رفتن به مطلب

حل مشکل شلوغی سایت و عدم دسترسی به سایت، کند شدن سرعت وقطع ارتباط

Mamall
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت بزرگواران

من یه مشکل بزرگ با سایت دانشگاه مون دارم. قیل از شروع ترم زمانی که دانشگاه سایت رو برای انتخاب واحد باز میکنه حجم بسیار بسیار زیادی از کاربران وارد سایت می شوند و سایت بسیار شلوغ و کند میشه. سرور هاش اصلا کشش و قدرت نداره.
در نتیجه ورود به سایت یا انجام عملیات تو سایت بسیار بسیار کند میشه و بیشتر مواقع زمانی که در حال انتخاب واحد بودم از سایت Kick شدم. و مهم تر از همه تا حالا سابقه نداشته زودتر از ۳۰ تا ۴۰دقیقه بعد از باز شدن سایت، وارد حساب کاربری م بشم.
در ضمن تعداد دانشجو ها خیلی خیلی زیاده.

این مشکلات و موانع یه انتخاب واحد معمولی رو برای ما تبدیل به رویا کرده. من مسئله خیلی برام مهمه.  این موضوع رو هم خدمتتون عرض کنم که که از طرف دانشگاه هیچ اتفاقی برای حل این مشکل نمی افته... و هر اقدامی برای حل مشکل فقط می تونه از طرف من(Client) باشه

آدرس های زیر، پرتال انتخاب واحد هستند

http://۲۱۷.۱۷۰.۲۵۵.۴۳

http://۳۱.۱۷۱.۲۲۲.۲۱

http://۳۱.۱۷۱.۲۲۲.۲۲

http://۹۴.۱۰۱.۱۸۹.۱۳۱

اگر لینک ها کار نکرد از ایجا اقدام کنید
http://www.qodsiau.ac.ir

میشه لطف کنید آدرس های بالا رو یه بررسی بفرمایید.

از اساتید خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنند

چطور می تونم سریع تر از بقیه کاربران به سایت اتصال پیدا کنم؟؟؟ چه طور میشه کاربران دیگه رو جا بزارم؟ و تعداد دفعات Kick شدنم رو به حد اقل برسونم؟؟؟؟؟؟

- چه راهکار هایی وجود داره ؟ راهکار های سخت افزاری چیه؟

- راهکار های نرم افزاری؟؟؟

- ترفند ها و ریزه کاری ها چیه؟

- تنظیمات DNS چگونه باید باشد؟

می دونم که سرعت اینترنت و همچنین ping تو این موضوع تاثیر ویژه ای داره....

- میشه از تجهیزاتی برای این کار کمک گرفت؟

خیلی ممنون

.

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

سلام..

ساده ترین راهی که به نظرم میرسه اینه که بری سرور مجازی ایران کرایه کنی (اگه سرور های پرتال دانشگاه تو ایرانه) و این طوری دیگه از همه یه سر و گردن جلو تری!

توی انجمن های فروش سرور یه تاپیک بزن برای سرور مجازی ایران یک هفته ای بگیر ... 

اینطوری دیگه فکر کنم مشکلی نداشته باشی

سرعت اتصال منم به پرتال خیلی عالی بود

موفق باشی

ویرایش شده توسط Kiarash Atri
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Kiarash Atri گفته است :

سلام..

ساده ترین راهی که به نظرم میرسه اینه که بری سرور مجازی ایران کرایه کنی (اگه سرور های پرتال دانشگاه تو ایرانه) و این طوری دیگه از همه یه سر و گردن جلو تری!

توی انجمن های فروش سرور یه تاپیک بزن برای سرور مجازی ایران یک هفته ای بگیر ... 

اینطوری دیگه فکر کنم مشکلی نداشته باشی

سرعت اتصال منم به پرتال خیلی عالی بود

سلام 
خیلی ممنون از پاسخ تون

بله سرور دانشگاه تو ایرانه 

میشه یک مقدار بیش تر توضیح بدید..... سرور مجازی چی هست ؟ چه طور کار می کنه؟  روش کار به چه صورت هست؟ به چه دلیل سرور مجازی خوب هست؟  سرعتش بالاتره ؟
چه طور میشه با سرور مجازی کارکرد؟ چطور میشه انتخاب واحد کرد؟؟

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mamall گفته است :

سلام 
خیلی ممنون از پاسخ تون

میشه یک مقدار بیش تر توضیح بدید..... سرور مجازی چی هست ؟ چه طور کار می کنه؟  روش کار به چه صورت هست؟ به چه دلیل سرور مجازی خوب هست؟  سرعتش بالاتره ؟

خیلی ممنون

خب سرور مجازی(VPS) همونطور که از اسمش معلومه یه سروریه که به چندین سرور کوچیک تر تبدیل شده....مثل یک کامپیوتری هست که شما برای یک ماه یا هر چقدر کرایه کرده اید و به اون دسترسی فیزیکی نداریدو به صورت مجازی به اون دسترسی دارید....فقط هم برای خودتونه.....این سرور در یک دیتا سنتر نگه داری میشه به همین علت از سرعت بالایی برخورداره....

شما وقتی یه سرور مجازی کرایه میکنید به شما یک آی پی ... یوزر ... پسورد ... داده میشه که با نرم افزار remote desktop که پیش فرض روی ویندوز نصب هست میتونید به سرور وصل شید.....کار کردن باهاش هم هیچ فرقی با سیستم خودتون نداره و سیستم عاملش ویندوز هست

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Kiarash Atri گفته است :

خب سرور مجازی(VPS) همونطور که از اسمش معلومه یه سروریه که به چندین سرور کوچیک تر تبدیل شده....مثل یک کامپیوتری هست که شما برای یک ماه یا هر چقدر کرایه کرده اید و به اون دسترسی فیزیکی نداریدو به صورت مجازی به اون دسترسی دارید....فقط هم برای خودتونه.....این سرور در یک دیتا سنتر نگه داری میشه به همین علت از سرعت بالایی برخورداره....

شما وقتی یه سرور مجازی کرایه میکنید به شما یک آی پی ... یوزر ... پسورد ... داده میشه که با نرم افزار remote desktop که پیش فرض روی ویندوز نصب هست میتونید به سرور وصل شید.....کار کردن باهاش هم هیچ فرقی با سیستم خودتون نداره و سیستم عاملش ویندوز هست

یعنی در واقع من با نرم افزار Remote Desktop  وصل میشم به اون سرور و از سخت افزار اون سرور استفاده میکنم... فقط محیطی که Remote Desktop دراختیارم  میزاره مثل ویندوزه......یه ویندوز داخل ویندوز خودم.....منتها ویندوز دوم از سخت افزار سرور استفاده میکنه... درسته؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Mamall گفته است :

یعنی در واقع من با نرم افزار Remote Desktop  وصل میشم به اون سرور و از سخت افزار اون سرور استفاده میکنم... فقط محیطی که Remote Desktop دراختیارم  میزاره مثل ویندوزه......یه ویندوز داخل ویندوز خودم.....منتها ویندوز دوم از سخت افزار سرور استفاده میکنه... درسته؟

بله...کلا یک کامپیوتر دیگه توی دیتاسنتر هست که شما به مدت مثلا یک ماه اجاره کردید و با نرم افزار remote desktop تصویر اون سیستم رو میگیرد و میتونید باهاش کار کنید..

لینک به دیدگاه

دوستان و بزرگوران اگر پیشنهادی دارند، لطف کنند بنده رو راهنمایی کنند

.

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...