رفتن به مطلب

پیشنهاد خرید سیستم گیمینگ AMD Ryzen

اشتراک گذاری

Recommended Posts

AMD Ryzen 5 1600 / GeForce GTX 1080 Build

CPU AMD - Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core Processor

Motherboard MSI - B350 PC MATE ATX AM4 Motherboard

Memory Team - T-Force / Night Hawk 16GB (2 x 8GB) DDR4-3000 Memory

Storage    Western Digital - Blue 500GB 2.5" Solid State Drive

Video Card EVGA - GeForce GTX 1080 8GB SC2 Gaming iCX Video Card

Case Cooler Master - MasterBox 5 (White) ATX Mid Tower Case

Power Supply Corsair - TXM Gold 550W 80+ Gold Certified Semi-Modular ATX Power Supply

آموزش اسمبل کردن کامپیوتر

http://www.aparat.com/v/3eURu

ویرایش شده توسط cdnd545
لینک به دیدگاه

سلام.

سیستمی که انتخاب کردید عالیه.منتها این پردازنده با این کارت کمی گلوگاهه.تو سایت http://thebottlenecker.com/#project    نیز رفتم زدم و مقدار گلوگاه رو حدود 3 درصد گفته.پیشنهاد میکنم اگر بودجشو دارید رایزن 1700 بخرید هم اینده نگر تره و اگر ندارید،ببینید میتونید 1600xرو بخرید و اگر بودجه نداشتید همون 1600 رو بخرید.

پردازنده 1600 حدود 3 درصد گلوگاه

پردازنده 1600 ایکس حدود 1 درصد

پردازنده 1700 گلوگاه نیست

ویرایش شده توسط SamanSina
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، cdnd545 گفته است :

Power Supply Corsair - TXM Gold 550W 80+ Gold Certified Semi-Modular ATX Power Supply

در 12 دقیقه قبل، SamanSina گفته است :

سلام.

سیستمی که انتخاب کردید عالیه.منتها این پردازنده با این کارت کمی گلوگاهه.تو سایت http://thebottlenecker.com/#project    نیز رفتم زدم و مقدار گلوگاه رو حدود 3 درصد گفته.پیشنهاد میکنم اگر بودجشو دارید رایزن 1700 بخرید هم اینده نگر تره و اگر ندارید،ببینید میتونید 1600xرو بخرید و اگر بودجه نداشتید همون 1600 رو بخرید.

اگه اورکلاک کنی اصلا گلوگاه نیس ، من الان خودم ryzen 1600 با مادربورد Asus Strix b350-f دارم که به راحتی تا 3.85 اورکلاک کردم با فن استوک ، دلیل انتخاب این مادربوردمم مدار VRM قویشه واسه اورکلاکه چون خودم خیلی تحقیق کردم به شمام پشنهاد می کنم اگه قصد اورکلاک داری و  طول عمر بیشتر می خوای از بین Asus Strix b350-f یا MSI B350 Pro carbon یکیو انتخاب کنی که ASUS باز VRM بهتری داره .

ویرایش شده توسط elnino99
لینک به دیدگاه

من لیستتون بررسی کردم ، لطفا یک ایمیل به ایمیل زیر بزن متخصص واقعی amd  و استاد رایزن ،  تریدریپر هستن، لیستی که گفتی ، براشون ایمیل کن ، با ایدی تلکرامت و شماره موبایل ، بهت  میکن   و مجانی راهنمایی میکنن

sarbeziiirr( at )yahoo.com

sarbeziiirr@yahoo.com

انتخاب قطعات سیستم من و همینطور رایزن  دوستم هم ایشون پیشنهاد دادن ، مچترین ، قدرتمندترین اما ارزونترین

لینک به دیدگاه

درود

عزیز دل سیستم خیلی خوبیه ولی چند تا چیز:

یه کیس ارزونتر بردارید ولی یه واترکولر 120 هم خریداری کنید که هنگام اوورکلاک خنک باشید

مادربورد هم چیپست x370 بردارید بهتر میشه باهاش اوورکلاک انجام داد

در این صورت گلوگاه 1600 با 1080 دود میشه میره هوا

لینک به دیدگاه

سلام.

نظر بنده:

کیس ارزون تر

رم باس 3000 زیاده به نظرم و نمیدونم این مادربورد جواب بده یا نه ولی 2400 بگیری به نظرم بهتره

به جای 1600 و خرج کولر و مین بهتر برای اور کلاک ، یه cpu 1700 بگیر با یه مین سری گیمینگ ایسوز یا گیگا با کارت صدا و کارت شبکه ی بهتر.

یه کولر 50 60 تومنی دیپکول هم بزار

هارد رو هم اگه ssd نمیزاری یه 7200rpm بگیر یا توشیبا ولی بهتره یه ssd حجم پاین برا ویندوز تهیه کنی بعدا.

لینک به دیدگاه

من متوجه نمیشم دوستان چرا برای سیستم گیم رایزن پیشنهاد میدن o.O

ایشون سیستم رو برای گیم میخوان

پس اینتل بهتره

لینک به دیدگاه

ی سوال داشتم و با اجازه استارتر محترم الان Ryzen 5 1400 با ZOTAC 1060 گلوگاه میشه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام.

نظر بنده:

کیس ارزون تر

رم باس 3000 زیاده به نظرم و نمیدونم این مادربورد جواب بده یا نه ولی 2400 بگیری به نظرم بهتره

به جای 1600 و خرج کولر و مین بهتر برای اور کلاک ، یه cpu 1700 بگیر با یه مین سری گیمینگ ایسوز یا گیگا با کارت صدا و کارت شبکه ی بهتر.

یه کولر 50 60 تومنی دیپکول هم بزار

هارد رو هم اگه ssd نمیزاری یه 7200rpm بگیر یا توشیبا ولی بهتره یه ssd حجم پاین برا ویندوز تهیه کنی بعدا.

باس پایین واسه cpu رایزن از همه چی بدتره تاثیر زیادی داره تو فریم اگه سرچ کنی می بینی، با آپدیتهای بایوس الان راحت به 3066 یا3200 میرسه. 

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/24, 01:01:59، cdnd545 گفته است :

فکر نکنم گلوگاه بشه من 1600x دارم تو هیچ بازی فشار روی سیپیو از 30% بیشتر نمیشه

ولی کارت گرافیکم هم 1060 هست

و نکته در مورد کیسی که انتخاب کردی همین مدلو دارم به شدت خش میافته روی شیشش و پنل جوش کیفیت ساخت حرف نداره ولی این مشکلو داره نکته بعدی این که چون رو سقفش جای تحویه نداره

با این که منم 3 تا فن خریدم براش باز داخل کیس گرم میشه الان که واتر کولر انداختم مشکل گرماش حل شده 

پیشنهاد میکنم هارد ssd هم سامسونگ بگیری

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HaFez گفته است :

ی سوال داشتم و با اجازه استارتر محترم الان Ryzen 5 1400 با ZOTAC 1060 گلوگاه میشه ؟

این سیپیو از i5 4690k قوی تره من قبلا 4690k داشتم گلوگاه نبود

رو این مطمعنن نباید گلوگاه باشه

ویرایش شده توسط MAMADAMD
لینک به دیدگاه

در در 1396/06/24, 01:01:59، cdnd545 گفته است :

به نظر من حداقل ۱۷۰۰بردارید

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، armanr گفته است :

من لیستتون بررسی کردم ، لطفا یک ایمیل به ایمیل زیر بزن متخصص واقعی amd  و استاد رایزن ،  تریدریپر هستن، لیستی که گفتی ، براشون ایمیل کن ، با ایدی تلکرامت و شماره موبایل ، بهت  میکن   و مجانی راهنمایی میکنن

sarbeziiirr@yahoo.com

انتخاب قطعات سیستم من و همینطور رایزن  دوستم هم ایشون پیشنهاد دادن ، مچترین ، قدرتمندترین اما ارزونترین

بچه ها این خود رامین رستمیه آی دی جدید ساخته اومده باز داره خودش رو تبلیغ می کنه . 

لینک به دیدگاه

سلام پاور عوض کنید یه قویترشو جایگزین کنید مخصوصا برای 1080 که مصرفش کمی نسبت به 1070 بالاست (500 وات توصیه شده ولی 20 یا 30 درصد قویتر بهتر) و یه مشکل فکر کنم 1080 برای این سی پی یو یکمی قویتر باشه و گلوگاه کنه

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

بچه ها این خود رامین رستمیه آی دی جدید ساخته اومده باز داره خودش رو تبلیغ می کنه . 

خخخخخخ رامین اینجا رامین اونجا  رامین همه جا  ولی بعضی حرفاش واقعیت داره :8_laughing:

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/30, 21:38:59، armanr گفته است :

sarbeziiirr@yahoo.com

این رستمی از تبلیغ خودش و جاهلیت از یکی پول میگیره وگرنه کسی انقدر بیکار نیس که هر سایتی بیاد چند تا اکانت بسازه و یه سره اسپم بزاره.

در 16 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

ولی بعضی حرفاش واقعیت داره 

دقیقا کدوم حرفاش؟

اینکه رایزن 1950x تا 50 سال واست میمونه؟

مادر برد تردریپر تا 20 سال نیاز به تعویض نداره و سوکتش ساپورت میشه؟

یا  vega 56 از gtx 1080ti هم قوی تره؟

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

خخخخخخ رامین اینجا رامین اونجا  رامین همه جا  ولی بعضی حرفاش واقعیت داره :8_laughing:

نه همه حرفاش چرته به طور مطلق چرته ...

انقدر بی سواده میگه رم سینگل و دوال فرق دارن با هم  سینگل بندازی رو رایزن کار نمی کنه ... انقدر ابله هست نمی فهمه دوال تکنولوژی مین هست نه رم و وقتی دوتا رم از لحاظ فرکانس و تایمینگ یکی باشند و مین ساپورت کنه دوال میشن بعد جالبیش اینجاست به شدت فقط خودش رو قبول داره و حرف هیچ کسی رو قبول نداره منم الان بلاکش کردم از بس مزخرف میگه حس جنون به آدم دست میده ...

به خدا من یه چیزایی می تونم ازش بزارم اینجا که مختون سوت بکشه ولیبی ارزشه واقعا آدم بی ارزش و پوچی هست ...

ویرایش شده توسط VansForeveeeee
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

این رستمی از تبلیغ خودش و جاهلیت از یکی پول میگیره وگرنه کسی انقدر بیکار نیس که هر سایتی بیاد چند تا اکانت بسازه و یه سره اسپم بزاره.

دقیقا کدوم حرفاش؟

اینکه رایزن 1950x تا 50 سال واست میمونه؟

مادر برد تردریپر تا 20 سال نیاز به تعویض نداره و سوکتش ساپورت میشه؟

یا  vega 56 از gtx 1080ti هم قوی تره؟

من خودم رایزن 1700x دارم منتها اون بی شرف کاری کرد که من حالم دیگه از اسم AMD بهم میخوره ....

من تو کنفرانس AMD تو مارس قصد خرید 1700x رو داشتم بعد این  می گفت من بهت گفتم بخریش در حالی که من موقع همون موقع اصلا اینو نمی شناختم ....

من کراسهیر رو انتخاب کرده بودم می گفت من بهت گفتم بخری ....

ببین هیچی تو زندگیش نداره یه پی سی هندلی داره بعد بهش میگی رم مشکل نداره میگه من توی رمو باز کردم خودم تست کردم انقدر دروغ میگه ...

تو کل ایران کسی نیست مزخرفاتش رو تایید کنه حتی یه نفر مگر اینکه مثل خودش باشه ....

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

بین هیچی تو زندگیش نداره یه پی سی هندلی داره بعد بهش میگی رم مشکل نداره میگه من توی رمو باز کردم خودم تست کردم انقدر دروغ میگه ...

یه مدت قبل گفته بود من 8 ماه در سال ایران نیستم المانم?

قبلشم بهش گفته بودم سیستمتو بستی میگه هنوز نه پول دستم نیومده.

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/30, 23:11:06، Game World گفته است :

پس اینتل بهتره

در در 1396/06/30, 23:20:57، HaFez گفته است :

در در 1396/06/24, 01:27:44، SamanSina گفته است :

سلام.

ارزش خرید RYZEN های 4 هسته ای برای گیمینگ به سقف چسبیده :

نه 1600 ونه 1400 برای 1080 گلوگاه محسوب نمیشن . هرچند گلوگاه یک موضوع نسبی هستش .

اگر شما با رزولیشن پایین بازی کنی  و با پایین آوردن تنظیمات قصد داشته باشی مثلا 200 فریم بگیری بله در بعضی بازی ها تا درصدی با گلوگاه رو به رو میشید اما در فریم 60 و رزولیشن های بالا ( فول اچ دی به بالا ) خبری از گلوگاه نیست . از اونجایی که به صورت پیش فرض برای PC گیمینگ ما فریم 60 رو در نظر می گیریم پس 1600 و 1400 برای 1080 گلوگاه نیستن .

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/30, 23:11:06، Game World گفته است :

پس اینتل بهتره

با پولی که برای اینتل هست میشه رایزن با هسته بیشتر خرید.حالا اینتل اومده i5 رو چهار هسته اس با 8 ترید زده.یعنی دیگه دوران 4 هسته ای و 8 ترید به سر رسیده و اینکه الان اینتل شدیدا داره روی core i7-8700k داره تاکید میکنه.

سوکت 1151 با چیپست 270  رسما مرده محسوب میشه.سی پی یو های جدید دیگه روی مینبورد z270 ساپورت نمیشن چرا باید سوکت مرده خرید ؟ 

سوکت AM4 ای ام دی تا سال 2020 ساپورت میشه و شرکت اعلام کرده سال 2018 سی پی یو جدید با فرکانس بالا میزنه بیرون.اگر مادربورد خوب X370 بخرید خیالتان راحت.

سی پی یو 1600 در حال حاضر بهترین سی پی یو با نسبت قیمت به کارایی.البته خودم مدل ایکس خریدم.بسیار راضی هستم.مخصوصا برای گیم.

مادبورد بنده asus x370 pro

لینک به دیدگاه

Z270 چیپست مرده؟

والا هنوز 2600k و 1155 هنوز هم جوابگو هستن، حتی اگه نوش تو بازار بود میشد سیستم high end.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اگر بتونی برام ثابت کنی که بشه سری اینتل CFl بر روی چیپست Z270 نصب کرد اونوقت سوکت خیلی خوبی بود.ولی اینطور نیست سوکت Z270 رسما تمام شده.حتی اینتل هم  گفت سری جدید Z390  هم فقط 8 هسته ای ساپورت میکنه.خبری که خیلی ها اعتراض کردند.

مسئله اینه شما نمیتونی سی پی یو جدید بر روی z270 بگذاری.ولی بر روی am4 میشه.

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/01, 15:36:58، VansForeveeeee گفته است :

من خودم رایزن 1700x دارم منتها اون بی شرف کاری کرد که من حالم دیگه از اسم AMD بهم میخوره ....

من تو کنفرانس AMD تو مارس قصد خرید 1700x رو داشتم بعد این  می گفت من بهت گفتم بخریش در حالی که من موقع همون موقع اصلا اینو نمی شناختم ....

من کراسهیر رو انتخاب کرده بودم می گفت من بهت گفتم بخری ....

ببین هیچی تو زندگیش نداره یه پی سی هندلی داره بعد بهش میگی رم مشکل نداره میگه من توی رمو باز کردم خودم تست کردم انقدر دروغ میگه ...

تو کل ایران کسی نیست مزخرفاتش رو تایید کنه حتی یه نفر مگر اینکه مثل خودش باشه ....

یه سری میگفت پاور گرین برای am4 نخرید خرابش می‌کند یه سری هم میگفت گیگابایت بهترین برد برای am4 هستش

لینک به دیدگاه

برای گیم رایزن؟؟

خب چه کاریه.اینتل به این خوبی.رایزن تنها برتریش تو کاربردهای غیر گیمه.آینده نگری و این داستانها هم همش افسانه است.amd تنها کاری که تونست بکنه این بود که بعد از مدتها درجا زدن و حتی عقبگرد(بعد از سری فنوم 2 کلا رفت تو حاشیه) با رایزن کمی از سهم از دست رفته اش رو برگردونه. اینتل همچنان بخصوص توی گیمینگ با اختلاف دست بالا رو داره .بعلاوه پردازنده های اینتل توی ایران نسبت به amd قیمت گذاری بهتری دارن.نمونه اش 7700 که برخلاف بازار جهانی، تو ایران از 1700 ارزونتره.بعد هم آدم یه چیزایی میشنوه کلا پشماش فر میخوره. پلتفرم z270  مرده است؟؟؟ با کدوم متر و معیار؟ کلا به جای مشاوره به این بنده خدا یه عده زیادی فن بازی در میارن خدایی.دم amd گرم با رایزن یه تکونی به خودش دادو اینتل رو هم مجبور کرد به جای rebrand کردن پی در پی پردازنده هاش، به فکر ارتقا واقعی باشه ولی پلتفرم z270 همچنان برای گیمینگ بالاترین ارزش خرید رو داره چون قیمتش منطقیه و عملکردش عالی. ضمنا پاورتون زیاد مناسب سیستم نیست.700 به بالا بردارید 

ویرایش شده توسط mostafa-b
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...