رفتن به مطلب

قحطی قطعات کامپیتور؟!

Recommended Posts

من که بهتون قول میدم قطعه هس ولی نه تو فروشگاه ها توی انبارها

اینقدر میزارن تو بازار کم میشه که قیمتا فضایی میشه بعدم به بازار تزریق میکنن همه هم از ترس گرون شدن میخرن باز گرون میشه

مملکت بی در و پیکر همینه دیگه

لینک به دیدگاه

• ارسال 93
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام میخواستم یه جوک تعریف کنم

کارت گرافیک اینو تری دی GTX 1060 X2 6GB   

2 میلیون تومن

:4_joy::4_joy::4_joy:

ویرایش: :46_confounded::46_confounded::46_confounded::46_confounded::(

ویرایش شده توسط alireza_r15
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

کارت گرافیک اینو تری دی GTX 1060 X2 6GB   

2 میلیون تومن

متاسفانه واقعیتی تلخ و درد آور است این قیمت برای این کارت در این کشور

لینک به دیدگاه

کار از اینا گذشته

شما برو قیمت 1050 Ti رو ببین داره به قیمت قدیم 1060 نزدیک میشه

این دوستانی هم که انقدر ذوق زده هستند که ای وای هفته پیش خریدم 1.400 استفاه کردم همون قیمت فروختم و خیلی حال میده

باید بگم دوست گرامی باید بشینی زار زار گریه کنی به حال مملکتت که تو 2 هفته اینجوری شده

با 2 تا گیم زدن مشکل زندگیت حل شد؟؟

والا اینجور افراد از دلال و ماینربیش تر برای بازار بد هستند

چون کلا" تفکر خر من از پل رد بشه رو در زندگی اجتماعی و رفتارهاشون اجرا میکنند

خب همچین بی دلیل هم نیست وضع بازار با این تفکرات.

لینک به دیدگاه

این جوری که من میبینم همه ی کاسه کوزه ها رو سر ماینر ها می شکنن ولی صد برابر بدتر سیاست و کارهای لیون و دلال ها فرصت طلب هست که

قیمت ها رو وحشتناک بالا برده

راستش ماینر ها حرفه ای هیچ کدوم با این قیمت کارت نمی خرن الان بعضی کانال های تلگرامی رایزر گرافیک رو 65 تومن پیش فروش می کنند و 

یه عده دستپاچه می خرن

در نتیجه لیون و غیره این بخاطر تطمیع کارت ها رو تکی نمی فروشن و کارهای دیگه باید یه کارت با قیمت 200 دلار رو دو میلیون و ششصد بخری

(البته بقیه قطعات رو بی دلیل گرون میده من هم مانیتور و رم و اس اس دی از دی جی گرفتم )

اگه نیازتون اضطراری نیست نخرین تعداد سفارشات کارت گرافیک به OEM ها 60 % رشد داشته احتمالا قیمت ها به ارزش اصلی نزدیکتر بشن

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

بله فروشنده ها دارن این وسط به این شرایط دامن میزنن طبیعی هم هست 90 درصد شون تا قبل از ماینینگ برشکست و چند تا مغازه با هم جوینت شده بودن و مگس میپروندن.

دیروز تو دیوار طرف 1060 نو برند msiگذاشته بود 1650 سه چهار تا داشت آدم بسیار محترمی بود و کلی معذرت خواهی که تموم شد تو همین فاصله. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عوامل زیادی دست به دست داده تا قیمتها رفته بالا

1-ماینرها

2-تعطیلات سال نو میلادی

3-سود جویی فروشنده ها و وارد کننده ها

4-افزایش قیمت دلار

5-جو ناشی از جریانات اخیر داخلی و مسائل برجام و...

6-ظاهرا هزینه های واردات هم زیاد شده

به نظر من با قیمت قطعات فعلی اصلا ماین صرفه اقتصادی نداره اگر به آینده ارزهای دیجیتال امید دارید فقط بخرید بگذارید کنار و دردسر ماین کردن را فعلا با این قیمتهای وحشتناک به جون نخرید.

1070ti گیگا تو کمتر از 20 روز 1100اومده روش مگه جنگ شده؟؟؟!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، nightkiler گفته است :

عوامل زیادی دست به دست داده تا قیمتها رفته بالا

1-ماینرها

2-تعطیلات سال نو میلادی

3-سود جویی فروشنده ها و وارد کننده ها

4-افزایش قیمت دلار

5-جو ناشی از جریانات اخیر داخلی و مسائل برجام و...

6-ظاهرا هزینه های واردات هم زیاد شده

به نظر من با قیمت قطعات فعلی اصلا ماین صرفه اقتصادی نداره اگر به آینده ارزهای دیجیتال امید دارید فقط بخرید بگذارید کنار و دردسر ماین کردن را فعلا با این قیمتهای وحشتناک به جون نخرید.

1070ti گیگا تو کمتر از 20 روز 1100اومده روش مگه جنگ شده؟؟؟!!!!

قیمتها دقیقه ای شده الان 200تومن دیگه هم اومد رو 1070ti:43_slight_frown:

لینک به دیدگاه

ناموسن میخواستم اخر ماه سیستم جدیدو ببندم فکر نکنم با این وضع بتونم سیستم جدید ببندم ?

گرافیک 1050ti تا 3 روز پیش 949 هزار بود الان شده 1 میلو 80?

هارد یه ترا 8 تومن گرون شده 

رم هم که نگو... ??

پاور که اصلا پیدا نمیشه ?

فکر کنم همه دارن زور میزنن سیستم جدید نگیرم ?

( خب الان که دیدم 1050ti ها  همه شون نا موجود شدن فقط هم یه مدل از ایسوس موجود بود اونم یه میلو 100 هزار شده بود ? ) 

به کجا داریم میریم... 

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

زیاد اه و ناله کنین میاد این تاپیک رو هم میبنده :4_joy:

لینک به دیدگاه

متاسفانه ماینر ها همه جای دنیا رو بهم ریختن! الان amazon و newegg هم تقریبا همه کارت های های اندشون ناموجوده. تو ایران هم که هم قطعات رو تموم کردن،‌هم دارن به اقتصاد مملکت ضربه میزنن

لینک به دیدگاه

کافیه فقط به یک سایت وطنی داخلی که اسمم در کرده سربزنید البته این سایت از نظر قیمت گذاری روی اجناسش زبانزده برای همه شناخته شده بطور مثال روی همین سایت تا دیروز مادربورد z370 aorus gaming 7 قیمتش فیکس 1330 بود که با احتساب دلار و حساب کنی درست همینه نهایتش اما به یکباره قیمتش روی سایت مورد نظر درج شده 1900 فقط ببینید این بازار چقدر بی دروپیکر شده که هرکسی هر قیمتی روی قطعه گذاشت قرارمیده شایدم چند تا مادربورد برای کار ماین استفاده میکنن تا قدرتش دوبرابربشه جالبتر اینکه قیمت همین مادربورد تکی بخوای بخری تو سایت مالتینا وارد کنی از اونور برات جور کنن فیکس در میاد 1798 بماند که آواژنگ بصورت تعدادم وارد میکنه

https://malltina.com/product/B075KFX627

لینک به دیدگاه

متاسفانه اینجوری شده و نمیشه کاری هم از پیش برد. من به چند نفر تو این روزا زنگ زدم می بینم که گرافیک دارن اما نمی فروشن (البته از روی باانصافی، نه اینکه بگم کار بدی می کنن). میگن آقا قیمت رو کم بگیم نمیتونیم خودمون چیز دیگه ای بخریم بذاریم جاش. قیمت رو بالا بگیم نمیتونیم این کار رو بکنیم و دامن بزنیم به این مسائل. خلاصه برای همینه که یه مدتی احتمالا همینجوری سوت و کور هم بمونه تااا زمانی که نسل جدید گرافیک ها بیان یا بار جدید به حدی وارد بشه که اضافه بمونه رو دست فروشنده های محترم!
همین ۱۰۷۰ اینوتری دی رو من یک و هفتصد قیمت داشتم که یک ماه پیش می خواستم بخرم و به همت اقای همتی نشد بخرم. دو روز پیش همون مدل رو کس دیگه ای به من میگه ۲.۷۵۰ تومن!!!!
من خودم هم از فروش کارتی که داشتم منصرف شدم و گفتم فعلا با این سر کنم تا یه زمانی که همه چی جور شد تعویض کنم یا ارتقا بدم. متاسفانه فکر کنم بهترین کار در این مقطع صبر کردنه.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

متاسفانه اینجوری شده و نمیشه کاری هم از پیش برد. من به چند نفر تو این روزا زنگ زدم می بینم که گرافیک دارن اما نمی فروشن (البته از روی باانصافی، نه اینکه بگم کار بدی می کنن). میگن آقا قیمت رو کم بگیم نمیتونیم خودمون چیز دیگه ای بخریم بذاریم جاش. قیمت رو بالا بگیم نمیتونیم این کار رو بکنیم و دامن بزنیم به این مسائل. خلاصه برای همینه که یه مدتی احتمالا همینجوری سوت و کور هم بمونه تااا زمانی که نسل جدید گرافیک ها بیان یا بار جدید به حدی وارد بشه که اضافه بمونه رو دست فروشنده های محترم!
همین ۱۰۷۰ اینوتری دی رو من یک و هفتصد قیمت داشتم که یک ماه پیش می خواستم بخرم و به همت اقای همتی نشد بخرم. دو روز پیش همون مدل رو کس دیگه ای به من میگه ۲.۷۵۰ تومن!!!!
من خودم هم از فروش کارتی که داشتم منصرف شدم و گفتم فعلا با این سر کنم تا یه زمانی که همه چی جور شد تعویض کنم یا ارتقا بدم. متاسفانه فکر کنم بهترین کار در این مقطع صبر کردنه.

بله همینطوره باید دست نگه داشت واین فرهنگ کم کم جا میفته تو بازار بین ما ایرانیها.

حالا خوبه شما کارت داری من کارتمم دیگه ندارم:D

سیستمم دیگه ندارم(فروختم)خورد خورد پول جمع کنم نسل جدید بخرم تا رسیدم به گرافیک  ومادربرد یهو این شد.¬¬

شانس ماست دیگه.اما صبر کردنو  به خرید ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

بله همینطوره باید دست نگه داشت واین فرهنگ کم کم جا میفته تو بازار بین ما ایرانیها.

حالا خوبه شما کارت داری من کارتمم دیگه ندارم:D

سیستمم دیگه ندارم(فروختم)خورد خورد پول جمع کنم نسل جدید بخرم تا رسیدم به گرافیک  ومادربرد یهو این شد.¬¬

شانس ماست دیگه.اما صبر کردنو  به خرید ترجیح میدم.

آره . با یکی از دوستان حرف می زدیم می گفت قیمت جهانی سی پی یوی ۸۷۰۰k از ۷۷۰۰k به اندازه بیست دلار بیشتره اما تو ایران یک ملیون گرون تره. 
نامردا انگار خودشون دارن تولیدش می کنن که یه ذره کارآیی رو بیشتر می بینن ده برابر می کشن روش.
یه مثلی هست میگه خدا خرشو دید شاخ نداد بهش (ببخشید)
منم فکر رویایی رو می کنم که اگر ایران تولید کننده بود و خودش از این چیزا می زد چه قیمتی برای اینها انتخاب می کرد. وقاحت هم حدی داره اما اینجا حد و مرزی نمی شناسه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

آره . با یکی از دوستان حرف می زدیم می گفت قیمت جهانی سی پی یوی ۸۷۰۰k از ۷۷۰۰k به اندازه بیست دلار بیشتره اما تو ایران یک ملیون گرون تره. 
نامردا انگار خودشون دارن تولیدش می کنن که یه ذره کارآیی رو بیشتر می بینن ده برابر می کشن روش.
یه مثلی هست میگه خدا خرشو دید شاخ نداد بهش (ببخشید)
منم فکر رویایی رو می کنم که اگر ایران تولید کننده بود و خودش از این چیزا می زد چه قیمتی برای اینها انتخاب می کرد. وقاحت هم حدی داره اما اینجا حد و مرزی نمی شناسه.

دقیقا.اگه ایران به فناوری های ساخت خاصی  رسیده بود دیگه خدارو بنده نبود میگفت دونه ای nمیلیارد.البته قیمت 8700kهم با نخریدن داره و عدم استقبال مشتریان داره کم کم میاد پایین.2150 بود الآن با اینکه دلار بالا رفته روند نزولی گرفته زیر 2تومن میفروشن(تا1950 هم دیدم) کمتر هم باید بشه درحد 1600الی1800خوب ومنطقیه.البته اختلافش با 7700kبیش از این حرفاس بالای 50دلار اختلاف دارن.قیمتا الآن به هم ریختس اما قبل کریسمس تو آمازون چک میکردم بیشتر از 50دلار بود قطعا اختلاف.گرافیک هم انشالاه به زودی پایین میاد.نرخ دلار هم یکی از دوستان که پدرشون وخانواده از صراف های بزرگ اصفهان هستند به من گفتن قراره پایین بیاد و عرضه ارز توسط دولت زیاد بشه باتوجه به ناآؤامی های اخیر وبرای آرام کردن افکار عمومی از گرانی و...حالا ایشالا که پیش بینیشون درسته وماگیمرا هم اوضاعمون خوب بشه بتونیم خرید کنیم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

دقیقا.اگه ایران به فناوری های ساخت خاصی  رسیده بود دیگه خدارو بنده نبود میگفت دونه ای nمیلیارد.البته قیمت 8700kهم با نخریدن داره و عدم استقبال مشتریان داره کم کم میاد پایین.2150 بود الآن با اینکه دلار بالا رفته روند نزولی گرفته زیر 2تومن میفروشن(تا1950 هم دیدم) کمتر هم باید بشه درحد 1600الی1800خوب ومنطقیه.البته اختلافش با 7700kبیش از این حرفاس بالای 50دلار اختلاف دارن.قیمتا الآن به هم ریختس اما قبل کریسمس تو آمازون چک میکردم بیشتر از 50دلار بود قطعا اختلاف.گرافیک هم انشالاه به زودی پایین میاد.نرخ دلار هم یکی از دوستان که پدرشون وخانواده از صراف های بزرگ اصفهان هستند به من گفتن قراره پایین بیاد و عرضه ارز توسط دولت زیاد بشه باتوجه به ناآؤامی های اخیر وبرای آرام کردن افکار عمومی از گرانی و...حالا ایشالا که پیش بینیشون درسته وماگیمرا هم اوضاعمون خوب بشه بتونیم خرید کنیم.

انشالا. خوش خبر باشین. همیشه این جور خبرها به آدم روحیه میده...
من خودم هم منتظر موندم تا احتمالا کمی قیمت ها پایین بیاد و بتونم یه سیستم DDR4 تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

با این اوصاف الان اصلا وقت مناسبی برای خرید سیستم نیست.

حداقل نه توی بازار ایران!

دوستان، دایی بنده داره تا چند روز دیگه میره "دبی" و بهم گفت هر قطعه ای لازم داشتم بگم از اونجا برام بیاره.

نظر شما در مورد بازار اونجا چیه؟

از اونجا بگیرم واقعا بصرفه هست؟

ارزون تر درمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

دوستان، دایی بنده داره تا چند روز دیگه میره "دبی" و بهم گفت هر قطعه ای لازم داشتم بگم از اونجا برام بیاره.

ارزون تر درمیاد؟

فکر کنم ارزون تر دربیاد ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

با این اوصاف الان اصلا وقت مناسبی برای خرید سیستم نیست.

حداقل نه توی بازار ایران!

نظر شما در مورد بازار اونجا چیه؟

از اونجا بگیرم واقعا بصرفه هست؟

ارزون تر درمیاد؟

قطعا نسبت به شرایط فعلی بازار ارزونتر درمیاد ونسبت به حالت عادی هم اگه مورد خاصی که توبازار نیست ویا کمه(مثلن هرچیزی از برند کورسیر یا NZXT ) مدنظر داشته باشید بازهم ارزونتر میشه.البته الآن تو بازار جهانی بخاطر تعطیلات واین مسائل کلا قیمتا بهم ریختس وماینرا مزید بر علت گرونی بیش از حد گرافیک هم شدند.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

فکر کنم ارزون تر دربیاد ...

امیدوارم

مخصوصا به کارت گرافیک

که قیمتا ی الان واقعا فضاییه و خنده دار

ویرایش شده توسط Mr.Extreme
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

قطعا نسبت به شرایط فعلی بازار ارزونتر درمیاد ونسبت به حالت عادی هم اگه مورد خاصی که توبازار نیست ویا کمه(مثلن هرچیزی از برند کورسیر یا NZXT ) مدنظر داشته باشید بازهم ارزونتر میشه.البته الآن تو بازار جهانی بخاطر تعطیلات واین مسائل کلا قیمتا بهم ریختس وماینرا مزید بر علت گرونی بیش از حد گرافیک هم شدند.

درسته، بازار جهانی کلا بهم ریختس

ولی فکر کنم خرید از دبی هر چی باشه از تو ایران به مراتب بصرفه تره!

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز

با عرض معذرت که این سوال رو اینجا مطرح میکنم.

نمیدونستم کجا بپرسم!

بنظرتون قطعات زیر رو با این قیمت بگیرم مناسب هست یا صبر کنم بهتره؟؟

Screenshot (2).png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حال حاضر در تمام دنیا کارت گرافیکهای رده بالا هم کمیاب شده هم گرون .اما هیچ مشکل و کمبودی در زمینه پاور در دنیا وجود نداره .پس اگر می خواهید گرافیک بخرید صبر کردن شایده فایده ای نداشته باشه و حتی گرون تر هم بشه (غیر از اینکه حدود یکسالی صبر کنید)اما اگر نیاز به پاور رده بالا دارید به نظر من بهترین کار صبر کردنه چون قیمت جهانی افزایش نداشته و فقط کمبود موجودی داخلی است .پس دیر یا زود قیمت پاور فروکش می کنه.

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...