رفتن به مطلب

مقایسه دو سی پی یو

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.امروز دو مدل سی پی یو رو قیمت گرفتم،

INTEL E6700=98000T

INTEL E7500=136000T

حالا می خواستم ببینم که آیا تفاوت این دو پردازنده به 38000 تومن می ارزه یانه.اگه شما بودید کدوم رو انتخاب می کردید؟توی بازی ها حدودا چند فریم تفاوت داره؟

کارت من HD5750 هست و مین هم هنوز انتخاب نکردم و احتمالا G41 خواهد بود.

در ضمن لطفا E6700 رو با AMD ATHLON64X2 5000 مقایسه کنید.

E6700 رو با AMD ATHLON II X4 630 هم مقایسه کنید.

ممنونم

لینک به دیدگاه

این بنچمارک این دو cpu است . که می توانید با هم مقایسه کنید.

بطور کلی با سریعتر شدن cpu وضعیت بهتر میشه اما توجه داشته باشید وقتی این مورد به چشم میاد که شما از قابلیت phsix که مخصوص کارت های انویدیا هست استفده کنید که در این حال cpu به کمک کارت گرافیک می آید. با توجه به اینکه شما از کارت 5750 استفاده میکنید، نظر من این است که این تفائت 6700 و 7500 بر روی سیستم شما و درهنگام بازی کم است.

6700

post-7143-058740800 1311668954_thumb.jpg

7500

post-7143-020374600 1311669025_thumb.jpg

X2 5000

post-7143-022534500 1311669079_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ATHLON II X4 630 خوب با 2 هسته ی اضافه ت قاعدتا در پردازش قوی تر عمل کنه . اما معماری ATHLON ضعیف بوده مخصوصا حافظه ی کش پاین این پردازنده ها باعث شده در بسیاری از موارد ضعیف عمل کنند .

لینک بنچمارک

در مورد انتخاب بین E6700 و E7500 هم :

E6700

L2 کش : 4M

فرکانس : 2.66GHz

1066 : FSB

E7500

L2 کش : 3M

فرکانس : 2.93GHz

1066 : FSB

لینک بنچمارک

اگه اهل اورکلاک هستید E6700 رو بخرید و تا 3 گیگاهرتز اور کنید هزینه اضافه هم نکنید .

اما اگه اهل اور نیستید و میخواهید E7500 رو تهیه کنید بجای هزینه برای E7500 بهتره یه Q8300 تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

مادربرد دارید یا هنوز نگرفتید؟

چرا AMD Phenom II 550 نمیگیرید؟ فقط برای بازی میخواین؟

550 رو میتونید حداقل به 3 هست آنلاک کنید که قوی تر از 7500 میشه. قیمتشم 110- 115 تومنه. بیشترم اورکلاک میشه.

http://www.anandtech...roduct/87?vs=97

ویرایش شده توسط majid777
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 7500 با قیمتی که داره ارزش خریدن نداره چون شما با خرید یه برد ارزون h55 مثل ازراک و یه پردازنده core i3 هم قیمت اون می تونید کارایی بسیار بیشتر از 7500 داشته باشید

اگه می خواید هزینه رو پایین نگه دارید همون 6700 رو بردارید اگر می خواید بیشتر خرج کنید هم یه برد ارزون با core i3 بگیرید

ویرایش شده توسط kooroshp
لینک به دیدگاه

بچه ها درست میگند این سی چی یو با این قیمت ارزش خرید نداره مگر مین بوردشو داشته باشید که اونجوری دیگه ناچارید

یادمه تو دوران اوجش هم این سی پی یو قیمتش این نبود حالا که نسلش داره منقرض میشه دیگه :D :D [-X

ویرایش شده توسط rommatti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک کم بیشتر توضیح بده

الان مادربرد داری یا نه؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. 

حالا می خواستم که CORE I3 530 رو با AMD ATHLON IIX4 630 مقایسه کنید.

من CORE I3 رو دسته دو از همین جا خریدم که تقریبا یه 90 تومنی دستم در اومد.گفتم اگه اون چهار هسته ای که قیمتش حدود 105 هست از این CORE I3 قویتر باشه فکر کنم ارزش خرید بیشتری داشته باشه/

مین هم هنوز ندارم و احتمالا مینم یه مین حدود 90 از برند آزراک خواهد بود.

لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه

اين لينك مقايسه دو نوع CPU هست

http://www.anandtech.com/bench/Product/118?vs=105

يه جاهايي اينتل قوي تره و يه جاهايي اي ام دي من نظرم رو اينتل هست . كلا از نظر پردازش اينتل رو خيلي بيشتر از اي ام دي قبول دارم.موفق باشي دوست عزيز

لینک به دیدگاه

بهتره اول کاربرد های خودتون رو مشخص کنید. مثلا اگه بازی می کنید core i3 تا حدی بهتره چون اکثر بازی ها هنوز هم کامل از ۴ هسته استفاده نمی کنن. اگه هم کاربردتون نرم افزار هایی هست که می تونن از ۴ هسته استفاده کنن خب amd x4 بهتره چون ۴ تا هسته واقعی سریع تر از دو هسته واقعی + دو هسته مجازی اینتل هست.

ویرایش شده توسط kooroshp
لینک به دیدگاه

اگه مادربرد ندارید که دست شما برای خریدن باز میشه ! چرا Core i نمیخرید ! Core i3 540 از E7500 هم ارزونتره و هم قوی تر !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مادربرد ندارید که دست شما برای خریدن باز میشه ! چرا Core i نمیخرید ! Core i3 540 از E7500 هم ارزونتره و هم قوی تر !

دوست من سلام

اگه دقت کنید ایشون از همین جا یه دونه سی پی یو خریدن ولی مردد هستند و میخوان قبل از خرید مادربرد تصمیم قطعی رو بگیرندکه چه پلتفرمی رو استفاده کنند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...