رفتن به مطلب

قحطی قطعات کامپیتور؟!

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، Mr.Extreme گفته است :

دوستان عزیز

با عرض معذرت که این سوال رو اینجا مطرح میکنم.

نمیدونستم کجا بپرسم!

بنظرتون قطعات زیر رو با این قیمت بگیرم مناسب هست یا صبر کنم بهتره؟؟

Screenshot (2).png

دوستان گل

ممنون میشم این رو هم جواب بدین:)

لینک به دیدگاه

• ارسال 93
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در ۱ ساعت قبل، nightkiler گفته است :

در حال حاضر در تمام دنیا کارت گرافیکهای رده بالا هم کمیاب شده هم گرون .اما هیچ مشکل و کمبودی در زمینه پاور در دنیا وجود نداره .پس اگر می خواهید گرافیک بخرید صبر کردن شایده فایده ای نداشته باشه و حتی گرون تر هم بشه (غیر از اینکه حدود یکسالی صبر کنید)اما اگر نیاز به پاور رده بالا دارید به نظر من بهترین کار صبر کردنه چون قیمت جهانی افزایش نداشته و فقط کمبود موجودی داخلی است .پس دیر یا زود قیمت پاور فروکش می کنه.

بله درسته. تو همین سایت بود که نوشته بودن یک ماه بعد بارهای گرین می رسه و قیمت خرید و فروششون هم همون قبلی خواهد بود. نهایت چنددرصدی به خاطر دلار اینور اونور میشه. البته احتمالش هم هست که تا اون موقع دولت دلار تزریق کنه و قیمتش کمی پایین بیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

دوستان گل

ممنون میشم این رو هم جواب بدین:)

به نظر من بهترین کار اینه که قیمت قطعات خودتون را به دلار در سایتهایی مثل آمازون یا سایت تخصصی مثل نیو اگ سرچ کنید در دلار 4500ضرب کنید اگر زیر قیمت یا مساوی قیمت بازار در اومد یعنی قیمت مناسب خریدنه مثلا سی پی یو الان در نیو اگ 185دلارهمیشه حدود 830تومن پس قیمتش برای خرید مناسبه.البته برای اجناسی که قیمتشون بالاتر از قیمت دلاری در 4500در میاد چند مورد مشابه را سرچ کنید شاید بعضی مدل کالاها کلا در ایران گرون باشه وبالعکس

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

5a5b3784e0925_1.JPG.474822401f1fbbce0602b6957457d26a.JPG

صحیح!!! ? 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

به نظر من بهترین کار اینه که قیمت قطعات خودتون را به دلار در سایتهایی مثل آمازون یا سایت تخصصی مثل نیو اگ سرچ کنید در دلار 4500ضرب کنید اگر زیر قیمت یا مساوی قیمت بازار در اومد یعنی قیمت مناسب خریدنه مثلا سی پی یو الان در نیو اگ 185دلارهمیشه حدود 830تومن پس قیمتش برای خرید مناسبه.البته برای اجناسی که قیمتشون بالاتر از قیمت دلاری در 4500در میاد چند مورد مشابه را سرچ کنید شاید بعضی مدل کالاها کلا در ایران گرون باشه وبالعکس

بسیار عالی

ممنون از پاسخ

راستی، این قطعاتی که تو لیست هست از لحاظ سازگاری با هم مشکلی ندارند؟ میخونن به هم؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

5a5b3784e0925_1.JPG.474822401f1fbbce0602b6957457d26a.JPG

حرفی؟؟  سخنی؟؟؟ چیزی هم باقی می مونه آیااا؟؟؟:|:S

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

حرفی؟؟  سخنی؟؟؟ چیزی هم باقی می مونه آیااا؟؟؟:|:S

یه چیزی که فروشنده های ایرانی توش کم نمیارن گرون کردن الکی قطعاته. درسته 2 روزه تو دنیا گرافیک گرون شده اما آقای فروشنده آیا شما همین 2 روز پیش این گرافیکو با قیمت هزار دلار از آمریکا خریدی که الان داری با این قیمت میفروشی و گند میزنی تو بازار؟  همین الان فروشگاه های اروپایی که از قبل موجودی دارن کارت ها را گرون نکردن چونکه عقل و شعور دارن... هر وقت گرون خریدن گرون میفروشن. کارتی که از قبل ارزون خریدن را با قیمت عادلانه میفروشن.

Capture.PNG

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، Mr.Extreme گفته است :

بسیار عالی

ممنون از پاسخ

راستی، این قطعاتی که تو لیست هست از لحاظ سازگاری با هم مشکلی ندارند؟ میخونن به هم؟؟

خواهش می کنم

من مشکلی نمی بینم .هر چند از استاتید نظر بخواهید بهتره .فرکانس رم شما بیش از حد مورد نیاز این سی پی یو است اما با توجه به قیمتش بهتره همین رم را بخرید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mr.Extreme گفته است :

دوستان عزیز

با عرض معذرت که این سوال رو اینجا مطرح میکنم.

نمیدونستم کجا بپرسم!

بنظرتون قطعات زیر رو با این قیمت بگیرم مناسب هست یا صبر کنم بهتره؟؟

درود

بهتره یکم صبر کنی

البته قیمت CPU و Mianboard مناسب تره  و رم هنوز جا داره ارزون تر بشه

گرافیک و پاور هم در موردش صحبت نکنیم بهتره ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

یه چیزی که فروشنده های ایرانی توش کم نمیارن گرون کردن الکی قطعاته. درسته 2 روزه تو دنیا گرافیک گرون شده اما آقای فروشنده آیا شما همین 2 روز پیش این گرافیکو با قیمت هزار دلار از آمریکا خریدی که الان داری با این قیمت میفروشی و گند میزنی تو بازار؟  همین الان فروشگاه های اروپایی که از قبل موجودی دارن کارت ها را گرون نکردن چونکه عقل و شعور دارن... هر وقت گرون خریدن گرون میفروشن. کارتی که از قبل ارزون خریدن را با قیمت عادلانه میفروشن.

Capture.PNG

دادا رک بگم اگر منم فروشنده بودم قیمتم را می بردم بالا و به قیمت روز می فروختم چرا؟چون طرف که تو بازار کامپیوتر داره کار می کنه و اجاره می ده مالیات میده و.....باید سود کارش را ببره نه واسطه .شما فکر می کنید طرف به قیمت خرید قبلش بفروشه نهایت چی میشه؟؟یک نفر دیگه میاد از این آقا جنس را میخره و با سود تپل می فروشه .از طرفی وقتی طرف 10تا کارت گرافیک تو مغازه داره که 30میلیون درگیرش شده وقتی کارت گرافیک را فروخت باید بتونه 10تا گرافیک دیگه جایگزین کنه و سودم کرده باشه اما الان بفروشه 4میلیون فردا بخواد خودش بخره 5.5میلیون باید به جای 10تا کارت 7تا بیاره.من هیچ وقت تو عمرم مغازه یا شرکت کامپیوتری نداشتم که فکر کنید دارم از این کارها طرفداری می کنم چون خودم از این بازار سود میبرم

اما همیشه هم نباید از یک طرف به مسائل نگاه کنیم .ما چیه چیزیمون مثل اروپا است که بازارمون مثل اونها باشه؟؟؟!!!

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

چند روز پیش رفته بودم پیش یکی از دوستان که قطعات رایانه می فروشن

خلاصه بگم  با همکاراشون هماهنگ شدن قطعات خیلی محدود عرضه کنن

یعنی راحت 30 40 تا هر کدوم کارت گرافیگ تو انبارشون داشتن ولی یه دونش رو هم نمی فروختن  (حالا منی که دوست و آشنا بودیم این طور میکرد!)

یا می فروختن به صورت قطره ای و هر روز یکی به قیمت های فضایی مانند اونا که دوستان اسکرینشات گذاشتن

از این کارشون هم خیلی خوشحال بود و لذت می بردن ...

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Cube گفته است :

چند روز پیش رفته بودم پیش یکی از دوستان که قطعات رایانه می فروشن

خلاصه بگم  با همکاراشون هماهنگ شدن قطعات خیلی محدود عرضه کنن

یعنی راحت 30 40 تا هر کدوم کارت گرافیگ تو انبارشون داشتن ولی یه دونش رو هم نمی فروختن  (حالا منی که دوست و آشنا بودیم این طور میکرد!)

یا می فروختن به صورت قطره ای و هر روز یکی به قیمت های فضایی مانند اونا که دوستان اسکرینشات گذاشتن

از این کارشون هم خیلی خوشحال بود و لذت می بردن ...

صد در صد مقصر هستند. دوستانی که از این کار های فروشنده ها دفاع میکنن را من نمیفهمم. مگه قبلا اجاره و مالیات نمیدادن؟ 2 روزه اجاره و مالیاتشون 3 برابر شده؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

مشکل اینه که هیچ وقت (حداقل ۶-۷ سال اخیر) قطعات سخت افزاری با دلار نسبت درستی نداشتند

اون موقعی که دلار ۳۳۰۰ بود بعضی از قطعات با دلار ۵۵۰۰ حساب میشد. 

الان که دیگه بماند.

به قول شما ۴۵۰۰ باید محاسبه بشه (با احتساب خرید عمده ای و فروش بصورت تکی) ولی متسفانه قطعه ۶۰۰دلاری میشه ۵میلیون. چجوری؟ الله اعلم

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Cube گفته است :

درود

بهتره یکم صبر کنی

البته قیمت CPU و Mianboard مناسب تره  و رم هنوز جا داره ارزون تر بشه

گرافیک و پاور هم در موردش صحبت نکنیم بهتره ...

رم که آره

کیت 8گیگ قبلا نهایتا 250 تا 300 در میومد!

خوشبختانه پاور و هارد رو از قبل به قیمت خیلی مناسبی گرفتم:)  فقط گرافیک.....:S

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nightkiler گفته است :

خواهش می کنم

من مشکلی نمی بینم .هر چند از استاتید نظر بخواهید بهتره .فرکانس رم شما بیش از حد مورد نیاز این سی پی یو است اما با توجه به قیمتش بهتره همین رم را بخرید

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز

آره، تنها موردی که هست همون فرکانس رمها هست که من فقط بخاطر قیمت مناسب و برند خوبش انتخابش کردم.

البته به گفته ی MSI براحتی میشه با فعال کردن a-xmp از فرکانس 2933مگاهرتز رمها استفاده کرد، که خب خوبه در کل:)

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/24, 22:59:45، Mr.Extreme گفته است :

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز

آره، تنها موردی که هست همون فرکانس رمها هست که من فقط بخاطر قیمت مناسب و برند خوبش انتخابش کردم.

البته به گفته ی MSI براحتی میشه با فعال کردن a-xmp از فرکانس 2933مگاهرتز رمها استفاده کرد، که خب خوبه در کل:)

DDR4 Memory Scaling on AMD AM4 Platform - The Best Memory Kit For AMD Ryzen CPUs - Page 4 of 6 - Legit ReviewsDeus Ex: Mankind Divided & 7-Zip

طبق بررسی این سایت اگر فرکانس رم تا 3000 افزایش داشته باشه کارایی بهتر میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...