رفتن به مطلب

چلوکباب های ۵۰۰۰ تومانی !!!

Vikings
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

حالم بهم خورد برای پول چ کارایی ک نمیکنن

ویرایش شده توسط Ali-S021
لینک به دیدگاه

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 5 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

این کارم کنی دیابت میگیری.

شوک خوبی بود. ممنون دوست عزیزوایکینگز.

دیابت رو به همچین چیزی ترجیح میدم:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، TeraFloppy64 گفته است :

به همون جوجه هم اعتباری نیست

تو این مرغداریا معلوم نیست چه بلایی سر این جوجه ها میارن که با این سرعت رشد میکنن و قیمتشونم اینقدر کم

اکثر بیماریا هم از همین گوشت میان،در کل بهترین راه گیاه خواریه،با طبیعت باشی سالم میمونی.

عزیز اونجا بحث اصلاح ژنتیک و خوراک طیور غنی شده هست و اون هورمونی که شما مد نظرتون هست در کار نیست! اون نژاد مرغ گوشتی رو شما در خونه هم پرورش بدی در کمتر از دو ماه به اندازه استاندارد میرسه. از طرفی خوراک طیور استاندارد شامل ذرت و دانه سویا و ... هست که بسیار موثر بر رشد سریعتر هست. اگر دانش روز استفاده نشه مطمئن باشید مردم شروع می کنن به خوردن همدیگه؛ بخصوص تو ایران!

شما که گیاهخواری رو توصیه می کنین نظرتون در مورد مصرف گیاه آبیاری شده با فاضلاب چیه؟

لینک به دیدگاه

من یاد اون سوسیسه افتادم که روش نوشته بود 50% گوشت.

صد درصد هم پای مرغ و تاج و ... رو عضو او 50%  گوشت حساب کرده!!!:41_pensive:

پس اون 50% باقیمونده چیه؟؟؟:35_thinking::1_grinning::D

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/17, 00:46:12، Hassan.SK گفته است :

تو محل ما هست 3800 تومن ! برنج پلاستیکی (واقعا از پلاستیک درست کلیپشو دیدم) + آت و اشغال

اون پلاستیک نیست

ورق نشاسته هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

من یاد اون سوسیسه افتادم که روش نوشته بود 50% گوشت.

صد درصد هم پای مرغ و تاج و ... رو عضو او 50%  گوشت حساب کرده!!!:41_pensive:

پس اون 50% باقیمونده چیه؟؟؟:35_thinking::1_grinning::D

بیشتر اون 50 درصد باقی مانده گلوتن هست که ماده مضری نیست و در ضمن اینها گوشت رو مستقیم وارد میکنن و معمولا هم منظورشون از 50 درصد گوشت اینه که پنجاه درصدش از لاشه حیوانی بدون استخوان هست و نه گوشت فیله بدون پوست و چربی

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ArminZol گفته است :

زرشک:43_slight_frown:

بشینیم نون و پنیر بخور روزی 3 وعده بهتره

هیچی نمیشه خورد تو این کشور که

ایران یکی از قوی ترین سیستم های بهداشت غذایی رو داره!

به طور مثال اگر دقت کنید پاستیلی مثل ببتو وقتی به صورت قانونی وارد ایران میشه کدر تر هست از نمونه های قاچاقش و این به این دلیل هست که ایران حد استاندارد جهانی مقدار مصرف واکس های براق کننده رو قبول نداره و به شرکت تولید کننده سفارش میده تا با درصد کمتری براشون تولید کنه

یا همین سوسیس و کالباس استاندارد جهانی مدت زمان ماندگاریش بین سه تا شش ماهه ولی مارک های معتبر در ایران معمولا بین چهل تا پنجاه روز تاریخ مصرف دارن  به این دلیل که ایران استاندارد جهانی مقدار مجاز مواد نگهدارنده در این زمینه رو قبول نداره و حد کمتری رو مجاز میدونه!

یا همین روغن پالم مصرفش در ایران خیلی کنترل شده تر هست نسبت به اروپا و امریکا!یه نگا به مکمل های نسکافه بندازید و یا کرم کاکائو های معروف اروپایی

مثال های زیادی در این زمینه هست

یه سری مسائل هم نمیشه اینجا بیان کرد مبنی بر اینکه مردم همکاری لازم رو ندارن در کنترل و نظارت بر همین اماکنی که اینجا لینک ویدئوش به اشتراک گذاشته شد

و حتی به شدت مخالفت و مقاومت میکنن یک سری از...

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/17, 14:28:33، HeX گفته است :

طبیعتا با 5000 تومان نمیشه چلوکباب داد دست مردم! نمیدونم مردم چشون شده این همه که میگه فرآوردی های گوشتی نخرید و نخورید با اینکه هر روز هم اینطور مسائل رو میبینیم اطرافمون بازم رعایت نمی کنند.

روی یه بسته همبرگر زده بود 60 درصد گوشت بعد قیمت یه بسته نیم کیلوییش 8500 بود!بعد ملت رو هوا میبردن/

خب آخه عزیز من گوشت دیگه زیر کیلویی 40 تومان نداریم که. 60 درصد نیم کیلویی که داخل اون همبرگر هست باید 12 تومان هزینه گوشتش باشه فقط طبق نوشته روی بسته! اصلا عمده خرید می کنن باز هم بشه 10 تومان! هزینه سایر مخلفات مابقی 40 درصد به انضمام بسته بندی و دستمزد کارگر و استهلاک دستگاه و هزینه انرژی، نگهداری و سردخونه، هزینه توزیع؛ سود تولید کننده و دو سه دست واسطه و ... رو حساب کنی نباید زیر 20 هزار تومان باشه یه بسته همبرگر نیم کیلویی 60 درصد گوشت.

خدا لعنت کنه باعثش رو که یه عمر گشنه پروری کردن تو این مملکت و اونهایی هم که میفهمن مجبورن چشمشون رو ببندن و مصرف کنن این آشغالها رو...

این ها از لاشه کامل حیوانات استفاده میکنن که به صورت مستقیم وارد کردن و منظورشون گوشت فیله بدون پوست و استخون نیست

لاشه های گوشت بسیار ارزون تر از اون چیزی که فکرشو میکنید وارد کشور میشه

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

همه جا اینطوری نیست دوست عزیز

نمیگم کامل گوشته اتما اینطوری نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

اون پلاستیک نیست

ورق نشاسته هست

مخلوط پلاستیک با ورق نشاسته هستش ، چون برنج خام تو ماهی تابه برد رو حرارت مثل پلاستیک آب شد ! انگاری داری پلاستیک میپزی !

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

مخلوط پلاستیک با ورق نشاسته هستش ، چون برنج خام تو ماهی تابه برد رو حرارت مثل پلاستیک آب شد ! انگاری داری پلاستیک میپزی !

http://shayeaat.ir/post/640

اون کلیپ رو من هم دیدم و همینطور این یکی رو

http://www.aparat.com/v/lE4Gk/هشدار_%3Aبرنج_پلاستیکی_در_ایران_شایعه_نیست_!

شما هر برنجی رو که دوست داری بزار روی اتیش و بعد مدت کوتاهی میبینی که مثل یونولیت میسوزه و به هم میچسبه و این هم به خاط ساختار نشاسته ای هست که در برنجه حالا چه نشاسته مصنوعی چه نشاسته ای که در برنج به صورت طبیعی موجود هست!

شما یه برنجی رو که به سلامتش اعتماد داری بزار رو اتیش ملایم ببین چه اتفاقی میوفته

متاسفانه رسانه ها و شبکه های اجتماعی ما به خصوص تلگرام شده معدن شایعات پوچ و بی اساس

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

این ها از لاشه کامل حیوانات استفاده میکنن که به صورت مستقیم وارد کردن و منظورشون گوشت فیله بدون پوست و استخون نیست

لاشه های گوشت بسیار ارزون تر از اون چیزی که فکرشو میکنید وارد کشور میشه

نمیدونم منظورتون از لاشه گوشت چی هست ولی فکر می کنم از آشغال گوشت هم بدتر باشه!

من خودم دو سال نماینده صنایع بودم به واحدهای گاوداری صنعتی سرکشی می کردیم. هرچی گاو مریض، گاو شیری پیر و دم مرگ داشتن(ترکیده، پاشکسته و ...) با یک سوم قیمت به کارخانه های فرآورده های گوشتی تحویل میدادن.

یه سری گوشت بسته بندی هم هست که از برزیل وارد می کنند به صورت یخی. بسته های 4 گوش مقوایی که روش مهر ذبح اسلامی هم خورده! حول سال 2013 دیدم که روش تاریخ 2007 خورده بود! من بعید میدونم این آشغالا رو هیچ جای دنیا مصرف کنن...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

نمیدونم منظورتون از لاشه گوشت چی هست ولی فکر می کنم از آشغال گوشت هم بدتر باشه!

من خودم دو سال نماینده صنایع بودم به واحدهای گاوداری صنعتی سرکشی می کردیم. هرچی گاو مریض، گاو شیری پیر و دم مرگ داشتن(ترکیده، پاشکسته و ...) با یک سوم قیمت به کارخانه های فرآورده های گوشتی تحویل میدادن.

یه سری گوشت بسته بندی هم هست که از برزیل وارد می کنند به صورت یخی. بسته های 4 گوش مقوایی که روش مهر ذبح اسلامی هم خورده! حول سال 2013 دیدم که روش تاریخ 2007 خورده بود! من بعید میدونم این آشغالا رو هیچ جای دنیا مصرف کنن...

لاشه کامل حیوانات به طور مثال گاو شامل تمام قسمت های دارای گوشت یک حیوان از جمله مغز ران،ران،سر دست،دنده،قلوه گاه و بقیه موارد هست  که به صورت یک جا و شقه نشده عرضه میشه

پدر بنده هم سی سال در بخش های مرتبط مشغول به انجام وظیفه بودن  و بنده هم در دوره ای به دلایل کاری شاهد،ناظر و در تماس با ارگان های مربوطه بودم

و تا اونجایی که میدونم حداقل واحد های معتبر عرضه فراورده های گوشتی به شدت تحت نظارت و بازرسی هستن و به هیچ وجه نمیتونن گوشت الوده یک حیوان مریض رو مورد استفاده قرار بدن!!!

مگر واحد های زیر زمینی و کارگاه های کوچک که با نام های ناشناخته اقدام به تولید میکنن که ممکنه نظارتی روشون نباشه و به دلیل افلاین بودن سیستم کد گذاری بهداشت رهگیریشون هم سخت هست

لینک به دیدگاه

شروع شد دوباره ! منم رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هستم و سلامت صنایع غذایی ایران رو کاملا تایید میکنم این کلیپ ها همش دروغه !

الان همه میشن استاد صنایع غذایی و جد در جد همگی در صنایع غذایی و تایید سلامت کار میکردند  !!!!!!

لینک به دیدگاه

یه سری رفته بودیم تفریح و نزدیک یه روستایی رسیدیم (مکانش رو نمی‌گم تا دوستانی که رفتن ناراحت نشن)

الاغ یه روستایی از کوه افتاده بود پایین و طرف داشت به قول معروف کاری می‌کرد که زجرکُش نشه و خودش دست به کار شد و کشتش...

بعد گفت به ما که دارین میرین شهر!؟ گفتیم چطور، گفت ما رو هم ببرین، ما که قصد داشتیم چند روزی تو طبیعت (نه فقط اون حوالی، بلکه خیلی جاهای دیگه) سیر کنیم گفتیم خیر

الاغ رو پوست کند، سلاخیش کرد، تکه تکه‌ش کرد، گذاشتش توی یه کیسه و بعد هم توی یه گونی و با ماشین محلی خودشون رهسپار شهر شد...

از یه روستایی دیگه پرسیدم که گوشت الاغ به درد چیش میخوره؟ میبره به باغ وحش میفروشه یا ...!؟

گفت چند رستوران و قصابی و دو تالار توی شهر هستن که همیشه از ما خرید می‌کنن، گفتن هر چی داشتین مهم نیست، فقط سریع بعد از کشتن یا سقط شدن برسونین به دستمون تا بو نگیرن.

ظاهرا به قیمت خوبی هم ازشون می‌خریدن که این‌طور عجله داشتن برای فروشش...

فکر می‌کنین این گوشت که احتمالا بین 40 تا 100 کیلو باشه چقدر پاشون میفته!؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، HeX گفته است :

عزیز اونجا بحث اصلاح ژنتیک و خوراک طیور غنی شده هست و اون هورمونی که شما مد نظرتون هست در کار نیست! اون نژاد مرغ گوشتی رو شما در خونه هم پرورش بدی در کمتر از دو ماه به اندازه استاندارد میرسه. از طرفی خوراک طیور استاندارد شامل ذرت و دانه سویا و ... هست که بسیار موثر بر رشد سریعتر هست. اگر دانش روز استفاده نشه مطمئن باشید مردم شروع می کنن به خوردن همدیگه؛ بخصوص تو ایران!

شما که گیاهخواری رو توصیه می کنین نظرتون در مورد مصرف گیاه آبیاری شده با فاضلاب چیه؟

عزیز هورمونی که شما میگی نوع استانداردش هست،همونطوری که این کباب هم استانداردش باید با گوشت گوسفند میبود،ولی وقتی بحث پول میاد وسط کی به فکر استاندارد هستش؟

من خودم تخصصی در مورد طیورو اینا  ندارم ولی اشنا مهندس دامپروری دارم که چیزای زیادی ازش شنیدم.

درمورد ابیاری گیاه هم فرقی نمیکنه اب تمیز باشه یا فاضلاب،خود گیاه و درخت اب رو تصفیه میکنه و میرسونه به برگ و میوه،اگه اینطور نبود اون همه کودی که به درختا میدن هممونو تاحالا کشته بود.

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

یه سری رفته بودیم تفریح و نزدیک یه روستایی رسیدیم (مکانش رو نمی‌گم تا دوستانی که رفتن ناراحت نشن)

الاغ یه روستایی از کوه افتاده بود پایین و طرف داشت به قول معروف کاری می‌کرد که زجرکُش نشه و خودش دست به کار شد و کشتش...

بعد گفت به ما که دارین میرین شهر!؟ گفتیم چطور، گفت ما رو هم ببرین، ما که قصد داشتیم چند روزی تو طبیعت (نه فقط اون حوالی، بلکه خیلی جاهای دیگه) سیر کنیم گفتیم خیر

الاغ رو پوست کند، سلاخیش کرد، تکه تکه‌ش کرد، گذاشتش توی یه کیسه و بعد هم توی یه گونی و با ماشین محلی خودشون رهسپار شهر شد...

از یه روستایی دیگه پرسیدم که گوشت الاغ به درد چیش میخوره؟ میبره به باغ وحش میفروشه یا ...!؟

گفت چند رستوران و قصابی و دو تالار توی شهر هستن که همیشه از ما خرید می‌کنن، گفتن هر چی داشتین مهم نیست، فقط سریع بعد از کشتن یا سقط شدن برسونین به دستمون تا بو نگیرن.

ظاهرا به قیمت خوبی هم ازشون می‌خریدن که این‌طور عجله داشتن برای فروشش...

فکر می‌کنین این گوشت که احتمالا بین 40 تا 100 کیلو باشه چقدر پاشون میفته!؟

گوگل میگه وزن الاغ بالغ از 150 تا 450 میتونه باشه. کیلویی20  تومن هم بخرن ازش کلی پوله برای روستایی ها

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

شروع شد دوباره ! منم رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هستم و سلامت صنایع غذایی ایران رو کاملا تایید میکنم این کلیپ ها همش دروغه !

الان همه میشن استاد صنایع غذایی و جد در جد همگی در صنایع غذایی و تایید سلامت کار میکردند  !!!!!!

تا اونجا که اطلاع داشتم گفتم

لازم نیست رزومه کاریمو به امثال تو نشون بدم تا حقانیت حرفمو ثابت کنم 

و اینکه شما مسخره میکنی داری شخصیت خودت رو زیر سوال میبری

حتما خودت هرجا و تو هر جمعی که صحبت کنی جز دروغ چیزی تحویل جماعت نمیدی که فکر میکنی همه هم مثل خودت هستن!

کار این ملت شده غر زدن تو تاکسی و جمع هایی که احساس هیچ گونه خطری نکنن و ازون طرف هم یکسره در حال خود زنی هستن

صنعت خودرومون چرا اینطوریه!بهداشتمون چرا اونطوریه!غذاهامون همه پر سم و آلودس

همه اینارم بدون هیچ تحقیق و جستجویی و بدون منبع مستند فهمیدن!

تنها دلیلشونم حرف ها و شایعات کوچه بازاری و کلیپ های تلگرامی هست که جز مزخرف تحویل مردم نمیده

لینک به دیدگاه

جدا از بحث کباب چقدر  امتیاز منفی رد و بدل شده توی این تاپیک :o:o:o

لینک به دیدگاه

این لینک رو هم ببینید بد نیست عکسهای تاثیرگذاری داره

http://www.tabnak.ir/fa/news/535206/پلمپ-خط-تولید-سوسیس-و-کالباس-در-دماوند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا نمیدونم چطور میشه به بهداشت و رعایت اصول بهداشتی در ایران اعتماد داشت.

جریان آبلیمو ها رو کسی فراموش نکرده و در اخبار هم گفته شد. حتی نام برندهاشون رو هم گفته شد تا مردم نخرند. آبلیموهایی که حتی یک لیمو در خط تولیدش آبگیری نمیشه. اینقدر مضر بود که حامیان محیط زیست نوشتند حتی از بین بردن اون حجم آب اسید میتونه برای خاک و محیط زیست مضر باشه.

آب معدنی رو که رسانه های خودمون علنا پخش کردند.

بند انگشت در همبرگر رو هم که هیچ کسی ندید ولی علوم پزشکی قم تاییدش کرد و اون کارخونه فقط یک روز پلمپ بود و هنوز داری محصولات خوشمزه براتون تولید می کنه. 

سال 89 رفتیم  یه شرکتی که تحت حمایت ایتام بسته بندی شیر داشت مثلا با دستگاههای مکانیزه. سوسک و موش و گربه بود که از سر کارخونه میرفت بالا.

دوستمون میگن واحدهای معتبر فراورده های گوشتی شدیدا تحت نظارت هستند، شاید جدیدا اینطور شده ولی بنده سال 91-92  از هر گاوداری که میزان تلفات رو می پرسیدم و با میزان خسارات اعلامی مقایسه می کردم و علت تفاوت فاحش رو از واحد ها میخواستم اونها از ارائه تلفات به کارخانه های سوسیس و کالباس می گفتند و  به این نحو بخشی از خسارت رو جبران می کردن!

لینک به دیدگاه

تو ایران اگه بهداشت رعایت میشد که فاضلاب شهری رو تو  رودخونه ها نمیریختن.

تو شهر ما کله اشغالای شهرو میریزن کنار پارک.همه جور جک و جونور و حشره اونجا جمع شده.

یعنی  بعضی وقتا که باد جهت موافق میوزه پارک لنگرود بوی بدتر از سگ مرده میده.

همون پارکی که مردم میان برای تفریح و ورزش فضاش پر از الودگی هست  و مسئولان شهرم اصن براشون مهم نیست و هیچ برنامه ای هم برای رفع این مشکل ندارن.

حالا شما حساب کن وقتی آشکارا بهداشت تو شهرهامون رعایت نمیشه کارخانه جات غذاییمون میخواد بهداشت رو رعایت کنه؟این حرف بیشتر شبیهه جوکه.....

تو ممکلکت ما مردم اکثرا فقط دنباله چاپیدن همدیگه هستن وبرای یک ریال سود بیشتر حاضرن هرگونه کثافتیو به خورد دیگران بدن.وجدان اینجا خیلی کمرنگ شده اینجا اگه بشه جایی رو پیدا کرد که واقعا بهداشت رو رعایت میکنه جای تعجب داره و واقعا یک استثناست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

تا اونجا که اطلاع داشتم گفتم

لازم نیست رزومه کاریمو به امثال تو نشون بدم تا حقانیت حرفمو ثابت کنم 

و اینکه شما مسخره میکنی داری شخصیت خودت رو زیر سوال میبری

حتما خودت هرجا و تو هر جمعی که صحبت کنی جز دروغ چیزی تحویل جماعت نمیدی که فکر میکنی همه هم مثل خودت هستن!

کار این ملت شده غر زدن تو تاکسی و جمع هایی که احساس هیچ گونه خطری نکنن و ازون طرف هم یکسره در حال خود زنی هستن

صنعت خودرومون چرا اینطوریه!بهداشتمون چرا اونطوریه!غذاهامون همه پر سم و آلودس

همه اینارم بدون هیچ تحقیق و جستجویی و بدون منبع مستند فهمیدن!

تنها دلیلشونم حرف ها و شایعات کوچه بازاری و کلیپ های تلگرامی هست که جز مزخرف تحویل مردم نمیده

الان  تمام کلیپ  ها و مدارک  شدن مزخرف بعد پست شما شده منبع دست اول؟من شدم دروغگو !

شما که از حرف های کوچه بازاری خوشت نمیاد پست های کوچه بازاری و حماسی نزار مگه کسی شما رو مجبور کرده نقل قول کنید ؟

کار ملت شده غر زدن ولی دیگه آدم نباید چشمش رو روی حقیقت ببنده  بعد بگه اینا همش دروغه !

لینک به دیدگاه

بیشتر  این کباب ها چرت و مزخرفن.یکی از اقواممون تو رستوران کار میکنه و میگه برا درست کردن کباب ها و کوبید ها فقط یه مقدار کمی گوشت تازه و سالم رو با کلی دنبلا و روده و پوست و نمیدونم این چرتا مخلوط میکنند و  میفروشند.

بهتون پیشنهاد میکنم خودتون کباب و .... درست کنید که خیلی خیلی بهتره و سالمتره.

لینک به دیدگاه

سلام وقتی توی شیر وایتکس میزنن سبزی با اب فاضلاب ابیاری میکنن تو سوسیس و کالباسم گوشت سگ و گربه میزنن دیگه از کباب پنج چه توقعی میشه داشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...