رفتن به مطلب

اپل amd را دوست می دارد

Recommended Posts

خبر چندان جدید نیست، چون دیدم در رسانه های فارسی اشاره ای بهش نشده، اینجا طرح می کنم. 

اپل در دستگاههای aio جدیدش در کنار پردازنده ی مرکزی اینتل و رم ddr4 از پردازنده های گرافیکی amd که وگا نامیده شده اند استفاده می کند. اپل سالهاست در ورکستیشنهای مکپرو کارتهای amd فایرپرو را جایگزین کوادرو کرده است و حال کارتهای رده ی دسکتاپ amd را در aio ها به کار می گیرد. به گمان من اگر amd بتواند راهی برای کاهش دمای پردازنده های تردریپر بیابد ناممکن نخواهد بود که  اپل در عهد دیرینه اش با اینتل در به کارگیری پردازنده های مرکزی تجدید نظر کند.

آیمکپروهای اپل دسامبر امسال (۲۰۱۷) عرضه خواهند شد و این تاخیر احتمالا به دلیل رفع ایرادهای احتمالی خواهد بود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

آیمکپرو ۵۰۰ وات توان مصرفی زیر بار دارد و با دو فن دمنده و هیتسینک خنک می شود. به نظر می رسد amd با وگا پاسخ شایسته ای به افسانه های بخاری داده است. البته با قدرت خرید ما تهیه ی چنین دستگاهی دور از دسترس است.

لینک به دیدگاه

Amd در هر بخش CPU & GPU &  APU  امسال خوش درخشید و خودشو ثابت کرده 

با توجه به پیشرفت اخیرش + قیمت رقابتی که داره اراعه میده از اپل بعید نیست که باهاش همکاری نکنه!!!

بالاخره کی از کیفیت بالا و قیمت پایین بدش میاد؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

از یک ماه پیش زمزمه‌های جدایی اپل و اینتل شنیده می شود. البته بعید است اپل بی مقدمه سراغ پردازنده‌های  amd برود. احتمال این که اپل راهی ترکیبی برگزیند بیشتر است. مثلا بر پایه‌ی معماری arm پردازنده‌ی اختصاصی خودش را برای نوتبوکها بسازد و کم‌کم آن را توسعه دهد و برای دیگر دستگاهها نیز به کار برد.

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/12, 05:04:21، سعید بهمنیان گفته است :

خبر چندان جدید نیست، چون دیدم در رسانه های فارسی اشاره ای بهش نشده، اینجا طرح می کنم. 

اپل در دستگاههای aio جدیدش در کنار پردازنده ی مرکزی اینتل و رم ddr4 از پردازنده های گرافیکی amd که وگا نامیده شده اند استفاده می کند. اپل سالهاست در ورکستیشنهای مکپرو کارتهای amd فایرپرو را جایگزین کوادرو کرده است و حال کارتهای رده ی دسکتاپ amd را در aio ها به کار می گیرد. به گمان من اگر amd بتواند راهی برای کاهش دمای پردازنده های تردریپر بیابد ناممکن نخواهد بود که  اپل در عهد دیرینه اش با اینتل در به کارگیری پردازنده های مرکزی تجدید نظر کند.

آیمکپروهای اپل دسامبر امسال (۲۰۱۷) عرضه خواهند شد و این تاخیر احتمالا به دلیل رفع ایرادهای احتمالی خواهد بود.

درود جناب بهمنیان , یه سوال داشتم , دمای تردریپرها از زئون ها و i9 ها بیشتره ؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Gintama گفته است :

درود جناب بهمنیان , یه سوال داشتم , دمای تردریپرها از زئون ها و i9 ها بیشتره ؟

درود دوست گرامی

من یک بار بیشتر تردریپر اسمبل نکرده‌ام. دمای بالایی داشت و کمی که زیر بار می‌رفت گرمای محسوسی از سمت رادیات کولر بیرون می‌آمد. از دوستانی که داشتند هم پرسیدم تایید کردند. زئونها عموما خنکند و  با یک هیت‌سینک کوچک خنک می‌شوند. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...