رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام دوست عزیز.

1) نیاز به اینترنت پر سرعت نیست.فقط اینترنتی که پینگ خیلی عجیبی نداشته باشه (تاخیرش خیلی زیاد نباشه) و قطعی نداشته باشه.حتی اینترنت 128 یا نهایتا 256 هم کافیه.مصرفش هم شاید ماهی 1-2گیگابایت باشه، شاید بر فرض محال به 5گیگابایت در ماه برسه.

2) نیاز به سی پی یو خاصی نیست،فقط مهم اینه مادربوردی تهیه کنید که گرافیک های زیادی رو ساپورت کنه که در حال حاظر Biostar BTC b150 مخصوص اینتل هست (یک سی پی یو سلرون اینتل یا پنتیوم هم کافیه و اصلا بیش از این نیاز نیست) و تعداد 6 گرافیک همزمان رو ساپورت میکنه که نسبت به قیمتش عالیه.بیشترین پول رو به گرافیک اختصاص بدید. وگا برای ماینینگ مثل اینکه بسیار خوب هست. ترجیحا همون وگا56 (قیمت 400دلار) مثل اینکه انتخاب خوبیه برای ماینینگ.

3) مصرف برق یک سیستم با 6 گرافیک حدودا 1200 وات خالص هست که با هزینه ی برق ماکزیمم (300تومان به ازای هر کیلووات ساعت) می شود»

1.2*300*24*30 = 260 هزار تومان در بیشترین حالت ممکن به ازای هر 1ریگ شامل 6 گرافیک.

درآمد این ریگ حدودا ماهی 1.4 میلیون تومان هست که کم و بیش می شود 1.2میلیون تومن در آمد خالص به ازای سخت افزاری به ارزش حدود 12 میلیون تومان.

یعنی شما حدودا 10% قیمت سخت افزارتون پول در میارید.

یعنی حدودا اگر کارت گرافیکتون 1میلیون تومن باشه، ماهی 100هزار تومان ازش درآمد میتونید کسب کنید.

با این تفاسیر حدودا 1سال طول میکشه تا پولتون برگرده.

این اشتباهه که به محض استخراج سکه اونو بفروشید، شما باید موقع گرونی، بفروشید که دو سه برابر سود بیشتری کسب کنید.اگر هوشمندانه عمل کنید، میتونه سرمایه گذاری و کار خوبی واستون باشه.

میزان درآمد با تعداد گرافیک ها رابطه مستقیم داره،هرچی بیشتر،بهتر.

کراس فایر لازم نیست، فقط به مادربورد متصل باشند،کافیه.

سپاس از شما به خاطر پاسخ ریز و بسیار خوب و سودمندتون؛

خب بفرمایید که اگه 6 گرافیک 295x2 بگیرم، ماهانه چقدر درآمد دارم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 23 دقیقه قبل، sorena6680 گفته است :

سپاس از شما به خاطر پاسخ ریز و بسیار خوب و سودمندتون؛

خب بفرمایید که اگه 6 گرافیک 295x2 بگیرم، ماهانه چقدر درآمد دارم؟

بصورت تئوری حدود 620 دلار درآمد ماهیانه هست (حدود 2.5 میلیون تومان) و حدود 600 هزار تومان مصرف برق خواهد داشت.

1)بهیچوجه پیشنهاد نمیدم با گرافیک 295X2 کار کنید مصرف برقش به 500 وات به ازای هر کارت میرسه که مشکل هزینه برق نیست،مشکل پاور هست که نمیتونید پاور خوش قیمت و ظرفیت بالا برای 6عدد گرافیک این شکلی تهیه کنید.شاید قیمت پاور خیلی خیلی زیاد بشه.

2)سیستم استیبل نیست چراکه این گرافیک ها قدیمی هستند و دمای گرافیک ها هم خیلی زیاد بالا میره.احتمال سوختنشون بیشتر میشه.

3) با توجه به ریسکش، فقط در صورتی خوب هست که شما این 6 عدد گرافیک رو با قیمت زیر 10 میلیون تومان تهیه کرده باشید، و از لحاظ سیستم تهویه و اینها هم بخوبی حواستون جمع باشه دما بالای 70 نره.

4) بهتره روی RX Vega سرمایه گذاری کنید.مدل VEGA 56

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

بصورت تئوری حدود 620 دلار درآمد ماهیانه هست (حدود 2.5 میلیون تومان) و حدود 600 هزار تومان مصرف برق خواهد داشت.

1)بهیچوجه پیشنهاد نمیدم با گرافیک 295X2 کار کنید مصرف برقش به 500 وات به ازای هر کارت میرسه که مشکل هزینه برق نیست،مشکل پاور هست که نمیتونید پاور خوش قیمت و ظرفیت بالا برای 6عدد گرافیک این شکلی تهیه کنید.شاید قیمت پاور خیلی خیلی زیاد بشه.

2)سیستم استیبل نیست چراکه این گرافیک ها قدیمی هستند و دمای گرافیک ها هم خیلی زیاد بالا میره.احتمال سوختنشون بیشتر میشه.

3) با توجه به ریسکش، فقط در صورتی خوب هست که شما این 6 عدد گرافیک رو با قیمت زیر 10 میلیون تومان تهیه کرده باشید، و از لحاظ سیستم تهویه و اینها هم بخوبی حواستون جمع باشه دما بالای 70 نره.

4) بهتره روی RX Vega سرمایه گذاری کنید.مدل VEGA 56

سپاس از شما. وگا که الان خبری ازش نیست درو میبینم دو ماه دیگه بیاد ایران.

حالا اگر دو سیستم با چهار گرافیک برای این کار کنار گذاشته بشه همراه با یک پنکه ی ویژه روبروی کیسه، جوری که مشکل گرما هم حل بشه، آیا همین 620 دلار رو میده؟ آیا درآمد رو بیشتر میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SINAX گفته است :

سلام دوستان 

یه سوال داشتم : به نظرتون از exchanger هایی مثل https://www.bittrex.com میشه به عنوان کیف پول هم استفاده کرد ؟؟‌ 

اتفاق خاصی ممکنه بیوفته ؟؟؟‌

کسی نطری نداره ؟؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، sorena6680 گفته است :

سپاس از شما. وگا که الان خبری ازش نیست درو میبینم دو ماه دیگه بیاد ایران.

حالا اگر دو سیستم با چهار گرافیک برای این کار کنار گذاشته بشه همراه با یک پنکه ی ویژه روبروی کیسه، جوری که مشکل گرما هم حل بشه، آیا همین 620 دلار رو میده؟ آیا درآمد رو بیشتر میکنه؟

شما میتونید اینکارو انجام بدید ولی کار خوب و عاقلانه ای نیستش حقیقتا.شما 620 دلار میتونید درآمد داشته باشید ولی هدف از ماینینگ بازدهی هست،یعنی بالا بردن سود و پایین آوردن ضرر.شما با خرید این گرافیک احتمال سوختن + بالا بردن ضرر رو بهمراه خواهید داشت.قصد من راهنمایی هست و فکر میکنم تا جاییکه میتونید سعی کنید کاریکه تست شده و نتیجه مثبت داشته رو دنبال کنید.

بله به همون اندازه ای که "هش" تولید میکنید به همون اندازه در آمد شما میره بالا.این کارت های 295x2 هر یکدونه اش میتونه حدود 45مگاهَش تولید کنه. و از طریق محاسبه گر پایین میتونید متوجه بشید هر کارت حدود 99دلار درآمد خواهد داشت (در ماه)

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=45&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0

در 12 دقیقه قبل، SINAX گفته است :

کسی نطری نداره ؟؟

اگر اشتباه نکنم شما بایستی حتما یک کیف پولی داشته باشید تا بیترکس به حساب شما سکه واریز کنه و از حساب شما خارج کنه.

تا جاییکه میدونم خود بیترکس پول درش نگه داشته میشه و خارج میشه و میتونه به هرچیزی تبدیل بشه.ولی فکر میکنم زمان بر تر از این باشه که خودتون یک کیف پولی داشته باشید،راحت تر می تونید به حساب دیگران واریز کنید و کارمزد اضافه ای هم به بیترکس ندین.

با هزینه های پایین تست کنید مثلا با 0.05 اتریوم، اگر جواب گرفتین خوشحال میشم نتیجه مثبتتون رو با بچه ها در میون بزارید :) 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

شما میتونید اینکارو انجام بدید ولی کار خوب و عاقلانه ای نیستش حقیقتا.شما 620 دلار میتونید درآمد داشته باشید ولی هدف از ماینینگ بازدهی هست،یعنی بالا بردن سود و پایین آوردن ضرر.شما با خرید این گرافیک احتمال سوختن + بالا بردن ضرر رو بهمراه خواهید داشت.قصد من راهنمایی هست و فکر میکنم تا جاییکه میتونید سعی کنید کاریکه تست شده و نتیجه مثبت داشته رو دنبال کنید.

بله به همون اندازه ای که "هش" تولید میکنید به همون اندازه در آمد شما میره بالا.این کارت های 295x2 هر یکدونه اش میتونه حدود 45مگاهَش تولید کنه. و از طریق محاسبه گر پایین میتونید متوجه بشید هر کارت حدود 99دلار درآمد خواهد داشت (در ماه)

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=45&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0

اگر اشتباه نکنم شما بایستی حتما یک کیف پولی داشته باشید تا بیترکس به حساب شما سکه واریز کنه و از حساب شما خارج کنه.

تا جاییکه میدونم خود بیترکس پول درش نگه داشته میشه و خارج میشه و میتونه به هرچیزی تبدیل بشه.ولی فکر میکنم زمان بر تر از این باشه که خودتون یک کیف پولی داشته باشید،راحت تر می تونید به حساب دیگران واریز کنید و کارمزد اضافه ای هم به بیترکس ندین.

با هزینه های پایین تست کنید مثلا با 0.05 اتریوم، اگر جواب گرفتین خوشحال میشم نتیجه مثبتتون رو با بچه ها در میون بزارید :) 

اره شدنیه ... 

خوبی bittrex اینه که هر پولی رو بخوایی میتونی توش نگه داری همه کیف پول هارو داره !‌من خودم الان تو BTC  و ZEC  و ETH  و ZCL پول دارم توش ... 

انتقال هاشم خیلی سریع انجام میشه 

سوال من این بود از لحاظ امنیت چطوره و اصلا آیا درسته پولو اونجا نگه داشت یا نه ؟

ویرایش شده توسط SINAX
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، SINAX گفته است :

اره شدنیه ... 

خوبی bittrex اینه که هر پولی رو بخوایی میتونی توش نگه داری همه کیف پول هارو داره !‌من خودم الان تو BTC  و ZEC  و ETH  و ZCL پول دارم توش ... 

انتقال هاشم خیلی سریع انجام میشه 

سوال من این بود از لحاظ امنیت چطوره و اصلا آیا درسته پولو اونجا نگه داشت یا نه ؟

بسیار خوب.

ازونجاییکه خود بیترکس Secure هست و هر موقع هم وارد حسابت بشی یک ایمیل میفرسته.از طرفی اگر بتونی قابلیت Enhanced Verification رو فعال کنی (آدرس و سال تولد و اسم و اینا رو ازت میخواد) و همینطور Two Factor Authentication رو فعال کن.

در اینصورت از لحاظ امنیت مشکلی نخواهی داشت. ولی من خوندم که فقط برای مقدار کم مناسبه و این درست نیست که تمام سکه ها رو به شرکت واسطه تحویل بدی.

دقیقا مثل این میمونه شما بلفرض 1میلیارد پول داری و میخوای 100میلیون تومنش رو به دلار تبدیل کنی،نمیای که 1میلیارد رو واریز کنی به یک شرکت واسطه که 100میلیونشو تبدیل کنه به دلار،بلکه همون 100میلیون رو به شرکت واسطه میدی تا تبدیلش کنه.و 900 میلیون رو در حساب امن و مال خودت نگه میداری.

تفاوت Wallet با Exchange ها همینه. Wallet کیف پولی مخصوص به خودت هست و فقط خودت بهش دسترسی داری، Exchange هایی مثل Bittrex یک شرکت واسطه هستند و مناسب برای چنج،نه برای نگهداری تمام پول.

شاید برای ما ایرانی ها که نهایت یکی دو اتریوم نگهداری میکنیم مهم نباشه،ولی برای کساییکه صد ها اتریوم و بیت کوین نگهداری میکنن،واقعا مهمه.

لینک به دیدگاه

با سلام اقا محسن گل میشه بگید چطور میتونم حساب کنم که چقدر بدست اوردم و از کجا میتونم بدونم پول به حساب مجازیم واریز شده ؟؟

ممنون

Untitled.thumb.jpg.258eae05b7304d5c656e16e971d5f9c9.jpg

ویرایش شده توسط hareth.salari@gmail.com
لینک به دیدگاه

بچه ها سیستم من هر چند روز یکبار هنگ میکنه . و باید ریستارت کنم . 7 تا گرافیک 1070 هستش . دما بین 55 تا 60 . رم 16 گیگ . سی پی یو هم اوکیه . همه چی عالیه . نمیدونم مشکل از کجاست . کمکم کنین :/:/

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hareth.salari@gmail.com گفته است :

با سلام اقا محسن گل میشه بگید چطور میتونم حساب کنم که چقدر بدست اوردم و از کجا میتونم بدونم پول به حساب مجازیم واریز شده ؟؟

ممنون

Untitled.thumb.jpg.258eae05b7304d5c656e16e971d5f9c9.jpg

سلام دوست گلم.

عکس لود نشد.یه بار دیگه آپلودش کن.

ببین عموماً بدین شکله که توی استخر که ماین کنی، بعد از اینکه به یک مقداری رسید (معمولا 1عدد از همون سکه) واست واریز میشه. برای تغییر این حالت و اینکه بتونی زودتر سکه رو وارد حساب اصلیت کنی،بایستی در تنظیمات استخر،بگی که مثلا هر موقع رسید به 0.05 سکه، بعدش واریزش کنه به حسابت.

و برای اینکه بدونی پول به حساب مجازیت واریز شده یا خیر میتونی از وبسایت های زیر استفاده کنی و آدرس حسابت رو بنویسی،واست بالانست رو قید میکنه (بالانس=مانده حساب)

برای چک بالانس سکه ی اتریوم:

https://etherscan.io

برای چک بالانس سکه ی اتریوم کلاسیک:

https://gastracker.io

اینم برای بیت کوین:

https://bitref.com

در 2 دقیقه قبل، Amirabbas گفته است :

بچه ها سیستم من هر چند روز یکبار هنگ میکنه . و باید ریستارت کنم . 7 تا گرافیک 1070 هستش . دما بین 55 تا 60 . رم 16 گیگ . سی پی یو هم اوکیه . همه چی عالیه . نمیدونم مشکل از کجاست . کمکم کنین :/:/

یکی از دوستان توضیح دادن که بخاطر ویندوز هستش.شما ویندوز 7 64بیت نصب کن ببین چند روز میتونی جلو ببری.اگر الآن ویندوز7 هستی، پس ویندوز10 64بیت نصب کن و تست کن و نتیجه رو اعلام کن.

توی لینوکس،چنین مشکلی نخواهید داشت.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Amirabbas گفته است :

سلام 

شما روی چه سیستم عاملی 7 تا گرافیک نصب کردید؟

------

دوستان پچی چیزی نیست بشه بیش از 6 گرافیک روی ویندوز نصب کرد؟

این داستان 104 کارت گرافیک چی هست؟:

https://videocardz.com/newz/biostar-teasing-motherboard-with-104-usb-risers-support-for-mining

باید همین مینبورد رو تهیه کنیم یا رایزرش به این صورته و روی همین مینبورد ها هم قابل نصبه؟

لینک به دیدگاه

عکس لود نشد.یه بار دیگه آپلودش کن.

شرمنده اقا محسن برای عکس 

1111.thumb.jpg.fb8cd7cc07a9eb91ae221a926e8e4239.jpg

با یه مشکل دیگه بر خوردم اقا محسن مشکل اینه که تنظیمات رو وارد میکنم ارور میده کجای کارم اشتباه هست جای خالی سومی رو باید پر کنم ؟

222.thumb.jpg.a95c5c7fb0471f045bcacb6b90e4d8f8.jpg

333.thumb.jpg.ddd1d1862b2756dd6aab184388e7a681.jpg

ببخشید اقا محسن خیلی بهتون زحمت میدیم با این سوال کردنمون

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/23, 15:27:38، me.been گفته است :

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید من 

4 عدد amd rx 480 دارم 

و یک عدد gtx 1070  

وقتی انویدیا را با amd  ها  روی یک مادربرد قرار میدم مادربرد بالا نمیاد ولی وقتی 1070 رو از سیستم خارج میکنم روشن میشه و 1070 هم به تنهایی به خوبی کار میکنه مشکلی نیست 

مدل مادربرد هم 

asus z270-a prime هست 

این ایسوس  پرایم واقعا پدر مرا درآورد ..... بیشترین شکایت مربوط به همین مادربورد بود.اگر مادربورد بایوستار Z270 سری GT6 یا GT9 بود شاید مشکل شما حل میشد.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

AMD درایور جدید برای ماینینگ عرضه کرد :

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-Beta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx

ویرایش جدید : به علت تحریم امکان دانلود میسر نیست ولی اینجا از طریق لیچر دانلود کردم لینک دانلود برای ویندوز ده 64 بیتی :

http://free-leech.ir/dl/files/win10-64bit-crimson-relive-beta-blockchain-workloads-aug11.exe

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

دوستان پچی چیزی نیست بشه بیش از 6 گرافیک روی ویندوز نصب کرد؟

این داستان 104 کارت گرافیک چی هست؟:

https://videocardz.com/newz/biostar-teasing-motherboard-with-104-usb-risers-support-for-mining

باید همین مینبورد رو تهیه کنیم یا رایزرش به این صورته و روی همین مینبورد ها هم قابل نصبه؟

بخاطر همین تب و تاب ماینینگ، قرار هست ویندوز 10 آپدیت بشه و بیشتر از 6 گرافیک همزمان رو ساپورت کنه.این رو جایی خوندم.

و برای بیش از این تعداد با لینوکس تا جاییکه میدونم میتونید هرچقدر گرافیک بخواید متصل کنید.

104 عدد!!! بسم الله :D خودمم دیده بودم ولی حساب کن چندتا پاور باید به هم متصل کنی!!

در 57 دقیقه قبل، hareth.salari@gmail.com گفته است :

شرمنده اقا محسن برای عکس 

1111.thumb.jpg.fb8cd7cc07a9eb91ae221a926e8e4239.jpg

با یه مشکل دیگه بر خوردم اقا محسن مشکل اینه که تنظیمات رو وارد میکنم ارور میده کجای کارم اشتباه هست جای خالی سومی رو باید پر کنم ؟

222.thumb.jpg.a95c5c7fb0471f045bcacb6b90e4d8f8.jpg

333.thumb.jpg.ddd1d1862b2756dd6aab184388e7a681.jpg

ببخشید اقا محسن خیلی بهتون زحمت میدیم با این سوال کردنمون

آها.خیلی ساده.

وارد گوگل بشو و بنویس my ip address واست آی پی آدرست رو مینویسه.

مثلا نوشته 32.250.131.24

خب بعدش آی پی آدرس خودت رو کپی کن، بیا توی صفحه ی تنظیمات Ethermine.org همینجایی که عکسشو گذاشتی و ارور قرمز داده.

بالاتر از گزینه ی SAVe یک کادری هست،همونجا آیپیت رو وارد کن.

حالا تنظیم کن و ذخیره کن.

حداقل میتونی 0.05 اتریوم رو انتقال بدی.کمتر بنویسی،ارور میده.

در 3 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

مرسی دوست گلم:100_pray:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amirabbas گفته است :

با این هفت تا کارت ماهی خالص چند میمونه برات؟

صرف میکنه با این همه هزینه؟!!

لینک به دیدگاه

من دیروز قبض برق پرداخت کردم.از تاریخ 8 خرداد تا 4 مرداد جمعا 2015 کیلو وات ( برای 12 کارت با حداقل کلاک  ) مصرف شده و قیمت نهایی 440600 تومن برای 58 روز.برای 58 روز جمعا بیست بار 0.1998 اتر برای کیف پول ارسال کرده.در نتیجه جمعا 3.996 اتر.پس اگر با دلار 300 حساب کنیم می شود 1198 دلار.از این فقط حدود 120 دلار پول برق هست.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amirabbas گفته است :

کارت هارو اور کلاک کردی ؟ 

من تو تست  وقتی استیبل نبود کارت ها توی اورکلاک گاهی همین طوری هنگ میکرد ... وقتی به عدد درستی رسیدم دیگ استیبل شد و مشکلی نداره ..

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است :

من دیروز قبض برق پرداخت کردم.از تاریخ 8 خرداد تا 4 مرداد جمعا 2015 کیلو وات ( برای 12 کارت با حداقل کلاک  ) مصرف شده و قیمت نهایی 440600 تومن برای 58 روز.برای 58 روز جمعا بیست بار 0.1998 اتر برای کیف پول ارسال کرده.در نتیجه جمعا 3.996 اتر.پس اگر با دلار 300 حساب کنیم می شود 1198 دلار.از این فقط حدود 120 دلار پول برق هست.

توی خوزستان با مصرف برق 2000کیلو وات در زمستان، حدود 200هزارتومان برق اومد.

ولی در تابستان حدود 50 هزار تومان هزینه ی برق شد با همون 2000کیلووات!

یعنی برای خوزستان این کار تقریبا درآمد خالص به حساب میاد B|

لینک به دیدگاه

شنیدم بعضی ها از برق امام استفاده میکنن . نمیدونم چیه ولی میگن سود خالصه

----

ما کنتور دیجیتال داریم وجدانا

لینک به دیدگاه

سلام

آقا بحث اینجا که خیلی داغ شده....:34_rolling_eyes:

ما الان بخوایم با یه 950 ماین کنیم چقدر درمیاره؟چقدر پول برق میشه(شمال هستم)

لینک به دیدگاه

توی خوزستان با مصرف برق 2000کیلو وات در زمستان، حدود 200هزارتومان برق اومد.

ولی در تابستان حدود 50 هزار تومان هزینه ی برق شد با همون 2000کیلووات!

یعنی برای خوزستان این کار تقریبا درآمد خالص به حساب میاد B|

دارم فکر میکنم دقیقا برا چی تو تابستان ارزون تر از زمستانه؟ مگه تابستون مصرف بالا تر نیست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، CleverM گفته است :

دارم فکر میکنم دقیقا برا چی تو تابستان ارزون تر از زمستانه؟ مگه تابستون مصرف بالا تر نیست

چون دولت ازشون نفت میگیره! در ضمن بعد از تهران ، خوزستان بالاترین مصرف برق کشوری داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...