رفتن به مطلب

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، Cube گفته است :

دوستان تازه وارد ها رو بی خود هایپ نکنین

اگه افزایش سختی اتریوم رو چند روز رو دنبال کنین به سادگی می فهمین به دلیل هجوم شدید ماینر های تازه کار در حال بالا رفتن شدید هست  و سود دهی تو یکی دو ماه شروع به افت کی کنه

احساسی تصمیم نگرین با منطق و اصول تصمیم بگیرین.

تو سال 2012 هم واسه بیت کوین از این مسایل پیش و امد ماینر ها با  ضرر زیاد فارم ها رو جمع آوری کردن و چند سال پول برق رو هم به زور در می آورد

استارتر عزیز هم مثال های حماسی نزنید و با منطق بحث رو جلو ببرید

همگی موفق باشین .

صحبت این دوستمون شدیدا تایید میشه

بنده خودم از کسانی بودم که از روی اتفاق یه گرافیک RX 480 گرفتم وقتی با این مبحث آشنا شدم خیلی جو گیر شدم و رفتم سراغش اما یه بحثی که توی ماینینگ هست بحث دشواری حل مسائل و الگوریتما هست

دشواری اتر که این روزها همه به خاطر بالارفتن قیمت اتر هجوم آوردند زیاد شده و اگر تا 2 هفته ای پیش برای خود بنده روزی 4.5 دلار میداد الان شده 3.5 دلار خودتون بشینید حساب کنید گرافیکتون باید 24 ساعته روشن باشه مصرف برق و اینترنت و احتمال آسیب رسیدن به فن های گرافیک و ...تا روزی3.5 دلار بهتون بده تازه اگر افت نکنه که دائم طبق بررسی من افت داره میکنه

با هزینه های متفرقه ای که پیش میاد و تازه اینکه این پول باید به یه مقدار مشخصی برسه تا بتونید بعد از دشواری های خودش از جمله تبدیل و ...به دستتون برسه اصلا به درد نمیخوره

ماینینگ به درد کسانی میخوره که قبلا از چندین ماه و سال پیش کلا تو این کار بودند و چندین سیستم و تجهیزات و .. دارند و الان فقط به چندتا کارت گرافیک نیاز داشتند که خریداری کردند برای تازه وارد ها اینقدر مسائل پیچیده هست که اصلا ارزش وارد شدن نداره

حالا دیگه انتخاب با خودتونه

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 15 دقیقه قبل، Cube گفته است :

اگه افزایش سختی اتریوم رو چند روز رو دنبال کنین به سادگی می فهمین به دلیل هجوم شدید ماینر های تازه کار در حال بالا رفتن شدید هست  و سود دهی تو یکی دو ماه شروع به افت کی کنه

تو سال 2012 هم واسه بیت کوین از این مسایل پیش و امد ماینر ها با  ضرر زیاد فارم ها رو جمع آوری کردن و چند سال پول برق رو هم به زور در می آورد

همگی موفق باشین .

درود

این تاپیکها رو سالها در انجمنهای گوناگون دنبال کرده ام و به قول حافظ چیزی از کار این سوداگران عالم پندار نفهمیده ام. . کنجکاوم دوستانی که وارد این کار می شن، مثلا شش ماه دیگر چه بیلان مالی ای داشته اند. و آیا اصلا تونسته اند کوینهاشون رو تبدیل یا خرج کنند. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود

نظر قاطعیت اکثر کارشناسان کریپتو کرنسی الان بر حبابی بودن قیمت ها است مخصوصا اتریوم ( دقیقا مشابه ماه آخر 2013 که قیمت بیت کوین از 1200 دلار به 130 دلار افت کرد و اتفاقی که واسه ماینرها افتاد ... )

بلاک های اتریوم و دیگر کوین ها با سرعت بالایی در حال حل شدن هستش 

وقتی موجودی گرافیک و قیمت آمازون رو ببینی واقعا تا سه چهار ماه دیگه وضیعت بشدت تغییر خواهد کرد

الان هم سود رو تنها ماینر های بزرگ می برنن چون به خوبی با هایپ شدن جامعه کریپتو کرونسی و پیچ خم مافیای این جامعه متزلزل  آشنایی دارن 

نقل قول

ماینینگ به درد کسانی میخوره که قبلا از چندین ماه و سال پیش کلا تو این کار بودند و چندین سیستم و تجهیزات و .. دارند

چند روزی تو ایران شدیدا خرید کارت گرافیک های مخصوص ماین بالا رفته (تله آشنای هایپ )  قیمت سخت افزار هم تو ایران خیلی بالاتر از قیمت واقعی هستش و این موضوع باعث آسیب پذیری در مقابل ماینر های دیگر کشور ها میشه 99 درصشون هم ماینر های تازه کار هستن و قدرت سخت افزاری شون هم خیلی هم هست (نهایتا 1-2 ریگ) و این مبلغ تقریبا همه ی سرمایه شون هست (حتی قرض و وام میگرین) . 

با آگاهی کامل تصمیم بگیرین نه احساسی .

حرف های استارتر محترم هم بیشتر شبیه دلالان بورس هستش که با مثالی هایی که میزنن (با نهایت احترام )

تنها هدف من از این حرف آشنایی ماینر های تازه کار با این واقعیت هست.

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

این تاپیکها رو سالها در انجمنهای گوناگون دنبال کرده ام و به قول حافظ چیزی از کار این سوداگران عالم پندار نفهمیده ام. . کنجکاوم دوستانی که وارد این کار می شن، مثلا شش ماه دیگر چه بیلان مالی ای داشته اند. و آیا اصلا تونسته اند کوینهاشون رو تبدیل یا خرج کنند. 

درود، برای تبدیل به ریال که سایت زیاد است می تونید لیست برخی از معتبرهاشون و اینجا ببینید :

digiarz.com

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Cube گفته است :

همگی موفق باشین .

در ۱ ساعت قبل، seyedmahdi گفته است :

صحبت این دوستمون شدیدا تایید میشه

بنده خودم از کسانی بودم که از روی اتفاق یه گرافیک RX 480 گرفتم وقتی با این مبحث آشنا شدم خیلی جو گیر شدم و رفتم سراغش اما یه بحثی که توی ماینینگ هست بحث دشواری حل مسائل و الگوریتما هست

دشواری اتر که این روزها همه به خاطر بالارفتن قیمت اتر هجوم آوردند زیاد شده و اگر تا 2 هفته ای پیش برای خود بنده روزی 4.5 دلار میداد الان شده 3.5 دلار خودتون بشینید حساب کنید گرافیکتون باید 24 ساعته روشن باشه مصرف برق و اینترنت و احتمال آسیب رسیدن به فن های گرافیک و ...تا روزی3.5 دلار بهتون بده تازه اگر افت نکنه که دائم طبق بررسی من افت داره میکنه

با هزینه های متفرقه ای که پیش میاد و تازه اینکه این پول باید به یه مقدار مشخصی برسه تا بتونید بعد از دشواری های خودش از جمله تبدیل و ...به دستتون برسه اصلا به درد نمیخوره

ماینینگ به درد کسانی میخوره که قبلا از چندین ماه و سال پیش کلا تو این کار بودند و چندین سیستم و تجهیزات و .. دارند و الان فقط به چندتا کارت گرافیک نیاز داشتند که خریداری کردند برای تازه وارد ها اینقدر مسائل پیچیده هست که اصلا ارزش وارد شدن نداره

حالا دیگه انتخاب با خودتونه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

در 39 دقیقه قبل، Cube گفته است :

درود

نظر قاطعیت اکثر کارشناسان کریپتو کرنسی الان بر حبابی بودن قیمت ها است مخصوصا اتریوم ( دقیقا مشابه ماه آخر 2013 که قیمت بیت کوین از 1200 دلار به 130 دلار افت کرد و اتفاقی که واسه ماینرها افتاد ... )

بلاک های اتریوم و دیگر کوین ها با سرعت بالایی در حال حل شدن هستش 

وقتی موجودی گرافیک و قیمت آمازون رو ببینی واقعا تا سه چهار ماه دیگه وضیعت بشدت تغییر خواهد کرد

الان هم سود رو تنها ماینر های بزرگ می برنن چون به خوبی با هایپ شدن جامعه کریپتو کرونسی و پیچ خم مافیای این جامعه متزلزل  آشنایی دارن 

چند روزی تو ایران شدیدا خرید کارت گرافیک های مخصوص ماین بالا رفته (تله آشنای هایپ )  قیمت سخت افزار هم تو ایران خیلی بالاتر از قیمت واقعی هستش و این موضوع باعث آسیب پذیری در مقابل ماینر های دیگر کشور ها میشه 99 درصشون هم ماینر های تازه کار هستن و قدرت سخت افزاری شون هم خیلی هم هست (نهایتا 1-2 ریگ) و این مبلغ تقریبا همه ی سرمایه شون هست (حتی قرض و وام میگرین) . 

با آگاهی کامل تصمیم بگیرین نه احساسی .

حرف های استارتر محترم هم بیشتر شبیه دلالان بورس هستش که با مثالی هایی که میزنن (با نهایت احترام )

تنها هدف من از این حرف آشنایی ماینر های تازه کار با این واقعیت هست.

سلام آقایون.

من به صحبت های شما احترام میزارم، فقط در این مورد که خدایی نکرده بنده قصدم گمراه کردن بوده (هایپ) بگم که بشدت با این حرف مخالفم. ولی اگر منظورتون اینه که الکی جوّ میدیم، ما جو ندادیم بلکه فقط داریم آگاهی میدیم و میگیم چنین چیزی هم هست مردم ببینید و واقعیت رو میگیم و هم شما عزیزان و هم من که در مورد خودم توضیحی نمیدم، دوستان نزدیکمون رو دیدیم که با ماینینگ، به چه جایی رسیدن. با کمی پیگیری، ضرر به صفر میرسه، و کمی دانش، براحتی به سود میرسه. این رو من و شما میدونیم، بزاریم بقیه هم بدونن.

همون لحظه اول تاپیک بیان کردم:

خواستم موضوعی که مقداری داغ هست رو اطلاعاتی در موردش بیان کنم.بنده در این مورد کاملا مبتدی هستم و فقط بصورت کلی تجربه ی کوچکی که از این قضیه داشتم در اختیار شما عزیزان میزارم، هر جا ایرادی داشت بنده رو عفو کنید، هرجا ایرادی در صحبتهام بودش، خودتون  صحیحش رو بیان کنید.

و در تاپیک ماینینگ ریگ هم نوشتم:

بنده به هیچکس پیشنهاد نمیدم که همینجوری بلند بشه بره سیستم بالا رو بخره و شروع کنه به ماین، خیر. این کار ریسک داره، کار بلد میخواد و یکجور علم و تجربه هستش که بایستی بدست بیاد. این سیستم پیشنهادی هم فقط جنبه آموزشی و آشنایی هستش برای عزیزانی که اطلاعاتی در این زمینه میخوان برای ورود به این عرصه

و بارها در مورد سختی هاش هم توضیح دادم نمونه اش صفحه اول:

حالا بدی های قضیه:

2) مصرف برق مسلماً (بستگی به مکان زندگی،میتونه دردسر ساز بشه)

3) استهلاک زیاد کارت گرافیک (بصورت ثابت روی حداکثر شرایط کاری در حال استفاده از گرافیک هستید)

4) تهیه ی گرافیک مورد نظر! بستن سیستمی که بیشترین مگا هش رو بوجود بیاره در قبال کمترین هزینه.ثابت نبودن درآمد و چند ماه دیگه احتمالا آپدیت هایی بیاد و قضیه ی ماینینگ Ethereum رو به کلی تغییر بده،ارزشش کم بشه و...

5) درآمد مستقیم نیستش،بلکه بصورت واحد پولی الکترونیکی وارد حساب میشه و با برخی دردسر ها این پول الکترونیکی رو به پول واقعی تبدیل میکنید از طریق برخی سایت ها و افراد اینکار حتی در ایران امکان پذیره.

حالا شما اسم این رو میتونید بزارید آگاهی دادن، یا میتونید بنده رو دلال بورس خطاب کنید یا فروشنده کارت گرافیک. من این وسط مهم نیستم که در مورد استارتر استارتر صحبت میکنید.من هیچکس نیستم جز یه نام کاربری، مهم اینه در کل ایران یک تاپیک در مورد ماینینگ وجود نداشت،  درصورتیکه میلیون ها ویدیو یوتیوب و فروم های گیت هاب و هزار مطلب خارجی در مورد ماینینگ وجود داره و به همدیگه کمک میکنن که ماین کنن. ولی در ایران از خیلی از ماینر های عزیز ایرانی چنین چیزی مشاهده نکردیم، بجز الآن که یکی یکی پیدا شدند.( با احترام به عزیزان ماینر که اومدن کمک کردن و اطلاعات فوق العاده خوبی  ارائه دادن parhaam 8030 و دوستان عزیز دیگه) ولی برخی دیگه از ماینر ها نمیدونم چرا اینقدر "ترس" دارن از ورود عزیزان دیگر به این عرصه. این ترس بی معنیه»

اگر بحث قطعه باشه که درخواست قطعه و فروش بیشتر قطعه همیشه در وحله اول، باعث افزایش قیمت و در نوبت بعد، باعث کاهش همیشگی قیمت و افزایش عرضه به بازار هستیم. یعنی به جز بازی، دلیل های دیگری برای خرید کارت گرافیک پیدا میشه.

اگر در مورد تاثیر ماینینگ های ایرانی هستش که کل آسیا حتی جزء آمار ماینر ها هم به حساب نمیان اون ته مینویسنش Others! خوبه چین هست، وگرنه توی نمودار ها برای آسیا N/A میزد.

در ارتباط با سختی و هایپ و این مسائل، کریپتو کاررنسی، یک سرمایه گذاری هست و تمام. حالا شما با 10میلیون تومن میای سرمایه گذاری میکنی روی یه سکه که میدونی میکشه بالا مثل اتریوم کلاسیک به دید بنده، یا میتونی به قسمت بد قضیه نگاه کنی که سرمایه ات از بین میره مثل بیت کوین و اتریوم در حال حاظر. این حبابی بودن کاملا صحت داره، ولی اینکه کل تاپیک رو ببرید زیر سوال که اصلا نبایستی چنین چیزی گفته میشد، بنده با این صحبت بشدت مخالفم.

موفق باشید. (اگر باعث ناراحتی عزیزی شدم،پیشاپیش عذرخواهی میکنم لطفا به دل نگیرید:100_pray:)

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Parhaam گفته است :

درود، برای تبدیل به ریال که سایت زیاد است می تونید لیست برخی از معتبرهاشون و اینجا ببینید :

digiarz.com

درود پرهام جان

منطورم این بود که اینقدری کوین جمع بشه که چیزی از توش در بیاد و گرنه دیده ام جاهایی که میشه بیتکوین یا لایتکوین خرج کرد. حالا این کوینهای جدید رو نمی دونم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود پرهام جان

منطورم این بود که اینقدری کوین جمع بشه که چیزی از توش در بیاد و گرنه دیده ام جاهایی که میشه بیتکوین یا لایتکوین خرج کرد. حالا این کوینهای جدید رو نمی دونم.

درود مجدد،

فعلا که در آمد خوبی دارد به قولی "امروز" خوب است و "فردا" مشخص نیست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Parhaam گفته است :

درود مجدد،

فعلا که در آمد خوبی دارد به قولی "امروز" خوب است و "فردا" مشخص نیست.

اونقدری که دیده ام مثل بیشتر کسب و کارها یک استیوجابز داره و تعداد زیادی استبو وزنیاک که باید برای خرید آیپد بره اول صبح توی صف بخوابه. منظورم اینه که تعداد کمی موفق و تعداد بیشتری مغبون.

@TechBaMohsen دوست ارجمند

با تردید نظرم رو گفتم و کسی رو زیر سوال نبردم. باز هم می گم، دوست دارم درباره بیلان مالی این کار دوستانی که واردش شده اند مثلا پس از شش ماه دیگه گزارشی بدن. هر چند این کار متداول نیست. و به همین دلیل عدم شفافیت و پنهانکاری بیشتر به این کسب وکار تردید دارم.

لینک به دیدگاه

هکر ها سیستم های ماینینگ را هک میکنن و زیر نظر میگیرن و صبر میکنن که درآمد اون سیستم رقم قابل توجهی بشه و بعد سریع حساب شخص و بیت کوین ها رو میدزدن ?

هکرها با بدافزارهاشون به سرعت تمام موجودی والت بیت کوین شما را به آدرس بیت کوین خودشون ارسال می کنن

هکرها با استفاده از بدافزارها، آدرس بیت کوین موجود در کلیپ برد حافظه را به آدرس دیگری که متعلق به هکرهاست تغییر می دهند.

برخی از بدافزارها نیز صفحه مرورگر شما را جستجو کرده و هرجا آدرس بیت کوینی پیدا کنند آن را با آدرس دیگری جایگزین می کنند.

دستیابی به پسورد انواع مختلف حساب بیت کوین و سواستفاده از آنها و احتمالا موارد ناشناخته دیگری نیز در این زمینه وجود دارد.?

ویرایش شده توسط erfan90ir
لینک به دیدگاه

ویدیوی بعدی هم آماده شد:

ماینینگ (3) : دنیای پول های الکترونیکی

Clipboard_20170624.thumb.jpg.e2f3d1d1790b0cdfc9c5caca1440c969.jpg

http://www.aparat.com/v/zjmIJ

این ویدیو یه توضیحی در مورد اینکه اصلا قضیه ی سکه ها چی هست و از کجا اومده و به چه چیزایی نیاز داریم و تعاریف کلی رو بیان میکنه.امیدوارم کم ایراد باشه و خوشتون اومده باشه.ممنون.:100_pray:

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

ویدیوی بعدی هم آماده شد:

ماینینگ (3) : دنیای پول های الکترونیکی

Clipboard_20170624.thumb.jpg.e2f3d1d1790b0cdfc9c5caca1440c969.jpg

داداش کارت تو ادیت و فیلمسازی عالیه  مرسی

اگه میشه نرم افزارها و poolهای مهمو معرفی کن 

لینک به دیدگاه

اول اینکه از استارتر محترم تشکر میکنم بابت تاپیکی که زده، بنده الان و بقول معروف یهویی این تاپیک رو دیدم. خودم از طریق یوتوب و فروم های خارجی اخبار و  اطلاعات رو دنبال میکنم.

مطالب مهمی که توی این چندوقت دستگیرم شده رو براتون میزارم شاید بدردتون بخوره

به نظر من ماینینگ کار فوقالعاده جالب و خوبیه ولی یه سری ابهامات داره.

یکی از خوبیهاش اینه که ، بدون هیچ فعالیتی میتونی با خرید یه سری قطعات درامدزایی کنی. البته اگر علمشو بلد باشی که واسه کسی که از سخت افزار و نرم افزار سر درمیاره یادگیری این علم اصلا سخت نیست فقط کمی زمانبره

بزرگترین ابهامی که این سیستم داره اینه که کارت های شما چه اطلاعاتی رو داره پردازش میکنه؟ کسی نمیدونه چون این اطلاعات شدیدا رمزنگاری شده.

یکی از خطرات بزگی که ماینینگ داره ، حمله هکرهاست. که اگر خدایی نکرده اکانتتون رو دست بگیرند برگردوندن اکانتتون تقریبا غیر ممکن هست.

خیلی درمورد هزینه برق صحبت میشه. خدمت دوستان بگم که این موجی که چندسالی توی بحث سخت افزار  در ایران پیچیده خیلی بیخود و الکی هست البته واسه ما ایرانیا بیخوده ، مثلا توی همین انجمن توی کل کل های برند ها مدام بحث میشه که فلان برند مصرفش اینقدر از فلان برند کمتر.خدمت دوستان بگم که این بحث ها برای کشورهای اروپایی و امریکایی و شرق آسیاست که قیمت برق خیلی خیلی بیشتر از ایران هست. با وجود اینکه چند سالی هست قیمت برق توی ایران زیاد شده ولی بازهم خیلی خیلی کمتر از کشورهای دیگست.یه مثال میزنم، شما با 3 عدد کارت RX480 مدل 8 گیگ شروع میکنید به ماین.هزینه برق ماهیانه شما براساس نرخ جهانی میشه 40 دلار درصورتی که درامدتون حدود 500 دلار هست.این تازه بر مبنای برق جهانی هست.کاری نداره شما برید برق منطقه ای خودتون نرخ بگیرید حساب کنید ببینید مصرفتون چقدر میشه.پس از قیمت برق نترسید ولی با پرس و جو برید جلو

همانطور که دوستمون در ابتدای تاپیک گفتند ، کارت های amd برای اینکار ارزشمندتر هستن دلیلش هم استفاده از تعداد هسته های بیشتر هست.توی ماینینگ تعداد هسته حرف اول رو میزنه نه فرکانس

البته اگر علمشو داشته باشین با کارت های nvidia هم بخوبی میشه ماینینگ کرد و طی اطلاعاتی که بدست اوردم و محاسباتی که کردم با توجه به قیمت بازار ایران بهترین و مستعدترین کارت nvidia برا ماینینگ در ایران 1070 هست.

من اگه بخام روزی ماینینگ رو شروع کنم از دستگاه انتیماینر استفاده میکنم. مصرف برق کمتر، قیمت مناسب، بازدهی بسیار بالا، گرمای بسیار کم. توی ایران هست ولی قیمتش الکی بالاست گارانتی هم نداره خیلی هم کمه.

برای مثال: خرید 4 دستگاه Antminer L3+ به ارزش 20 میلیون تومان بعلاوه 1 میلیون تومان سیستم ، ماهیانه درآمدی حدود 20 میلیون تومان داشته باشید 1میلیون هم واسه اینترنت و برق کنار بزارید میشه درامد ماهیانه 19 میلیون تومان میشه سالی حدود 220 میلیون تومان. این اعداد رقم ها در شرایط ایده آل بوجود میان که اول شما علم کافی بر ماینینگ داشته باشین دوم مورد حجوم هکرها قرار نگیرید و مهمتراز همه اینکه ارزش بیت کوین پایین نیاد.

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

آقا محسن بازم دمت گرم گل کاشتی9_9

واقعا دمت گرم وقت میزاری  ویدیو میسازی و اطـــــلاع رسانی میکنیxD

عزیزان هم توجه داشته باشن آقا محسن بنده خدا وقت میزاره کلی براتون اطــــلاع رسانی میکنه  حمایتش کنن نه تخرب کردن

در مورد سرمایه گذاری بعضی از دوستان اینو بگم که همه مختارن هر جور مایلن عمل کنن این مطالب جنبه اطلاع رسانی دارن همونطور که آقا محسن از همون اول چند بار تاکید کردن

در ضمن همچین ضرری هم نداره . خود بنده یک مقدار پول داشتم چند تا کارت گرافیک خریدم و میخام ماین رو استارت بزنم نهایتا نتونستم با یک مقدار ضرر میتونم لوازم خریدم رو دوباره پولشون کنم

قرار که نیست هر چی کارت گرافیک و قطعه خریدی بریزی دور:4_joy:

به قول یکی از دوستان  نهایتش میری یک گیم با سیستم خفن میزنی حالشو میبری:8_laughing::8_laughing:

بازم تشکر میکنم از آقا محسن و همه دوستان گلم به خاطر مطالب این تاپیک

لینک به دیدگاه

سلام   وممنون از اطلاع رسانیتون

به نظر شما جهت شروع به صرفه هست که با دوتا rx460 این کارو انجام بدم  و ماهانه چقدر درآمد خواهد داشت.ممنون

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، blooder گفته است :

سلام   وممنون از اطلاع رسانیتون

به نظر شما جهت شروع به صرفه هست که با دوتا rx460 این کارو انجام بدم  و ماهانه چقدر درآمد خواهد داشت.ممنون

اصلا بصرفه نیست. با 2 تا 460 مدل 4 گیگ ماهیانه 110 دلار درامد داری که همشو باید بدی پول اینترنت. هزینه برق هم حدودا  میشه 60 تومن

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

اصلا بصرفه نیست. با 2 تا 460 مدل 4 گیگ ماهیانه 110 دلار درامد داری که همشو باید بدی پول اینترنت. هزینه برق هم حدودا  میشه 60 تومن

ممنون دوست عزیز.مبلغش  بد نیست.من یک طبقه خونم رو کرایه دادم ۲۰۰ میگرم البته با ۱۵ میلیون  پیش.۱۱۰ دلار در ماه میشه چهارصد تومن که صد تومن هزینه برق و اینترنت بشه میشه ۳۰۰ تومن که به نظرم میصرفه.ولی سوال دیگم اینه که آیا این درآمد تداوم داره.یعنی کم یا زیاد شدن موضعیش مهم نیست.مهم تداومش هست.حالا بشه ۲۰۰ در ماه یا ۴۰۰.درضمن با ۳۰۰ تومن درماه میشه کلیه اقلام مورد نیاز یک ماه زندگی رو تهیه کرد.پس به صرفه هست.البته اقلام که میگم یعنی مایحتاج خوراکی.?.نخندید   به لطف دولت تدبیر و امید بعد از ۱۵ سال کار مالی در شرف از دست دادن کارم هستم.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

سلام دوستان 980 برای ماین خوبه؟

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، blooder گفته است :

ممنون دوست عزیز.مبلغش  بد نیست.من یک طبقه خونم رو کرایه دادم ۲۰۰ میگرم البته با ۱۵ میلیون  پیش.۱۱۰ دلار در ماه میشه چهارصد تومن که صد تومن هزینه برق و اینترنت بشه میشه ۳۰۰ تومن که به نظرم میصرفه.ولی سوال دیگم اینه که آیا این درآمد تداوم داره.یعنی کم یا زیاد شدن موضعیش مهم نیست.مهم تداومش هست.حالا بشه ۲۰۰ در ماه یا ۴۰۰.درضمن با ۳۰۰ تومن درماه میشه کلیه اقلام مورد نیاز یک ماه زندگی رو تهیه کرد.پس به صرفه هست.البته اقلام که میگم یعنی مایحتاج خوراکی.?.نخندید   به لطف دولت تدبیر و امید بعد از ۱۵ سال کار مالی در شرف از دست دادن کارم هستم.

نه داداش چرا بخندم. شما تنها نیستی خیلی امثال شما از اینجور مشکلات دارن یکیش خود من

اول اینکه باید اینترنت نامحدود بگیری بخاطر مصرف زیاد اینترنت. دوم اینکه یه سری مسایل رو باید درنظر بگیری بالاخره هر کاری بخای شروع کنی یه سری ریسک ها داره. از ریسک سوختن قطعات گرفته تا کاهش نرخ بیت کوین و ...  بشخصه به هیچ عنوان کارماینینگ رو کار تضمین شده ای نمیدونم و هر لحظه ممکنه این نرخ بیت کوین بخوره زمین چراکه در بحث اقتصاد اینجور شرایط رو به حباب تشبیه میکنن که یحو بزرگ میشه بزرگ میشه و در اخر میترکه.

از نظر تداوم کار ماینینگ هیچ وقت متوقف نمیشه و افرادی رو در فروم های خارجی دیدم که 4-5 ساله 24 ساعت کارشون همینه که البته با توجه به شرایطشون براشون میصرفه.

بدی ماینینگ در ایران اینه که شما کارت رو باید با قیمت زیاد خریداری کنی و خوبی ماینینگ در ایران اینه که هزینه هات بر مبنای ریاله درامد بر مبنای دلار (باریال هزینه میکنی با دلار درامد کسب میکنی)

خطراتی که داره رو در پست قبل گفتم. برای ورود به ماینینگ عجولانه تصمیم نگیر

شما میخای 2 تا 460 بخری 1100 که ماهیانه بهت 110 دلار بده.یدونه 480 مدل 8 گیگ بگیر ماهیانه 140 دلار بهت میده. قیمتهارو پایین میزارم خودت محسابه کن چه کارتی برات بصرفه تره

یدونه 480 مدل 8 گیگ = 140 دلار

یدونه 470 مدل 4 گیگ = 120 دلار

یدونه 460 مدل 4 گیگ = 50 دلار

درضمن سری 500 قدرش حدودا 10 درصد کمتر از سری 400 هست (در ماینینگ)

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوستان 980 برای ماین خوبه؟

توانش برا ماینینگ تقریبا 10 درصد کمتر از کارت 470 هست و مصرف برقش تقریبا دوبرابر 470 هست

لینک به دیدگاه

اول از همه تشکر میکنم از صاحب تاپیک و دوستان ماینری که بدون کوچکترین چشم داشتی راهنمایی میکنن و دمتون گرم . انشاالله که همیشه موفق باشید و سلامت . 

من الان 2 تا کارت 470 گرفتم برای تست ببینم جواب میده یا نه . چند تا سوال داشتم با عرض معذرت از دوستان 

اول اینکه برای استفاده از 2 کارت همون کراس کنم خوبه یا باید کار دیگه ای انجام بدم ؟

دوم اینکه کارتها تو برنامه خودشون شناسایی میشن یا باید براش تعریف بشه کراس فایر 

سوم هم برای این 2 گرافیک از چه برند پاوری استفاده کنم که خیالم راحت باشه و مقدارشم لطف کنید ممنون میشم . اگر لینک بدید که دیگه واقعا محشره 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

اول از همه تشکر میکنم از صاحب تاپیک و دوستان ماینری که بدون کوچکترین چشم داشتی راهنمایی میکنن و دمتون گرم . انشاالله که همیشه موفق باشید و سلامت . 

من الان 2 تا کارت 470 گرفتم برای تست ببینم جواب میده یا نه . چند تا سوال داشتم با عرض معذرت از دوستان 

اول اینکه برای استفاده از 2 کارت همون کراس کنم خوبه یا باید کار دیگه ای انجام بدم ؟

سوم هم برای این 2 گرافیک از چه برند پاوری استفاده کنم که خیالم راحت باشه و مقدارشم لطف کنید ممنون میشم . اگر لینک بدید که دیگه واقعا محشره 

سلام نیازی به کراس نیست شما فقط وصل کن به مادربورد حالا یا با رایزر یا عادی

هرکدام از کارتها ماسیسمم تو لود 130 وات مصرف میکنه  مهمتر از پاور دمای کارتته که مواظب نباشی سودت تبدیل به ضرر میشه 

این چند روز اخیر دیفیکالتی اتر و چنتای دیگه رفته بالا منم قصد تست کردنشو دارم ولی دارم بازارو چک میکنم دیگه فعلا صبر میکنم 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

اصلا  احتياجي به كراس فاير نيست.در واقع فرقي هم نميكنه تو حالت كراس باشن يا نباشن.خود برنامه ماينينگ از توان كارت گرافيكها استفاده ميكنه.

شما درايور amd نصب كردي خودشون شناسايي ميشن .بنظرم بهتره كراس رو غير فعال كني .چون اينطوري دستت بازتره براي كنترل فركانس هسته و رم و همچنين ولتاِژ هر كارت گرافيك به صورت مجزا.

يه چيزي هم بگم كه بصورت تجربي ياد ميگيرين اينه كه سري rx مثل 480 يا 470 حتي اگه دو مدل كاملا مشابه هم باشن ولي امكان داره ولتاژ كاري gpu شون فرق كنه.

سعي كنيد تا ميتونيد ولتاژ هسته يا همون gpu رو بياريد پايين  به دليل اينكه هم مصرف خيلي مياد پايين هم كارت خنك تر ميمونه ولي تا جايي بياريد پايين كه تاثيري رو هش ريت نزاره.

بهترين كانفيگ من روي rx480 اين بوده :

فركانس هسته 1115 .

فركانس مموري 2200

ولتاِژ زير 1 ولت.

با اين تنظيمات 27 مگا هش ميگيريد با rx 480

بعضي كارتها نميتونن اوركلاك زياد مموري رو تحمل و هنگ ميكنن كه بايد فركانس مموري رو بياريد پايين.

سعي كن از برند معتبر وخوب استفاده كني.

مقدار پاور بستگي داره براي اينده چه برنامه ايي داشته باشي.

اگر مادربردت ميتونه تا 5 تا گرافيك با رايزر پشتيباني كنه يه پاور 1000 وات بگير .ولي اگه برنامت همين دو تا هست 750 هم كفايت ميكنه تازه زيادشم هست.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، 8030 گفته است :

اگر مادربردت ميتونه تا 5 تا گرافيك با رايزر پشتيباني كنه يه پاور 1000 وات بگير .ولي اگه برنامت همين دو تا هست 750 هم كفايت ميكنه تازه زيادشم هست.

داداش 570 و 580 امتحان کردی چند هش میده ؟  کیف پول jaxx  چطور ؟  اکس چنج با چی میکنی؟

لینک به دیدگاه

سایت 1stminingrigبهترین کارت ها برا ماینینگ رو 470 و 480 از برند سافایر پیشنهاد میده

Best Mining Rig Hardware
GPU 470 / 480 series
Sapphire Radeon NITRO+ Rx 470 / 480 OC Series

همچنین بایوز های کوک شده برا این 2 کارت  گذاشته

مقاله های خوب و مفیدی این سایت داره. اگر انگلیسیتون خوبه حتما مقاله هاشو بخونید

cryptomining هم تخصصی ترین برد های ماینینگ رو ازراک اعلام کرده و یه لیست از برد ها برا سوکت های مختلف رو گذاشته

Intel Socket 1151 ASRock Motherboards

5 cards:
    – ASRock B150A-X1
    – ASRock B150 Pro4D3
    – ASRock B150 Pro43.1
    – ASRock H170A-X1
    – ASRock H170 Pro4
    – ASRock H170 Pro4D3
    – ASRock H170 Pro4S

4 cards:
    – ASRock B150 Combo
    – ASRock B150M Pro4S
    – ASRock B150M Pro4
    – ASRock Q170M vPro
    – ASRock H170 Combo
    – ASRock H170M Pro4S
    – ASRock H170M Pro4

Intel Socket 1150 ASRock Motherboards

6 cards:
    – ASRock H81 Pro BTC
    – ASRock H81 Pro-G
    – ASRock B85 Anniversary
    – ASRock H97 Anniversary

4 cards:
    – ASRock H81M BTC
    – ASRock H81M-G
    – ASRock B85M BTC
    – ASRock B85 Pro4
    – ASRock H87 Pro4

Intel Socket 1155 ASRock Motherboards

6 cards:
    – ASRock H61 Pro BTC
    – ASRock H61 Pro
    – ASRock H61DEL

4 cards:
    – ASRock H67DE3
    – ASRock P67 Pro
    – ASRock P67 Pro3 SE
    – ASRock P75 Pro3

AMD FM2/FM2+ ASRock Motherboards

5 cards:
    – ASRock FM2A58+ BTC
    – ASRock FM2A58 Pro+
    – ASRock FM2A78 Pro3+
    – ASRock FM2A88X+ BTC
    – ASRock FM2A88X Pro+ R2.0
    – ASRock FM2A88X Pro+
    – ASRock FM2A88X Pro3+

4 cards:
    – ASRock FM2A58M+ BTC
    – ASRock FM2A78 Pro4+
    – ASRock FM2A88M+ BTC

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

داداش 570 و 580 امتحان کردی چند هش میده ؟  کیف پول jaxx  چطور ؟  اکس چنج با چی میکنی؟

570و580 همون470 و480 هست از نظر هش ريت تازه570 و580 يكم برق بيشتري هم مصرف ميكنن.هش ريتهاشون دقيقا يكيه.

من از كيف پول exodus استفاده ميكنم.

من با اكسچنج bitfinex و bittrexكار ميكنم.

در ضمن بايوس كوك شده رو ويندوز قابل استفاده نيست.به محض فلش كارت بعد از ري استارت كارت ديگه از كار مي افته.amd از روي عمد جلوي اين كار رو ميگيره.درايور كارت گرافيك ميتونه تشخيص بده كه بايوس كارت دستكاري شده.

تغيير بايوس رو لينوكس امكان پذيره.

چند روزي هم هست قيمتها داره مي افته و سود اين كار داره كم ميشه .قبلا يه rig روزي 30 دلار سود ميداد ولي الان به زور 20 دلار ميده .اگه همينطور قيمتها افت كنه وضعيت خطرناك ميشه.

هر كي ميخواد وارد اين كار بشه بايد اينها رو هم در نظر بگيره.

اگه قيمتها به نصف برسه ديگه ماينيگ  بصرفه نيست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...