رفتن به مطلب

**به دادم برسید**- مانیتور کردن ترافیک مصرفی روی میکروتیک

Mamall
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
من یه روتربرد میکروتیک RB2011UiAS-2HnD-IN دارم و با استفاده از الگوریتم pcss اگه اشتباه نکنم سرعت 5 تا اینترنت رو تجمیع کردم(سه تا مودم ADSL و دوتا مودم 4G)

مشکلم اینه که مطئنم یکی از شرکت های سرویس دهنده داره به شدت ازم دزدی میکنه با روش کم فروشی..... اون شرکت هم کسی نیست جز مخابرات.... این شرکت منو بیچاره کرده.....نزدیک 400هزار تومن تو 1ماه فقط خرج سرویس این شرکت کردم... به هیچ وجه از این شرکت اینترنت نگیرید....

دوستان من میخوام با استفاده از میکروتیک، ترافیک ممصرفی ام رو برای هر مودم ام (به صورت دقیق و خالص) مانیتور کنم...... و لاگ فایل هم ازش داشته باشم........ اگه گراف هم بشه ازش درآورد که عالی میشه...
یکی از دوستان به من گفتند که با استفاده از اسکریپت نویسی این کار صورت می گیره

از اساتید و دوستان خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنند..... اگر امکانش هست نمونه اسکریپتش رو برام بفرستید یا راهنمایی ام کنید، خودم بتونم بنویسم..

attachment.php?attachmentid=48669&stc=1. attachment.php?attachmentid=48668&stc=1

ممنونم

لینک به دیدگاه

گراف رو امتحان کنید

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Tools/Graphing

بعد توی خود میکروتیک هم روی هر اینترفیس قسمت ترافیک مقدار مصرف رو نشون میده

لینک به دیدگاه

درود داداش کاش قبل خریدن یه سوال میکردی. واقعا مخابرات خیلی دزده به هیچ وجه ازش نخر.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

گراف رو امتحان کنید

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Tools/Graphing

بعد توی خود میکروتیک هم روی هر اینترفیس قسمت ترافیک مقدار مصرف رو نشون میده

سلام ممنون از پاسخ تون
...
گراف،  برای میزان  پنهای باند  مصرفی  کاربرد داره..... نه  برای  جحم  ترافیک  مصرفی

.....
اینترفیس ها هم فقط میزان پهنای باند مصرفی رو نشون می دهند
....
این کار فقط با اسکریپت نویسی ممکن هست... اگر امکانش براتون هست یه نمون اسکریپت برام بفرستید
...
از دوستان و اساتید خواهش می کنم بنده رو راهنمایی کنم

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود داداش کاش قبل خریدن یه سوال میکردی. واقعا مخابرات خیلی دزده به هیچ وجه ازش نخر.

درود
دوست عزیز ، بنده اطلاع کامل دارم که شرکت مخابرات جز خلافکار ترین و دزدترین و بی کیفیت ترین شرکت هاست و ا ز اونجایی که این شرکت در اصل یه شرکت دولتیه و اسماً خصوصی و خر این دوستان حسابی تو وزارتخونه و سازمان تنظیم مقرارت برو  و  بیا داره.
این شرکت تو روز روشن کار غیر قانونی می کنه و اگه شما بری شکایت کنی، شکایتت بی نتیجه است چون همه با هم اند.... یکی از کار های غیرقانونی مخابرات اینه که تمام خطوط تلفن ثابت جدید رو که می فروشه به مردم، از عمد روی تجهیزاتی پیاده می کنه که شرکت های دیگه نتونند سرویس دهی داشته باشند.... در صورتی که امکان فروش خط تلفن روی تجهیزات قدیمی برای مخابرات وجود داره و برای این که به مشتری به زور ADSLمخابرات بفروشند، از عمد خط رو روی تجهیزات جدید ارائه میکنند.... از طرف دیگه شرکت های دیگه که می خوان تجهیزاتشون بروز کنند و یا  تجهیزات جدید رو در مراکز مخابراتی قرار بدهند، با کارشکنی و دروغ گویی ها و عدم پاسخگویی شرکت مخابرات مواجه میشند،
در نتیجه شرکت های دیگه مشتری ها شون رو ازدست میدهند و این شرکت مخابراته که با بی مسئولیتی و عدم پایبندی به تعهدات، با بی کیفیت ترین خدمات ، بی نظم ترین تشکیلات ،بی ادب ترین و پررو ترین و بی سواد ترین کارشناسان ، مشتری ها رو مجبور میکنه تا از سرویس های خودش استفاده کنند و این مشتریه که  داره ضرر می کنه و هیچ حق انتخابی نداره و به اجبار باید از ADSL مخابرات استفاده کنه....

اقای وزیر هم مثل وزرای قبلی خواب تشریف داره.... تا حالا 5بار از مخابرات به دلیل کم فروشی و قطعی چند روزه شکایت کردم، تنیجه نداشته..... دو بار از مخابرات به دلیل فروختن اجباری خط PCM و فیبر نوری شکایت کردم باز هم نتیجه نداشته
تخلفات مخابرات سر به فلک کشیده.... صدای هیچ کدوم از این مسئولین هم در نمیاد... اصلاً انگار نه اگار
.

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

توی اینترفیس قسمت ترافیک هم پهنای باند رو نشون میده هم ترافیک مصرفی رو tx/rx bytes. البته به شرطی که روتر ریبوت نشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

توی اینترفیس قسمت ترافیک هم پهنای باند رو نشون میده هم ترافیک مصرفی رو tx/rx bytes. البته به شرطی که روتر ریبوت نشه.

ممنون از پاسخ تون
من میخوام ازش لاگ فایل export کنم.... چطور لاگ فایل میده و گراف میخوام ازش
اونجایی رو که اشاره کردید زمانبندی نداره(نمی تونم براساس ساعات تفکیکش کنم)...... و احتمالاً دقیق نیست چون زمانی که حجمم به صورت کامل تموم شد باز هم به مقدارشون اضافه می شد.....
....
میکروتیک امکاناتش خیلی خیلی بیشتر و دقیق تر از این حرفاست.... فقط نیاز به اسکریپ نویسی داره که من تخصص ندارم..... اگه امکانش رو دارید تو اسکریپت نویسی راهنمایی ام کنید....ممنون

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/01, 12:01:50، Mamall گفته است :

سلام دوستان
من یه روتربرد میکروتیک RB2011UiAS-2HnD-IN دارم و با استفاده از الگوریتم pcss اگه اشتباه نکنم سرعت 5 تا اینترنت رو تجمیع کردم(سه تا مودم ADSL و دوتا مودم 4G)

مشکلم اینه که مطئنم یکی از شرکت های سرویس دهنده داره به شدت ازم دزدی میکنه با روش کم فروشی..... اون شرکت هم کسی نیست جز مخابرات.... این شرکت منو بیچاره کرده.....نزدیک 400هزار تومن تو 1ماه فقط خرج سرویس این شرکت کردم... به هیچ وجه از این شرکت اینترنت نگیرید....

دوستان من میخوام با استفاده از میکروتیک، ترافیک ممصرفی ام رو برای هر مودم ام (به صورت دقیق و خالص) مانیتور کنم...... و لاگ فایل هم ازش داشته باشم........ اگه گراف هم بشه ازش درآورد که عالی میشه...
یکی از دوستان به من گفتند که با استفاده از اسکریپت نویسی این کار صورت می گیره

از اساتید و دوستان خواهش میکنم بنده رو راهنمایی کنند..... اگر امکانش هست نمونه اسکریپتش رو برام بفرستید یا راهنمایی ام کنید، خودم بتونم بنویسم..

attachment.php?attachmentid=48669&stc=1. attachment.php?attachmentid=48668&stc=1

ممنونم

درود. روتر رو چند خریدن؟ کارکردن باهاش راحته؟

بخشدی آف تاپیک بود. شرمنده.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درود. روتر رو چند خریدن؟ کارکردن باهاش راحته؟

بخشدی آف تاپیک بود. شرمنده.

دوست عزیز پ.خ شد
بهتر بود تو پیام خصوصی مطرح میکردید

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/01, 14:24:05، Mamall گفته است :

درود
دوست عزیز ، بنده اطلاع کامل دارم که شرکت مخابرات جز خلافکار ترین و دزدترین و بی کیفیت ترین شرکت هاست و ا ز اونجایی که این شرکت در اصل یه شرکت دولتیه و اسماً خصوصی و خر این دوستان حسابی تو وزارتخونه و سازمان تنظیم مقرارت برو  و  بیا داره.
این شرکت تو روز روشن کار غیر قانونی می کنه و اگه شما بری شکایت کنی، شکایتت بی نتیجه است چون همه با هم اند.... یکی از کار های غیرقانونی مخابرات اینه که تمام خطوط تلفن ثابت جدید رو که می فروشه به مردم، از عمد روی تجهیزاتی پیاده می کنه که شرکت های دیگه نتونند سرویس دهی داشته باشند.... در صورتی که امکان فروش خط تلفن روی تجهیزات قدیمی برای مخابرات وجود داره و برای این که به مشتری به زور ADSLمخابرات بفروشند، از عمد خط رو روی تجهیزات جدید ارائه میکنند.... از طرف دیگه شرکت های دیگه که می خوان تجهیزاتشون بروز کنند و یا  تجهیزات جدید رو در مراکز مخابراتی قرار بدهند، با کارشکنی و دروغ گویی ها و عدم پاسخگویی شرکت مخابرات مواجه میشند،
در نتیجه شرکت های دیگه مشتری ها شون رو ازدست میدهند و این شرکت مخابراته که با بی مسئولیتی و عدم پایبندی به تعهدات، با بی کیفیت ترین خدمات ، بی نظم ترین تشکیلات ،بی ادب ترین و پررو ترین و بی سواد ترین کارشناسان ، مشتری ها رو مجبور میکنه تا از سرویس های خودش استفاده کنند و این مشتریه که  داره ضرر می کنه و هیچ حق انتخابی نداره و به اجبار باید از ADSL مخابرات استفاده کنه....

اقای وزیر هم مثل وزرای قبلی خواب تشریف داره.... تا حالا 5بار از مخابرات به دلیل کم فروشی و قطعی چند روزه شکایت کردم، تنیجه نداشته..... دو بار از مخابرات به دلیل فروختن اجباری خط PCM و فیبر نوری شکایت کردم باز هم نتیجه نداشته
تخلفات مخابرات سر به فلک کشیده.... صدای هیچ کدوم از این مسئولین هم در نمیاد... اصلاً انگار نه اگار
.

اینجاهاشو که مشخص کردم دقیقا به من و امثال من صدق میکنه چندین ساله افتادیم دست این مخابرات جز از این شرکت از هیچ ISP دیگه  نمیتونیم نت بگیریم

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Vikings گفته است :

اینجاهاشو که مشخص کردم دقیقا به من و امثال من صدق میکنه چندین ساله افتادیم دست این مخابرات جز از این شرکت از هیچ ISP دیگه  نمیتونیم نت بگیریم

دوست عزیز که اردبیل هستی و من هم اهل اینجا هستم. دقیقا گفته های شما رو تایید می کنم و خیلی از دوستانم و آشنایان رو دارم که تو بعضی منطقه ها هستن و اونجا فقط مخابرات میتونه اینترنت بده. چند بار هم ( البته دو سه سال قبل) کارم افتاده بود به اینهایی که میگین تو ادارتشون مسئول هستن و کمال وقاحت رو از ایشون دیدم و تجربه کردم. متاسفانه هیچ جایی هم نیست که بگی دردت چیه. شکایت قاضی پیش قاضی بردنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...