رفتن به مطلب

دلیل کمبود قطعات مخصوصا گرافیک در بازار چیه؟

Recommended Posts

سلام این افزایش قیمت تو اون ور آب هم هست برید تو آمازون نگاه کنید پول کرایه و گمرک رو حساب کنید با سود فروشنده همون میشه من می خواستم یه gtx 1060 g1 بخرم ولی خوب الان شده ۱۸۰۰ منم نمیخرم چون ارزش قیمت رو نداره شما برای یه RX 470 4g دو تومن میدین به نظرم توی تابستون بهترین موقع باشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 162
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 49 دقیقه قبل، Amir0098 گفته است :

سلام این افزایش قیمت تو اون ور آب هم هست برید تو آمازون نگاه کنید پول کرایه و گمرک رو حساب کنید با سود فروشنده همون میشه من می خواستم یه gtx 1060 g1 بخرم ولی خوب الان شده ۱۸۰۰ منم نمیخرم چون ارزش قیمت رو نداره شما برای یه RX 470 4g دو تومن میدین به نظرم توی تابستون بهترین موقع باشه

تابستون هم موقع خوبی خواهد بود

تابستون امسال مرز بین اوج گرفتن و نگرفتن ماینینگ بود

یادش بخیر 470 بود 850

480 استریکس بود 1200

ارمور و غیره هم 1050 اینا بودن

1060 گیمینگ ایکس هم یادمه لیون ویژه خورد 1250 با موس ds b1 اشانتیون

ولی دیگه قیمت ها به اون موقع بر خواهد گشت. حداقل تا زمانی که تب بیت کوین و اتریوم فروکش کنه ...

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/08, 01:19:51، Chabouk گفته است :

الان تو این شرایط اقتصادی و وضع بازار بهترین گزینه برای گیمر ها خرید کنسوله که به تازگی خبر هک شدن ps4 به گوش میرسه به نظر من گیمر های عزیز یه ps4 بخرن و به زندگی در نهایت رفاه و امنیت اقتصادی ادامه بدن.

سلام

من یه پلستیش ۴ تهیه کردم راضیم دست دوم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

تابستون هم موقع خوبی خواهد بود

تابستون امسال مرز بین اوج گرفتن و نگرفتن ماینینگ بود

یادش بخیر 470 بود 850

480 استریکس بود 1200

ارمور و غیره هم 1050 اینا بودن

1060 گیمینگ ایکس هم یادمه لیون ویژه خورد 1250 با موس ds b1 اشانتیون

ولی دیگه قیمت ها به اون موقع بر خواهد گشت. حداقل تا زمانی که تب بیت کوین و اتریوم فروکش کنه ...

قیمت هایی که نوشتی انگار رویاست ، یادش بخیر چه روزهایی بود

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/08, 18:01:11، Cube گفته است :

عزیزان بهترین راه اینه نخرید یکم صبر کنید

غمت نباشه دادا . یکم صبر کن بهتر از اینکه یه جنسی رو بخری بعد از ارزون شدنش هی بگی کاش صبر می کردم

مشکل اینه که اون موقعی که قیمت gtx 1070 آکبند ۱,۷۰۰,۰۰۰ بود هم فکر می‌کردیم قراره ارزون بشه

در ضمن انصافی تو این مملکت هر چیزی رفته بالا همون جا مونده و پایین نیومده، حتی اگه قیمت جهانی قطعات هم کاهش پیدا کنه تو ایران قیمت ثابت می‌مونه و حتی ممکنه افزایش داشته باشه

حتی لیون خودش نمودار قیمت رو برداشته که نشون می‌ده چقدر وضع خرابه ، یه مدت کامنت ها رو هم حذف کرده بود 

لینک به دیدگاه

با سلام من بعید بدونم با توجه به هجوم ماینیگ ها کارت فعلا موجود بشه با قیمت درست . چند روز پیش رفتم مجتمع ایران یک فروشنده گفت هم گمرک بالا رفته و  هم طرف امارات . کارت ها از 30 بهمن شروع به طول میشه بخاطر تعطیلات ژانویه . اما اگر بیاد حداقل 30 درصد رو همه کارت ها رفته یعنی 1070 زیر 2400 نیست

لینک به دیدگاه

وقتی قیمت گرافیک پرچمدار 300 هزار تومان بود همه میگفتن گرونه

وقتی 3 سال بعدش  قیمت پرچمدارا شد 1 میلیون تومان همه گفتن گرونه

وقتی قیمت رفت روی 2 میلیون همه گفتن گرونه

الان هم پرچمدارا روی نوار 4 میلیون حرکت میکنن و قطعا همه میگیم گرونه

باورش سخته که قراره 2 یا 3 سال دیگه این  رقم های بالا بشه قیمت رویایی

لینک به دیدگاه

مطمئن باشین با وضعیت دلار و درهم قیمت ها اگه شانس داشته باشیم در همین حد بمونه اگرنه که با این دورنما بالا رفتن هرچه بیشترش ابدا دور از ذهن نیست.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

وقتی قیمت گرافیک پرچمدار 300 هزار تومان بود همه میگفتن گرونه

وقتی 3 سال بعدش  قیمت پرچمدارا شد 1 میلیون تومان همه گفتن گرونه

وقتی قیمت رفت روی 2 میلیون همه گفتن گرونه

الان هم پرچمدارا روی نوار 4 میلیون حرکت میکنن و قطعا همه میگیم گرونه

باورش سخته که قراره 2 یا 3 سال دیگه این  رقم های بالا بشه قیمت رویایی

متاسفانه به نقطه ای رسیدیم و داریم میرسیم که تمام امکانات و همین یک مقدار دلخوشی دست و پا شکسته هم داره فقط مختص قشر مرفه و پولدار جامعه میشه و بقولی کالاها و امکانات لوکس و لاکچری :/ حرف تون رو کاملا قبول دارم یادش بخیر سال 88 89 قیمت ها فوق العاده شده بودند  4890 که جزو سری پرقدرت 4 محسوب میشد بعد از یک مدت بهترین مدلش به 200تومن رسیده بود هارد اینترنال هر چند وقت به چند وقت با افت قیمت روبرو میشد آخرین قیمتی که یادم میاد هارد یک ترابایت شده بود 60تومن و بقول شما میگفتیم گرونه باز باید بیاد پایینتر هارد اکسترنال 500گیگ 70تومن موس جنیوس 5تومن بود(که بعدا تا25 هزار تومن گرون شد) مادربورد msi رو 63تومن برای یه بنده خدایی گرفتم کارت گرافیک های ضعیف اکثرا زیر 80تومن بودن(الان شما باید بین 300 400تومن بدی واسه یه گرافیک ضعیف که فقط تصویر بالا بیاره) CPU ]ای اینتل و AMD رو که دیگه نگو مادربوردهای حرفه ای ایسوس و گیگا و... سری مانیتورهای ایسوس که تازه اومده بودن و جای خودشون رو بین کاربرها باز کرده بودن یدونه خنک کننده نیروانا داشتم هنوزم پشیمونم که چرا فروختمش با یک میلیون دو میلیون میشد بهترین سیستم رو جمع کنی اما الان فقط باید حداقل 2تومن واسه گرافیک کنار بذاری پاور های گرین از 30 40 تومن شروع میشد به بالا ... همیشه پیگیر اخبار سخت افزار بودیم هر چند وقت یکبار حالا مایی که وضعمون هم خیلی تعریفی نداشت قطعه ای رو میفروختیم یک مقدار روش میذاشتیم یه قطعه جدیدتر و به روزتر جایگزینش میکردیم با دوستان جمع میشدیم سیستم هامون رو تست میکردیم مثلا ببینیم خنک کننده کدوم یکی مون سی پی رو خنک تر میکنه مانیتور کدوممون تصویر بهتری میده و... اما از وقتی افسار دلار رو پاره کردن و این خر چموش رو ولش کردن تا جیب مردم رو شخم بزنه یواش یواش از اون حال و هوا و فضا دور شدیم الان خیلی بندرت میدونم آخرین محصول amdو اینتل چی هست ویژگی هاشون و بقیه مسائل چون نگاه میکنم به جیبم میبینم که با این شرایط خواب داشتنشون رو هم نمیبینم پس واسه چی باید بدونم وقتی نمیتونم هیچ وقت داشته باشمشون بگذریم ..... داغ دلمون رو تازه کردید اقتصادی که مال خر باشه بهتر از این وضعیتی که داریم میبینیم نباید انتظار دیگه ای ازش داشت

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، apple2070 گفته است :

متاسفانه به نقطه ای رسیدیم و داریم میرسیم که تمام امکانات و همین یک مقدار دلخوشی دست و پا شکسته هم داره فقط مختص قشر مرفه و پولدار جامعه میشه و بقولی کالاها و امکانات لوکس و لاکچری :/ حرف تون رو کاملا قبول دارم یادش بخیر سال 88 89 قیمت ها فوق العاده شده بودند  4890 که جزو سری پرقدرت 4 محسوب میشد بعد از یک مدت بهترین مدلش به 200تومن رسیده بود هارد اینترنال هر چند وقت به چند وقت با افت قیمت روبرو میشد آخرین قیمتی که یادم میاد هارد یک ترابایت شده بود 60تومن و بقول شما میگفتیم گرونه باز باید بیاد پایینتر هارد اکسترنال 500گیگ 70تومن موس جنیوس 5تومن بود(که بعدا تا25 هزار تومن گرون شد) مادربورد msi رو 63تومن برای یه بنده خدایی گرفتم کارت گرافیک های ضعیف اکثرا زیر 80تومن بودن(الان شما باید بین 300 400تومن بدی واسه یه گرافیک ضعیف که فقط تصویر بالا بیاره) CPU ]ای اینتل و AMD رو که دیگه نگو مادربوردهای حرفه ای ایسوس و گیگا و... سری مانیتورهای ایسوس که تازه اومده بودن و جای خودشون رو بین کاربرها باز کرده بودن یدونه خنک کننده نیروانا داشتم هنوزم پشیمونم که چرا فروختمش با یک میلیون دو میلیون میشد بهترین سیستم رو جمع کنی اما الان فقط باید حداقل 2تومن واسه گرافیک کنار بذاری پاور های گرین از 30 40 تومن شروع میشد به بالا ... همیشه پیگیر اخبار سخت افزار بودیم هر چند وقت یکبار حالا مایی که وضعمون هم خیلی تعریفی نداشت قطعه ای رو میفروختیم یک مقدار روش میذاشتیم یه قطعه جدیدتر و به روزتر جایگزینش میکردیم با دوستان جمع میشدیم سیستم هامون رو تست میکردیم مثلا ببینیم خنک کننده کدوم یکی مون سی پی رو خنک تر میکنه مانیتور کدوممون تصویر بهتری میده و... اما از وقتی افسار دلار رو پاره کردن و این خر چموش رو ولش کردن تا جیب مردم رو شخم بزنه یواش یواش از اون حال و هوا و فضا دور شدیم الان خیلی بندرت میدونم آخرین محصول amdو اینتل چی هست ویژگی هاشون و بقیه مسائل چون نگاه میکنم به جیبم میبینم که با این شرایط خواب داشتنشون رو هم نمیبینم پس واسه چی باید بدونم وقتی نمیتونم هیچ وقت داشته باشمشون بگذریم ..... داغ دلمون رو تازه کردید اقتصادی که مال خر باشه بهتر از این وضعیتی که داریم میبینیم نباید انتظار دیگه ای ازش داشت

یادش بخیر. یکی از فروشنده ها بعد اینکه دو سه بار قیمت پرسیدم ازش، گفت برو تو سایت اصلی چک کن هر قیمتی به دلار زده ضربدر هزار کن بیا من بهت بدم هی زنگ نزن قیمت بگیری. خدایی رفتم سایت amd، یه 6870 که برا خودش غولی بود انتخاب کردم. هفتاد دلار بود من شصت و پنج هزار تومن خریدم.

الان جنسی که صد دلار هست رو هم میخوای بخری هر چی ضرب میکنی رو دلار چهارهزار و پونصد تومنی میبینی رو ماشین حساب زده چهارصد و پنجاه هزار تومن، اما تو بازار هشتصدتومنه!!! همه کالاهای کامپیوتر به این روز افتادن. حالا این کنار بماند که واردکننده ها هم قیمت عمده میخرن و هم دلارشون پایینتر هست. کلااونهایی که پولدار هستن و کارهایی مثل واردات افتاده دستشون، ما مردم خریدار رو بلانسبت مثل گاو شیرده دارن میدوشن. کم کم به جای شیر، خونمون هم داره میره دستشون. 

متاسفم برای خودم که وقتی همچین مشکلاتی رو مطرح میکنم اطرافیانم بهم میگن بهترین ره مقابله، نخریدن هست! واقعا کسی که اینطور فکر کنه نمیبینه که داره صورت مساله رو پاک میکنه؟ 

لینک به دیدگاه

یادش بخیر ۱۰۶۰ خریدم ۱۱۵۰ .اونم چه کارتیgalax 6g.     Ocf.چه کارتی بود.فریمش با ایسوس ROG برابر بود

لینک به دیدگاه

کلا هر صنف برای خودش سلطون داره !

اخیرا بازار کامپیوتر دست و برو بچ افتاده اینه وضعیتش

ماشین 100 میلیونی شده 200 تومن ! با احتساب درآمد و مقیاس گرفتن این پولو تو کشورهای دیگه میدن پورشه میخرن ما میدیم آشغال کره ای 

این بود ثمره ! حرکت های نسنجیده یه مشت التقاطی ! مزور 

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/09, 07:41:58، Astrix گفته است :

این مملکت و بازارش درشو باید گل گرفت که یه گرافیک توش ظرف کمتر از 5 ماه 50 درصد گرون میشه واقعا الان می بینم خیلی خوش شانس بودم چندماه پیش که یه 1060 ام اس ای گیمینگ اونم با موس رایگان جفتش گرفتم 1230 !!! هرچی فکر میکنم باورم نمیشه چطوری شد خریدم وگه نه الان لنگ یه گرافیک رده پایین بودم

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

واقعا ماهاایی ک خرید کردیم اگه نمیگرفتیم الان گرد و خاک قطعاتم نمیتونستیم بخریم .. کلمه ی مناسب جای گرد و خاک بزار

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، magnetic7 گفته است :

واقعا ماهاایی ک خرید کردیم اگه نمیگرفتیم الان گرد و خاک قطعاتم نمیتونستیم بخریم .. کلمه ی مناسب جای گرد و خاک بزار

جای گرد و خاک خیییییلی چیزا میشه گذاشت

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

جای گرد و خاک خیییییلی چیزا میشه گذاشت

خدایی داشتم جمع میکردم 400 تومن برای g633

الان با این قیمتا که رفت بالا ترجیح دادم 0 شو کم کنم و 40 تومن بزارم یه هدفون بخرم

تو این رنج پیشنهادی نداری ؟ فقط کیفیت میکروفونش مهمه برام

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/13, 07:56:20، Negrasombra گفته است :

متاسفم برای خودم که وقتی همچین مشکلاتی رو مطرح میکنم اطرافیانم بهم میگن بهترین ره مقابله، نخریدن هست! واقعا کسی که اینطور فکر کنه نمیبینه که داره صورت مساله رو پاک میکنه؟ 

بله کاملا حق با شماست ولی به جز نخریدن ، راه بی دردسرتری سراغ دارید؟ 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

الان با این قیمتا که رفت بالا ترجیح دادم 0 شو کم کنم و 40 تومن بزارم یه هدفون بخرم

تو این رنج پیشنهادی نداری ؟ فقط کیفیت میکروفونش مهمه برام

دوست عزیز به نظر من برو از کامپیوتری هایی که تو خیابون تون هستن یکی بخر ، اگه آشنا باشه چه بهتر، من خودم یدونه xp دارم چند ساله آخ نگفته به قیمتشون نگاه نکن جون سگ دارن کیفیتش هم به نسبت قیمتش خوبه ولی باز هر چی صلاح میدونی راستی این هدفون هم به نظر گزینه خوبی میاد:

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/لوازم-جانبی-کامپیوتر/هدست-تسکو-th-5126-95.html

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

الان با این قیمتا که رفت بالا ترجیح دادم 0 شو کم کنم و...

منم پول جمع کرده بودم 1070 بگیرم ولی با این قیمت ها فکر کنم 1050ti بهترین گزینه است.?

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/10/08, 01:09:02، saeed0c گفته است :

درود.

نه کیف پول که مجازی هست داخل کشور هم تا دلتون بخاد صرافی به نرخ روز براتون به تومن تبدیل میکنه. یعنی از بیت کوین مستقیم به تومن یا هر ارز دیگه یی!

هزینه ی برق هم با وجود کارت های انویدیا نسبت به کسانی که سال های پیش ماین میکردن ان قدر کم شده که باورش سخته! مثلا میگم یک کارت 1060 میتونه با 75 وات!!!!!!!! (دستکاری و آندر کلاک) ماهی 240 هزار تومن درامد داشته باشه! !

برق در ایران ارزون هست!

سلام بهترین سایت برای فروش بیت کوینی ک ماین کردیم چیه ؟و حداقل چه مبلغی میخره ؟ کارمزدش چطوریه؟ لطفا راهنمایی کنید سه روزه با نایس هش 1060 6 گیگ ماین مینم نزدیک ده دلار جم کردم

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/12, 21:06:15، behnamalizade69 گفته است :

قیمت هایی که نوشتی انگار رویاست ، یادش بخیر چه روزهایی بود

1060 6 گیگ در حد گرفتم مهر یک تومن :22_stuck_out_tongue_winking_eye::22_stuck_out_tongue_winking_eye:

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/14, 10:39:09، Chabouk گفته است :

منم پول جمع کرده بودم 1070 بگیرم ولی با این قیمت ها فکر کنم 1050ti بهترین گزینه است.?

همین 1050 Ti هم دیگه نمیصرفه:43_slight_frown:

یا موجود نیست یا حداقل 1 تومن قیمت داره!!!

کارتی که تا همین 1 ماه قبل با 750تومن هم براحتی گیر میومد! :|

لینک به دیدگاه

داستان خیلی پیچیده شده . اگه نخریم هم این ماینرها ( یکیش پسر دایی خودم ) با هر قیمتی دارن خرید میکنن و بازارم تا زمانی که این ماینرها وجود دارن هر روز دارن قیمت هارو افزایش میدن . تنها یه راه داره که اوضاع بهتر بشه اونم اینه که ماین ارزش الان خودش رو از دست بده و سود دهیش کم و کمتر بشه تا ماینرها بی خیال خرید بشن 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

همین 1050 Ti هم دیگه نمیصرفه:43_slight_frown:

یا موجود نیست یا حداقل 1 تومن قیمت داره!!!

کارتی که تا همین 1 ماه قبل با 750تومن هم براحتی گیر میومد! :|

الان 1050Ti g1 giga یک و چهارصد شده!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

الان 1050Ti g1 giga یک و چهارصد شده!

الله و اکبر!!!:o

به کجا داریم میریم ما...:/:(

ویرایش شده توسط Mr.Extreme
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

داستان خیلی پیچیده شده . اگه نخریم هم این ماینرها ( یکیش پسر دایی خودم ) با هر قیمتی دارن خرید میکنن و بازارم تا زمانی که این ماینرها وجود دارن هر روز دارن قیمت هارو افزایش میدن . تنها یه راه داره که اوضاع بهتر بشه اونم اینه که ماین ارزش الان خودش رو از دست بده و سود دهیش کم و کمتر بشه تا ماینرها بی خیال خرید بشن 

به پسر داییت بگو بره از آمازون بخره ارزونترم در میاد.

خیلی خوبه داری ماهیانه به خودت حقوق میدی تازه وقتت هم گرفته نمیشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...