رفتن به مطلب

عمر کم ssd نسبت به هارد....

amirpcp30
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میشه بگید با چه برنامه ای میشه فهمید که تا حالا چند ترا بایت اطلاعات روی هارد نوشته شده ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

سلام دوستان

میشه بگید با چه برنامه ای میشه فهمید که تا حالا چند ترا بایت اطلاعات روی هارد نوشته شده ؟

با برنامه SSD Life

این بحث مربوط به عمر SSD و اینجور چیزا هم به نظر تقریبا بی ربطه . الان به فرض مثلا برا 960 evo samsung که m.2 هست خود سامسونگ 200TB وارانتی میده . 200TB فقط برا write برا یه کاربر خونگی که در حد فضایی قلمداد میشه . تازه 1 گیگ همین ssd وارانتیش 400TB هست که حتی شما سرور سایت فیلم هم داشته باشی بعید میدونم کل آرشیوت نهایت بیشتر از 100TB بشه که قراره write بشه رو SSD . 

به استارتر توصیه میکنم از برندهای مطرح تو صنعت storage ها استفاده کنه و یه مسئله رو به کل تعمیم نده. برندهایی مثل همین سامسونگ یا به فرض مثال Patriot 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ab.dan گفته است :

سلام

برای گارانتی mit باید توی سایتش ثبت نام کنیم؟

یا نیازی نیست؟

برای ssd 850 pro

سلام

متاسفانه در مورد ثبت نام بنده چیزی نمیدونم که راهنمایی کنم

در 1 ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

سلام دوستان

برنامه ای که دوستمون گفتند خوبه با دیگر برنامه ها مثل aida64 هم میشه چک کرد

در 25 دقیقه قبل، gamer5 گفته است :

با برنامه SSD Life

این بحث مربوط به عمر SSD و اینجور چیزا هم به نظر تقریبا بی ربطه . الان به فرض مثلا برا 960 evo samsung که m.2 هست خود سامسونگ 200TB وارانتی میده . 200TB فقط برا write برا یه کاربر خونگی که در حد فضایی قلمداد میشه . تازه 1 گیگ همین ssd وارانتیش 400TB هست که حتی شما سرور سایت فیلم هم داشته باشی بعید میدونم کل آرشیوت نهایت بیشتر از 100TB بشه که قراره write بشه رو SSD . 

به استارتر توصیه میکنم از برندهای مطرح تو صنعت storage ها استفاده کنه و یه مسئله رو به کل تعمیم نده. برندهایی مثل همین سامسونگ یا به فرض مثال Patriot 

نظر من هم همین هست که نیاز به حساس شدن برای رایت روی ssd نیست مگر در حالاتی خاص ... چون برای خودم هم اتفاق افتاد که با اینکه خیلی کم روی ssd نوشته شده بود اما کنترلرش سوخت و ربطی به حافظش نداشت...

همونطور گفتم این دو ssd برای چند سال قبل بوده و اون زمان سامسونگ حرفی برای گفتن مثل حالا نداشت ، اما بله ایندفعه پلکستور و سامسونگ خریدم ، برای به کل تعمیم داده نشدنش هم من این تاپیک رو زدم تا بحثی باشه اگر کسی یک ssd بخصوص قبل از 2-3 سال قبل داره و زیاد کارکرد بیاد شات بزاره که از من مثلا 30 هزار ساعت کارکرد اما متاسفانه کسی هم نداشت و اتفاقا یکی از دوستان هم گفتند ocz داشتند که اون هم خراب شده

فقط سوالی که برام باقی مونده اینه که چطور میشه فهمید کدوم قطعه ssd سوخته...؟ مثلا ssd ماشکین چون کنترلرش خیلی داغ میشد مشخص بود که کنترلرش سوخته ، اما این a-data به این حالت نشده

انشاالله کیفیت سری های جدید ssd بهتر شده باشه و همونطور که بالا گفتم این مورد هم تا یکی دو سال دیگه مشخص میشه 

با سپاس

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

در در 1396/09/01, 00:45:30، amirpcp30 گفته است :

برنامه ای که دوستمون گفتند خوبه با دیگر برنامه ها مثل aida64 هم میشه چک کرد

ممنون از هردو بزرگوار

میشه بگید کجای این نرم افزار مشخص کرده چند ترا بایت تا حالا نوشته شده؟

لینک به دیدگاه

سلام

در در 1396/09/02, 12:09:48، mohsen6281 گفته است :

ممنون از هردو بزرگوار

میشه بگید کجای این نرم افزار مشخص کرده چند ترا بایت تا حالا نوشته شده؟

خواهش می کنم

s1c.thumb.jpg.ef0859b76c8a50120a787ed026e151ad.jpg

ssdlife با ssd من سازگار نبود به همین دلیل عکس رو از نرم افزار aida64 گذاشتم ، که 2.10 ترابایت روی ssd من نوشته شده و حدود بیش از 3300 ساعت کارکرده (البته ssd به درستی محاسبه نکرده و زده321 ساعت)

در ssdlife بزنید smart بهتون گزارشات رو میده

در در 1396/09/02, 14:10:07، ahmad91 گفته است :

سال 91 خریداری شده

SSDLife.png

خیلی ممنون از شما

با سپاس

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...