رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، amin.choganbaz گفته است :

سلام 

من با 1070 تست زدم این شد

در 2 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

بله دقیقا همین رو میخواستم.

برای همینه که جایی دیدم که میگفت بهترین برای اینکار  GTX 1070 هست ولی دلیل اصلیش رو نمیدونستم.

در 33 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

سلام 

من حدود 15 روز پیش تحقیق کرده بودم درباره اش  میزان دگ رو کارتای سری 10 به جز 1080 تاثیری نداره و کارت 1080 میگن به خاظر حافظه ddr5x  که کم میاره تو ماین  1050 هم مشکلاتی داره  و نتیجه این بود که 1060 و 1070 تو بالارفتن دگ تاثیری تو بازدهیشون نداره 

برعکس amd ها خصوصا rx بیشتر از r9 ها میزان دگ روشون تاثیر داره 

سلام

من حدس میزنم سرعت مموری 1070 اونقدری زیاد باشه که این فرکانس هسته باشه که براش گلوگاه ایجاد می کنه

به همین دلیل هم الان بالاتر از 31 نمیره و زمانی که دگ 200 باشه هم 31 هست چون وقتی دگ بالاتر میره نیاز به سرعت مموری بیشتر میشه

اما دگ کم کم زیادتر که بشه مثلا 250 برعکس میشه و 1070 هم میشه مثل rx ها و مموریش گلوگاه ایجاد می کنه

اینها فرضیات من هست اگر به همین صورت باشه یعنی اگر دوستمون که 1070 داره وقتی فرکانس مموری رو افزایش بده نباید سرعتش بهتر شه و زمانی که فرکانس هسته رو افزایش میده باید سرعتش بر مگاهش بهتر شه 

و مثلا در دگ 250-300 موضوع متفاوت بشه

این موارد رو دوستمون لطف کنند چک کنند عالی میشه

من خودم روی 970 تست کردم فرکانس هسته تاحدود 1200-1250 روی مگاهش تاثیر خوبی داشت اما بعد از اون هر 50 تا فقط 0.1 مگاهش اضافه می کرد اما متاسفانه مموری رو وقتی تغییر میدم اعمال میکنه اما در کلیمور بر میگرده به همون پیش فرض و روی حالت پیش فرض کار میکنه

ضمنن روی دگ 200 ، 970 رو چک کردم در حالت عادی 18.9 میگیره اما در 200 ، صفر میشه و خطا میده ، در 180 هم 4.6

ممنون از همگی

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

کارت 1060 سری 3گیگابایت، تا چند ماه دیگه که حجم فایل دگ به بیش از 3گیگابایت میرسه، توی ماینینگ از کار می افته متاسفانه.

کارت 1060 سری 6گیگابایت هم تاثیر منفی خاصی نمیگیره، همون 19مگاهش که هست،باقی میمونه (بدون آور مموری)

پیشنهاد همون خرید 1070 یا دست دوم 1070 هستش. اگر قرار هست ماین کنید.

ماین تا 3-4ماه آینده قابل اطمینانه و تا اون موقع 480 هنوز بالای 20مگا هش هست، لذا الآن عوضش کنی زیاد بصرفه نیست.

بزار بازدهیشو یکم از دست بده،در کنارش قیمت 1070 هم افت داشته باشه،بعدا.الآن که کارت گرافیک در ایران کلا نیست! والا ! دو سری واردات لازمه که نیاز بازار رو پوشش بده،واردات قبلی هم که کلا ناقص بود، کارت های RX اینگار اصلا وارد نشدن همون جا توی هوا فروختنش مث اینکه :D 

البته من همیشه موافق واردات کارت گرافیک بیشتر هستم، اوایل که فروش بالاست قیمت رو ناعادلانه بالا میبرن،ولی وقتی حجم عظیمی از کارت گرافیک در بازار وجود داشته باشه،یهو بشدت قیمت شکسته میشه. مثل موبایل ها، الآن خرید موبایل در ایران بسیار بسیار بصرفه تر از خرید همون موبایل از کشور های همسایه هست.نمیدونم دقیقا دلیلش چیه ولی فروش خوب اسمارت فون، باعث شد قیمت های نجومی قبلا (که موبایل میومد 4میلیون بعد میشد 3میلیون ماه بعد میشد 2میلیون و 200 تومن نزدیک به قیمت واقعیت) دیگه شاهد نیستیم. حتی اپل هم یک هفته از عرضه اش نگذشته، به قیمت اصلیش میرسه.بخاطر حجم درخواست بالای کاربر ها این اتفاق رخ داد.

این نظر منه.

دقیقا 3 گیگ برای لای چیز خوبه 

1060 خودم دستم نیفتاده ولی تو یوتیوب و چنتا ماینرای نوب خارجی که داشتنش با آور تا 21.8 -22 میرفت  الانم فقط صبر میکنم برای تعادل قیمت ولی من میگم 1060 تا 480 به صرفه تر نیست با بودجه  1200-1300 ؟ یکی از ماینرای ایرانی که میشناسم بعد از کلی راهنمایی که کردم برای سخت فزارش راه اندازی شد و اینا الان غیب شده جواب تلفنومنم نمیده نمیدونم چی فکر کرده پیش خودش ولی خوبه قدرشناس باشیم  من فقط میخواستم بپرسم ریگ 1060   6 تاییش چقدر هش میده بگذریم

واردات 14 روز پیشو یکم ازش خبر دارم که بعضیا اومدن پولشونو سرمایه گذاری کردن قبل از عرضه همشو یه جا خریدن به وارد کننده گفتن برو یه سری جنس دیگه بیار من نمیدونم اینا معنی احتکارو میفهمن یا نه ولی حرومه برادر من که جنسارو نگهداری قیمت بالا بفروشی  سرمایه نیست وگرنه دبی کلی آشنا دارم که این کارتا رو فله ای بیارم چی بگم آخه 

نگران نباشیم 10-15 روز دیگه بارش میاد 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

من حدس میزنم سرعت مموری 1070 اونقدری زیاد باشه که این فرکانس هسته باشه که براش گلوگاه ایجاد می کنه

به همین دلیل هم الان بالاتر از 31 نمیره و زمانی که دگ 200 باشه هم 31 هست چون وقتی دگ بالاتر میره نیاز به سرعت مموری بیشتر میشه

اما دگ کم کم زیادتر که بشه مثلا 250 برعکس میشه و 1070 هم میشه مثل rx ها و مموریش گلوگاه ایجاد می کنه

اینها فرضیات من هست اگر به همین صورت باشه یعنی اگر دوستمون که 1070 داره وقتی فرکانس مموری رو افزایش بده نباید سرعتش بهتر شه و زمانی که فرکانس هسته رو افزایش میده باید سرعتش بر مگاهش بهتر شه 

من خودم روی 970 تست کردم فرکانس هسته تاحدود 1200-1250 روی مگاهش تاثیر خوبی داشت اما بعد از اون هر 50 تا فقط 0.1 مگاهش اضافه می کرد اما متاسفانه مموری رو وقتی تغییر میدم اعمال میکنه اما در کلیمور بر میگرده به همون پیش فرض و روی حالت پیش فرض کار میکنه

ضمنن روی دگ 200 ، 970 رو چک کردم در حالت عادی 18.9 میگیره اما در 200 ، صفر میشه و خطا میده ، در 180 هم 4.6

ممنون از همگی

آره خوب بالاخره باید یه چیزی گلوگاه باشه تا نتیجه ثابت باشه 

شایدم کلیمور بهینه نیست شایدم سرعت مموری ddr5 خیلی خوبه و برعکس ddr5x  که رو 1080 هست کمتر یا بهینه نیست

اگه بچه ها زحمت بکشن این تستی که دوستمون میگن هم بگیرن خیلی خوبه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، abc.abc گفته است :

سلام

ممنون از همگی

آره مطالعه ی خوبی بود. توضیحات و تحلیلت جالبه.من همچین کامنت هایی رو با دقت میخونم. یه جایی یه خارجی توضیحات عمیقی در این باره داده بود و کلا به این نتیجه رسیدیم که VEGA که میاد، برعکس تصور همه، مگاهشش حدود 34 هست.خیلیییی معمولی! ولی کارت عُمری ای هستش و تا سالیان درازی مگا هشش ثابت باقی میمونه بخاطر حجم وسیع رم گرافیک، حجم وسیع پهنای باندش برای همین نگرانی گلوگاه فقط و فقط از روی هسته هست. هرچقدر هسته رو ببری بالا بصورت تصاعدی مگا هش میره بالا. و نگرانی ای از لحاظ مموری وجود نداره.

البته بهترین کارت دنیا برای ماینینگ، Tesla 100 هستش، 75مگا هش، قیمت 15هزار دلار :| 

در ۱ ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

دقیقا 3 گیگ برای لای چیز خوبه 

1060 خودم دستم نیفتاده ولی تو یوتیوب و چنتا ماینرای نوب خارجی که داشتنش با آور تا 21.8 -22 میرفت  الانم فقط صبر میکنم برای تعادل قیمت ولی من میگم 1060 تا 480 به صرفه تر نیست با بودجه  1200-1300 ؟ یکی از ماینرای ایرانی که میشناسم بعد از کلی راهنمایی که کردم برای سخت فزارش راه اندازی شد و اینا الان غیب شده جواب تلفنومنم نمیده نمیدونم چی فکر کرده پیش خودش ولی خوبه قدرشناس باشیم  من فقط میخواستم بپرسم ریگ 1060   6 تاییش چقدر هش میده بگذریم

واردات 14 روز پیشو یکم ازش خبر دارم که بعضیا اومدن پولشونو سرمایه گذاری کردن قبل از عرضه همشو یه جا خریدن به وارد کننده گفتن برو یه سری جنس دیگه بیار من نمیدونم اینا معنی احتکارو میفهمن یا نه ولی حرومه برادر من که جنسارو نگهداری قیمت بالا بفروشی  سرمایه نیست وگرنه دبی کلی آشنا دارم که این کارتا رو فله ای بیارم چی بگم آخه 

نگران نباشیم 10-15 روز دیگه بارش میاد 

کلا با 1دونه کارت گرافیک ماین کردن اشتباهه، مگر بصورت تفننی همینجوری. ماین میخوای انجام بدی واقعا باید 10میلیون حداقل هزینه بشه که توانایی مانور خوبی داشته باشی،ببینی یه سکه داره میره بالا همون هفته 4تا استخراج کنی نگه داری نه اینکه بخوای وایسییییییییی تا یکماه یدونه استخراج بشه خو بدرد نمیخوره اینجوری.

ولی خب بصورت تفننی و اینکه مواقع بیکاری ماهی صد تا دویست تومن دربیاری، آره واسه خیلی ها ارزشمنده.

ببین لحظه ای بابت اون مسئله ناراحت نشو، شما علم داری. علم چیزی نیست که هرکسی بتونه بدستش بیاره بخصوص آدمهایی که فقط میان میخورن و میرن. علم چیزیه که همه بهش محتاجن، امروز محتاجت نیست،فردا محتاجت میشه. هرکسی که تلاش میکنه علمی رو بدست میاره، بایستی خیلی هوشمندانه این علم رو گسترش بده، نه جوریکه لُووس بشه و تمام و کمال رایگان در اختیار باشید، و نه جوریکه بصورت قطره ای و در ازای پول های کلان ارائه اش کنی. مثلا من بوده کلاس ثبت نام کردم، طرف توی کل جلسه اول آمد خواست یک دانه نصف قطره ی ساخت وبسایت رو آموزش بده همونم نداد رفت جلسه دوم :D  نه رومی رومی، نه زنگیه زنگی. یک بالانس نیازه که این کار سختیه.

شما راه درست رو میری و به کارتون ادامه بدید. هم با شما هستم هم با دوستان دیگه که نقل قولشون کردم، خیلی چیزها توی مدت کمی بدست آوردید. همینجا یه آفرین میگم، شاید مسخره بنظر بیاد از دید خیلی ها، ولی من شخصا آفرین میگم به کساییکه براحتی تونستن اینهمه چیز یاد بگیرن بدون امکانات و دسترسی به علم خاصی.

در 59 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

آره خوب بالاخره باید یه چیزی گلوگاه باشه تا نتیجه ثابت باشه 

شایدم کلیمور بهینه نیست شایدم سرعت مموری ddr5 خیلی خوبه و برعکس ddr5x  که رو 1080 هست کمتر یا بهینه نیست

اگه بچه ها زحمت بکشن این تستی که دوستمون میگن هم بگیرن خیلی خوبه 

رفتار 1080 عجیبه، توی تست مشاهده میکنیم از 1070 ضعیف تر عمل میکنه، اینگار درایور یا عملکرد GDDR5X آنچنان جالب نیست، مثلا تغییری در مدل عملکردی GDDR5 دادند که شده GDDR5x که هماهنگی لازم با کلیمور و استاندارد کارتها نداره.احتمالا همینجوره که میگید بهینه نیست.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

آره مطالعه ی خوبی بود. توضیحات و تحلیلت جالبه.من همچین کامنت هایی رو با دقت میخونم. یه جایی یه خارجی توضیحات عمیقی در این باره داده بود و کلا به این نتیجه رسیدیم که VEGA که میاد، برعکس تصور همه، مگاهشش حدود 34 هست.خیلیییی معمولی! ولی کارت عُمری ای هستش و تا سالیان درازی مگا هشش ثابت باقی میمونه بخاطر حجم وسیع رم گرافیک، حجم وسیع پهنای باندش برای همین نگرانی گلوگاه فقط و فقط از روی هسته هست. هرچقدر هسته رو ببری بالا بصورت تصاعدی مگا هش میره بالا. و نگرانی ای از لحاظ مموری وجود نداره.

البته بهترین کارت دنیا برای ماینینگ، Tesla 100 هستش، 75مگا هش، قیمت 15هزار دلار :| 

کلا با 1دونه کارت گرافیک ماین کردن اشتباهه، مگر بصورت تفننی همینجوری. ماین میخوای انجام بدی واقعا باید 10میلیون حداقل هزینه بشه که توانایی مانور خوبی داشته باشی،ببینی یه سکه داره میره بالا همون هفته 4تا استخراج کنی نگه داری نه اینکه بخوای وایسییییییییی تا یکماه یدونه استخراج بشه خو بدرد نمیخوره اینجوری.

ولی خب بصورت تفننی و اینکه مواقع بیکاری ماهی صد تا دویست تومن دربیاری، آره واسه خیلی ها ارزشمنده.

ببین لحظه ای بابت اون مسئله ناراحت نشو، شما علم داری. علم چیزی نیست که هرکسی بتونه بدستش بیاره بخصوص آدمهایی که فقط میان میخورن و میرن. علم چیزیه که همه بهش محتاجن، امروز محتاجت نیست،فردا محتاجت میشه. هرکسی که تلاش میکنه علمی رو بدست میاره، بایستی خیلی هوشمندانه این علم رو گسترش بده، نه جوریکه لُووس بشه و تمام و کمال رایگان در اختیار باشید، و نه جوریکه بصورت قطره ای و در ازای پول های کلان ارائه اش کنی. مثلا من بوده کلاس ثبت نام کردم، طرف توی کل جلسه اول آمد خواست یک دانه نصف قطره ی ساخت وبسایت رو آموزش بده همونم نداد رفت جلسه دوم :D  نه رومی رومی، نه زنگیه زنگی. یک بالانس نیازه که این کار سختیه.

شما راه درست رو میری و به کارتون ادامه بدید. هم با شما هستم هم با دوستان دیگه که نقل قولشون کردم، خیلی چیزها توی مدت کمی بدست آوردید. همینجا یه آفرین میگم، شاید مسخره بنظر بیاد از دید خیلی ها، ولی من شخصا آفرین میگم به کساییکه براحتی تونستن اینهمه چیز یاد بگیرن بدون امکانات و دسترسی به علم خاصی.

رفتار 1080 عجیبه، توی تست مشاهده میکنیم از 1070 ضعیف تر عمل میکنه، اینگار درایور یا عملکرد GDDR5X آنچنان جالب نیست، مثلا تغییری در مدل عملکردی GDDR5 دادند که شده GDDR5x که هماهنگی لازم با کلیمور و استاندارد کارتها نداره.احتمالا همینجوره که میگید بهینه نیست.

تسلا رو تو یوتیوب دیدم حالا نمیدونم همین مدل بود یا نه حدود 400 تا یه شرکت تدوین مانندی بود همشو وصل کردن به یک بورد سرور خاصی بعدبا کلی منت کشیدن برق روشنش کردن کلایمور کلا قاطی کرد :Dزمانش زیاد بود دیگه نگاه نکردم خخخ

من که اصلا نمیخوام به عنوان پول در آوردن نگاه کنم و ماینر نیستم فقط میخوام یاد بگیرم و علمشو داشته باشم از دنیا روز عقب نباشم بعدش کلا دست ماینو میبوسم و همون گیم میزنم و سرکار میرم بهترمه  از یه طرفم این ماینرگیت خیلی گیر داده که تو میتونی مثلا الان این پیام اومد 

sshot-1.thumb.png.7b5bfef194baec7b298cc016f806442e.png

چرا ماین کوچک مثل بایت کوین و چنتا کوین که بدست آوردنش آسون باشه به صورت تفننی میکنم شاید چندسال بعد ارزشش بره بالا و نگه میدارم مثلا دیدم یک ماینر تقربا حرفه ای یکی از ریگهاشو گذاشته بود برای همینکار که یکی از کوینها رو بایت کوین استخراج میکرد منم الان دارم حدود 700 تا بایت کوین استخراج کردم بعد میرم سراغ بعدی ها که دیفیکالتی کمی دارن  استخراج و ذخیره تو والت برای آینده  خدا رو چه دیدی بلکه شد سرمایه ای برای بعدم نشدم خوب ضرر نکردم 

مرسی دادا با آموزشای شما من خیلی جلو افتادم قبلا گیج بودم و سردرگم خدا خیرت بده 

اینم میزان دیفیکالتی و بازدهیشون

All56.thumb.png.8ffb987852479200eeae72938d28fbdb.png

لینک به دیدگاه

راستی یه توضیح بدم برای بچه هایی که کلامور دارن و از ماینرگیت میخوان ماین کنن ولی تنظیماتشون مشکل داره یا ارور دارن 

اول تو وبسایت ماینرگیت لاگین کنید بعد برید این پیج 

https://minergate.com/altminers/claymore-gpu

تمامی تنظیماتو میتونید دریافت کنید با والت و نام کاربری خودتون و هیچ تغییری نمیخواد  

قابلیت دوال ماین همزمان هم دارن بعضی از کوینا

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

تسلا رو تو یوتیوب دیدم حالا نمیدونم همین مدل بود یا نه حدود 400 تا یه شرکت تدوین مانندی بود همشو وصل کردن به یک بورد سرور خاصی بعدبا کلی منت کشیدن برق روشنش کردن کلایمور کلا قاطی کرد :Dزمانش زیاد بود دیگه نگاه نکردم خخخ

من که اصلا نمیخوام به عنوان پول در آوردن نگاه کنم و ماینر نیستم فقط میخوام یاد بگیرم و علمشو داشته باشم از دنیا روز عقب نباشم بعدش کلا دست ماینو میبوسم و همون گیم میزنم و سرکار میرم بهترمه  از یه طرفم این ماینرگیت خیلی گیر داده که تو میتونی مثلا الان این پیام اومد 

چرا ماین کوچک مثل بایت کوین و چنتا کوین که بدست آوردنش آسون باشه به صورت تفننی میکنم شاید چندسال بعد ارزشش بره بالا و نگه میدارم مثلا دیدم یک ماینر تقربا حرفه ای یکی از ریگهاشو گذاشته بود برای همینکار که یکی از کوینها رو بایت کوین استخراج میکرد منم الان دارم حدود 700 تا بایت کوین استخراج کردم بعد میرم سراغ بعدی ها که دیفیکالتی کمی دارن  استخراج و ذخیره تو والت برای آینده  خدا رو چه دیدی بلکه شد سرمایه ای برای بعدم نشدم خوب ضرر نکردم 

مرسی دادا با آموزشای شما من خیلی جلو افتادم قبلا گیج بودم و سردرگم خدا خیرت بده 

اینم میزان دیفیکالتی و بازدهیشون

در 4 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

راستی یه توضیح بدم برای بچه هایی که کلامور دارن و از ماینرگیت میخوان ماین کنن ولی تنظیماتشون مشکل داره یا ارور دارن 

اول تو وبسایت ماینرگیت لاگین کنید بعد برید این پیج 

https://minergate.com/altminers/claymore-gpu

تمامی تنظیماتو میتونید دریافت کنید با والت و نام کاربری خودتون و هیچ تغییری نمیخواد  

قابلیت دوال ماین همزمان هم دارن بعضی از کوینا

اعتقاد جالبی داری خخ :D قربانت برم.

در تکمیل توضیحات ماینر گیتت بگم:

"فقط نوشتن همون ایمیلی که باهاش ثبت نام کردید به جای آدرس کیف پولی، کافیه، بقیه ی تنظیمات هم از همین آدرس میتونید دریافت کنید که دوستمون گذاشتن"

انشالله توی این کار نشد،ولی  توی کارهای دیگه ی زندگیت، خیلی زیاد موفق خواهی شد و دلیلشم خیلی سادست، کنجکاوی و دنبال راه حل هستی و همین 2تا واسه موفقیت کافی هستن.

موفق باشی:91_thumbsup: ممنون بابت نمودار ها:100_pray:

لینک به دیدگاه

دوستانی GTX 1060 دارند میشه لطف کنند بگن چند مگا هش باهاش بدست آوردند؟ با برنامه ماین Claymore اگه میتونن اسکرین بذارند ممنون میشم

ویرایش شده توسط k4v3h
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

شما لطف داری

چند سوال برام پیش اومد

1-اینکه میگن سختی (difficulty) یک ارز میره بالا منظور همین dag هست؟

2-زمانی که دگ بره بالا چون سخت تر میشه و دیرتر یک اتر به دست میاد قیمت اتریوم هم بالاتر میره؟

3-به نظرتون بهتر نیست جای اینکه مثلا "مونرو" استخراج کنیم همین اتریوم چون به صرفه تر هست استخراج کنیم و بعد به مونرو تبدیلش کنیم؟

4-با افزایش دگ rx ها سرعتشون کاهش پیدا میکنه اما دیگر ارزهایی که سختی کمتر داره رو میشه با این کارت ها ماین کرد  که به صرفه باشه؟ (مثلا 1070 با 480 در مونرو مساوی باشند و مثل اتریوم کم نشده باشه) چون دیگر ارزها رو کار نکردم برام سوال شد

5-ایا الگوریتم های ارزهای مجازی متن باز هستند و میتونیم خودمون روی اونها بهینه سازی هم انجام بدیم؟

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، amin.choganbaz گفته است :

عزیزانی که GTX 1070 دارند هم تست کنند اطلاع بدن

برای من  اینطوری شد 

mine  benchmark.JPG

ویرایش شده توسط k4v3h
لینک به دیدگاه

به نظر من هر کدوم بیشتر درآمد داره رو ماین کنید و اگر خواستید رو چیز دیگه ای سرمایه گذاری کنید نهایت چنجش میکنید . منم دقیقا همین کارو میکنم یعنی اتریوم ماین میکنم و به احتمال زیاد مقداریش رو به اتریوم کلاسیک چنج میکنم بابت آینده 

راستی دوستان برای 4 تا 470 چه پاوری بگیریم که خیالمون راحت باشه . چون میگن رو گرین نمیشه زیاد حساب باز کرد . ممنون میشم یه پاور با اطمینان معرفی کنید 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، amin.choganbaz گفته است :

سلام 

من با 1070 تست زدم این شد

11.jpg

دوست عزیز برند و مدل دقیق کارت گرافیک 1070 شما چیه؟ آیا اورکلاک خاصی انجام دادی که 31 مگا هش دریافت میکنین چون من 29 مگاهش بیشتر دریافت نکردم با برنامه Claymore

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، abc.abc گفته است :

شما لطف داری

چند سوال برام پیش اومد

1-اینکه میگن سختی (difficulty) یک ارز میره بالا منظور همین dag هست؟

2-زمانی که دگ بره بالا چون سخت تر میشه و دیرتر یک اتر به دست میاد قیمت اتریوم هم بالاتر میره؟

3-به نظرتون بهتر نیست جای اینکه مثلا "مونرو" استخراج کنیم همین اتریوم چون به صرفه تر هست استخراج کنیم و بعد به مونرو تبدیلش کنیم؟

4-با افزایش دگ rx ها سرعتشون کاهش پیدا میکنه اما دیگر ارزهایی که سختی کمتر داره رو میشه با این کارت ها ماین کرد  که به صرفه باشه؟ (مثلا 1070 با 480 در مونرو مساوی باشند و مثل اتریوم کم نشده باشه) چون دیگر ارزها رو کار نکردم برام سوال شد

5-ایا الگوریتم های ارزهای مجازی متن باز هستند و میتونیم خودمون روی اونها بهینه سازی هم انجام بدیم؟

1)نه. سختی بلاک بر اساس تعداد ماینر ها، میره بالا.تعداد و قدرت هش ریت ماینر ها هرچقدر بیشتر باشه دیفیکالتی میره بالا تا یه توازنی بوجود بیاره و جوری نشه که طرف با یدونه کارت روزی 4تا سکه استخراج کنه، دیفیکالتی رو میبرن بالا که سکه های زیادی تولید نشن (مثل چاپ پول که پول رو بی ارزش تر میکنه)

2) هدف وجود الگوریتم دگ برای حذف ASIC هست، حذف سیستم های ضعیف از گردونه ی محاسبات هش ریت. حذف سیستم های تقلب از گردونه. بخاطر همین DAG هست که احتمال میدن ارزش اتریوم از بیت کوین بزنه بالا چون الآن بیت کوین یه سری دستگاه های Asic هستند که اندازه صد تا کامپیوتر،بصورت بهینه تری پردازشش رو انجام میدن. ASIC به دستگاه هایی میگن که قدرت سخت افزاری آنچنانی ندارن به جز در محاسبه ی اون سکه ی مورد نظر. برای همین ما کارت میخریم 6تا 200دلاری میشه 1200 دلار و مقدار 150مگاهش قدرت بدست میاریم (عادلانه) یکی میاد یه دستگاه 500دلاری Antminer یا امثالهم تهیه میکنه که Asic هستند و 400مگاهش میتونه بوجود بیاره.

برای همینه برای اتریوم و چندتا سکه که از الگوریتم DAG استفاده میکنند، هیچوقت ASIC نمیاد. (سیستمشون امن تره،سرمایه گذاری رووش بهتره)

هرچقدر دیفیکالتی بره بالاتر، احتمال کاهش قیمت سکه از بین میره. نه اینکه حتما ارزش خاصی میده به سکه، بلکه ارزش سکه به مقدار هش ریت  و ماینر ها و سرمایه گذارا مرتبطه.ماینرها سکه رو امن میکنن،سرمایه گذارا گرونش میکنن،میخرن و میفروشن و چنج میکنن.

3)اینم نظر خوبیه.شاید همین درست باشه چون کاوه هم نظرش همینه.

4)توی برخی ارز ها DAG اصلا نیست.از اول تا آخر ثابت باقی میمونه. ولی اونهایی که دگ دارن آینده نگرانه ترن. اتفاقا دگ تا دگ فرق میکنه روی سکه اتریوم دگ فایل بیشتری من دیدم تا روی سکه ی اتریوم معمولی و دلیلش نمیدونم چیه.اینگار دگ فایل های هر سکه با سکه ی دیگر در مراحل مختلفی قرار دارند.اینجوریه اینگار. در مورد rx و tx هم اطلاعاتم کمه.

5) در اینجا توضیحات خوبی نوشته، هرچند هیچ سکه ای ندیدم که سازندگانش آسیایی باشند، ولی خب وجود یک سکه مختص خودمون، نیازه:

https://www.fastcompany.com/3025700/how-to-create-your-own-cryptocurrency

در 3 ساعت قبل، k4v3h گفته است :

برای من  اینطوری شد 

mine  benchmark.JPG

عالیه.

در 3 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

به نظر من هر کدوم بیشتر درآمد داره رو ماین کنید و اگر خواستید رو چیز دیگه ای سرمایه گذاری کنید نهایت چنجش میکنید . منم دقیقا همین کارو میکنم یعنی اتریوم ماین میکنم و به احتمال زیاد مقداریش رو به اتریوم کلاسیک چنج میکنم بابت آینده 

راستی دوستان برای 4 تا 470 چه پاوری بگیریم که خیالمون راحت باشه . چون میگن رو گرین نمیشه زیاد حساب باز کرد . ممنون میشم یه پاور با اطمینان معرفی کنید 

درست میگی.

پاور V750 کولر مستر، مدل تمام ماژولارش رو بگیر. این بهترین انتخاب با هزینه مناسب هستش. بررسی تخصصیش در Techpowerup هست (نیمه ماژولار) یه نگاه بنداز که خیالت راحت باشه:

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/VSM750/

این هم بررسی تخصصی v650 تمام ماژولار:

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/V650/

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، k4v3h گفته است :

دوست عزیز برند و مدل دقیق کارت گرافیک 1070 شما چیه؟ آیا اورکلاک خاصی انجام دادی که 31 مگا هش دریافت میکنین چون من 29 مگاهش بیشتر دریافت نکردم با برنامه Claymore

درود 

مدل کارت asus strix oc هست.

فرکانس مموری تا 9500 بوست کردم و کلاک هسته رو کم کردم تا 1800 

111.jpg

2222.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، TechBaMohsen گفته است :

درست میگی.

پاور V750 کولر مستر، مدل تمام ماژولارش رو بگیر. این بهترین انتخاب با هزینه مناسب هستش. بررسی تخصصیش در Techpowerup هست (نیمه ماژولار) یه نگاه بنداز که خیالت راحت باشه:

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/VSM750/

این هم بررسی تخصصی v650 تمام ماژولار:

https://www.techpowerup.com/reviews/CoolerMaster/V650/

سپاس از شما داداش گلم . فقط 750 وات برای 4 تا کارت 470 جوابگو هست واقعا یا حداقل 850 بگیرم ؟ 

نظرتون در مورد این مدل پاور چیه 

http://lioncomputer.ir/product/7638/پاور+کورسیر+850+وات+CS850M/

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سپاس از شما داداش گلم . فقط 750 وات برای 4 تا کارت 470 جوابگو هست واقعا یا حداقل 850 بگیرم ؟ 

آره کامل ساپورته ولی خب هرجور خودت احساس میکنی نیازت هست و خیالت راحت تره، تهیه کن.کورسیر هم خیلی خوبه ولی چون ریویو های سری V کولرمستر رو خوندم برای همین مطمئن هستم بهش.V 1000 کولر مستر هم طرفای 880تومنه.

فقط مث اینکه V750 کولر مستر تمام ماژولار فقط 2کابل PCIe همراهشه، و V750 نیمه ماژولار، 4عدد کابل PCIe داره.

هر کارت RX حدود 70-90 وات مصرف داره، بگیم 120 وات نهایتش مصرف داره،کل سیستم با پردازنده هم در حداکثر شرایط کاری 200وات. جمع بزنیم میشه ماکزیمم 680 وات. میخوای مطمئن کار کنی همون 850 وات بگیر، میخوای 24ساعته هفت روز هفته روشن بزاری و آخ نگه، 1000وات بگیر که دیگه نگران نباشی و خواستی گراف اضافه کنی،نگران نشی.

انشالله خرید خوبی داشته باشی دوست من:91_thumbsup:

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

درود، شما 850 OC+ گرین بگیرید . کارت های RX هم ولتاژشون متغییر است . شما آندرولت هم بکنید باز هم نوسان ممکن است داشته باشد. میزان مصرف روی GPU Only را کار نداشته باشید در عمل بیشتر از پریز می کشد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

آره کامل ساپورته ولی خب هرجور خودت احساس میکنی نیازت هست و خیالت راحت تره، تهیه کن.کورسیر هم خیلی خوبه ولی چون ریویو های سری V کولرمستر رو خوندم برای همین مطمئن هستم بهش.V 1000 کولر مستر هم طرفای 880تومنه.

فقط مث اینکه V750 کولر مستر تمام ماژولار فقط 2کابل PCIe همراهشه، و V750 نیمه ماژولار، 4عدد کابل PCIe داره.

هر کارت RX حدود 70-90 وات مصرف داره، بگیم 120 وات نهایتش مصرف داره،کل سیستم با پردازنده هم در حداکثر شرایط کاری 200وات. جمع بزنیم میشه ماکزیمم 680 وات. میخوای مطمئن کار کنی همون 850 وات بگیر، میخوای 24ساعته هفت روز هفته روشن بزاری و آخ نگه، 1000وات بگیر که دیگه نگران نباشی و خواستی گراف اضافه کنی،نگران نشی.

انشالله خرید خوبی داشته باشی دوست من:91_thumbsup:

ممنون از لطف شما دوست گلم . پاورهای 1000 فقط گرین خوش قمیت هست که یه مقدار آدم ترس داره همون کولرمستر و کرسیر یکیشو میگیرم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

ممنون از لطف شما دوست گلم . پاورهای 1000 فقط گرین خوش قمیت هست که یه مقدار آدم ترس داره همون کولرمستر و کرسیر یکیشو میگیرم 

ترس نداشته باشید دوست عزیز. اکثر ریگ های داخل ایران با پاور گرین هستند. متاسفانه سر استفاده ناصحیح مشکل ساز شدند که همگی توسط شرکت گرین تحت پوشش بودند .

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا میشه یه کیف معتبر واسه BCN معرفی کنین :3_grin::ph34r:

تا از ماینرگیت بتونم منتقل کنم

ویرایش شده توسط poriya78
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، poriya78 گفته است :

دوستان لطفا میشه یه کیف معتبر واسه BCN معرفی کنین :3_grin::ph34r:

تا از ماینرگیت بتونم منتقل کنم

سلام.

بفرمایید:

https://freewallet.org/currency/bcn

نتیجه را اطلاع بدید، جایی مشکل داشتید، در خدمتتون هستیم.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، amin.choganbaz گفته است :

درود 

مدل کارت asus strix oc هست.

فرکانس مموری تا 9500 بوست کردم و کلاک هسته رو کم کردم تا 1800 

111.jpg

2222.jpg

تا جایی که میدونم 1070 مموری هاشون  8000 مگاهرتز سرعت دارند و در بعضی مدل ها 100 یا 200  بیشتر میشه  این مدل شما 8008 مگاهرتز داره  که طبق گفته شما 9500 کردید یعنی نزدیک 1500+ مگاهرتز اور کلاک کردید و بهش اضافه شده ؟ این چیزی که گذاشتین همین گفته من رو تایید میکنه اگه آره بدون مشکل استیب کار میکنه سیستم؟ دما کارتتون کمی بالا نشون میده 83 درجه برای 1070 کمی زیاد نیست؟ چند مدته اینطوری باهاش کار میکنین ؟

ویرایش شده توسط k4v3h
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

بفرمایید:

این BCN  شده معضلی  منم خیلی برا کیف پولش تحقیق کردم آخرسر نتیجه گرفتم که والت خودش از همه محبوب تر و مطمن تره شما چی فکر میکنید؟

https://bytecoin.org/downloads/

کاش بایت کوین بشه هرکدوم 10 دلار من دیگه با سوپرکامپیوتر میام فروم :D

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، TechBaMohsen گفته است :

سلام.

بفرمایید:

سلام محسن جان واقعا ممنونم ازت

اره دفعه قبلیم یه راهنماییم کردی که دستت درد نکنه درست بود باید <و> بر میداشتم  تا برداشتم راه افتاد ممنون فقط من کارتم GTX 960  2G که باهاش نمیشه اتریوم استخراج کرد می خواهم یه مدت رو BCN کار کنم چون خیلی خوب استخراج میشه با ماینر گیت باCPU 6600K هم با GPU هر 4 ساعت120عدد  که بعد یه مدت تبدیل کنم و بفروشم  کارتمو عوض کنم اتریومو شروع کنم:|

واقعا بی کران از لطفت ممنونم  حتما ازت راهنمایی میگیرم :P:D

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، poriya78 گفته است :

سلام محسن جان واقعا ممنونم ازت

اره دفعه قبلیم یه راهنماییم کردی که دستت درد نکنه درست بود باید <و> بر میداشتم  تا برداشتم راه افتاد ممنون فقط من کارتم GTX 960  2G که باهاش نمیشه اتریوم استخراج کرد می خواهم یه مدت رو BCN کار کنم چون خیلی خوب استخراج میشه با ماینر گیت باCPU 6600K هم با GPU هر 4 ساعت120عدد  که بعد یه مدت تبدیل کنم و بفروشم  کارتمو عوض کنم اتریومو شروع کنم:|

واقعا بی کران از لطفت ممنونم  حتما ازت راهنمایی میگیرم :P:D

یه نکته اگه با سی پی یو هم ماین میکنی باز از خود ماینرگیت استفاده نکنی بهتره 

این کلایمور و کد BCN  بگیر به راحتی حداقل 10-15 درصد سرعت استخراجت بالاتر میره البته اینطوری که من خوندم  باز هم صبر کنید تا آقا محسن نظر بدن 

https://minergate.com/altminers/claymore-cpu

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...