.jpg

دوربینهای فیلم برداری از نوع 4 پین استفاده میکنن . من هم برای دوربین میخوام . البته اینجا کمی پرس و جو کردم . یکی به من گفت USB 2 داره به 1394 5 پین :-j? من گفتم 5 پین نداریم . 4 ، 6و 9 پین داریم . گفت مخصوص دوربین همین 5 پینه که ذوزنقه ایه . من هم فهمیدم همون 4 پین خودمونه @};-

لینک به دیدگاه

یک نکته که در این تصویر هست اینه که حتی نوع 4 پین را هم نمیشه مستقیم به usb وصل کرد. چون کلا با هم فرق دارد ولی جالبه این هست که در یکی از عکس هایی که حامد آپلود کرده ، به یک طرف یک سیم usb وصل کرده و در طرف دیگر و مسقیما fire wire البته شاید چیپش رو خیلی ظریف کرده و برده در بدنه پلاستیکی فیشش :-j

این عکس رو که میگی من از سایت آمازون برداشتم . برای فروش گذاشته بود و زده بود مخصوص دوربین . اینها فقط تبدیل هستن . باهاشون میشه از USB 1394 گرفت . چون سرعت USB2 480Mb/s هست و سرعت 1394 4 پین 400Mb/s پس میتونه پوشش بده . البته جریان اون چیپ رو که میگی من نمیدونم . اگر جزئیاتی هست که ممکنه مشکلی تو این ارتباط ایجاد کنه ممنون میشم توضیح کوتاهی بدید @};-

لینک به دیدگاه

لینک شما میتونید خریداری کنید بروز رسانیشم که ۳ تیر ۱۳۹۰‬ بوده پس موجود داره :-j تماس بگیرید .

البته یه سرچ بکنید شاید سایت ها هم واسه فروش گذاشته باشن .

این لینک رو دیده بودم . از این دستگاه های همه کاره خوشم نمیاد . معمولا هیچ کدوم از کارها رو درست انجام نمی دن .ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خوب اون کابلی که گفتم تو بازار هست فقط میتونه عکس انتقال بده و به درد انتقال فیلم نمیخوره . برای انتقال فیلم باید از کابلی مثل Pixela pix-uvcd/u1w استفاده کرد . اگر کسی این کابل رو سراغ داره و یا قیمتی ازش داره ممنون میشم . @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...