رفتن به مطلب

دلیل کمبود قطعات مخصوصا گرافیک در بازار چیه؟

Recommended Posts

فکر کنم الان تو این وضعیت خرید سی پی یوی a12-9800 ارزش داشته باشه با گرافیک داخلیش میشه بازی کرد :14_relaxed:

الان ما این حرفو زدیم فردا میبینی همین سی پی یوهم 4 برابر شد قیمتش :3_grin:

لینک به دیدگاه

• ارسال 162
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 56 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

دلیل این گرونی منم!
چون قراره سیستمم رو آپگرید کنم کائنات همه تلاشش رو می کنه تا منو منصرف کنه!
از همه دوستان عذر می خوام

من بدبختو بگو سیستممو دادم به پسر عموم و گفتم سری ولتا میاد با قیمت خوب، قدرت عالی گیرم میاد ، الان حساب میکنم میبینم سیستممو بدون کارت گرافیک به همون قیمتی که فروختم هم نمیتونم جمع کنم چه برسه به ولتا !!!

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

فکر کنم الان تو این وضعیت خرید سی پی یوی a12-9800 ارزش داشته باشه با گرافیک داخلیش میشه بازی کرد :14_relaxed:

الان ما این حرفو زدیم فردا میبینی همین سی پی یوهم 4 برابر شد قیمتش :3_grin:

داداش نگو یواشکی پستت رو ویرایش کن:D

کلا قیمت ها با جوامع گیمری مشکل دارن ، استثنا هم نداریم. 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، nimajafarpour گفته است :

چرا راه دور می رید پاور گرین 650 اوسی که هفته پیش 400 تومان بوده الان شده 680-650

یکی از دوستان می‌گفت ، من باور نمی‌کردم تا که امروز رفتم و دیدم و دو تا دست خودم رو بالا بردم و بر سر پسر عموم کوبیدم:D اینو دیگه نمی‌دونم چرا سر اون بدبخت کوبیدم. به من هم گیر ندین جیغ میکشم .

مرگ بر آمریکا:4_joy:

لینک به دیدگاه

چون گرافیک هارو کشور های افریقایی خیلی خرید کردن .. مام ک از دوبی وارد میکنیم دوبی نداره بده ..

اصولا برای ماین موجودیا اینطور شده .. دعا کن بیت کوین ارزشش کم شه .. کارت گرافیک هم زیاد مبشه هم ارزون :((

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

چون گرافیک هارو کشور های افریقایی خیلی خرید کردن .. مام ک از دوبی وارد میکنیم دوبی نداره بده ..

اصولا برای ماین موجودیا اینطور شده .. دعا کن بیت کوین ارزشش کم شه .. کارت گرافیک هم زیاد مبشه هم ارزون :((

جمله ای در وصف سخن شما هست که میگه: 

بشین تا بیاد

لینک به دیدگاه

همه چی نیست و نابود شده، مگه درآمد متوسط چقدر هست که بشه این هزینه ها رو پای قطعات داد.

لینک به دیدگاه

این مملکت و بازارش درشو باید گل گرفت که یه گرافیک توش ظرف کمتر از 5 ماه 50 درصد گرون میشه واقعا الان می بینم خیلی خوش شانس بودم چندماه پیش که یه 1060 ام اس ای گیمینگ اونم با موس رایگان جفتش گرفتم 1230 !!! هرچی فکر میکنم باورم نمیشه چطوری شد خریدم وگه نه الان لنگ یه گرافیک رده پایین بودم

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Astrix گفته است :

این مملکت و بازارش درشو باید گل گرفت که یه گرافیک توش ظرف کمتر از 5 ماه 50 درصد گرون میشه واقعا الان می بینم خیلی خوش شانس بودم چندماه پیش که یه 1060 ام اس ای گیمینگ اونم با موس رایگان جفتش گرفتم 1230 !!! هرچی فکر میکنم باورم نمیشه چطوری شد خریدم وگه نه الان لنگ یه گرافیک رده پایین بودم

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

دیگه باید بسوزیم و بسازیم

لینک به دیدگاه

یادمه ۷-۸ ماه پیش بچه ها تاپیک زدند و اعتراض داشتند که : چرا قطعات با دلار "۴۴۰۰ الی ۵۵۰۰" حساب میشه ! 

درصورتیکه قیمت دلار ۳۷۰۰ هستش. اون موقع اصلا بحثی از ماینینگ هم درمیان نبود.

الان هم که دلار ۴۳۰۰ هستش بعضی از قطعات را حتی با دلار ۷۰۰۰ تومن هم حساب میکنند.

لینک به دیدگاه

یکی از دوستای من اول تابستون، ایسوس استریکس ۱۰۷۰ خرید یک و هفتصد!!بهش گفتم دیوانه ای مگه؟

الان همونو دست دوم فکر کنم کمتر از دوتومن ندن. هر چی بعضیا بدشانسن اون خوش شانسه. مغازه اش هارد میارن که دوربین شناسایی نمیکنه یارو میگه بردار میخوام چیکار، یه هارد نو میده بهش هیچ، پول اون هاردم نمیگیرن. سه تا چهار ترا همینجوری بهش دادن که تو کامپیوترش داره استفاده میکنه...

کلا فکر هم نکنم دیگه امیدی به ارزونتر شدن قطعات باشه. واقعا من تا حالا ندیدم افت قیمتی تو قطعات بصورت محسوس دیده بشه.

یادمه یه زمانی تو لیون بین تاپیکهای فروش سرچ میکردیم و خریدمون رو "انتخاب" میکردیم. الان دو صفحه اول شده تاپیک "خریدارم".

فکر کنم اگر ماینینگ اینجوری پیش بره باید منتظر جهش قیمت سی پی یو هم باشیم. دوستی میگفت ماینینگ از طریق سی پی یو هم جا خواهد افتاد.

لینک به دیدگاه

درود
دوستان همه ی صحبت هایی که درباره دلیل افزایش قیمت کارت گرافیک و پاور و سی پی یو و .... کردند؛ درست ولی چرا قیمت کیبورد 130دلاری شده 1میلیون و30هزار تومن؟؟!!!!!!!!!!!!!

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/کیبورد/170195/کیبورد-بنکیو-zowie-celeritas-ii.html
.

https://www.amazon.com/Zowie-ZOWIE-CELERITAS-II-KEYBOARD/dp/B074WCFBWQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1514630803&sr=8-1&keywords=ZOWIE+CELERITAS+II

نکنه جدیداً با کیبورد هم ماین میکنند؟

دوستان این که میگن دلیل افزایش قیمت ماینه، واسه سرکار گذاشتن من و شماست..... دلیش چیزی جز طمع و سودجویی نیست!!!

.

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

فعلا همه داریم سوال میکنیم کسی هم نیست جواب بده... خ خ خ

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

فعلا همه داریم سوال میکنیم کسی هم نیست جواب بده... خ خ خ

شما فکر می کنی فروشنده ها، واردکننده ها ، میان به من و شما دلیل واقعی شو بگن؟؟
اونا به فکر منافع خودشونند...
تو ایران همیشه مصرف کننده است که باید ضرر بده

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

مصرف کننده ضرر میکنه و تولید کنندگان سود

تولید کننده هم که "در اکثر موارد" بیگانگان هستند :35_thinking:

واسطه ها هم که هموطن هستند پاسخگو نیستندo.O

آخرش هم به همون نتیجه مرگ بر آمریکا میرسیم :D

لینک به دیدگاه

از یه ور فروشنده ها کالا هارو قایم کردن که گرونتر بفروشن مثل همین ماوس و کیبورد و از یه ور هم ماینر ها حمله کنان تمام گرافیک ها رو خوردن ! خدا رحم کنه بهمون!

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

از یه ور فروشنده ها کالا هارو قایم کردن که گرونتر بفروشن مثل همین ماوس و کیبورد و از یه ور هم ماینر ها حمله کنان تمام گرافیک ها رو خوردن ! خدا رحم کنه بهمون!

داداش هیچ ماینری سراغ 1080ti نمیره .... اینا همه عملیات روانی هست که منو و شما  رو  توجیح کنند.... هیچ کدوم از کارت ها هم افزایش قیمت جهانی نداشتند.... فروشنده ها و  وارد کننده های قطعات کامپیوترم شدند باند... هر موقع بخوان همگی باهم احتکار میکنند.... قیمتو میکشن بالا.....هیچ نظارتی هم رو این بازار نیست....هیچ..... همیشه هم همینطوری بوده طی 6-7 سال اخیر، یه حد اقل نظارتی که تو بازار های دیگه بوده و هست ، اصلا  و تا حالا تو بازار کامپیوتر وجود نداشته..... انگار این بازار کلا رها شده
در ضمن وارد کننده های قططعات کامپیوتر مثل اواژنگ و سازگار و  ویستا و آونگ و گرین و ماتریس و..... با دلار مبادله ای جنس وارد می کنند نه دلار 4هزار دویست تومن پس گول نخورید......طبق قوانینی که دولت اجرا می کنه به گروه کالا های کامپیوتردلار مبادله ای تعلق می گیره و تمامی این شرکت ها پروفایل بازرگانی دارند و زمانی که سفارششونو ثبت می کنند بر مبنای سفارششون دلار مبادله ای  تعلق می گیره .. دلار مبادله امروز 3هزار و ششصد تومنه.... سود واقعی دریابید!!!!

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/09, 15:12:48، aVaOMi گفته است :

مصرف کننده ضرر میکنه و تولید کنندگان سود

تولید کننده هم که "در اکثر موارد" بیگانگان هستند :35_thinking:

واسطه ها هم که هموطن هستند پاسخگو نیستندo.O

آخرش هم به همون نتیجه مرگ بر آمریکا میرسیم :D

داداش چه طوری در عرض یه روز همه کارت های 1080 ti تو بازار موجودیش صفر شده؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!بعد 3 روز بعد با یه افزایش قیمت40 تا 60 درصدی دوباره موجود شده؟؟؟
خدا بیامرزه انصاف و انسانیت رو

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

دلیلش آمریکا و اسرائیل هست  اصلا ایران ( که شامل مردم و .... ) توش دستی نداره 

لینک به دیدگاه

بابا به خدا آمریکایی ها از ایرانی ها مسلمون ترند
خدا خیر برسونه به این سامسونگ آمریکا، یه اس اس دی 370 دلاری رو هم قستی می فروشه با سود و کارمزد صفر ....
اکثر محصولاتش با هر قیمتی رو به صورت قستی با سود صفر می فروشه.....
تو ایرانم هست ولی یه دفعه دیدی یه کارت گرافیک  2میلیون تومنی شد 3میلیون و 900هزار تومن

cs1.PNG

لینک به دیدگاه

درود

دوستان عزیزم اینجور بحثا ازخیلی وقت پیشها هم در اینجا وهم در جاهای دیگه ام بوده اما ایا تابحال نتیجه داشته؟!! 

جوابشو همه ماها میدونیم چیه!! 

با تایپیک زدن و حرف زدن نتیجه ای هرگز حاصل نشده و نمیشود! تنها راهش خرید نکردن هست!

وقتی برای یک قطعه تقاضا نباشه وارد کننده و یا دوستانی که دستی توی کاردارن نمیتونن هرقیمتی خواستن بفروشن که به بازار سمت و سوق بده!!!

یک عده میان طرفداری واردکننده و .... میکنن ،یک عده کثیری هم چون جزعه مصرف کننده ها هستن مثل من و شما اعتراظ میکنن!!

اما دوای این درد نه اعتراظ هست و نه دعوا!!! چون توی دعوا هم این اقلیت طرف همو میگیرن نه طرف عوام مردم!!!

بهترین راهی که هم اونارو مجبور به انصاف میکنه و هم به منو شما فشار و ضربه وارد نمیکنه نخریدن هست!!!

نیازی نیست حتما 5 سال نخرین!!!فقط یک سال بازار الکترونیک از طرف خودتون تحریم کنید و نخرید تا اجناس رو دستشون بمونه و ضرر کنن اونموقع خودشون کیلویی به قیمت مفت به شماها میفروشن!!

ازماست که برماست.

لینک به دیدگاه

سلام

از گرانی قطعات بگذریم دوستان یه فکری به حال نگارش فارسی خودشون بکنن غلط املایی در پست ها بیداد می کنه:8_laughing:

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود

دوستان عزیزم اینجور بحثا ازخیلی وقت پیشها هم در اینجا وهم در جاهای دیگه ام بوده اما ایا تابحال نتیجه داشته؟!! 

جوابشو همه ماها میدونیم چیه!! 

با تایپیک زدن و حرف زدن نتیجه ای هرگز حاصل نشده و نمیشود! تنها راهش خرید نکردن هست!

وقتی برای یک قطعه تقاضا نباشه وارد کننده و یا دوستانی که دستی توی کاردارن نمیتونن هرقیمتی خواستن بفروشن که به بازار سمت و سوق بده!!!

یک عده میان طرفداری واردکننده و .... میکنن ،یک عده کثیری هم چون جزعه مصرف کننده ها هستن مثل من و شما اعتراظ میکنن!!

اما دوای این درد نه اعتراظ هست و نه دعوا!!! چون توی دعوا هم این اقلیت طرف همو میگیرن نه طرف عوام مردم!!!

بهترین راهی که هم اونارو مجبور به انصاف میکنه و هم به منو شما فشار و ضربه وارد نمیکنه نخریدن هست!!!

نیازی نیست حتما 5 سال نخرین!!!فقط یک سال بازار الکترونیک از طرف خودتون تحریم کنید و نخرید تا اجناس رو دستشون بمونه و ضرر کنن اونموقع خودشون کیلویی به قیمت مفت به شماها میفروشن!!

ازماست که برماست.

دوست عزیز من یه سوال فقط ازتون دارم

اگه قانون و نظارت وجود داشت باز این اتفاقات می افتاد؟؟؟؟؟ اگر قوانین موشکافانه تو این زمینه وجود داشت باز هم این بلا سر بازار و مصرف کننده می اومد؟؟؟ چرا نباید هیچ قانونی برای قیمتگذاری محصولات وجود داشته باشه؟؟؟؟؟
چرا مردم نباید یکسال چیزی نخرند؟؟؟
چرا باید از حق مسلم شون سلب شن؟؟؟ نیاز شونو به کالاهای کامپیوتری چه طور باید رفع کنند؟

مگه این مردم چی شون از  مردم کشور های دیگه کمتره؟؟؟

ویرایش شده توسط Mamall
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mamall گفته است :

دوست عزیز من یه سوال فقط ازتون دارم

اگه قانون و نظارت وجود داشت باز این اتفاقات می افتاد؟؟؟؟؟ اگر قوانین موشکافانه تو این زمینه وجود داشت باز هم این بلا باز هم این بلا سر بازار و مصرف کننده می اومد؟؟؟ چرا نباید هیچ قانونی برای قیمتگذاری محصولات وجود داشته باشه؟؟؟؟؟
چرا مردم نباید یکسال چیزی نخرند؟؟؟
چرا باید از حق مسلم شون سلب شن؟؟؟ نیاز شونو به کالاهای کامپیوتری چه طور باید رفع کنند؟

مگه این مردم چی شون از  مردم کشور های دیگه کمتره؟؟؟

دوست عزیز تا الان کجا بودین که این حرفو میزنین؟؟؟

تاجایی که من یادم میادمردم از حقوق خودشون منع شده بودن

راهکار بنده خشونت و دردسر کمتری داره 

اگر زور مردم نرسید با ترس از،،، داشتن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این راه ساده ترین و بیخطر ترین راهه ممکنه 

دیگه از حق انتخواب برای خرید کردن یا نکردن که منع نشدیم!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام

هفته ی قبل سایت X رو چک کردم که 1060 رو میداد 1770 دیروز چک کردم دیدم شده 1730 ، این همون داستان نخریدن هست که تا زمانی کسی نخره مجبورن قیمتش رو همینطور بیارن پایین

البته قرار بوده کارت های جدید در همین چند روزه برسه نمیدونم چرا نمیرسه....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...