رفتن به مطلب

عیب مین های گرافیک آنبرد چیست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من چند وقت پیش از یکی از دوستان همین جا سی پی یو core i3 530 خریدم و حالا هم برای این پردازنده از فروشگاه لیون مین asrock H55M-LE سفارش دادم که گرافیک آنبرد داره.

اما حالا هر سایتی رو که من نگاه می کنم گرافیک آنبرد رو یه عیب بزرگ برای مین در نظر می گیرن.

می خواستم ببینم مشکلش کجاست؟آیا برای من که کارت گرافیک دارم هم مشکل آفرینه؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام.

من چند وقت پیش از یکی از دوستان همین جا سی پی یو core i3 530 خریدم و حالا هم برای این پردازنده از فروشگاه لیون مین asrock H55M-LE سفارش دادم که گرافیک آنبرد داره.

اما حالا هر سایتی رو که من نگاه می کنم گرافیک آنبرد رو یه عیب بزرگ برای مین در نظر می گیرن.

ممنونم

درود

هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیشه .

در کل مادربوردهایی که گرافیک انبرد دارن برای سیستمهایی هستش که میخوان ارزونتر تموم بشه . این اصطلاح آنبرد بده از گذشته بوده که مادربورههایی بودن که انبرد بودن و اسلات AGP نداشتن و مشکل بزرگی محسوب میشدن ولی در حال حاضر مادربوردهای انبرد هیچ بدی ندارن و هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نمیکنن . البته این دید منه و این حرف رو بر طبق تجربه ای که توی این چند سال بدست اوردم میگم . شاید دوستان دیگه ای نظرشون چیز دیگه ای باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اگر خاطرتون باشه ، در گذشته اکثریت مادر برد ها ، هیچ یک از امکانات پرت شبکه ، چیپ صدای آنبرد و گرافیک آنبرد را نداشتند و شما باید همه چیز را جداگانه تهیه می کردید. اما با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت ، شما به عنوان یک خریدار می توانید تمامی این امکانت را با کیفیت قابل قبول و با پرداخت هزینه کمتر در کنار هم داشته باشید. حالا توجه داشته باشید که این مادر برد ها برای بر طرف کردن نیاز بیش از 90 درصد کاربران کامپیوتر در دنیا کافی است . پس یک چنین مادر برد هایی برای این بخش از مصرف کننده گان به عنوان یک مزیت اقتصادی و تکنولوژی محسوب می شود.

حالا در این بین 10 درصد از کاربران کامپیوتر هستند که به دلیل نیاز های خاص مثل بازی کردن یا کار های محاسباتی ، به کامپیوتر های با مشخصات بهتر نیاز دارند. خوب در این حالت داشتن vga آنبرد هیچ مزیتی که ندارد ، ممکن است باعث حذف یک سری امکانت مادر برد و محدود شدن قاببلیت های آن بشود.

اما خوب توجه داشته باشید این مورد اخیر فقط برای 10 درصد کابران است و 90 درصد دیگه که بخش عمده ای از بازار را شامل می شوند چنین نظری ندارد

درنهایت تعیین اینکه چه چیز خوب است و چه چیز بد، بر اساس نیاز کاربران و با در نظر گرفتن بعد اقتصادی قضیه تعیین می شود.

از طرفی توجه داشته باشید که کاربران سایت لیون همه به نوع طرفدار بازی و یا کامپیوترهایی با مشخصات خاص هستند پس مسلما سلیقه همگی ما به نوعی است که کمتر سراغ مادر برد با vga آنبرد می رویم.

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنونم

من دقیقا همین مین و سی پی یو رو برای برادرم با کارت گرافیک 5750 بستم . هیچ مشکلی نداره . فقط کمی نسبت به مین های سری P محدودیت داره . مثل مقدار رم و پورتهای خروجی و ورودی .

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان.

امروز مین به دستم رسید.اگه آقای حسینی این پست رو ببینه صمیمانه ازش تشکر می کنم.

با توجه به فرمایشات دوستان سیستم من شد این:

M.B:ASROCK H55M-LE

RAM:2*2GIG ELEXIR DDR3 1333

VGA:XFX HD5750 1GIG

CPU:INTEL CORE I3 530 2.9

POWER:GREEN 430W EU

با این سیستم فریم بازی DIRT3 اومد 62 و فریم بازی MAFIA II اومد 51 و فریم GTA IV اومد روی 40 . همه بازی ها رو روی گرافیک آخر ورزولوشن آخر مانیتورم(1280*1024) اجرا می کنم.

می خواستم ببینم که آیا کارآیی سیستم همین اندازه هست؟

چون یکی از دوستان از بازی DIRT3 با E7500 و GTS250و رم4 بنچ گرفت و اومد 58.آیا اختلاف سیستم من و دوستم واقعا همین قدر هست؟

خیلی خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

DIRT3 با کارتهای انویدیا سازگارتره . ولی METRO2033 با ATI سازگاری بیشتری داره . شما زیاد به بنچ و این جور چیزها توجه نکن . اگر از سیستمت راضی هستی و مشکلی تو اجرا نداری دیگه بیخیال باش o:-) =D> [-O<

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان.

امروز مین به دستم رسید.اگه آقای حسینی این پست رو ببینه صمیمانه ازش تشکر می کنم.

با توجه به فرمایشات دوستان سیستم من شد این:

M.B:ASROCK H55M-LE

RAM:2*2GIG ELEXIR DDR3 1333

VGA:XFX HD5750 1GIG

CPU:INTEL CORE I3 530 2.9

POWER:GREEN 430W EU

با این سیستم فریم بازی DIRT3 اومد 62 و فریم بازی MAFIA II اومد 51 و فریم GTA IV اومد روی 40 . همه بازی ها رو روی گرافیک آخر ورزولوشن آخر مانیتورم(1280*1024) اجرا می کنم.

می خواستم ببینم که آیا کارآیی سیستم همین اندازه هست؟

چون یکی از دوستان از بازی DIRT3 با E7500 و GTS250و رم4 بنچ گرفت و اومد 58.آیا اختلاف سیستم من و دوستم واقعا همین قدر هست؟

خیلی خیلی ممنونم

خوب نتیجه بازی به خیلی چیزها بستگی داره ! اول اینکه Platform شما و دوست شما فرق دارن ، البته یه موضوع دیگه ای هم مطرحه که ممکنه تنظیمات داخل بازی دوست شما با تنظیمات شما متفاوت باشه ! کلا اصلا سیستم خودتون رو با سیستم دیگه مقایسه نکنید ! و نکته بعدی اینجاست که کارت گرافیک شما از DirectX 11 پشتیبانی میکنه و 250 از DirectX 10 و کیفیت بازی Dirt3 روی سیستم شما خیلی بهتر از سیستم دوست شماست ! نرخ فریمی که ذکر کردید با توجه به سیستمتون خیلی خوبه ! در ضمن کارت گرافیک شما توی Resolution بالاتر افت فریم کمتری داره !

در کل سیستم جدیدتون مبارک باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من اگه سندی بریچ می خریدی خیلی بهتر بود........ سندی بریچ تو بازی حرف اول را میزنه

لینک به دیدگاه

برای کسایی که به مادربرود حرفه ای نیاز ندارن بهترینه

جلوگیری از هزینه های اضافی

بعضی از مادربورد های آنبرد دارای چیپ خوبی هستن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...