رفتن به مطلب

مشکل ریست شدن کامپیوتر بعد از ۱۰ ثانیه

xLucif3rBKlyn
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من امروز خواستم سیستم رو روشن کنم و کار کنم باهاش دیدم روشن میشه و بعد از ۱۰ ثانیه خموش میشه و دوباره روشن میشه فن CPU رو هم چک کردم کاملا سالمه و کار میکنه 

هیچ تصویری هم روی مانیتور نمیده لطفا یکی راهنمایی کنه ممنون

لینک به دیدگاه

دوباره که روشن میشه میاد بالا بعدش خاموش میشه . تک بوقش میزنه اول روشن شدنش ،راهکار یک Clear cmos  بکن ببین راه نمیفته اسلات رم و گرافیک چک کن شل نشده باشد . کارت گرافیکتو بردار بعدش روشن کن ببین چه میشه ،اگه با این حال خاموش میشه پاورت ولتاژهاش مشکل داره با یک پاور دیگه امتحان کن ببین چه میشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

سلام دوستان

من امروز خواستم سیستم رو روشن کنم و کار کنم باهاش دیدم روشن میشه و بعد از ۱۰ ثانیه خموش میشه و دوباره روشن میشه فن CPU رو هم چک کردم کاملا سالمه و کار میکنه 

هیچ تصویری هم روی مانیتور نمیده لطفا یکی راهنمایی کنه ممنون

سیستم که روشن شد، تو بایوس برو و برو قسمت Hardware Monitor. ببین قطعات دمای غیر عادی ندارند. همه چی درست کار میکنه. اگه اوکی هست یه بار به تنظیمات اولیه برگردون و دوباره سیستم رو بالا بیار.
اگر مشکل برطرف نشد، اول برو توی حالت SAFE MODET  ، اگر جواب نداد، توی یه هارد اکسترنال اگه داری ویندوز بوتبل نصب کن و بالا بیار ببین وضعیت چطوره یا دی وی دی هایرن بوت بگیر و ویندوز مینی از توش بالا بیار. اینطوری میتونی سلامت سیستم عامل رو چک کنی.

بعد اینکه از سلامت ویندوز اطمینان حاصل کردی، تمام قطعات اظافی که مینویسم (اگه داری)  از سیستم جدا کن ( دی وی دی رایتر ، کارت صدا، کارت شبکه، کارت تی وی ، گرافیک(اگه آنبورد داره) ، ..... تا جایی که فقط مادربورد و سی پی یو ورم بمونه. اگه بازم تست کردی و نتیجه نداد :

1- سلامت پاور رو چک کن

2- رم و اسلات رم رو با تینر 10000 یا 15000 خشک و یه مسواک بشور( با اسپری ناهید که خشک هست هم میشه)

3- اسلات گرافیک رو تمیز کن(اگه گرافیک رو باس نصب کنی)

4- کابل ساتا هارد و برقی که بهش وصل هست رو عوض کن و برق 4 پین و 24 پین مادربورد و سی پی یو رو چک کن که اکسید نشده و یا سوختگی نداشته باشند)

5- در نهایت سی پی یو رو دربیار و زیرش رو تمیز کن( این کار ریسکیه، باس مراقب پین های زیرش باشی اگه اینتل هست)

6- اگه باز جواب نداد بایوس رو عوض کن

7- مادربورد رو از کیس خارج کن، روشن کن و چک کن پل جنوبی ، چیپ کارت صدا و . . . . به طور غیر عادی و بیش از اندازه داغ هست یا نه( اگه سررشته از این کار نداری بهتره پیش یه تعمیرکار ببری سیستم رو)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

چک کنید برق فن cpu وصله ؟

بله اولین چیزی که به ذهنم رسید همین بود 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، SEPHIR0TH گفته است :

سیستم که روشن شد، تو بایوس برو و برو قسمت Hardware Monitor. ببین قطعات دمای غیر عادی ندارند. همه چی درست کار میکنه. اگه اوکی هست یه بار به تنظیمات اولیه برگردون و دوباره سیستم رو بالا بیار.
اگر مشکل برطرف نشد، اول برو توی حالت SAFE MODET  ، اگر جواب نداد، توی یه هارد اکسترنال اگه داری ویندوز بوتبل نصب کن و بالا بیار ببین وضعیت چطوره یا دی وی دی هایرن بوت بگیر و ویندوز مینی از توش بالا بیار. اینطوری میتونی سلامت سیستم عامل رو چک کنی.

بعد اینکه از سلامت ویندوز اطمینان حاصل کردی، تمام قطعات اظافی که مینویسم (اگه داری)  از سیستم جدا کن ( دی وی دی رایتر ، کارت صدا، کارت شبکه، کارت تی وی ، گرافیک(اگه آنبورد داره) ، ..... تا جایی که فقط مادربورد و سی پی یو ورم بمونه. اگه بازم تست کردی و نتیجه نداد :

1- سلامت پاور رو چک کن

2- رم و اسلات رم رو با تینر 10000 یا 15000 خشک و یه مسواک بشور( با اسپری ناهید که خشک هست هم میشه)

3- اسلات گرافیک رو تمیز کن(اگه گرافیک رو باس نصب کنی)

4- کابل ساتا هارد و برقی که بهش وصل هست رو عوض کن و برق 4 پین و 24 پین مادربورد و سی پی یو رو چک کن که اکسید نشده و یا سوختگی نداشته باشند)

5- در نهایت سی پی یو رو دربیار و زیرش رو تمیز کن( این کار ریسکیه، باس مراقب پین های زیرش باشی اگه اینتل هست)

6- اگه باز جواب نداد بایوس رو عوض کن

7- مادربورد رو از کیس خارج کن، روشن کن و چک کن پل جنوبی ، چیپ کارت صدا و . . . . به طور غیر عادی و بیش از اندازه داغ هست یا نه( اگه سررشته از این کار نداری بهتره پیش یه تعمیرکار ببری سیستم رو)

والا میگم که اصلا هیچ تصویری نمیاد که من بخودم وارد محیط ویندوز و سیف مود بشم هر ۱۰ ثانیه کیس خاموش روشن میشه و به هیچی دسترسی ندارم موارد پایین رو چک میکنم و اطلال میدم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام. چنین مشکلی داشتم قبلا. از بایوس بود دادم گارانتی درست کرد.

C cmos کنین اگه نشد با یه پاور دیگه تست کنین ولی شک من به بایوسه.

لینک به دیدگاه

usb سیستم ات یکوقتی اتصالی نداره جلوکیس و پشت مادربوردنگاه کن

ویرایش شده توسط locca
لینک به دیدگاه

سلام بعد از انجام دادن این راه کار های دوستان . برای من هم همین اتفاق افتاد و بعد از مدتی کامپیوتر بوت نمیشه یعنی روشن میشه ولی هیچ چیزی نشون نمیده من رفتم مطالعه کردم و از یک هکر حرفه ای که در سازمان کار میکنه پرسیدم گفت احتمالا رو کامپیوترت ویروس تروجان بدخیم هستش یا یک تروجان و روت کیت با هم ترکیب شدن حالا من هم نمی دونم الان کامپیوترم رو چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، xLucif3rBKlyn گفته است :

والا میگم که اصلا هیچ تصویری نمیاد که من بخودم وارد محیط ویندوز و سیف مود بشم هر ۱۰ ثانیه کیس خاموش روشن میشه و به هیچی دسترسی ندارم موارد پایین رو چک میکنم و اطلال میدم ممنون

اگه تصویر نداری، یه قطعه ای هست به اسم Debugger  که به اسلات PCI میخوره و معمولا تعمیرکارا دارند. اینو توی اسلات که میزنند یه سری کد میده و از روش میشه راحت فهمید مشکل از کجاست.

اگه میتونی ببر پیش یه تعمیرکار سه سوت معلوم میشه

اگه نمیتونی، رم رو در بیار ببین بوق رم میزنه یا نه، بزار دو دقیقه بمونه تو اون حالت. اگر ریست شد، خود مادربورد مشکل داره، بایوسش خراب شده، یا سی پی یو و مدار تغذیه اش خراب شده، یا دمای سی پی یو رو اشتباه محاسبه میکنه و سیستم رو ریست میکنه .....

اگر تو اون حالت دو سه دقیقه روشن بود و همچنان بوق عدم وجود رم رو زد، رم رو اسلات رو تمیز کن و جا بزن. حالا گرافیک رو در بیار ببین بوق گرافیک میزنه یانه ! یعنی تا اون مرحله سیستم پیش میره یا نه. اگر دیدی نمیره اشکال از مادربورد هست و سیستم داره بین مرحله تشخیص رم و گرافیک لوپ میزنه. بهترین روش تخلیه کامل مادربورده. باتری CMOS رو در بیار و پشت و رو نصب کن، بزار 10 دقیقه بمونه(تو این حالت به هیچ عنوان سیستم رو روشن نکن) پاور رو هم قطع کن. بعد باتری رو به حالت اول برگردون و سیستم رو روشن کن. 

اگر باز هم درست نشد و بایوس رو آپدیت نکردی، آپدیتش کن. اگر مشکل باقی بود مادربوردت خراب شده و باید دنبال اشکال فیزیکی روش بگردی. نظر من اینه در این حالت پیش یه تعمیرکار ببری مادربورد رو.

اگه از مرحله رم رد شد و بوق گرافیک زد و تصویر نداد، از سالم بودن گرافیک مطمئن شو و اسلاتش رو تمیز کن. در صورت ندادن تصویر یا مادربورد و یا اسلات PCI.E اون خرابه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...