رفتن به مطلب

کمک فوری مشکل عدم روشن شدن گرافیک یا کار نکردن

Sky84
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه مشکل دارم این که کارت گرافیکم روشن نمیشه یعنی لوگوی گرافیک روشنه ولی فنا نمی چرخن بعد جالب اینجاست که وقتی کامپیوتر رو هم خاموش میکنم هنوز لوگوش روشن الان نمی دونم مشکل از چیه مادربورده پاوره یا گرافیک کسی راه حلی داره گرافیک rx460nitro  پاور ۴۸۰ گرین مادربوردmsi 970a-g43 تا دیروز همه چیز عالی بود ولی دیشب برقم مون رفت وتازه برگشت روشن که کردم همین شکلی بود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر مادربرد خروجی گرافیک داره

کارت گرافیک رو جدا کنید و از خروجی مادربرد تصویر بگیرید

تا از سالم بودن باقی قطعات اطمینان پیدا کنید

لینک به دیدگاه

سلام 

گرافیکو دربیار 

سیستمو روشن کن . بعد چنددقیقه خاموش کن 

وببین روشن خاموش مردن مشکلی نداره  سریع انجام میشه .دوباره گرافیک جابزن

لینک به دیدگاه

عزیز گفتم بدون کرافیم بگو روشن کنه بعد پنچ یا ده دقیقه خاموش کنه

اصلا کار به انبرد ندارم

حداقل ببینیم سیستم سریع خاموش میشه مادربرد واینا مشکل نداشته باشن  سریع خاموش میشه .بفهمیم اختمال زیاد ازسمت خود کرافیک مشکل اصلیه 

لینک به دیدگاه

اگه باید دکمه پاور رو نگه دارن تا خاموش بشه به احتمال زیاد به علت حساسیت زیاد پاور محترم نسبت به نوسانات برق و احتمالا نداشتن محافظ برسر پریز، مادربورد یا پاورشون مرخص شده

شب ها هنگام قطع برق نوسان زیاده بنده یه بار شخصا اندازه گیری کردم نوسانات ولتاژ رو و بعد از این قطعی های امسال یه محافظ خوب خریدم واسه سیستم

پاورهای گرین همینجوریش به تار مو بندن چه برسه به اینکه زیر فشار نوسان برق هم باشه

اسلات توسعه رو عوض کردن؟ با یه پاور دیگه تست کردن؟

توصیه من اینه که ببرن یه کامپیوتری و تک تک قطعات رو تست کنن تا معلوم بشه که اشکال از گرافیکه، مادربورده یا پاوره

بیشتر پاور و مادربورد و مادربورد بیشتر چون بقیه قسمت های مادربورد هم مشکل دار شدن که علتش میتونه پاور هم باشه

لینک به دیدگاه

حتما بگو بعداز خداقل پنچ یا ده دقیقه خاموش کنه 

چون چنددقیقه اول درخال لود ویندورچزه هم فشارنیاد بع سیستم خاموش بشه هم  جهت تست باید مثلا شما تصویرنمیبینی ولی سیستم خدودا اون زمان که تا لود مامل ویندپز تموم میشه دودقیقه بعدش خانوش کنه 

اگه بیش از پنو ثانیه نگه دغره دکمه خاموشو تا خاموش بشه وبازمیگم بعد خداقل ده دقیقه .

ممکنه از رمتون هم باشه 

اگه پنچ ثانیه خاموش میشع اختمال زیاد گرافیک داستان دارشده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان شرمنده دیروز نتونستم جواب بدم از همه دوستان متشکرم

خوب من گرافیک و \اور رو  رو یه سیستم دیگه تست کردم مشکلی نداشتن حالا یه سری نکته هست که بهتره بگم اول اینکه وقتی برق \شت \اور زده میشه مادربورد برقدار میشه در صورتی که قبلا این دوری نبود و فقط یو اس بی های ۲ برق دارن ۳ نداره بعد اینکه موقع روشن کردن کیس قسمت چیپست جنوبی هیت سینگش گرم میشه اما انگار اصلا سی پیو برق نداره چون اصلا گرم نمیشه تحت هیچ شرایطی حتی اگه چندین دقیقه روشن باشه سیستم 

حالا یه سوال داشتم امکان اسیب دیدن سیپیو هم هست یا نه ویه چیز دیگه بگم که مادربورد بدون سی پی یو هم روشن میشه اصلا طبیعی البته خودم تا حالا تست نکردم این مورد رو 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان شرمنده دیروز نتونستم جواب بدم از همه دوستان متشکرم
خوب من گرافیک و \اور رو  رو یه سیستم دیگه تست کردم مشکلی نداشتن حالا یه سری نکته هست که بهتره بگم اول اینکه وقتی برق \شت \اور زده میشه مادربورد برقدار میشه در صورتی که قبلا این دوری نبود و فقط یو اس بی های ۲ برق دارن ۳ نداره بعد اینکه موقع روشن کردن کیس قسمت چیپست جنوبی هیت سینگش گرم میشه اما انگار اصلا سی پیو برق نداره چون اصلا گرم نمیشه تحت هیچ شرایطی حتی اگه چندین دقیقه روشن باشه سیستم 
حالا یه سوال داشتم امکان اسیب دیدن سیپیو هم هست یا نه ویه چیز دیگه بگم که مادربورد بدون سی پی یو هم روشن میشه اصلا طبیعی البته خودم تا حالا تست نکردم این مورد رو 
سی پی یو رو تست روی ی سیستم دیگه تست کن اگه سالم بود ، مادربردت مرخص شده ، اگه مقدوره مادربرد رو با ی سی پی یو دیگه تست کن ببین سالمه یا نه . سیستم بدون سی پی یو روشن نمیشه ، ولی ورودی ها جریان دارن .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام. احتمالا مین هوی الباقی شده.

ولی حتما مادربورد رو یه c cmos کن شاید فرجی شد. خودم شخصا مشکلات عجیبی از مادربورد دیدم که با c cmos حل شده.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. احتمالا مین هوی الباقی شده.

ولی حتما مادربورد رو یه c cmos کن شاید فرجی شد. خودم شخصا مشکلات عجیبی از مادربورد دیدم که با c cmos حل شده.

شرمنده زیاد با اصطلاحات اشنایی ندارم یعنی چی کار کنم ؟

اوکی چک کردم تاثیری نداشت مگه وقتی این جامپر وصل باشه مادربورد روشن میشه ؟

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

شرمنده زیاد با اصطلاحات اشنایی ندارم یعنی چی کار کنم ؟

دکمه پاور رو بزن رو 0 و کابلشم از برق در بیار.

بعد تو خاموشی یه باتری روی مین هست با یه سوزن درش بیار. یه 5 دقیقه ای صبر کن بعد با یه تیکه سیم دوتا تیغه ی اون قصمت دایره شکلی که باتری میره توشو به هم وصل کن حدود 10 20 ثانیه. از پشت باتری هم میتونی به عنوان سیم استفاده کنی.

بعد روشن کن ببین تصویر میده با گرافت یا نه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

دکمه پاور رو برن رو 0 و کابلشم از برق در بیار.

بعد تو خاموشی یه باتری روی مین هست با یه سوزن درش بیار. یه 5 دقیقه ای صبر کن بعد با یه تیکه سیم دوتا تیغه ی اون قصمت دایره شکلی که باتری میره توشو به هم وصل کن حدود 10 20 ثانیه. از پشت باتری هم میتونی به عنوان سیم استفاده کنی.

بعد ببین تصویر میده با گرافت یا نه

باشه پس تست کنم خبر میدم 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

تاثیری نداشت یعنی مادر بورد سوخته دیگه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

تاثیری نداشت یعنی مادر بورد سوخته دیگه ؟

Cpu رو تست کردی؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

Cpu رو تست کردی؟

فعلا چیزی برای تست ندارم این یکی دوروزم هم تعطیله جایی نیست ببرم برا تست متاسفانه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

فعلا چیزی برای تست ندارم این یکی دوروزم هم تعطیله جایی نیست ببرم برا تست متاسفانه

بعید میدونم خرابی cpu موجب برق نرسیدن به گراف و نچرخیدن فن و تصویر ندادن بشه.

احتمالا مین برق نمیرسونه به گراف.

یه کاری کن. سیستمو یه یه ربعی کلا خاموش کن تا کلا دمای cpu عادی بشه. بعد یه ربع قبل از روشن کردن سیستم کولر رو در بیار و خمیرو پاک کن و دستتو بزار رو cpu و سیستمو روشن کن ببین دستت گرم میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بعید میدونم خرابی cpu موجب برق نرسیدن به گراف و نچرخیدن فن و تصویر ندادن بشه.

احتمالا مین برق نمیرسونه به گراف.

یه کاری کن. سیستمو یه یه ربعی کلا خاموش کن تا کلا دمای cpu عادی بشه. بعد یه ربع قبل از روشن کردن سیستم کولر رو در بیار و خمیرو پاک کن و دستتو بزار رو cpu و سیستمو روشن کن ببین دستت گرم میشه یا نه

اره یکم گرم میشه ولی اونقدری نیست که دست ادم دچار مشکل شه اما یه سوال چرا مادر بورد بدون cpu  روشن میشه 

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

اره یکم گرم میشه ولی اونقدری نیست که دست ادم دچار مشکل شه اما یه سوال چرا مادر بورد بدون cpu  روشن میشه 

زیاد گرم نمیشه چون تو حالت عادی فشار روش نیست.

راستش دقیق نمیدونم.

قاعدتا مین اسیب دیده. دوست منم با رفتن برق چیپ سوزوند البته محافظ نداشت.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

زیاد گرم نمیشه چون تو حالت عادی فشار روش نیست.

راستش دقیق نمیدونم.

قاعدتا مین اسیب دیده. دوست منم با رفتن برق چیپ سوزوند البته محافظ نداشت.

محافظ داره سیستم اما از این 20ثانیه ای هاست یعنی بعد بیست ثانیه برق وصل میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...