رفتن به مطلب

رایزن 1800x یا اینتل 8700k / گرافیک زوتک یا msi و asus

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سپاس از تک‌تک دوستان که با نظرات‌شون بنده رو یاری رسوندن

سیستم انتخاب شده:

CPU: AMD Ryzen 7 1800X 
MB: Gigabyte AX370-Gaming K7
Ram: Gskill Ripjaws V 2×16GB=32GB 3200Mhz CL16
HDD: SEAGATE 8TB SKYHAWK 
SSD: Plextor M8PeG M.2 NVMe - 512GB
VGA: Asus GAMING ROG STRIX GTX1080TI O11G 11GB
Case: Green STRIKER
PSU: Green GP750B-OCPT
Cooler: DeepCool GAMMAXX 400
Fan 12mm GF120FSB X 3
KB & Mouse Gaming A4Tech Bloody Q1100

البته بین این کولر و نوتوس 400 شک دارم، نمی‌دونم این به رایزن بخوره یا نه ولی حداقل هم از لحاظ قطر هیت‌پایپ و هم موارد دیگه برتری‌هایی نسبت به نوتوس 400 داره...

نظرتون درباره انتخاب نهایی چیه؟

سلام.

پیشنهاد میکنم پاور گرین نگیرید.به جاش یه مدل بهتر از کولرمستر یا evgaبگیرید.و  برا همچین سیستمی این کیس strikerگرین یه کمی کوچیکه  و ممکنه که برا هارد اینا فضا کم بیاری.به نظرم کیس دیپ کول ورژن 3 بخرید بهتر باشه.اگر هم محدودیت بودجه ندارین  کیس  بهتر کولرمستر حدود 450 و 400 هستند که میتونید تهیه کنید.اما هر طور مایل باشین.بقیه قطعات عالین

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کیس/کیس-دیپ-کول-dukase-black-v3-43.html

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 5 ساعت قبل، nimajafarpour گفته است :

ssd را سامسونگ 960 پرو بردارید

کیس هم مورد های بهترو زیبا تری هست کیس ها و پاور های ترمالتیک را ببینید و

مادربرد هم اگر پیدا کردید x370 strix بهتره

اختلاف قیمت بسیار بالاست توی این ssd همچنین گارانتی درست درمونی هم نداره...

کیس رو عمدا جمع و جورتر ورداشتم و البته نسبت به قیمت امکانات خوبی داره...

مادربردی که انتخاب شده میشه گفت توی مواردی که وارد ایران شده از پرچم‌داران هست و مشکلی ازش توی ریویوو ندیدم...

موردی که فرمودین یافت می‌نشود

ممنون

در 4 ساعت قبل، Yasin.s گفته است :

سلام.

پیشنهاد میکنم پاور گرین نگیرید.به جاش یه مدل بهتر از کولرمستر یا evgaبگیرید.و  برا همچین سیستمی این کیس strikerگرین یه کمی کوچیکه  و ممکنه که برا هارد اینا فضا کم بیاری.به نظرم کیس دیپ کول ورژن 3 بخرید بهتر باشه.اگر هم محدودیت بودجه ندارین  کیس  بهتر کولرمستر حدود 450 و 400 هستند که میتونید تهیه کنید.اما هر طور مایل باشین.بقیه قطعات عالین

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/کیس/کیس-دیپ-کول-dukase-black-v3-43.html

پاور رو به خاطر وضعیت گارانتی و همچنین نسبت به قیمت و کارایی مطلوب طبق جزئیاتش انتخابش کردم...

هارد هم تنها یکی هست و نهایتا یک odd ولی کیس دوکاس مشکلی که باهاش دارم از کیس‌های دارای درِ جلو خوشم نمیاد...

ممنون

همچنان بین این دو کولر موندم که کدوم انتخاب بشه

دیپ‌کول رو نمی‌دونم به سوکت AM4 بخوره یا نه ولی نوتوس می‌خوره...

با این وجود اختلاف قیمت حدود 40 تومنی دارن...

DeepCool GAMMAXX 400 یا GREEN Notus 400-PWM

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/23, 18:30:16، EHSANRF گفته است :

سپاس از تک‌تک دوستان که با نظرات‌شون بنده رو یاری رسوندن

سیستم انتخاب شده:

CPU: AMD Ryzen 7 1800X 
MB: Gigabyte AX370-Gaming K7
Ram: Gskill Ripjaws V 2×16GB=32GB 3200Mhz CL16
HDD: SEAGATE 8TB SKYHAWK 
SSD: Plextor M8PeG M.2 NVMe - 512GB
VGA: Asus GAMING ROG STRIX GTX1080TI O11G 11GB
Case: Green STRIKER
PSU: Green GP750B-OCPT
Cooler: DeepCool GAMMAXX 400
Fan 12mm GF120FSB X 3
KB & Mouse Gaming A4Tech Bloody Q1100

البته بین این کولر و نوتوس 400 شک دارم، نمی‌دونم این به رایزن بخوره یا نه ولی حداقل هم از لحاظ قطر هیت‌پایپ و هم موارد دیگه برتری‌هایی نسبت به نوتوس 400 داره...

نظرتون درباره انتخاب نهایی چیه؟

دوست عزیز به نظر من دنبال ایرکولر نباش هیچ مادربردی امسال برای ایرکولر ساخته نشده . دارن هدر  میدن برای پمپ و فن های واترکولر . و بهتره برای cpuهای نسل جدید رایزن  مخصوصا رده بالا حتما واتر ببندی و ایرکولر کیس رو زشت می کنه و ممکنه زیاد از کولینگ مناسبی برای  cpuتون بهره مند نشید و بعضی اوقات ایرکولر های بزرگ  اسلات های رم رو اشغال میکنن و پایینتر هم بیاد میاد روی اسلات اولی PCIeوپورت m.2 رو میگیرن و هیت های دور فاز های برق cpuرو میگیره و... به نظرم فکر ایرکولر انداختن رو  از سرت پاک کن و شما   داری رایزن ضریب باز ببندی بعد میخوای کولر هوایی ببندی روش نمیخوای بعدا اور کنی ؟ و به نظرم یکم آینده نگر باش و مدل 850 وات رو بگیر و با آرزوی اسمبل خوب و عالی و حرفه ای برای شما

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز باید پرسید چه میکنی با سیستم ؟ ایا بازی میکنی؟ اگر بازی میکنی 6 هسته ای جدید اینتل کافی لیک   عالی است و کلا کافی لیک ها بهترین cpuهای  بازی خواهند بود. اگر کارهای سنگین مولتی تردینگ انجام میدی اون 1800 هسته بیشتر داره     بهتر به کارت میاد هرچند  همون 8700 هم هیولاست و میشه با اورکلاک قدرتمند ترین سی پی یو ها رو  رد کرد. گرافیک هم من الان   چند ماهی هست دارم از زوتاک امپ اکستریم استفاده میکنم  عالی دمای پایین   و اکثرا هم بیشترین اورکلاک ها رو میزنه. قیمت هش هم مناسب تر از برندهای ایسوس و گیگا ست.

ضمنا این که دوستان میگند عمر پلتفرم و ... مگر شما مثلا حالا اینتل خریدی اینتل فردا سی پی یو جدید داد شما باید برید بخرید؟ یا مثلا کارایی سیستم شما کم میشه؟ که مثلا میخواید  4سال سیستم نگه دارید؟ من یکی از دوستانم  داره با 3770k  اور شده تمام بازی های روز  رو بازی میکنه با گرافیک 980   همهشون رو  بدون استثنا-!!!!! میدونید 3770  مال کی است ؟ مثلا 6700 یا 7700 حالا که سی پی یو جدید اینتل یا AMD امده ارزشون کم شده؟  5 سال دیگه پردازنده هستن. اینا  که بگیم  عمر کمه و ساپورت  این شرکت بیشتره و ... اینا خیلی اش صحیح نیست . ایا AMD قراره  مثلا پنج سال سوکت ساپورت کنه شما از کجا میدونید 5 سال دیگه اصالا پردازنده  ای باشه باشه روی این پلتفرم  که شما بهش علاقه  داشته باشید. شاید پنج سال دیگه اینتل اینقدر cpu قوی زده باشه که اصلا  شما مسئله افزایش عمر سوکت و پشتیبانی و .. اینها رو فراموش کنی و برات مهم نباشه- پس به الان فکر کن و چیزی که الان میخوای اگر بازی کردن است پیشنهاد من اینتله اگر هم علاقه مند برند AMD هستی 1700 پردازنده بسیار بهتری است و چیپ  ارزشمند رایزن همینه -زهینه اضاف نکن بده کولر خوب یا گرافیک قوی تر.

لینک به دیدگاه

سپاس از دوستان عزیز

ببینین کفه کارهای گرافیکی و رندرینگ برای بنده سنگین‌تر هست به همین خاطر 1800x رو انتخاب کردم...

بازی و همه کاری هم باهاش انجام میدم ولی نه به اندازه کارهایی که عرض کردم...

فن برندی نیستم و اصولا هر چیزی که نیازم رو مرتفع کنه انتخاب می‌کنم

در خصوص فن، بنده قیمت به کارایی مد نظرم هست که خوشبختانه فن نوتوس 400 رو با 88 تومن تونستم گیر بیارم و سفارش دادم... (ریویوهای واترکولینگ های 120 و این فن تقریبا چنددرجه جزیی بیشتر اختلاف ندارن)

در آینده اگه نیاز بود ممکن هست واترکولر هم ببندم ولی فعلا نیازی ندارم...

پشتیبانی خیلی برام مهمه به‌خصوص اینکه اگه مشکلی باشه سریع آپدیت بایاس بیاد و ... که می‌دونم اینتل توی این زمینه بسیار ضعیف هست...

قابلیت ارتقا هم مهم هست ولی نه اونطوری که دیگه مرتب شک به دلم راه بدم و بمونم ببینم جدید چی میاد بیرون... نهایت 5 سال دیگه اگه اون موقع تو کارهام کم آورد - که بعید می‌دونم -  فکری می‌کنم...

در نهایت می‌خوام از سیستم با کمترین قیمت - به جز پردازنده - نهایت لذت رو ببرم.

البته اگه بگم قطعات رو با چه قیمتی خریداری کردم مطمئنا تعجب خواهید کرد... مثلا من گرافیک ایسوس رو 300 پایین‌تر از بازار خریداری کردم یا رم و ...

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

من کلی نظر میدم والا فنهای عجیب amd دوباره سرو کله شون پیدا میشه

مادربرد 

1.گیگا

2.evga        

3. ازراک

4. ایسوس

5. ام اس ای

گرافیک

1.evga       

2. گیگا

3.ایسوس

4. ام اس ای

5. زوتک

پاور

1.evga       

2. کرسر

3. کولرمستر

در ضمن وقتی خود amd اومده گفته ما به مشکلات رایزن اگاه هستیم و تو 3 ماه 10تا اپدیت بایوس داده یعنی هر 9 روز یک بایوس اپدیت دیگه جای حرف نمیمونه ..... رایزن 2  اگه یک جهش خوب دیگه بزنه پیشنهاد میشه

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سپاس از دوستان عزیز

ببینین کفه کارهای گرافیکی و رندرینگ برای بنده سنگین‌تر هست به همین خاطر 1800x رو انتخاب کردم...

بازی و همه کاری هم باهاش انجام میدم ولی نه به اندازه کارهایی که عرض کردم...

فن برندی نیستم و اصولا هر چیزی که نیازم رو مرتفع کنه انتخاب می‌کنم

در خصوص فن، بنده قیمت به کارایی مد نظرم هست که خوشبختانه فن نوتوس 400 رو با 88 تومن تونستم گیر بیارم و سفارش دادم... (ریویوهای واترکولینگ های 120 و این فن تقریبا چنددرجه جزیی بیشتر اختلاف ندارن)

در آینده اگه نیاز بود ممکن هست واترکولر هم ببندم ولی فعلا نیازی ندارم...

پشتیبانی خیلی برام مهمه به‌خصوص اینکه اگه مشکلی باشه سریع آپدیت بایاس بیاد و ... که می‌دونم اینتل توی این زمینه بسیار ضعیف هست...

قابلیت ارتقا هم مهم هست ولی نه اونطوری که دیگه مرتب شک به دلم راه بدم و بمونم ببینم جدید چی میاد بیرون... نهایت 5 سال دیگه اگه اون موقع تو کارهام کم آورد - که بعید می‌دونم -  فکری می‌کنم...

در نهایت می‌خوام از سیستم با کمترین قیمت - به جز پردازنده - نهایت لذت رو ببرم.

البته اگه بگم قطعات رو با چه قیمتی خریداری کردم مطمئنا تعجب خواهید کرد... مثلا من گرافیک ایسوس رو 300 پایین‌تر از بازار خریداری کردم یا رم و ...

موفق باشید

سلام

از کجا خریدید عزیز.به ما هم اطلاع بدیم تا شاید ارزونتر بتونیم بخریم:1_grinning::35_thinking:

دمت گرم

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر قطعه ی رده بالا میخواهیم ببندیم از سه برند ام اس ای و ایسوس و گیگا اینجا بعد از اینکه مشخصات رو چک کردیم و با کارکرد و بقیه ی قطعات ما سازگار بود اینجا هر قطعه ای رو که بیشتر دوستش داشتیم و ظاهرش به نظرمون زیبا تر بود انتخاب کنیم چون این سه برند از نظر من هیچ تفاوتی با هم ندارن اگر هم داشته باشند به مقادیر ناچیزی. و باید توجه کنیم که همه ما هر وقت کامپیوتر برای خودمون ببیندیم حتما دلمون میخواد که cpu آخرین مدل رو ببندیم . نگاه نمیکنیم که کدامیک cpuبیشتر به دردمون میخوره و با کار ما سازگار تره و ... . الان شما کانفیگ سیستم من رو نگاه کنید . چون این مادربرد رو دوست داشتم نتونستم ازش بگذرم خیلی وقت خودم را مجبور میکردم که اخر M7به چه درد تو میخوره ؟M5کافیه. نتونستم و دلم راضی نشد M5ببندم. و وقتی میخواستم cpuام را انتخاب کنم هیچ وقت به جزi5 6600Kو i7 6700Kراضی نمی شدم و متاسفانه با مشکلی برام پیش امد و بودجه ام خرج اون مشکل شد و مین رو خریده بودم مانده بودcpuکه کبی لیک آمد و اینبار نظرم روی i5 7600K و  i7 7700Kتا یکی از دوستانم که کارش این بود به من گفت که این ها هم گرونن هم برای کار تو زیادی هستند.i5 7500هم خوبه و هم قیمتش مناسبه دنبال اور نباش. و نمیدونم چرا قحطی 7500شد و مجبور شدم7400بگیرم.ولی وقتی بستمش شگفت زده ام کرد و دیدم الکی دنبال cpuهای گران قیمت بودم در صورتی که این cpuکار من را میداد و شاید دوسال دیگر به فکر آپ باشم.و در آخر این حس cpuمدل آخر گرفتن تو وجود همه ی ما هست و مهم اینجاست که چطوری بتونیم کنترل و مهارش کنیم و از روی منطق تصمیم خرید cpuمناسب بگیریم .

لینک به دیدگاه

داداش سلام.  سیستم رو انشالله راه اندازی کردید نتیجه تست گیم و رندر بزلرید برای دوستان که ما هم استفاده کنیم و پرواز کنیم به سمت AMD کبیر..... 

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/25, 03:49:47، evga1060 گفته است :

درود

من کلی نظر میدم والا فنهای عجیب amd دوباره سرو کله شون پیدا میشه

مادربرد 

1.گیگا

2.evga        

3. ازراک

4. ایسوس

5. ام اس ای

گرافیک

1.evga       

2. گیگا

3.ایسوس

4. ام اس ای

5. زوتک

پاور

1.evga       

2. کرسر

3. کولرمستر

در ضمن وقتی خود amd اومده گفته ما به مشکلات رایزن اگاه هستیم و تو 3 ماه 10تا اپدیت بایوس داده یعنی هر 9 روز یک بایوس اپدیت دیگه جای حرف نمیمونه ..... رایزن 2  اگه یک جهش خوب دیگه بزنه پیشنهاد میشه

دوست عزیز من از حرفهای شما متعجب شدم . شما چه برتری توی  ازراک که فقط بلده مادربرد رو کوچیک کنه تو فورم فاکتور  ITX بفروشه دیدید که امدید ازراک را بهتر از ام اس ای و ایسوس گذاشتید . ازراک کیفیتش جز مجهولاته و کارایش هم . ای وی جی ای خیلی برند محشری هست ولی توی برد و گراف به پای ام اس ای و ایسوس و گیگا نمی رسه.  و پاور هم ای وی جی ای و کورسیر و کولر مستر مثل هم هستند تفاوتی توشون نمی بینم.

در برد هم ام اس ای تو خلاقیت طراحی هیت سینک ها و بورد  محشر هست . گیگا تو کیفیت و کارایی و ایسوس تو نورپردازی . اولین شرکتی که آمد نور پردازی رو توی قطعات خودش استفاده کرد ایسوس بود و بعد ام اس ای و گیگا و همین سه برند کیفیتشون محشره و توی گیم و اورکلاک کارایی خارق العاده ای میدن.

ومن به شما قول میدم ده سال هم وقت بگذارید تحقیق  کنید تفاوتی توی این سه برند نمی بینید !

در گراف هم زوتاک به خاطر قیمت خوبش و کیفیت خوب نسبت به قیمتش معروفه که معلوم نیست چرا در حال پسرفت کردنه.  گلکس به خاطر  طراحی و نو آوری هایش تو گراف و غیر قابل رقابت بودن کارت های رده بالاش  با  بقیه ی کارت های شرکت های دیگه مشهوره و در گراف هم این سه شرکت مانند هم عمل میکنن ولی یکم ام اس ای در شخصی سازی گراف بهتر عمل کرده

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما داداش.

امیدوارم خوب و سرحال باشید!

ابتدا از سیپیو بگم که قدرت سیپیو 8700k و 1800x در گیم به طوریه که 8700K فقط حدود 10 درصد و یا کمتر برتری داره و تو رندر و اینا رایزن حدود 15 درصد که اینتل سیپیو هاش نسبت به نسل قبل در رندر خیلی بهتر شدن.

ازونجا که اینتل چیپست 399 هم میخواد بعدا بده بیرون و اینده 370 zمشخص نیست چون میخوای اینتل 10 نانومتری لانچ کنه و برای 370 باید 14 نانومتریم تولید که که بعیده.

از طرفی رایزنم میخواد 7 نانومتری لانچ کنه و اینده x370 هم معلوم نیست  پس درنهایت برمیگرده به انتخاب خودتون.

البته از amd بیشتر میشه انتظار داشت که از سوکت قبلیش حمایت کنه بازم تا اینتل هرچند اینتلم هر 2 نسل یبار یا سوکت عوض میکنه یا چیپست البته با پشتیبانی چیپست قبلی.

الان هم زمان مناسبی برای خرید نیست چون هم اینتل تولید انبوه سری 8 رو شروع نکرده هم رایزن کاهش قیمت داده بیشتر از 20 درصد که هنوز تو ایران اعمال نشده . اگر میتونید تا عید و نزدیکای عید وایسید خیلی بهتر میشه.

ولی درکل میشه گفت 8700k و 1800x مساوی هستند ولی اینتل یسری امکانات بیشتر مثل فرکانس رم بالاتر وoptane و .... داره که  amd نداره.

مادربرد اگر اینتل میخواید بگیرید صدرصد گیگابایت و در جایگاه بعد ایسوس

ولی اگر amd میخواید بگیرید چون دیدم گیگابایت و ام اس ای خرابی دارن بهتره نخرید و ایسوس فقط مناسبه.

بعد میرسیم به گرافیک که ایسوس از بقیه بهتره ولی خیلی گرونتره که نمیارزه ولی اگر براتون فرق نداره هرکدوم نظرتون رو بیشتر جلب میکنه بگیرید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام خدمت شما داداش.

امیدوارم خوب و سرحال باشید!

ابتدا از سیپیو بگم که قدرت سیپیو 8700k و 1800x در گیم به طوریه که 8700K فقط حدود 10 درصد و یا کمتر برتری داره و تو رندر و اینا رایزن حدود 15 درصد که اینتل سیپیو هاش نسبت به نسل قبل در رندر خیلی بهتر شدن.

ازونجا که اینتل چیپست 399 هم میخواد بعدا بده بیرون و اینده 370 zمشخص نیست چون میخوای اینتل 10 نانومتری لانچ کنه و برای 370 باید 14 نانومتریم تولید که که بعیده.

از طرفی رایزنم میخواد 7 نانومتری لانچ کنه و اینده x370 هم معلوم نیست  پس درنهایت برمیگرده به انتخاب خودتون.

البته از amd بیشتر میشه انتظار داشت که از سوکت قبلیش حمایت کنه بازم تا اینتل هرچند اینتلم هر 2 نسل یبار یا سوکت عوض میکنه یا چیپست البته با پشتیبانی چیپست قبلی.

الان هم زمان مناسبی برای خرید نیست چون هم اینتل تولید انبوه سری 8 رو شروع نکرده هم رایزن کاهش قیمت داده بیشتر از 20 درصد که هنوز تو ایران اعمال نشده . اگر میتونید تا عید و نزدیکای عید وایسید خیلی بهتر میشه.

ولی درکل میشه گفت 8700k و 1800x مساوی هستند ولی اینتل یسری امکانات بیشتر مثل فرکانس رم بالاتر وoptane و .... داره که  amd نداره.

مادربرد اگر اینتل میخواید بگیرید صدرصد گیگابایت و در جایگاه بعد ایسوس

ولی اگر amd میخواید بگیرید چون دیدم گیگابایت و ام اس ای خرابی دارن بهتره نخرید و ایسوس فقط مناسبه.

بعد میرسیم به گرافیک که ایسوس از بقیه بهتره ولی خیلی گرونتره که نمیارزه ولی اگر براتون فرق نداره هرکدوم نظرتون رو بیشتر جلب میکنه بگیرید.

موفق باشید.

دوست عزیز فکر کنم ایسوس چون گرافش کولر فوق العاده ای داره  قیمتش بیشتر به خاطر کولینگ خوبشه درسته؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز فکر کنم ایسوس چون گرافش کولر فوق العاده ای داره  قیمتش بیشتر به خاطر کولینگ خوبشه درسته؟

درود دوست عزیز . خیر ایسوس کولینگش میشه گفت در حد msi gaming هست و یکی دو درجه اینور اونور و ایسوس میشه گفت پول برندشو میگیره..

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود دوست عزیز . خیر ایسوس کولینگش میشه گفت در حد msi gaming هست و یکی دو درجه اینور اونور و ایسوس میشه گفت پول برندشو میگیره..

,و پول تبلیغاتش رو چون تبلیغات ایسوس بیشتر از ام اس ای و گیگاست و فکر کنم تاثیر این بیشتره چون برند ایسوس همانند گیگا و ام اس ای هست و اگر در موردش تحقیق کرده باشید پنج سال بعد از اینکه گیگا و  ام اس ای بوجود آمدند ایسوس پا به عرصه ی کامپیوتر نهاد !

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز من از حرفهای شما متعجب شدم . شما چه برتری توی  ازراک که فقط بلده مادربرد رو کوچیک کنه تو فورم فاکتور  ITX بفروشه دیدید که امدید ازراک را بهتر از ام اس ای و ایسوس گذاشتید . ازراک کیفیتش جز مجهولاته و کارایش هم . ای وی جی ای خیلی برند محشری هست ولی توی برد و گراف به پای ام اس ای و ایسوس و گیگا نمی رسه.  و پاور هم ای وی جی ای و کورسیر و کولر مستر مثل هم هستند تفاوتی توشون نمی بینم.

در برد هم ام اس ای تو خلاقیت طراحی هیت سینک ها و بورد  محشر هست . گیگا تو کیفیت و کارایی و ایسوس تو نورپردازی . اولین شرکتی که آمد نور پردازی رو توی قطعات خودش استفاده کرد ایسوس بود و بعد ام اس ای و گیگا و همین سه برند کیفیتشون محشره و توی گیم و اورکلاک کارایی خارق العاده ای میدن.

ومن به شما قول میدم ده سال هم وقت بگذارید تحقیق  کنید تفاوتی توی این سه برند نمی بینید !

در گراف هم زوتاک به خاطر قیمت خوبش و کیفیت خوب نسبت به قیمتش معروفه که معلوم نیست چرا در حال پسرفت کردنه.  گلکس به خاطر  طراحی و نو آوری هایش تو گراف و غیر قابل رقابت بودن کارت های رده بالاش  با  بقیه ی کارت های شرکت های دیگه مشهوره و در گراف هم این سه شرکت مانند هم عمل میکنن ولی یکم ام اس ای در شخصی سازی گراف بهتر عمل کرده

شما منو یاد ورژن قدیمی خودم میندازید 8 سال قبل عشق msi  ..... ای وی جی ای تو گراف و پاور و کیس بسیار عالی عمل کرده ولی تو مادربرد و لپ تاپ تازه کاره ولی با این وجود تو بعضی جهات تو مادربرد از بعقیه جلوتره ولی کامل نیست اما کیفیت عالی داره مادربردهاش...

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/18, 13:24:10، 303 گفته است :

حقیقتش اگه در شرایط عادی میخواستم پیشنهاد بدم قطعا میگفم اینتل

الان 8700k با 1800x تو اکثر تست ها برابری میکنه و اون هایی رو هم که کم میاره مقدار ناچیزه و تو تست های تک هسته همیشه جلوتر هست

این تازه 8700k بدون اورکلاک هست که اگه اورکلاک کنی راحت 1800x رو رد میکنه و در حد یه 7820x بهت کار میده

از اون بگذریم پلتفرم amd خیلی ضعیفه.هنوز بعد از این همه اپدیت رم بعضی مادربردها رم با باس 3200 روی 3000 کار میکنه

الان این پلتفرم رو شما بگیری تا 3 سال دیگه amd کار خاصی روش نمیتونه انجام بده و تغییرات زیادی رو ساختار cpu هاش نمیتونه بده و فقط مقداری افزایش کارایی خواهیم داشت

درباره ی ssd هم پلتفرم اینتل خیلی بهتره. تو بخش m.2 هم تعداد بیشتری ساپورت میکنه بعضا 3 تا ولی رایزن فقط یکی که اون هم حتی روی بهترین مادربرد ها مثل کراشهر ایسوس باز هم از حداکثر سرعت ssd m.2 نمیتونه استفاده کنه

روی اینتل شما میتونی دوتا ssd m.2 رو raid کنی و از سرعت بی نظیرش لذت ببری روی رایزن نمیشه

پردازنده اینتل یه گرافیک داره که خودش برای کسی که گرافیک اونچنانی نیاز نداره عالیه و بعضا بازی هم میشه باهاش کرد در حد عادی ولی رو رایزن گرافیک مجتمع نداریم

پردازنده اینتل پتانسیل اورکلاک بسیار زیادی داره که با یه Macho RT که ایرکولر هم هست میشه راحت روی 4.7 به بالا ببندی که به شدت خفن میشه
به طور کلی پلتفرم های اینتل خیلی پایدار تر از amd هستن تو کاربری طولانی

یکی از دوستان Theardripper بسته بود و توی رندر طولانی مدت بلو اسکرین میگرفت با اینکه رم سازگار باهاش هم خریده بود

پردازنده ی اینتل قابلیت AVX-2 داره که توی بعضی نرم افزار ها قدرت شو به شدت بالا میبره درحالی که رایزن با اینکه تو مشخصاتش هست در اصل نداره و توی بنچمارک های مبتنی بر این کاملا کم میاره و به شدت هم داغ میکنه

نکته دیگه اینکه 8700k بازارجهانی 70 دلار حدودا ارزون تره از 1800x ولی توی ایران 300 ت هم گرون تره

الان 8700k به قیمت 380 دلار با دلار 4 هزار تومن میشه 1520000 تومن ولی داره به قیمت 2100000 به فروش میره که از مزایای بازار ایرانه

باتوجه به این وضعیت قیمت و بی انصافی وارد کننده و اینکه شما بعدا میخوای اپگرید کنی قطعا رایزن بگیری بهتره

میشه یکم مدرک راجع به گفته هاتون بدید :| عالم و آدم خبر سرعت M.2 با رایزن رو شنیدن ... 

بعد ایناورکلاک که فرمودید ، فول لودش با 4.9Ghz اونم ، دماش به 100 درجه میرسه !!! با واتر کولر تازه : )  نمیدونم چرا ی عده جو میدن با ایر تا حدود 5اور کن راخت بدون مشکل : | والا بخدا نمیشه !!!

$

وجدانا 1950X خنک تره با 16هسته از این : |  :  جا داره بگم اون غولی که عرض کردم ، دماش تو فرکانس 4.0 با 16 هسته زیر 80درجه هست ... 

بعد ایشون اگه اینتل بگیرن تا 3سال دیگه که نه ، تا 30سال دیگه چه اتفاقی ممکنه بیفته جز اینکه باید برای ارتقا مین و cpu رو بندازه آشغالی :|

اگه یکم درباره پلتفرم AMD ضعیه هم توضیحات بیشتر بفرمائید ممنون میش.م . متوجه نشدم دقیقا . درضمن CROSSHAIR VI HERO تو بایوس نسخه بتا تا 4000Mhz هم گفته پشتیبانی میکنه . میتونید چک کنید . اصلا نداشته باشه هم بالفرض محال ، هیچ جای دنیا همچین معیار خنده داری رو برای ارزش و پتانسیل یک پلتفرم درنظر نمیگیرن !!!!

همه هم میدونن کیفیت ساخت سری Ryzen واقعا بی سابقس و همه تستا اینو نشون دادن تو فول لود طولانی مدت ... درست برعکس اینتل !!! پس نمیشه از نظر طول عمر به هیچ عنوان مقایسشون کرد . تازه اگه فاکتور مهم دما رو در نظر نگیریم !!! 

خرید رایزن شکی  نیست توش ... دلایلش رو دوستان قبلا گفتن ... 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

شما منو یاد ورژن قدیمی خودم میندازید 8 سال قبل عشق msi  ..... ای وی جی ای تو گراف و پاور و کیس بسیار عالی عمل کرده ولی تو مادربرد و لپ تاپ تازه کاره ولی با این وجود تو بعضی جهات تو مادربرد از بعقیه جلوتره ولی کامل نیست اما کیفیت عالی داره مادربردهاش...

درود داداش. درسته شما طرفدار evga هستید ولی دلیل نمیشه تو همه چیز بگین بهترینه.

توی مادربرد که اصلا دیده نشده فقط کلا منم یکی دومدل دیدم که چیزی از رقباش کمتر نداشته باشه بیشتر نداره.

تو گرافیکم بازم evga بهترین نیست البته kingpin ش عالی بود ولی باز هم دلیل بر بهترین بودنس نیست.

پاور هم اینهمه برند عالی هست که evga یکم عقبه  و بازم بهترین نیست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

اول کهevga اومد ایران حدود 9سال پیش اصلا قبولش نداشتم و نمیدونستم چه برندی و از کجا هست ولی با گذشت زمان و تحقیق بیشتر حساب کار دستم اومد که چیکاره هست این برند... من evga رو  بصورت منطقی و نه تعصبی  قبول دارم یعنی تا وقتی که افت نکنه... msi اوایل کارش پر بود از ایده ها و محصولات تازه مثل رایتر با 8 مگ کش و داشتن فن روی چیپست جنوبی   و برد عالی p55-gd85 که من خریده بودم ولی الان سریع کپی میکنه و از همه بدتر رو هر چیزی برچسب گیمینگ زده یعنی گند قضیه رو دراورده... مادربردهاش z170m7 #m9 و z270m7  خوبن .... گرافیکش وزن زیادی داره نسبت به بعقیه... این وارد کنندها سود براشون تو جنس باکیفیت نیست چون شما ندیدین دلیل نمیشه که نباشه شما نت دارین منم نت دارم شما کم اطلاع ولی من اطلاع بیشتری از این برند دارم ... مشخصا معلومه که اطلاعی از پاورهای evga ندارین...و گرافش رو اصلا قبول ندارین... من تو پست قبلی هم گفتم که تو مادربرد و لپتاپ تازه کاره... در کل این برند فعلا با اختلاف کمی تو گراف و پاور و کیس پیشرو هست از بعقیه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

درود

اول کهevga اومد ایران حدود 9سال پیش اصلا قبولش نداشتم و نمیدونستم چه برندی و از کجا هست ولی با گذشت زمان و تحقیق بیشتر حساب کار دستم اومد که چیکاره هست این برند... من evga رو  بصورت منطقی و نه تعصبی  قبول دارم یعنی تا وقتی که افت نکنه... msi اوایل کارش پر بود از ایده ها و محصولات تازه مثل رایتر با 8 مگ کش و داشتن فن روی چیپست جنوبی   و برد عالی p55-gd85 که من خریده بودم ولی الان سریع کپی میکنه و از همه بدتر رو هر چیزی برچسب گیمینگ زده یعنی گند قضیه رو دراورده... مادربردهاش z170m7 #m9 و z270m7  خوبن .... گرافیکش وزن زیادی داره نسبت به بعقیه... این وارد کنندها سود براشون تو جنس باکیفیت نیست چون شما ندیدین دلیل نمیشه که نباشه شما نت دارین منم نت دارم شما کم اطلاع ولی من اطلاع بیشتری از این برند دارم ... مشخصا معلومه که اطلاعی از پاورهای evga ندارین...و گرافش رو اصلا قبول ندارین... من تو پست قبلی هم گفتم که تو مادربرد و لپتاپ تازه کاره... در کل این برند فعلا با اختلاف کمی تو گراف و پاور و کیس پیشرو هست از بعقیه

نه دادش من کی گفتم قبول ندارم و بده تازه گفتم کینگ پینش بهترین 1080ti عه بعد شما میگی من گفتم قبول ندارم؟ داداش من فقط گفتم evga برند خوبی  هست ولی بهترین نیست  و رقبای بهتری هم داره که evga میتونه رتبه 3-4 باشه که منصفانس.

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/17, 18:33:59، EHSANRF گفته است :

درود

بین این دو مدل پردازنده کدوم رو پیشنهاد میدین!؟

intel core i7 8700k

amd ryzen 7 1800x 

و همینطور مادربردهای:

gigabyte ga-ax370-gaming k7

msi z370 gaming pro carbon ac

برای گرافیک هم بین این چهار مورد چی پیشنهاد میدین:

Asus GAMING ROG STRIX GTX1080TI O11G

MSI GTX 1080 TI GAMING X

Zotac GTX 1080 Ti OC AMP! Core Edition

Zotac GTX 1080 Ti OC AMP!

لطفا با دلیل بیان بفرمائین.

کاربری: همه چیز!

منتها مهم‌ترین اولویت اینه که در آینده امکان آپگرید داشته باشه (به‌خصوص پردازنده های نسل بعد تا ...)

دوست عزیز من با این گرافیک برای خودم روی پردازنده ۱۹۵۰ و ۱۸۰۰ هم گذاشتمش آخر سر فروختم ۸۷۰۰کا گرفتم خواستید پی وی در خدمتم عکس همشون رو میزارم برای گیم فقط ۸۷۰۰کا اورکلوک هم عالی میشه ۱۹۵۰با ۳۲هسته رو دارم هنوز ولی با یک Rx vega64گزاشتم برای رندرهام و اصلا به درد گیم نمیخوره همون ۱۰۸۰تی آی من روی ۸۷۰۰کا فریم بیشتر می‌گرفت نصبت به ۱۸۰۰و ۱۹۵۰ اختلاف خیلی زیاد و محسوس هست فقط ۸۷۰۰باید حتما ماد بشه دماش عالی میاد پایین در غییر اون صورت نه

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

نه دادش من کی گفتم قبول ندارم و بده تازه گفتم کینگ پینش بهترین 1080ti عه بعد شما میگی من گفتم قبول ندارم؟ داداش من فقط گفتم evga برند خوبی  هست ولی بهترین نیست  و رقبای بهتری هم داره که evga میتونه رتبه 3-4 باشه که منصفانس.

رتبه 3 یا 4 تو مادربرد تقریبا قابل قبوله ولی نه تو گراف و پاور و کیس....

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

رتبه 3 یا 4 تو مادربرد تقریبا قابل قبوله ولی نه تو گراف و پاور و کیس....

اتفاقا دوست عزیز بنده تو گرافیک و پاور گفتم 3-4 و اینا توی مادربرد که 5 تا هم نیستش. بنظرم حقیقت رو قبول کنید و نظریه خودتون رو که فن هستید به کسی که قسط خرید سیستم داره غالب نکنید. خیلیا از خیلی قطعات راضی بودن ولی دلیل بر بهترین بودن اون شرکت هیچوقت نمیشه . مثلا بنده الان کارت گرافیکم زوتک هستش الان میگفتم زوتک بهترینه و فلان که واقعا هم بهترین نیست باعث میشد دوستمون زوتک بخره حتی یک درصد و مدلای بهترو بخاطر بنده ول کنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

اتفاقا دوست عزیز بنده تو گرافیک و پاور گفتم 3-4 و اینا توی مادربرد که 5 تا هم نیستش. بنظرم حقیقت رو قبول کنید و نظریه خودتون رو که فن هستید به کسی که قسط خرید سیستم داره غالب نکنید. خیلیا از خیلی قطعات راضی بودن ولی دلیل بر بهترین بودن اون شرکت هیچوقت نمیشه . مثلا بنده الان کارت گرافیکم زوتک هستش الان میگفتم زوتک بهترینه و فلان که واقعا هم بهترین نیست باعث میشد دوستمون زوتک بخره حتی یک درصد و مدلای بهترو بخاطر بنده ول کنه.

هاها تو گراف و پاور 3-4.... بنا بر اطلاعات ناقص شما.... دارین مثل فنهای amd که مدتی پیش به پست من خوردن حرف میزنین و دقیقا عین اونها که پافشاری رو یک چیز غلط میکردن   و مخالف جریان رودخونه همیشه دوست دارن حرکت کنن الان که مشکلات رایزن برهمه مسجل شده حرفهای من در مورد amd درست بوده..... و اینهمه مصرف کننده که بازخورد مثبت بالای 97  درصد به محصولات این برند دادن  و توپاسخگویی هم سنگ تموم گذاشته که به تیکتها از ۵ و 3 دقیقه به چت انلاین رسیده که  نه تو msi  giga و...دیده میشه... نظریه خودتون رو که فن هستید به کسی که قسط خرید سیستم داره غالب نکنید؟؟؟؟؟؟؟؟  بر عکس فعلا شما دارین به بن بست میرین....من سرنیزه بالا سر کسی برا خرید چیزی نذاشتم همه میتونن هرچیزی که میخوان بخرن... این برند مقدار کمی از بعقیه جلوتره... اقا اصلا من اشتباه میگم ...اینهمه تو دنیا وایران  اوناهم اشتباه میگن؟؟؟ بازخوردهای مثبتشون بنظر شما اشتباهه؟؟ درکل من بعد از استفاده کاملا این برند رو تایید کردم مثل باقی مصرف کنندها که همین کار رو کردن و حرفهای شما چیزی از این برند کم نمیکنه ... سراخر بازم میخواین بگین این برند 3-4 یا کمتره؟؟؟  نه از من و این شرکت چیزی کم نمیشه فقط خودتونو ضایع میکنید

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، evga1060 گفته است :

داداش بازخورد مثبت کسایی که خریدن یعنی از کالایی که خریدن راضی بودن چه ربطی به بهترین بودنش داره؟ یعنی الان همه از msi بدشون میاد فقط از evga خوششون میاد که بهترینه!!!؟!؟!؟!؟!؟

منم نگفتم شما کسیو مجبور میکنید چیزیو بخره اگر منظورمو بفهمید دارم میگم کسی که میخواد یه سیستمیو جمع کنه نظر تک تک افراد براش مهمه و نظر شما ممکنه باعث بشه که اون فرد گرافیک مثلا ایسوس بخره .

من گفتم این شرکت بده اخه شما چرا حرف میزارین تو دهن ادم من دارم میگم بهترین نیست شما میگید من میگم شرکت بدیه!؟!؟؟!؟!؟!؟! واقعا چجوری نتیجه گیری میکنید؟؟

من میگم این شرکت خیلی خوبه ولی رقبای قوی ای داره که یعنی بهترین نیست یعنی میگم این شرکت بدیه؟!؟!؟!؟!

واقعا نمیدونم دیگه چی بگم بهتون!!! اتفاقا شما اطلاعاتتون ناقصه که الکی چون از یه چیز استفاده میکنید بهش لقب بهترین رو میدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، evga1060 گفته است :

هاها تو گراف و پاور 3-4.... بنا بر اطلاعات ناقص شما.... دارین مثل فنهای amd که مدتی پیش به پست من خوردن حرف میزنین و دقیقا عین اونها که پافشاری رو یک چیز غلط میکردن   و مخالف جریان رودخونه همیشه دوست دارن حرکت کنن الان که مشکلات رایزن برهمه مسجل شده حرفهای من در مورد amd درست بوده..... و اینهمه مصرف کننده که بازخورد مثبت بالای 97  درصد به محصولات این برند دادن  و توپاسخگویی هم سنگ تموم گذاشته که به تیکتها از ۵ و 3 دقیقه به چت انلاین رسیده که  نه تو msi  giga و...دیده میشه... نظریه خودتون رو که فن هستید به کسی که قسط خرید سیستم داره غالب نکنید؟؟؟؟؟؟؟؟  بر عکس فعلا شما دارین به بن بست میرین....من سرنیزه بالا سر کسی برا خرید چیزی نذاشتم همه میتونن هرچیزی که میخوان بخرن... این برند مقدار کمی از بعقیه جلوتره... اقا اصلا من اشتباه میگم ...اینهمه تو دنیا وایران  اوناهم اشتباه میگن؟؟؟ بازخوردهای مثبتشون بنظر شما اشتباهه؟؟ درکل من بعد از استفاده کاملا این برند رو تایید کردم مثل باقی مصرف کنندها که همین کار رو کردن و حرفهای شما چیزی از این برند کم نمیکنه ... سراخر بازم میخواین بگین این برند 3-4 یا کمتره؟؟؟  نه از من و این شرکت چیزی کم نمیشه فقط خودتونو ضایع میکنید

یکم در مورد سازنده اصلی پاورهای EVGA برامون توضیح بدین. شما ظاهرا در مورد این برند اطلاعات زیادی دارین.

در مورد سری اول GTX1080   EVGA و آتش گرفتن VRM ها هم یه توضیحی بفرمایید که مشکل از کجا بود تا همه مستفیض بشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...