رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 57 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

تفاوت زیاده. کلا اینتل برای گیم خیلی بهتره. یکم سرچ کنید بنچ مارک ها را مقایسه کنید.

منم نظرم اینه برخلاف دوستان amd ولی واقعا برای بازی در fullhd بالای 60 فریم و 2k نزدیک به 60 فریم همون 7700 با مین میان رده ک زیر 2 تومن با هم بسته میشه  کافیه به نظرم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

داداچ :4_joy::4_joy:

پیشنهاد می کنم یکم در این باره تحقیق کنید بعد انقدر قاطعانه روی موضوع تاکید کنید.

کار من رندر و 3d مطمعنن رو اینتل نمیام 

من 1 ملیون هزینه سیپیو کردم 

با این قیمت باس i5 میخریدم 

اگه با i5 مقایسش کنی بازم همین حرفو میزنی؟

تو گیم قبول دارم از 7700k ضعیف تر عمل میکنه ولی در کل ارزش خریدش بیشتره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MAMADAMD گفته است :

کار من رندر و 3d مطمعنن رو اینتل نمیام 

من 1 ملیون هزینه سیپیو کردم 

با این قیمت باس i5 میخریدم 

اگه با i5 مقایسش کنی بازم همین حرفو میزنی؟

تو گیم قبول دارم از 7700k ضعیف تر عمل میکنه ولی در کل ارزش خریدش بیشتره.

قطعا برای هر کاری بجز گیم سی پی یو های رایزن قوی تر عمل می کنند.

من هم رایزن و اینتل را در گیم مقایسه می کنم نه کار های workstation.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mrp7 گفته است :

قطعا برای هر کاری بجز گیم سی پی یو های رایزن قوی تر عمل می کنند.

من هم رایزن و اینتل را در گیم مقایسه می کنم نه کار های workstation.

xD 9_9:Dمن واقعا راضیم تو نصب بازی ها زیپ کردن فایل ها کانورت فیلم ها و........ واقعا سریع عمل میکنه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MAMADAMD گفته است :

xD 9_9:Dمن واقعا راضیم تو نصب بازی ها زیپ کردن فایل ها کانورت فیلم ها و........ واقعا سریع عمل میکنه.

دوست عزیز اولا تبریک میگم و خیلی خوبه ک این قدر راضی هستین دوما در کارهای مولتی تسکینک قصعا رایزن برتری داره همراه با ارزش خرید بالا

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تجربیات قدیمی بر اساس سیستم های قدیمی به دست اومده و برای سیستم های فعلی عملا هیچ ارزشی نداره . رایزن با سری FX قابل مقایسه نیست .

اکثر گیمرها اینتل می بستند ! الان فروش رایزن از فروش محصولات اینتل جلو زده .

ضمنن من کی گفتم شما 1700 ببندی ؟؟؟ 1700 در قدرت پردازشی 7700 رو میخوره یه آب هم روش . 1700 رو باید با 6900K مقایسه کرد .

شما حتی به 1600 یا 1600X هم برای رزولیشن 2K نیازی نداری . برای شما 1500 و 1400 هم کافی هستند. 

ضمنن فریم ریت مورد نظر شما هم بسیار مهمه . اگر مثل اکثر گیمرها به فکر 60 فریم هستید کارت 1070 و رایزن 1400 برای شما بهترین انتخاب ها هستند.

شما مطمعن هستید که با 1070 و 1400 میشه 2k تو 60 فریم بازی کرد چون بازی های جدید عملا سیستم high end میخوان و دیگه مثل قدیم نیس که هر کسی گیم بزنه با هر سیستمی شاید تک و توک مثل راک استار باشن که gta v رو ان قدر بهینه کنند که سیستم های پایین تر هم لذت ببرن ولی غالبا این طور نیس 

مثلا بازیForza Horizon 3  که 1 سال قبل عرضه شده و سبک ریسینک هست و معروفه 

مشخصات سیستم پیشنهادی:

• پردازنده مرکزی: i7 3820 با فرکانس 3.6GHz
  • کارت گرافیک: Nvidia GTX 970 یا Nvidia GTX 1060 و AMD R9 290X یا AMD RX 480
  • حافظه گرافیکی: ۴ گیگابایت
  • حافظه رم: ۱۲ گیگابایت
  • فضای خالی هارد: ۵۵ گیگابایت
  • رزولوشن: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰
  • ویندوز: ویندوز 10 نسخه Anniversary
  • دایرکت‌ایکس:12 

و امثال این که میخوان تو 2017 عرضه بشن و سبک های شوتر و غیره

https://www.zoomg.ir/2016/8/31/152608/forza-horizon-3-gone-gold/

ویرایش شده توسط mokh1999
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mokh1999 گفته است :

شما مطمعن هستید که با 1070 و 1400 میشه 2k تو 60 فریم بازی کرد چون بازی های جدید عملا سیستم high end میخوان و دیگه مثل قدیم نیس که هر کسی گیم بزنه با هر سیستمی شاید تک و توک مثل راک استار باشن که gta v رو ان قدر بهینه کنند که سیستم های پایین تر هم لذت ببرن ولی غالبا این طور نیس 

مثلا بازیForza Horizon 3  که 1 سال قبل عرضه شده و سبک ریسینک هست و معروفه 

مشخصات سیستم پیشنهادی:

• پردازنده مرکزی: i7 3820 با فرکانس 3.6GHz
  • کارت گرافیک: Nvidia GTX 970 یا Nvidia GTX 1060 و AMD R9 290X یا AMD RX 480
  • حافظه گرافیکی: ۴ گیگابایت
  • حافظه رم: ۱۲ گیگابایت
  • فضای خالی هارد: ۵۵ گیگابایت
  • رزولوشن: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰
  • ویندوز: ویندوز 10 نسخه Anniversary
  • دایرکت‌ایکس:12 

و امثال این که میخوان تو 2017 عرضه بشن و سبک های شوتر و غیره

https://www.zoomg.ir/2016/8/31/152608/forza-horizon-3-gone-gold/

دوست گرامی این نتایج 1300X و 1200 هستش :

این دو پردازشگر مثل 1400 و 1500 فقط 4 هسته دارن اما هسته مجازی ندارن .

اگر نگاه کنید متوجه میشید در تست 2K به خوبی فریم میدن . اصولا با بالا رفتن رزولیشن فشار روی کارت به شدت افزایش پیدا می کنه اما فشار روی CPU تقریبا ثابت باقی می مونه . به عبارت دیگه هرچی رزولیشن بالاتر میره گرافیک بیشتر و بیشتر برای CPU گلوگاه میشه و نیاز به CPU های قدرتمند کمتر و کمتر میشه .

اگر شما قصد بازی در مثل رزولیشن HD داشتید ( با کارتی مثل 1080 و 1080Ti ) یا قصد داشتید با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی بیشتر از 60 فریم بگیرید ( مثلا 120 یا 144 و ... ) من به شما همون 7700K رو پیشنهاد می دادم چون این پردازشگر در فریم های زیاد کاملا ارزش خودش رو نشون میده . اما شما قصد بازی کردن در رزولیشن 2K رو دارید .

شما با 1070 و 1080 میتونید در رزولیشن 2K به راحتی به فریم 60 در اکثر بازی ها دسترسی پیدا کنید و این مقدار فریم کاملا در دسترس 1400 و 1500 هستش و نیازی به خرج اضافه نیست . شما همچنین میتونید هر زمان که خواستید به 1600 و 1600X و ... و حتی CPU های رایزن Pro و ... مهاجرت کنید تا همچنان یک پلتفورم قدرتمند در اختیار داشته باشید اما با چیست Z270 باید قید CPU های آینده رو بزنید .

از اونجایی که شما 8 میلیون بودجه برای رزولیشن 2K دارید میتونید با خرید یک 1600 ( که از جمله ارزشمندترین CPU های بازار هستش ) یا خرید یه 1600X خیال خودتون رو از بازی های آینده هم به طور 100 در 100 راحت کنید ( هزار سال آینده رو نمی گم همین 3 - 4 سال آینده منظورمه )

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی این نتایج 1300X و 1200 هستش :

این دو پردازشگر مثل 1400 و 1500 فقط 4 هسته دارن اما هسته مجازی ندارن .

اگر نگاه کنید متوجه میشید در تست 2K به خوبی فریم میدن . اصولا با بالا رفتن رزولیشن فشار روی کارت به شدت افزایش پیدا می کنه اما فشار روی CPU تقریبا ثابت باقی می مونه . به عبارت دیگه هرچی رزولیشن بالاتر میره گرافیک بیشتر و بیشتر برای CPU گلوگاه میشه و نیاز به CPU های قدرتمند کمتر و کمتر میشه .

اگر شما قصد بازی در مثل رزولیشن HD داشتید ( با کارتی مثل 1080 و 1080Ti ) یا قصد داشتید با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی بیشتر از 60 فریم بگیرید ( مثلا 120 یا 144 و ... ) من به شما همون 7700K رو پیشنهاد می دادم چون این پردازشگر در فریم های زیاد کاملا ارزش خودش رو نشون میده . اما شما قصد بازی کردن در رزولیشن 2K رو دارید .

شما با 1070 و 1080 میتونید در رزولیشن 2K به راحتی به فریم 60 در اکثر بازی ها دسترسی پیدا کنید و این مقدار فریم کاملا در دسترس 1400 و 1500 هستش و نیازی به خرج اضافه نیست . شما همچنین میتونید هر زمان که خواستید به 1600 و 1600X و ... و حتی CPU های رایزن Pro و ... مهاجرت کنید تا همچنان یک پلتفورم قدرتمند در اختیار داشته باشید اما با چیست Z270 باید قید CPU های آینده رو بزنید .

از اونجایی که شما 8 میلیون بودجه برای رزولیشن 2K دارید میتونید با خرید یک 1600 ( که از جمله ارزشمندترین CPU های بازار هستش ) یا خرید یه 1600X خیال خودتون رو از بازی های آینده هم به طور 100 در 100 راحت کنید ( هزار سال آینده رو نمی گم همین 3 - 4 سال آینده منظورمه )

ممنونم دوست عزیز ک با حوصله جواب میدین خب شما که از amd اطلاع دارین مادربورد و پردازنده پیشنهادیتون رو برای گیم تو full hd بالاتر از 60 فریم بگین

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mokh1999 گفته است :

ممنونم دوست عزیز ک با حوصله جواب میدین خب شما که از amd اطلاع دارین مادربورد و پردازنده پیشنهادیتون رو برای گیم تو full hd بالاتر از 60 فریم بگین

چقدر بالاتر ؟

بیشتر از 100 فریم ؟

اگر آره فعلا 7700 یا 7600 بهترین ها هستند .

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/04, 21:09:57، big VULTURE گفته است :

چقدر بالاتر ؟

بیشتر از 100 فریم ؟

اگر آره فعلا 7700 یا 7600 بهترین ها هستند .

نه دیگه همون 100 فریم هم بسه تازه با این اوضاع معلوم نیست یه سیستم رده بالا تا کی میتونه به صورت high  end باشه و هر 6 ماه باید تنظیماتشو بیاری پایین تر اگه فریم بالاتر بخوای

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mokh1999 گفته است :

نه دیگه همون 100 فریم هم بسه تازه با این اوضاع معلوم نیست یه سیستم رده بالا تا کی میتونه به صورت high  end باشه و هر 6 ماه باید تنظیماتشو بیاری پایین تر اگه فریم بالاتر بخوای

تا 100 فریم هنوز هم میشه روی رایزن ها حساب کرد

پردازشگر هدف برای شما میشه 1600 .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تا 100 فریم هنوز هم میشه روی رایزن ها حساب کرد

پردازشگر هدف برای شما میشه 1600 .

1600 یا 1600x فرقی ندارن تو  گیم؟؟

لینک به دیدگاه

ولی هنوز من سردرگمم و بین بستن amd یا intel موندم

قبلا اقایی به نام الماسی بودن که خیلی با جزییات و دلیل و برهان کمک میکردن به بچه های فروم اما من الان با این که چندین روز از استارت تاپیک میگذره هنوز جوابی پیدا نکردم 

لطفا اگر اطلاع دارین برای بستن amd یا intel  مادربورد و پردازنده تون روهم بگین که ادم گیج نشه چون من به دوستان هم گفتم که اصلا اطلاع و تجربه از سیستم مبنتی بر amd ندارم 

بودجمم گفتم که برای کیس حدااکثر 7.5 هر چی پایین تر خب بهتر

کاربری گیمینگ برای گرفتن 100 فریم تو full hd برام کافیه اگه بشه 2k تو 60 فریم با این بودجه و پیشرفت و سنگین تر شدن بازی ها که مجبورم مانیتور رو بهتر بگیرم تا 2k گیم بزنم اگرم نشد همون full hd کافیه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mokh1999 گفته است :

ولی هنوز من سردرگمم و بین بستن amd یا intel موندم

قبلا اقایی به نام الماسی بودن که خیلی با جزییات و دلیل و برهان کمک میکردن به بچه های فروم اما من الان با این که چندین روز از استارت تاپیک میگذره هنوز جوابی پیدا نکردم 

لطفا اگر اطلاع دارین برای بستن amd یا intel  مادربورد و پردازنده تون روهم بگین که ادم گیج نشه چون من به دوستان هم گفتم که اصلا اطلاع و تجربه از سیستم مبنتی بر amd ندارم 

بودجمم گفتم که برای کیس حدااکثر 7.5 هر چی پایین تر خب بهتر

کاربری گیمینگ برای گرفتن 100 فریم تو full hd برام کافیه اگه بشه 2k تو 60 فریم با این بودجه و پیشرفت و سنگین تر شدن بازی ها که مجبورم مانیتور رو بهتر بگیرم تا 2k گیم بزنم اگرم نشد همون full hd کافیه

دوست من اگر قصد داری امروز خرید کنی(منظورم از امروز همین چند وقته هست) یه سیستم رایزن ببند سیپیو رایزن با قیمت کمتر پردازنده قوی تری بهت می دن و سال ها می تونه خیالت راحت باشه و ارتقا بدی سوکت مادر برد تا 3-4 سال همینه مث اینتل نیست که یک سال یا دوسال یه بار عوض شه سی پیو های رایزن مثل 1600  شش هسته هستن در حالی که اینتل 4 هسته دارند

اگر می تونید صبر کنید مادر برد z370 تهیه کنید و پردازنده اینتل سری 8 بگیرید اون ها هم 6 هسته ای هستن و قدرتی مثل رایزن دارند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...