رفتن به مطلب

آموزش افزایش کلاک پایه Core i7 7700k

Game World
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید ... سرتون رو درد نیارم ... میخوام base clock core i7 7700k رو از 4.2 به 5.0 افزایش بدم ( فرکانس مکس و توربو مد نظرم نیست ... فرکانس پایه منظورم هست ) ممنون:3_grin:

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

خوب من 1050 دادم به مادربورد ... میخوام از نهایت قدرت این سی پی یو استفاده کنم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Game World گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید ... سرتون رو درد نیارم ... میخوام base clock core i7 7700k رو از 4.2 به 5.0 افزایش بدم ( فرکانس مکس و توربو مد نظرم نیست ... فرکانس پایه منظورم هست ) ممنون:3_grin:

دوست عزیز شما هرجور گیم بزنی  با فرکانس ثابت هم نمیتونی پردازنده رو تا اخر زیرلود ببری

مگ این که مانیتور144 هرتز داشته باشی و گرافیکت واقعا بازی رو با 130،40 فریم اجرا کنه

و نهایت قدرتش تو کارای دیگه بکار میاد

پس نیازی باین کار نیست

حتی core i5 هم کفایت میکنه تو گیم

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

دوست عزیز شما هرجور گیم بزنی  با فرکانس ثابت هم نمیتونی پردازنده رو تا اخر زیرلود ببری

مگ این که مانیتور144 هرتز داشته باشی و گرافیکت واقعا بازی رو با 130،40 فریم اجرا کنه

و نهایت قدرتش تو کارای دیگه بکار میاد

پس نیازی باین کار نیست

حتی core i5 هم کفایت میکنه تو گیم

و صد البته i3 های نسل ۸ به بعد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

داداش اینطور که پیداس سایت های خارجی بیشتر بهت کمک میکنن تا اینجا. فقط تنظیمات پایه ولتاژ و ضریب رو دقت کن. من دقیق عددش یادم نیس.

و اینکه حتما حالت adaptive رو فعال کن ولتاژ بده که پدر سی پی یو در نیاد در حالت idle.

سایتای خارجی راهنما دارن واسه هر۲ بخشی که گفتم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

:|:|

دوست عزیز فرق بین i7 7700k روی ۴.۵ با اورکلاک شده روی ۵.۱ گیگا هرتز حدود ۱۰% فریم عه. پیشنهاد میدم بنچمارک های گیم (نه اعداد و ستون بی اساس) سر بزنین.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

:|:|

دوست عزیز فرق بین i7 7700k روی ۴.۵ با اورکلاک شده روی ۵.۱ گیگا هرتز حدود ۱۰% فریم عه. پیشنهاد میدم بنچمارک های گیم (نه اعداد و ستون بی اساس) سر بزنین.

درسته تفاوت دارن ولی برای ایشون که کارتش 1060 هست خیلی قبل تر از اینکه سی پی یو بخواد بهش فشار بود کارت گرافیک داره پدرش در میاد

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

درسته تفاوت دارن ولی برای ایشون که کارتش 1060 هست خیلی قبل تر از اینکه سی پی یو بخواد بهش فشار بود کارت گرافیک داره پدرش در میاد

درسته که از طرف گرافیک کارش گلوگاه میشه ولی هیچ ربطی به اورکلاک cpu که بحث استارتر تاپیک هس نداره و فرق بین حالت پایه و حالت 5ghz سی پی یو ایشون حتی با گرافیک gtx1060 حدود ۱۰%  یا کمتر تفاوت فریم ایجاد میکنه.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

درسته که از طرف گرافیک کارش گلوگاه میشه ولی هیچ ربطی به اورکلاک cpu که بحث استارتر تاپیک هس نداره و فرق بین حالت پایه و حالت 5ghz سی پی یو ایشون حتی با گرافیک gtx1060 حدود ۱۰%  یا کمتر تفاوت فریم ایجاد میکنه.

از اونجایی که فکر کردم  برای گیمینگه گفتم فشار الگی به سی پی یو خودشون نیارن بلاخره خب تو طول عمر سی پی یو تاثیر داشته باشه

لینک به دیدگاه

ممنونم از همتون ... فقط میخواستم بنچمارک بگیرم تو حالت 5.0 ghz و برای گیمینگ نیستش ... اگه توی گیم بخوتد تفاوتی هم ایجاد شه در حد 1 الی 2 فریم هست که نیازی نیست

لینک به دیدگاه

دوستان یه سایت خوب پیدا کردم برای بنچمارک pc شما هم برید اندازه بگیرید قدرت pc تون رو و اینجا بذارید واسه من این شد :59aead5657ada_Screenshot(5).thumb.png.b2c88f48c9e72ebd83c402f9c3281142.png59aead5d2ceff_Screenshot(6).thumb.png.b4e8d11e59c0b8ff489f6bace3a2c859.png59aead6155f65_Screenshot(7).thumb.png.5216354425ed2de0d30f8264d8696253.png

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

فریم رو چی میده؟؟ گرافیک

بعدش cpu باید بتونه اون فریم رو پردازش کنه

پس میزان خروجی 1060 میشه میزان لود cpu

که کارت 1060 اصن عددی نیس واسه 7700k

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Game World گفته است :

دوستان یه سایت خوب پیدا کردم برای بنچمارک pc شما هم برید اندازه بگیرید قدرت pc تون رو و اینجا بذارید واسه من این شد :59aead5657ada_Screenshot(5).thumb.png.b2c88f48c9e72ebd83c402f9c3281142.png59aead5d2ceff_Screenshot(6).thumb.png.b4e8d11e59c0b8ff489f6bace3a2c859.png59aead6155f65_Screenshot(7).thumb.png.5216354425ed2de0d30f8264d8696253.png

بله سایت خیلی خوبی هست من همیشه قطعات رو اینجا مقایسه میکنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

فریم رو چی میده؟؟ گرافیک

بعدش cpu باید بتونه اون فریم رو پردازش کنه

پس میزان خروجی 1060 میشه میزان لود cpu

که کارت 1060 اصن عددی نیس واسه 7700k

:|:| باشه داداش درسته.

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ar_prv گفته است :

:|:| باشه داداش درسته.

خوب درسته دیگه!

وختی گرافیک اون زیر داره لوله میشه ولی سی پی یو حتی به ۵۰% هم نمیرسه؛ خوب اورکلاک کن بشه ۱۰ گیگاهرتز بازم تاثیر چشمگیری نداره که

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...