رفتن به مطلب

کسب مقام سوم مسابقات اورکلاکینگ Lords Of Overclocking 2011 توسط ایران!

Mehdi_FXX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

Lords Of Overclocking یا پادشاهان اورکلاکینگ که به اختصار LOC نامیده می شود یکی از رویدادهای مهم اورکلاکینگ می باشد که هر ساله توسط سایت معتبر Futuremark.com برگزار می گردد و قهرمانان قاره های مختلف به رقابت با یکدیگر می پردازند. امسال نیز این مسابقات با پشتیبانی کمپانی های مطرح MSI, Huntkey, Kingstone, Enermax بر اساس بنچمارک گرافیکی 3DMark 11 در سه منطقه آسیا، اروپا-آفریقا و آمریکا برگزار گردید و شرکت کنندگان می بایست با کارت های گرافیکی MSI بالاترین امتیاز ممکن را کسب می کردند. قابل ذکر است 3DMark 11 یکی از سنگین ترین بنچمارک های گرافیکی بر اساس DirectX 11 میباشد که کارت گرافیک را تحت استرس و فشار مضاعفی قرار می دهد.

loc_2011.jpg

تیم اورکلاکینگ "HotOverclock-Matrix" متشکل از علی کریمخانی و پژمان ذوالفقاری (برترین اورکلاکرهای کشور) به عنوان تنها نماینده ایران و خاورمیانه در این رویداد مهم شرکت داشتند و جهت انجام تست های خود از پردازنده Core i7 2600K، کارت گرافیک MSI GTX 580 Lightning، مادربرد MSI P67A-GD65 و منبع تغذیه Thermaltake 1350w بهره می بردند. در نهایت این تیم اورکلاکینگ با استفاده از نیتروژن مایع (LN2) موفق شد به فرکانس هسته 1520 مگاهرتز! برای کارت گرافیک GTX 580 Lightning دست پیدا کند و با ثبت امتیاز 11658 نتیجه درخور توجهی را در 3DMark 11 رقم بزند.

در لینک های ارائه شده زیر ولید به همراه اسکرین شات نتیجه مذکور را مشاهده مینمایید:

http://3dmark.com/3dm11/1603216

http://hwbot.org/submission/2194960_don_corleone_3dmark11___performance_geforc e_gtx_580_11658_marks

http://hotoverclock.com/files/images..._11-_11658.jpg

loc_results.jpg

* رکورد جهانی 3DMark 11 پیش از این 11390 و در اختیار اورکلاکر مطرح روسی قرار داشت.

همانطور که میدانید فرکانس کارت گرافیکی GTX 580 Lightning در حالت پیش فرض 832 مگاهرتز بوده و توسط اورکلاکرهای ایرانی حدودا %83 اورکلاک شده است. این در حالیست که GTX 580 در حالت عادی از مصرف بالایی برخوردار میباشد و در حالت اورکلاک توان مصرفی آن به بیش از دو برابر افزایش می یابد ولی سیستم توان 16 فاز کارت گرافیک GTX 580 Lightning به همراه استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت تحت استاندارد نظامی (Military Class II) این امکان را بوجود آورده است که علاوه بر دستیابی به بالاترین فرکانس ها در عرصه رکورد شکنی نیز حضوری موفق داشته باشد.

GTX580_Lightning.jpg

و در انتهای این گزارش دو نمای متفاوت از محیط و شرایط تست گیری را ملاحظه میکنید:

test_bed.jpg

test_bed_2.jpg

لینک به دیدگاه

o:-)

آفرین ، به این دو عزیز خسته نباشید می گم ، مثل اینکه دو نفر اول فقط به دور بعد راه پیدا می کنند . من خودم دورادور پیگیر مسابقات بودم ، آقای کریم خانی و آقای ذوالفقاری عزیز در جایگاه دوم بودند که مثل اینکه اون رکورد مشکوک ثبت شده .

ولی به هر حال بازهم به این عزیزان خسته نباشید می گم و امیدوارم دوره های بعد مقام اول رو کسب کنند و برای ایران افتخار بیارند .

[-O<

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بنده هم به نوبه خودم بهشون تبریک میگم و امیدوارم که در مراحل بعدی رتبه های بهتری بیارن چون در حال حاضر نشون دادن که تونستن نسبت به گذشته رتبه بهتری رو بگیرن .

[-O<

لینک به دیدگاه

من هم به این دوستان تبریک میگم و ارزوی موفق بیشتر رو براشون دارم ... فقط در صورت امکان عنوان رو تصحیح کنید ...کمی تا قسمتی نامناسب هست ( مثلا ! )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تازگی به اورکلاک گرافیک خیلی علاقمند شدم و این مطالب برام خیلی جذاب هست!

لینک به دیدگاه

درسته پوریا جان.....تا 1 ساعت مونده به مسابقات این 2 دوست عزیزمون در رده ی دوم آسیا قرار اما ساعت آخر عجیب ترین اتفاق در منطقه ی آسیا رخ میده!

قبل از مسابقه میدونستم یه تعداد خاصی این کارو میکنند.....منظورم خریدن نتیجه هست!

Hazzan اورکلاکر بسیار خوبی هست! و I.R.I.S هم که اون نتیجه ی مشکوک رو ثبت کرد هر دو از کشور اندونزی هستند! ایشون فقط کارشون ریویو نوشتن هست و بزرگترین افتخارش هم تست 4870 به صورت استوک هست!

http://www.hwbot.org/user/iris/

رکوردش رو هم ثبت کرد که غیر مستقیم یه تیکه انداختم و فکر کنم متوجه شد:

http://www.hwbot.org...580_12274_marks

Hazzan نتیجه بالاترش رو هم فروخت که کسی شک نکنه! (توضیحات همین حد کافیه.....بیشتر نمیتونم مسئله رو باز کنم )

پردازنده ای هم که در اختیار داشتند 5.3 بالاتر نرفت وگرنه نتایج بهتر 11800-11900 هم بدست می اومد فقط با پردازنده ی بهتر!

اسکور گرافیک به تنهایی 11600 بود!

اگه این مشکلات نبود(که دفعه ی بعد وجود نخواهد داشت) مقام اول آسیا دور از انتظار نبود

[-O<

ویرایش شده توسط Mehdi_FXX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

بنده هم کسب مقام به این دو دوست عزیز و همچنین تیم HotOverclock تبریک میگم icon_06.gif

بچه ها متشکریم icon_05.gif

لینک به دیدگاه

درود

مهدی جان فقط یکی از دوستان یک انتقادی کردن از متنتون که امیدوارم که باعث مشکل مجدد نشه :

(برترین اورکلاکرهای کشور)

از دید من هم این جمله نه تنها چیزی رو ثابت نمیکنه بلکه باعث حرف و حدیث هم در ادامه میشه که به سود این عزیزان که اینقدر زحمت کشیدن نیستش .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...