رفتن به مطلب

سوال در مورد چیپ صدا

GRANDAM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. من به تازگی مادربردمو عوض کردم که از کار ها و مشکلاتی که بود بزور حل کردم بگذریم من اومدم بلاخره بعد چند وقت برم تو بازی اهنگ بازی که میاد حس میکنم این مادربرد خیلی رو افکت میده و من اصلا از افکت خوشم نمیاد و میخوام اهنگو معمولی بشنوم(منظورم از افکت اینه که مثلا جاهایی که اهنگ پایینه اون چیزایی که تو اهنگ اصن قبلا خیلی کم میشنیدمو زیاد میکنه و یا وقتی یدفعه اهنگ میره بالا یدفعه صدای خیلی بلندی میشه و....) و خلاصه دوستان ازار میده منو ایا راهی هست بکنمش عین مادربرد قبلیم؟

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوستان. من به تازگی مادربردمو عوض کردم که از کار ها و مشکلاتی که بود بزور حل کردم بگذریم من اومدم بلاخره بعد چند وقت برم تو بازی اهنگ بازی که میاد حس میکنم این مادربرد خیلی رو افکت میده و من اصلا از افکت خوشم نمیاد و میخوام اهنگو معمولی بشنوم(منظورم از افکت اینه که مثلا جاهایی که اهنگ پایینه اون چیزایی که تو اهنگ اصن قبلا خیلی کم میشنیدمو زیاد میکنه و یا وقتی یدفعه اهنگ میره بالا یدفعه صدای خیلی بلندی میشه و....) و خلاصه دوستان ازار میده منو ایا راهی هست بکنمش عین مادربرد قبلیم؟

با برنامه realtek افکت هارو none کن و سیستم دیفالت هم realtek باشه

بهش ور برو تا به نتیجه دلخواه برسی

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

با برنامه realtek افکت هارو none کن و سیستم دیفالت هم realtek باشه

بهش ور برو تا به نتیجه دلخواه برسی

سلام همه چیز NONE هست از قبل بوده.

لینک به دیدگاه

داداش گلم گفتی اهنگی گوش می کنی صداش یک جورایی امکان دارد ازنرم افزار که داری پخش می کنی تنظیمات ایکولایزر بهم ریخته و با نرم افزار دیگه پخش کن ببین درست نمیشه و اگه نشد با حذف نرم افزارصدا و دانلود نسخه جدید که با ویندوزت سازگاری داره و از سایت رسمی خود سازنده مادربوردهست انجام بده گاهی وقت هم امکان داره از کابل صدایت باشه

ویرایش شده توسط locca
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، locca گفته است :

داداش گلم گفتی اهنگی گوش می کنی صداش یک جورایی امکان دارد ازنرم افزار که داری پخش می کنی تنظیمات ایکولایزر بهم ریخته و با نرم افزار دیگه پخش کن ببین درست نمیشه و اگه نشد با حذف نرم افزارصدا و دانلود نسخه جدید که با ویندوزت سازگاری داره و از سایت رسمی خود سازنده مادربوردهست انجام بده گاهی وقت هم امکان داره از کابل صدایت باشه

سلام داداش اصن نرم افزاز نیست میگم وقتی میرم تو بازی اینجوری میشه درایورم عوض کردم .

لینک به دیدگاه

دوستان کسی راهی پیدا نکرد؟ خیلی اذیت میکنه. انگار رو مد هدسته اصن خیلی بده.

لینک به دیدگاه

شاید بتونید با تعویض درایور درستش کنید

یه بار کارت صدا رو کلا آنیستال حذف کنید و با جدیدترین آپدیت realtek دوباره نصبش کنید

ببینید چی میشه

اگه نشد احتمالا چیپ صدا یه مشکلاتی داره

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

شاید بتونید با تعویض درایور درستش کنید

یه بار کارت صدا رو کلا آنیستال حذف کنید و با جدیدترین آپدیت realtek دوباره نصبش کنید

ببینید چی میشه

اگه نشد احتمالا چیپ صدا یه مشکلاتی داره

سلام قبلا همینکارو کردم. افکتم زدم ولی میری تو بازی صداش انگار داره تو خاطراطش مرور میکنه.

لینک به دیدگاه

از تو تنظیمات صدای بازی برید ببینیم چیزی پیدا میکنید؟

بعضی از بازیا پخش کننده صوتی رو تشخیص میدن (هدفونه؟ استریوعه؟ 5.1 کانالس؟ 7.1 کانالس؟)

از تو تنظیمات بازی چک کنید ببینید شاید عوضی شناخته

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

از تو تنظیمات صدای بازی برید ببینیم چیزی پیدا میکنید؟

بعضی از بازیا پخش کننده صوتی رو تشخیص میدن (هدفونه؟ استریوعه؟ 5.1 کانالس؟ 7.1 کانالس؟)

از تو تنظیمات بازی چک کنید ببینید شاید عوضی شناخته

نه فکر کنم شما اشتباه منظورمو متوجه شذیذ.

صدا و پخش موزیک همه چیز عالیه و همه چیز پخش میشه هیچ مشکلی نداره.

ولی تو این کارت صدا حس میکنم خودش روی اهنگا افکت میده و تغییر میکنن کلی ولی مادربرد قبلیم خیلی خوب بود.

لینک به دیدگاه

سلام!

مدل کارت صدا چی هست؟ این مشکل میتونه مربوط به کدک های صوتی هم باشه... نمیتونید روی یه ویندوز دیگه هم تست کنید؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

سلام!

مدل کارت صدا چی هست؟ این مشکل میتونه مربوط به کدک های صوتی هم باشه... نمیتونید روی یه ویندوز دیگه هم تست کنید؟

سلام . رو یه ویندوز دیگه تست کردم خودم قبلا. کارت صدا نیست از چیپ خود مادربرد میگیرم. 

برای اطمینان ویندوز10هم تست میکنم میفرستم نتیجه رو.

لینک به دیدگاه

میدونم که آنبرده، مدلش رو پرسیدم... روی هر ولوم اینطور میشه یا فقط شدت صدا که زیاد میشه به اصطلاح صدا تخریب میشه، درسته؟

مدل کارت صدای مادربرد قبلی تون چی بود مگه؟

سعی کنید کابل صدا رو عوض کنید بعد ببینید چی میشه...

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

میدونم که آنبرده، مدلش رو پرسیدم... روی هر ولوم اینطور میشه یا فقط شدت صدا که زیاد میشه به اصطلاح صدا تخریب میشه، درسته؟

مدل کارت صدای مادربرد قبلی تون چی بود مگه؟

سعی کنید کابل صدا رو عوض کنید بعد ببینید چی میشه...

نه صدا خراب میشه نه مشکلی هبچ مشکلی نداره کاملا سالمه من میگم این روی اهنگ ها خودش افکت میزنه و یجورایی گند میزنه به اهنگ. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

نه صدا خراب میشه نه مشکلی هبچ مشکلی نداره کاملا سالمه من میگم این روی اهنگ ها خودش افکت میزنه و یجورایی گند میزنه به اهنگ. 

چه جور افکتی؟ مثل karaoke یعنی...؟

اگه فقط رو آهنگ اینطور باشه  باز هم میگم ممکنه از کد های صوتی باشه... با یه پلیر دیگه مثل vlc تست کنید از تنظیمات برنامه کدک رو عوض کنید و اینا!

شما باید اول مشخص کنید که مشکل سخت افزاری هست یا نرم‌افزاری...

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

چه جور افکتی؟ مثل karaoke یعنی...؟

اگه فقط رو آهنگ اینطور باشه  باز هم میگم ممکنه از کد های صوتی باشه... با یه پلیر دیگه مثل vlc تست کنید از تنظیمات برنامه کدک رو عوض کنید و اینا!

شما باید اول مشخص کنید که مشکل سخت افزاری هست یا نرم‌افزاری...

نه رو کلا همه صدا ها یجورین . افکتا همه رو none هستن تو realtek مشکلم سخت افزاری نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

نه رو کلا همه صدا ها یجورین . افکتا همه رو none هستن تو realtek مشکلم سخت افزاری نیست.

خب اگر مطمئن هستید که مشکل سخت افزاری نیست ویندوز رو عوض کنید... اینجاست که یک کارت صدای اضافی به درد میخوره!

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه امیدوارم مشکل تون حل بشه!

لینک به دیدگاه

درود

تست کنین ببینین فیش 3.5 میلی‌متری مربوط به کارت‌صدای مادربرد سالمه و خوردگی نداره!؟

همچنین از درایورپک‌ها برای آپدیت اگه استفاده کردین،‌ اون رو حذف و از درایور پیش‌فرض خود کارت‌صدا که درون دیسک‌درایور مادربرد هست استفاده کنین.

از قسمت دیوایس‌های ضبط‌صدا، میکروفون و ... رو قطع کنین.

یک مورد دیگه این‌که پخش‌کننده، همچنین ویندوز رو تعویض کنین و چک بفرمائین.

در نهایت اسپیکر، یا احیاناً هدفون خودتون رو هم با گوشی تست کنین شاید از اون باشه...

البته در مواردی ممکن هست نرم‌افزار دیگری داره توی کار کارت صدا تداخل ایجاد می‌کنه و ...

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

تست کنین ببینین فیش 3.5 میلی‌متری مربوط به کارت‌صدای مادربرد سالمه و خوردگی نداره!؟

همچنین از درایورپک‌ها برای آپدیت اگه استفاده کردین،‌ اون رو حذف و از درایور پیش‌فرض خود کارت‌صدا که درون دیسک‌درایور مادربرد هست استفاده کنین.

از قسمت دیوایس‌های ضبط‌صدا، میکروفون و ... رو قطع کنین.

یک مورد دیگه این‌که پخش‌کننده، همچنین ویندوز رو تعویض کنین و چک بفرمائین.

در نهایت اسپیکر، یا احیاناً هدفون خودتون رو هم با گوشی تست کنین شاید از اون باشه...

البته در مواردی ممکن هست نرم‌افزار دیگری داره توی کار کارت صدا تداخل ایجاد می‌کنه و ...

سلام. مادربردو از یکی از دوستان لیون گرفتم و سیدی و اینا نداره.

همه رو disable کردم.

اینم بگم کارت صدا ندارم و از مادربرد میگیرم.

میخواستمم ویندوز تعویض کنم که به مشکل خوردم.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

ویندوزو عوض کردم ولی هنوز افکت میده.

نگاهی به چیپ صوتی روی مادربرد بندازین ببینین سالمه بخصوص دور و برش

همچنین درایور کارت صدای مادربرد رو حتما از سایت سازنده ش بگیرین نه سایت‌های فارسی و درایورپک

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

همچنین درایور کارت صدای مادربرد رو حتما از سایت سازنده ش بگیرین نه سایت‌های فارسی و درایورپک

هم از خود سایتش گرفتم.

چشم نگاه میکنم.

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام درایورای قدیمیو تست کردم یدونشون کمتر افکت میداد همونو گذاشتم بمونه.

اینم چیپ صدا.

photo5888848205670623875.thumb.jpg.748fda0fa8cc5dddca9bc8c7f7dafd7d.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...