رفتن به مطلب

عمر کم ssd نسبت به هارد....

amirpcp30
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
یک ssd حدود 9 ماه قبل سوزوندم (mushkin chronos deluxe 60gb) که حدود 12.000 ساعت کارکرده بود  و زیر 10 ترابایت روی اون نوشته شده بود، و دیروز هم متاسفانه یک ssd a-data s596 turbo از من سوخت که نزدیک 14.000 ساعت کارکرده بود

ماشکین رو 4 سال قبل خریداری کرده بودم و ای دیتا رو 7 سال قبل

کلا مثل اینکه ssd ها اونقدر ها هم عمرشون خوب نیست.... دو تا هارد چند سال قبل برای ی سرور بستم ، اولیش حدود 28.000 ساعت کارکرد و دومی بالای 35.000 که دیگه ازش خبر ندارم شاید همچنان سرحال باشه....
اینکه ssd هیچ چیز مکانیکی هم نداره،  اینقد کم عمر کنه خیلی جالبه ، این هم عکس داخلی این ssd ای دیتا که دیروز جان باخت:

3syt_img_20171117_161911_thumb.jpg

روز پنجشنبه سیستم روشن بود از بیرون اومدم ، دیدم سیستم رفته داخل بایوس ، سیستم رو ریست کردم ، بعد هم بدون کارت گرافیک تست کردم دیدم باز همین مشکله ، بعد دیدم کلا داخل بوت هیچ چیزی شناسایی نشده (فقط همین ssd به سیستم متصل بود) ، فهمیدم احتمالا مشکل از همین ssd هست ، روی باکسه هارد اداپتوری تستش کردم دیدم اره شناسایی هم نمیشه ، بدون اینکه حواسم باشه اول از usb قطع کنم ، مستقیم از ساتای باکس جداش کردم (یک هارد رو به همین حالت چند بار جدا کردم ببینم مشکل پیش نمیاد با یکی دوبار ، مثل اینکه نه ، هارد خراب نشد :14_relaxed:) روی باکس دیگه هم تست کردم باز همین مشکل بود ، البته این ssd به جز پورت ساتا ، پورت usb هم داره ، جالبه با usb شناسایی میشه اما نمیشه کاری باهاش کرد و داخل hdtune زده صفر مگابایت (در تب هلت هم چیزی نیست و فقط اسمش رو شناخته میزنه 0MB)

اون ssd ماشیکن که 9 ماه قبل سوخت ، مشکل از کنترلرش بود ، اینی یکی رو دیگه نمیدونم...

نظرتون در این مورد چی هست؟ ssd هایی که ازتون سوخته چقد کارکرده؟ یا ssd دارید که بالای 20.000 ساعت کارکرده باشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام دوستان
یک ssd حدود 9 ماه قبل سوزوندم (mushkin chronos deluxe 60gb) که حدود 12.000 ساعت کارکرده بود  و زیر 10 ترابایت روی اون نوشته شده بود، و دیروز هم متاسفانه یک ssd a-data s596 turbo از من سوخت که نزدیک 14.000 ساعت کارکرده بود

ماشکین رو 4 سال قبل خریداری کرده بودم و ای دیتا رو 7 سال قبل

کلا مثل اینکه ssd ها اونقدر ها هم عمرشون خوب نیست.... دو تا هارد چند سال قبل برای ی سرور بستم ، اولیش حدود 28.000 ساعت کارکرد و دومی بالای 35.000 که دیگه ازش خبر ندارم شاید همچنان سرحال باشه....
اینکه ssd هیچ چیز مکانیکی هم نداره،  اینقد کم عمر کنه خیلی جالبه ، این هم عکس داخلی این ssd ای دیتا که دیروز جان باخت:

3syt_img_20171117_161911_thumb.jpg

روز پنجشنبه سیستم روشن بود از بیرون اومدم ، دیدم سیستم رفته داخل بایوس ، سیستم رو ریست کردم ، بعد هم بدون کارت گرافیک تست کردم دیدم باز همین مشکله ، بعد دیدم کلا داخل بوت هیچ چیزی شناسایی نشده (فقط همین ssd به سیستم متصل بود) ، فهمیدم احتمالا مشکل از همین ssd هست ، روی باکسه هارد اداپتوری تستش کردم دیدم اره شناسایی هم نمیشه ، بدون اینکه حواسم باشه اول از usb قطع کنم ، مستقیم از ساتای باکس جداش کردم (یک هارد رو به همین حالت چند بار جدا کردم ببینم مشکل پیش نمیاد با یکی دوبار ، مثل اینکه نه ، هارد خراب نشد :14_relaxed:) روی باکس دیگه هم تست کردم باز همین مشکل بود ، البته این ssd به جز پورت ساتا ، پورت usb هم داره ، جالبه با usb شناسایی میشه اما نمیشه کاری باهاش کرد و داخل hdtune زده صفر مگابایت (در تب هلت هم چیزی نیست و فقط اسمش رو شناخته میزنه 0MB)

اون ssd ماشیکن که 9 ماه قبل سوخت ، مشکل از کنترلرش بود ، اینی یکی رو دیگه نمیدونم...

نظرتون در این مورد چی هست؟ ssd هایی که ازتون سوخته چقد کارکرده؟ یا ssd دارید که بالای 20.000 ساعت کارکرده باشه؟

داداش ۷ یا ۴ سالم کم نیستا ولی کلا از نظر من فقط برندای سامسونگ و پلکستور برا ssd خوبه عمرشونم زیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز خراب شدن یک قطعه بعدداز این همه سال یک چیز طبیعی است. همون هارد بوده در هفته اول استفاده سوخته بوده هم هشت سال کار کرده. مقایسه هارددو اس اس دی کاملا از این لحاظ غلطه. اس اس دی ها  از همون قدیم هم عمر کوتاهی داشتن منتهی مدرن هایی که توسعه یافته هرمدوم حداقل صدها ترابایت قابلیت رد و رایت دارند و به این اسونی هم خراب نمیشند . من یکی از اس اس دی هاس قدیمی سامسونگم که سالهاست  دارم استفاده میکنم هنوز مسگه تا 2022قابلیت خواندن و نوشتن داره. مدرن ها به راحتی خراب نمیشند. هرچند خراب شدنددر همه لوازم الکترونیکی ممکنه اتفاق بی افته.اس اس دی هفت سال پیش که معلومه نسل قدیم بوده هفت سال کم زمانی نیست باید خراب بشه.  چهار سال هم خوبه حالا ممکنه مشکل داشته باشه . انتظارتون خیلی بالاست از اس اس دی ! عزیزم عمر مشخص داره  الان اگر خواستید بگیرید اس اس دی هاس مدرن بسیار جون سخت شده اند 

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

سلام.

SSD  وسترن دیجیتال بلو 256 گیگابایت از لحاظ کیفیت چطوره خوبه بخرم؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما داداش.  7 سال خودش خیلیه و خراب شدنش جای تعجب نداره! بخصوص که خیلی قدیمی و از مدلای قدیمی Ssd هست. الان مدلا خیلی بهتر و جدیدتر شدن و از طول عمر بیشتر و مقاومت بیشتری برخوردار هستن.

لینک به دیدگاه

سلام

در 54 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

داداش ۷ یا ۴ سالم کم نیستا ولی کلا از نظر من فقط برندای سامسونگ و پلکستور برا ssd خوبه عمرشونم زیاد

در 48 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

دوست عزیز خراب شدن یک قطعه بعدداز این همه سال یک چیز طبیعی است. همون هارد بوده در هفته اول استفاده سوخته بوده هم هشت سال کار کرده. مقایسه هارددو اس اس دی کاملا از این لحاظ غلطه. اس اس دی ها  از همون قدیم هم عمر کوتاهی داشتن منتهی مدرن هایی که توسعه یافته هرمدوم حداقل صدها ترابایت قابلیت رد و رایت دارند و به این اسونی هم خراب نمیشند . من یکی از اس اس دی هاس قدیمی سامسونگم که سالهاست  دارم استفاده میکنم هنوز مسگه تا 2022قابلیت خواندن و نوشتن داره. مدرن ها به راحتی خراب نمیشند. هرچند خراب شدنددر همه لوازم الکترونیکی ممکنه اتفاق بی افته.اس اس دی هفت سال پیش که معلومه نسل قدیم بوده هفت سال کم زمانی نیست باید خراب بشه.  چهار سال هم خوبه حالا ممکنه مشکل داشته باشه . انتظارتون خیلی بالاست از اس اس دی ! عزیزم عمر مشخص داره  الان اگر خواستید بگیرید اس اس دی هاس مدرن بسیار جون سخت شده اند 

ممنون  از توجهتون 

دوستان دقت کنید 4 و 7 سال مداوم که روشن نبوده ٍ  اون سی دی هست که بعد چند سال تاریخ مصرفش میگذره خراب میشه ، ssd نباید چنین مشکلی داشته باشه

همونطور که نوشتم ماشکین 12.000 ساعت کارکرد و ای دیتا 14.000 ساعت ، ماشکین رو کمتر از 10 ترابایت روی اون نوشته بودم که حداقل باید چند برابر این مینوشتم و اصلا مشکل مموری نداشت اینطور مشخص بود مشکل از کنترلر بود ، ای-دیتا رو نمیدونم اما اون هم زیاد روش ننوشته بودم

مشکل حافظه هم اگر پیش بیاد باید  مثل بدسکتور گرفتن هارد بشه و بعضی بلاک ها خوانده نشه و...

اگر 14.000 ساعت رو تقسیم بر 24 کنیم ، میشه 583 ، یعنی اگر من از روز اول استفاده ی مداوم از این ssd میکردم کمتر از دو سال عمر میکرد ... 

در صورتی که همیشه گفته میشه ssd با روشن بودن مشکلی نداره فقط تعداد نوشتنش روی اون محدوده و این مورد رو هم تخمین میزنند که چقد بدون ارور میشه نوشت....

عمر ssd ها رو همیشه بر میلیون ساعت میزنن اما.... همین ماشکین دو میلیون ساعت بود عمرش ، و  ای-دیتا 1 میلیون ساعت

- این هم اضافه کنم که روزی که ماشکین سوخت ، قبلش ازش دو سه تا بنچمارک گرفته بودم بعدا دیگه شروع به هنگ کرد و  تا آخرش که دیگه ویندوز بالا نیومد ، البته مشخص بود که آخرای عمرش بوده وگرنه روزای اول خیلی بیشتر ازش بنچمارک گرفته بودم ، شاید اگر بنچ مارک نگرفته بودم ی ماه بیشتر کار میکرد...

اما این ای دیتا خیلی وقت بود ازش استفاده نکرده بودم حالا دو ماهی بود که روی سیستم ازش استفاده میکردم تا اومدم دیدم سیستم رفته داخل بایوس و ssd رو نشناخته بود ، و همونطور که بالاتر گفتم به باکس هارد آداپتوری هم متصلش کردم دیدم اره کار نمیکنه اما باز هم باورش سخت بود، حواسم نبود بدون اینکه اول usb باکس رو جدا کنم ، اول ssd رو جدا کردم ، بعد  روی ی باکس دیگه تستش کردم ، بعد هم هنوز فک میکردم نکنه خودم چون مستقیم از ساتای باکس جداش کردم خراب شده و شاید ی درصد هنوز مشکلی نداشته ، اما چون همین بلا رو سر ی هارد اوردم و بعد هم هارد دیگه ای گذاشتم روی سیستم و بدون مشکل سیستم داره کار می کنه ، دیگه هیچ جای شکی نبود

پلسکتور s1c رو خریداری کردم چند ماه قبل و جای ماشکین گذاشتم ، و دوباره همین ssd رو حالا که a-dataهم سوخت جای این خریدم  ، اینکه عمر ssd ها چقد بهتر شدن یکی دوسال دیگه که اینها کارکردن مشخص میشه :14_relaxed:

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

سلام

ممنون  از توجهتون 
دوستان دقت کنید 4 و 7 سال مداوم که روشن نبوده ٍ  اون سی دی هست که بعد چند سال تاریخ مصرفش میگذره خراب میشه ، ssd نباید چنین مشکلی داشته باشه
همونطور که نوشتم ماشکین 12.000 ساعت کارکرد و ای دیتا 14.000 ساعت ، ماشکین رو کمتر از 10 ترابایت روی اون نوشته بودم که حداقل باید چند برابر این مینوشتم و اصلا مشکل مموری نداشت اینطور مشخص بود مشکل از کنترلر بود ، ای-دیتا رو نمیدونم اما اون هم زیاد روش ننوشته بودم
مشکل حافظه هم اگر پیش بیاد باید  مثل بدسکتور گرفتن هارد بشه و بعضی بلاک ها خوانده نشه و...
اگر 14.000 ساعت رو تقسیم بر 24 کنیم ، میشه 583 ، یعنی اگر من از روز اول استفاده ی مداوم از این ssd میکردم کمتر از دو سال عمر میکرد ... 
در صورتی که همیشه گفته میشه ssd با روشن بودن مشکلی نداره فقط تعداد نوشتنش روی اون محدوده و این مورد رو هم تخمین میزنند که چقد بدون ارور میشه نوشت....
عمر ssd ها رو همیشه بر میلیون ساعت میزنن اما.... همین ماشکین دو میلیون ساعت بود عمرش ، و  ای-دیتا 1 میلیون ساعت
- این هم اضافه کنم که روزی که ماشکین سوخت ، قبلش ازش دو سه تا بنچمارک گرفته بودم بعدا دیگه شروع به هنگ کرد و  تا آخرش که دیگه ویندوز بالا نیومد ، البته مشخص بود که آخرای عمرش بوده وگرنه روزای اول خیلی بیشتر ازش بنچمارک گرفته بودم ، شاید اگر بنچ مارک نگرفته بودم ی ماه بیشتر کار میکرد...
اما این ای دیتا خیلی وقت بود ازش استفاده نکرده بودم حالا دو ماهی بود که روی سیستم ازش استفاده میکردم تا اومدم دیدم سیستم رفته داخل بایوس و ssd رو نشناخته بود ، و همونطور که بالاتر گفتم به باکس هارد آداپتوری هم متصلش کردم دیدم اره کار نمیکنه اما باز هم باورش سخت بود، حواسم نبود بدون اینکه اول usb باکس رو جدا کنم ، اول ssd رو جدا کردم ، بعد  روی ی باکس دیگه تستش کردم ، بعد هم هنوز فک میکردم نکنه خودم چون مستقیم از ساتای باکس جداش کردم خراب شده و شاید ی درصد هنوز مشکلی نداشته ، اما چون همین بلا رو سر ی هارد اوردم و بعد هم هارد دیگه ای گذاشتم روی سیستم و بدون مشکل سیستم داره کار می کنه ، دیگه هیچ جای شکی نبود
پلسکتور s1c رو خریداری کردم چند ماه قبل و جای ماشکین گذاشتم ، و دوباره همین ssd رو حالا که a-dataهم سوخت جای این خریدم  ، اینکه عمر ssd ها چقد بهتر شده یکی دوسال دیگه که اینها کارکردن مشخص میشه :14_relaxed:
اس اس دی با سرعت و عمر فقط سامسونگ

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

عمر بالا میخای باید دنبال pro سامسونگ و اکثر مدل های کینگستون با نند MLC باشی. عمر فوق العاده بالایی دارن.

برای من هم اتفاق افتاده 128 برند OCZ از کار افتاد . ولی با توجه به سرعتی که دارن کسی ازشون دلخور نمیشه :8_laughing:

لینک به دیدگاه

ی هارد دارم 18 ساله داره کار میکنه : )

چشم نزنم

ویرایش شده توسط MOHSEN-CH
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 52 دقیقه قبل، amirpcp30 گفته است :

سلام

ممنون  از توجهتون 

پلسکتور s1c رو خریداری کردم چند ماه قبل و جای ماشکین گذاشتم ، و دوباره همین ssd رو حالا که a-dataهم سوخت جای این خریدم  ، اینکه عمر ssd ها چقد بهتر شدن یکی دوسال دیگه که اینها کارکردن مشخص میشه :14_relaxed:

یک قطعه حالا اینجا اس اس دی حتما بخاطر عمر ممکنه خراب نشه - ممکنه  مثلا پاورسوپلای خوب نباشه و اولین جایی یک پاور  بد آُسیب میزنه  رم ها و ابزارهای ذخیره سازی هستند.  گفتم شرایط خیلی متفاوته پارامترها زیاده- در چه دمایی کار کرده اند. چه طور ازشون استفاده شده - هرچی اس اس دی پر تر باشه  یعنی تمام سلول ها  شامل  دیتا باشه سریعتر کهنه و تضعیف میشه- برای مثال یک اس اس دی 120 گیگی که فقط 40 گیگش پره بیشتر زمان ،عمرش ممکنه خیلی بیشتر موقعی باشه   که 110 گیگش پره برای مدت های طولانی چون تمام سلول ها دائم در حال نگه داری اطلالعات هستند و باید رفرش بشوند چون دیتا در خودشون دارند. چقدره از روش read شده و .ووووو خیلی پارامتر است. گفتم ممکنه مشکل شما  از اس اس دی نباشه یا شاید باشه-- پیشنهاد میدم اس اس دی های سامسونگ  ر و امتحان کنید من سه عدددو عادی یک pro رو در درشرایط طولانی مدت با دیتای بالا  ولی دمای بسیار مناسب و  پاورهای عالی برای مدت های زیاد است دارم استفاده میکنم و هیچ مشکلی نبوده طبیعتا اگر مشکلی پیش بیاد  دوستان رو از تجربه خودم اگاه میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

سلام.

SSD  وسترن دیجیتال بلو 256 گیگابایت از لحاظ کیفیت چطوره خوبه بخرم؟

درود

چند تا ریویو دیدم خیلی ازش تعریف نمیکنند و از قیمت بالا  و اینکه از لحاظ کارایی در  جای صحیح قرار نمیگیره و ....  میگن یک اس اس دی عادی است  عمرش بد نیست البته  بای دید بعدا چطور میشه ولی پیشنهادمن سامسونگه- هنوز هم از لحاظ کیفی و  عمر و سرعت سامسونگ به طور میانگین پیشتازه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خب این مدلهایی که شما داشتین قدیمی بودن. یه مدت سازنده ها خیلی فوکاس شدن روی عمر مفید دستگاه و در حال حاضر عمر مفید SSD ها خیلی بیشتر شده...

لینک به دیدگاه

سلام

در 2 ساعت قبل، سامی گفته است :

اس اس دی با سرعت و عمر فقط سامسونگ

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

ممنون میشم اگر سامسونگ دارید و زیاد کارکرده یک شات از smart بزارید 

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

عمر بالا میخای باید دنبال pro سامسونگ و اکثر مدل های کینگستون با نند MLC باشی. عمر فوق العاده بالایی دارن.

برای من هم اتفاق افتاده 128 برند OCZ از کار افتاد . ولی با توجه به سرعتی که دارن کسی ازشون دلخور نمیشه :8_laughing:

چیزی که من میدونم MLC فقط در زمان نوشتن زیاد عمر بیشتری داره ، و نه ساعت کاری بیشتر ، در هر حال ، هر دو ssd که نوشتم MLC بودن

دقیقا اره من هم با اینکه اختلاف هارد و ssd رو دیدم اما باز هم ssd جایگزین کردم :14_relaxed:

در 2 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

ی هارد دارم 18 ساله داره میکنه : )

چشم نزنم

اره من هم دو مدل هارد قدیمی دارم که اگه وصل کنم هنوز کار میکنن (البته اینکه چقد تابحال کارکردن رو یادم نیست)

در 1 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

یک قطعه حالا اینجا اس اس دی حتما بخاطر عمر ممکنه خراب نشه - ممکنه  مثلا پاورسوپلای خوب نباشه و اولین جایی یک پاور  بد آُسیب میزنه  رم ها و ابزارهای ذخیره سازی هستند.  گفتم شرایط خیلی متفاوته پارامترها زیاده- در چه دمایی کار کرده اند. چه طور ازشون استفاده شده - هرچی اس اس دی پر تر باشه  یعنی تمام سلول ها  شامل  دیتا باشه سریعتر کهنه و تضعیف میشه- برای مثال یک اس اس دی 120 گیگی که فقط 40 گیگش پره بیشتر زمان ،عمرش ممکنه خیلی بیشتر موقعی باشه   که 110 گیگش پره برای مدت های طولانی چون تمام سلول ها دائم در حال نگه داری اطلالعات هستند و باید رفرش بشوند چون دیتا در خودشون دارند. چقدره از روش read شده و .ووووو خیلی پارامتر است. گفتم ممکنه مشکل شما  از اس اس دی نباشه یا شاید باشه-- پیشنهاد میدم اس اس دی های سامسونگ  ر و امتحان کنید من سه عدددو عادی یک pro رو در درشرایط طولانی مدت با دیتای بالا  ولی دمای بسیار مناسب و  پاورهای عالی برای مدت های زیاد است دارم استفاده میکنم و هیچ مشکلی نبوده طبیعتا اگر مشکلی پیش بیاد  دوستان رو از تجربه خودم اگاه میکنم.

بله درسته اما این دو ssd یکی روی لپ تاپ بوده و یکی دیگه روی سیستم که پاورش سه ماه نیست داره کار میکنه ، و چیزی که مشخصه عمر این دو ssd در یک حدود بوده

دمای این مدل ssd ها زیاد بالا نیست مثلا ماشکین یادمه حداکثر دمایی که تا زمانی که سوخت بهش رسیده بود 56 بود ، این a-data هم که کلا دما رو اشتباه میزد اما هیچ وقت داغ نمیکرد

زمانی که ssd پرتر باشه ، مجبور میشه همیشه از همین چند گیگ فضای خالی استفاده کنه و به همین دلیل اون تیکه زودتر تخریب میشه و مثل حالت بدسکتور در هارد میشه ، اما هیچکدوم از ssd های من به مشکل حافظه هنوز نرسیده بودن ، یعنی اگه من جای MLc حافظه ی TLC هم خریداری کرده بودم احتمال 90 درصد برام هیچ فرقی نمیکرد چون اونقدرها رایت نداشتم

رفرش هم چیزی که من میدونم برای رم هست که اطلاعاتش حذف نشه  (بار خازن ها تخلیه نشه)

در مورد خواندن هم ، ماشکین زیر 13 ترابایت ازش خوانده شده بود ، a-data رو هم فک نمیکنم زیاد بوده باشه

ممنون میشم اگه در دسترستون هستند یک شات ازشون بزارید که چند ساعت کارکردن

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

خب این مدلهایی که شما داشتین قدیمی بودن. یه مدت سازنده ها خیلی فوکاس شدن روی عمر مفید دستگاه و در حال حاضر عمر مفید SSD ها خیلی بیشتر شده...

انشاء الله که همینطور بوده باشه و عمر ssd های جدید بهتر شده باشه ، چون همیشه دیدم روی تعداد نوشتن در حافظه مانور داده میشه اما هیچکدوم از ssd های من به اون مقدار ها هنوز نرسیده بود و از نظر حافظه مشکلی نداشتند ، عمر جدید ها هم تا یکی دو سال دیگه مشخص میشه که ببینیم چقد بهتر شدن

ممنون از همگی 

لینک به دیدگاه

والا واقعیت اینه که من مدتی می خواستم اس اس دی بخرم و تحقیق کنم ببینم کدوم بهتره. واقعا سردرگم شدم. یه تخصصی شده برا خودش! حالا این میان بهترین گزینه اینه که از دوستانی که استفاده  کردن و بهترین نتیجه رو دیدن نظر خواهی کنی.

ویرایش شده توسط Negrasombra
لینک به دیدگاه

ببینید اگه کارکرد بالا و بشدت سخت جون میخواین سامسونگ pro یا سری 863 مثل SM بخرین . من خودم روی سیستمم SM863 دارم از پارسال که تقریبا هر روز در حد چند گیگ شاید 40 تا 50 گیگ کپی میکنم (رندر میگیرم) . حدود 1.5 سال میشه هنوز روی health میزنه 100% . حدود 10000 ساعت هم کار میکنه . ولی آخ نگفته . اونم روی سرور بصورت 24×7 . 4 تا بستم . عالین . خواستین بگیرین ازینا بگیرین .

لینک به دیدگاه

برا عمر زیاد و کارکرد طولانی سری هم به کرسیر بزنید خیلی طول عمرشون بالاس(حداقل رو کاغذ که اینطور هست)وبرند معتبریم هست سامسونگ  هم که خب معرف دوستان هست

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، dr_saman گفته است :

ببینید اگه کارکرد بالا و بشدت سخت جون میخواین سامسونگ pro یا سری 863 مثل SM بخرین . من خودم روی سیستمم SM863 دارم از پارسال که تقریبا هر روز در حد چند گیگ شاید 40 تا 50 گیگ کپی میکنم (رندر میگیرم) . حدود 1.5 سال میشه هنوز روی health میزنه 100% . حدود 10000 ساعت هم کار میکنه . ولی آخ نگفته . اونم روی سرور بصورت 24×7 . 4 تا بستم . عالین . خواستین بگیرین ازینا بگیرین .

سلام

ممنون ، چون زیاد روی ssd نمی نویسم اگه بخوام سامسونگ بگیرم همون سری evo رو میگیرم ، الان چون قیمت سامسونگ بالا هست پلکستور رو انتخاب کردم اما احتمالا سیستم جدید هم ببندم که اگه شد اون رو سامسونگ میبندم که حداقل یک مقایسه ای شده باشن

لینک به دیدگاه

دوستان عمر و کارکرد و سرعت SSD های NVME چطور هست؟

نظرتون درباره Plextor NVME M8PE 512GB چیه؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، amirpcp30 گفته است :

مگه می خواین بعد از هفت هشت سال برای نوه و نتیجه تون هم ارث بگذارین این درایو ها رو؟

داداشش اپل هر سال مدلهای پارسالش رو اسقاط میکنه،

اینتل سالی دو نسل پردازنده میده بیرون، دومی رو که داد اولی رو از خط تولید خارج میکنه.

انتظارتون بی مورده.

اولا اون اس اس دی هایی که داشتین مدلهای خیلی قدیمی و از رده خارج بودن که الان اگه به خود ماشکین و ای دیتا نشونشون بدین، از بیخ کل داستان رو تکذیب می کنند.

ثانیا، - بعد از اخراع 3D NAND - بود که عمر SSD ها به بیش از 5 سال افزایش پیدا کرد و سامسونگ اومده مدل 850 Pro رو 10 ساله ضمانت کرد. مابقی SSD ها، اونهایی که قبل از - 3D NAND - به دنیا اومدن نهایتش سه سال و اونهایی که بعد از 3D NAND به دنیا اومدن بین 5 تا 10 سال عمر می کنند.

میزان عمر هارد رو میخوای بسنجی، کم نیستن دوستانی که هارد خریدن زیر یک سال بدسکتوری گرفته که با تیرچه بلوک تو سر سگ میزدی همچین بدسکتوری نمیگرفت، یه سال نشده اصن دیگه انداختن دور. حالا ما میاییم بگیم هارد عمرش یک ساله؟ که شما به SSD بدبخت که 7 سال تحمل کرده، میگین عمرش کمه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مگه می خواین بعد از هفت هشت سال برای نوه و نتیجه تون هم ارث بگذارین این درایو ها رو؟

اینتل سالی دو نسل پردازنده میده بیرون، دومی رو که داد اولی رو از خط تولید خارج میکنه.

انتظارتون بی مورده.

اولا اون اس اس دی هایی که داشتین مدلهای خیلی قدیمی و از رده خارج بودن که الان اگه به خود ماشکین و ای دیتا نشونشون بدین، از بیخ کل داستان رو تکذیب می کنند.

ثانیا، - بعد از اخراع 3D NAND - بود که عمر SSD ها به بیش از 5 سال افزایش پیدا کرد و سامسونگ اومده مدل 850 Pro رو 10 ساله ضمانت کرد. مابقی SSD ها، اونهایی که قبل از - 3D NAND - به دنیا اومدن نهایتش سه سال و اونهایی که بعد از 3D NAND به دنیا اومدن بین 5 تا 10 سال عمر می کنند.

میزان عمر هارد رو میخوای بسنجی، کم نیستن دوستانی که هارد خریدن زیر یک سال بدسکتوری گرفته که با تیرچه بلوک تو سر سگ میزدی همچین بدسکتوری نمیگرفت، یه سال نشده اصن دیگه انداختن دور. حالا ما میاییم بگیم هارد عمرش یک ساله؟ که شما به SSD بدبخت که 7 سال تحمل کرده، میگین عمرش کمه؟

:D

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

انتظارتون بی مورده.

سلام دوست عزیز

شما اگه از سیستمتون یکی دوسال استفاده نکنید یا خیلی کم برای بعضی کارها فقط از سیستم استفاده کنید باز هم بعد از دو سال سیستمتون رو اسقاط می کنید؟ یعنی الان کسی که gtx 780 داره و کارش رو راه میاندازه باید بره 1050 بخره؟

دوست من توجه کنید در همین نقل قولی که زدید نوشتم 7 سال مداوم که کار نکرده مگه سی دی هست که تاریخش مصرفش بگذره، فقط 14.000 ساعت کارکرده ، یعنی کمتر از دو سال ، بحث سر همین هست ، ماشکین هم که سال 92 خریدم 12.000 ساعت کارکرد

مدل سامسونگ هم بگیریم سه سال بعد بسوزه درسته که گارانتی داره اما باز هم رده خارجه... نمیشه بگیم چون از رده خارجه سوخته

مدل ماشکین سه سال گارانتی داشت ، a-data رو در خاطرم نیست

همین ssd ها رو هم تخمین عمرشون رو ببینید مدل ها رو نوشتم a-data یک میلیون ساعت و ماشکین دو میلیون ساعت ، تخمین کجا عمر واقعی کجا... حداقل باید 50.000 ساعت کار میکردن

هارد هم بله میشه بد شانسی اورد من هم خریدم همون روز اول بدسکتور داشت تعویض کردم اما در حالت استفاده ی درست میگم و چیزی که خودم تست کردم رو به اشتراک گذاشتم ، همونطور گفتم چند سال قبل دو هارد روی یک سیستم به صورت رید بستم یکیش بعد از 28.000 ساعت سوخت و یکی دیگه بیش از 35.000 ساعت ، که دیگه نمیدونم چقد کارکرد حتی شاید همین الان هم سالم باشه

28.000 ساعت یعنی بیش از سه سال...

این هارد ها رو هم چند ماه بعد از همین ssd ای-دیتای 7 سال قبل خریدم ، همون زمان هم بحث این بود ssd عمرش بیشتر از هارده و برای سیستمی که 24 ساعت روشنه و زیاد روی اون نوشته نمیشه بهتره اما بعد چند سال مثل اینکه این نتیجه ی دو هارد با دو ssd بر عکس جواب داد (یک به یک هم نبوده که بگیم کاملا شانسی بوده )

ویرایش: اینجا مشکل از بد بلاک یا... همون نبوده (مثل بدسکتور در هارد) یعنی اگه جای mlc اگر tlc هم بود احتمال 90 درصد باز هم تفاوتی نمیکرد

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مثل اینکه پلکستور s1c دیگه موجود نیست ، جای ماشکین همین رو خریداری کرده بودم می خواستم دوباره  همین مدل رو بگیرم چون نسبت به قیمتش مدل خوبی هست

حالا انتخابم سامسونگ 850 evo هست که چون زیاد روی ssd نمینویسم همین tlc هم کافیه (یکبار هم tlc رو تجربه کنم بد نیست :14_relaxed:)

انشاالله که کلا ssd های جدید کیفیت ساختشون بیشتر شده باشه و حداقل دو برابر قبلی ها کار کنن ، این هم تا یکی دو سال دیگه مشخص میشه...

فقط مشکلی که هست گارانتی mit موجوده چیز دیگه ای ندیدم و فقط 2 سال گارانتی داره که در اصل باید 5 ساله میبود..

ممنون از همگی

با سپاس

لینک به دیدگاه

سلام

برای گارانتی mit باید توی سایتش ثبت نام کنیم؟

یا نیازی نیست؟

برای ssd 850 pro

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...