رفتن به مطلب

افزایش قیمت شدید قطعات کامپیوتر

Recommended Posts

دوستان عزیز کارت هست خیلی هم زیاد هست

ولی داره به روش قطره ای تزریق میشه تو بازار

ماینر بهانه هست

الان شما برو پاساژ ایران انواع اقسام کارت ها هست ولی کارت تک رو ارزونتر میدن و تعداد بخوای قیمت بالاتر (این قسمتش جالب هست گویا در مقام حمایت از جامعه گیمینگ هست)

ولی کلا" تو دنیا قیمت ها رفته بالا چون خب یک تبی هست که دنیا رو گرفته تو ایران هم قیمت دلار مزید بر علت شده

قوانین گمرک عوض شده قوانین امارات عوض شده تقاضا زیاد شده شرکت ها عرضه رو کم کردند

هر از گاهی 20 تا دونه از یک کارت رو میریزن تو بازار میره تا 2 هفته بعد

قیمت ها میاد پایین ولی دیگه شما انتظار نداشته باش 1060 رو 1250 با اشانتیون بهت بدن

میاد روی 1.500

مورد بعد اینکه لیون همیشه آخر سال یک کمک بزرگ میکنه به مشتری هاش و کمی هم قیمت های سخت افزار میخوابه

کمی باید صبر کرد الان مشکلات به شدت بزرگتر هست در کشور که دولت نمیتونه یا نمیخواد حلشون کنه مسلما" مشکلات بازار سخت افزار بی اهمیت ترینشون خواهد بود.

شما از ملت انتظار دارید برای تخم مرغ صبر کنند نخرند ارزون بشه خودتون هم کمی صبر به خرج بدید در این مورد.

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

دوستان عزیز کارت هست خیلی هم زیاد هست

ولی داره به روش قطره ای تزریق میشه تو بازار

ماینر بهانه هست

الان شما برو پاساژ ایران انواع اقسام کارت ها هست ولی کارت تک رو ارزونتر میدن و تعداد بخوای قیمت بالاتر (این قسمتش جالب هست گویا در مقام حمایت از جامعه گیمینگ هست)

ولی کلا" تو دنیا قیمت ها رفته بالا چون خب یک تبی هست که دنیا رو گرفته تو ایران هم قیمت دلار مزید بر علت شده

قوانین گمرک عوض شده قوانین امارات عوض شده تقاضا زیاد شده شرکت ها عرضه رو کم کردند

هر از گاهی 20 تا دونه از یک کارت رو میریزن تو بازار میره تا 2 هفته بعد

قیمت ها میاد پایین ولی دیگه شما انتظار نداشته باش 1060 رو 1250 با اشانتیون بهت بدن

میاد روی 1.500

مورد بعد اینکه لیون همیشه آخر سال یک کمک بزرگ میکنه به مشتری هاش و کمی هم قیمت های سخت افزار میخوابه

کمی باید صبر کرد الان مشکلات به شدت بزرگتر هست در کشور که دولت نمیتونه یا نمیخواد حلشون کنه مسلما" مشکلات بازار سخت افزار بی اهمیت ترینشون خواهد بود.

شما از ملت انتظار دارید برای تخم مرغ صبر کنند نخرند ارزون بشه خودتون هم کمی صبر به خرج بدید در این مورد.

فرمایش شما درست ولی این وسط یک بحثی هست

ببینید کارت ۱۰۶۰ قیمتش فرض میکنیم بود ۱۲۵۰

بعد به بنده خدایی بعد از اینکه کارت رو همه جا تموم کردن میاد تو فروم میذاره کارت آکبند ۱۲۰۰ پایه فوری ۱۴۰۰!

ماینر گرامی هم میبینه یا بخره یا یکی دیگه میخره میزنه فوری کارتی که تا ۲ روز قبل ۱۲۵۰ بود الان ارزشش شد ۱۴۰۰!

فردای همون روز یکی از دوستان میاد میگه آخرین قیمت معامله فروم برای ۱۰۶۰ قیمت ۱۴۰۰ بوده پس من میدم ۱۳۰۰ بخرن!

بعد ماینر عزیز هم میاد میخره باز!

بعد یکی از بازاریان گرامی میاد میگه خوب من چیم کمه؟ نوی ۱۰۶۰ دارم میدم پایه ۱۶۰۰ فوری ۱۸۰۰!

ملت هم همه هجوم میارن و باز هم ماینر عزیز یهو میاد فوری میده ۱۸۰۰ میگیره!

به این شکل قیمت ها افزایش پیدا میکنه تا زمانی که کارتی که پارسال با ۱۳۵۰ میشد گرفت (Asus Strix GTX 1060) الان باید ۲۳۵۰ پاش داد!!

یکم توی معاملات پارسال این فروم بگردید میبیند که همه ی کارت های گرافیک دقیقا اینجوری قیمتشون بالا رفته!!

ویرایش شده توسط danyalbmw
لینک به دیدگاه

دوستان من مدتی هست گرافیک asus strix 1080ti o11g OC 11GB رو گرفتم

قصدم این بود مانیتور رو ارتقا بدم که وسعم نرسید...

گرافیک رو برای فروش گذاشتم تا با توجه به اینکه این گرافیک برای FHD زیاد هست یه گرافیک 1070 یا VEGA یا حتی RX580 8G بگیرم ولی متاسفانه قیمت‌ها رفتن بالا...

من نمیخوام گرافیک خودم رو گرون بفروشم چون از لحاظ انسانی حق ندارم ولی از اون سمت قیمت گرافیک RX580  و 1070 رسیده به 3 میلیون تومن!

به نظرتون تا کی باید صبر کنم قیمت اون کارتها بیاد پایین تا بتونم گرافیک خودم رو عادلانه بفروشم و یکی از اون‌ها رو بخرم!؟

گرافیک فقط زیر یک هفته روشن بوده... میشه گفت آک هست ...

توی تاپیک زده بودم قیمت فروش 3.800 که امروز نزدیک به 2 میلیون زیر قیمت آکبندش هست. ولی برای فروش دست نگه‌داشتم تا خودم گرافیک گیرم بیاد با قیمت مناسب (دقیقا مثل قیمتی که خودم گذاشتم انتظار دارم اون دو کارت رو هم بگیرم در غیر اینصورت یا باید قید فروش رو بزنم یا اینکه .... )

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

بعد به بنده خدایی بعد از اینکه کارت رو همه جا تموم کردن میاد تو فروم میذاره کارت آکبند ۱۲۰۰ پایه فوری ۱۴۰۰!

ماینر گرامی هم میبینه یا بخره یا یکی دیگه میخره میزنه فوری کارتی که تا ۲ روز قبل ۱۲۵۰ بود الان ارزشش شد ۱۴۰۰!

فردای همون روز یکی از دوستان میاد میگه آخرین قیمت معامله فروم برای ۱۰۶۰ قیمت ۱۴۰۰ بوده پس من میدم ۱۳۰۰ بخرن!

بعد یکی از بازاریان گرامی میاد میگه خوب من چیم کمه؟ نوی ۱۰۶۰ دارم میدم پایه ۱۶۰۰ فوری ۱۸۰۰!

به این شکل قیمت ها افزایش پیدا میکنه تا زمانی که کارتی که پارسال با ۱۳۵۰ میشد گرفت (Asus Strix GTX 1060) الان باید ۲۳۵۰ پاش داد!!

یکم توی معاملات پارسال این فروم بگردید میبیند که همه ی کارت های گرافیک دقیقا اینجوری قیمتشون بالا رفته!!

خب مسئله دقیقا" همین هست نمیشه همه معاملات رو کنترل کرد

ولی میتونیم کمی خودمون صبر کنیم

اتفاقات پیرامون و معاملات بازار از حیطه کنترل ما خارج هست

ولی اگر صبر کنیم این تب و اب خواهد خوابید.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Ehsan^ گفته است :

خب مسئله دقیقا" همین هست نمیشه همه معاملات رو کنترل کرد

ولی میتونیم کمی خودمون صبر کنیم

اتفاقات پیرامون و معاملات بازار از حیطه کنترل ما خارج هست

ولی اگر صبر کنیم این تب و اب خواهد خوابید.

بله؛ گیمر ها میتونن صبر کنن ولی چیزی که نمیشه از ماینرا خواست صبره! چون اونا پولشون زیاده میگن حالا ۲۰۰ تومنم گرونتر بخزیم چیزی نمیشه!

بهرحال ماینرا بنظر من مستقیما باعث این مشکلات هستن نه دلار نه دولت و نه هیچ چیز دیگه

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید,

به نظرتون اگر قطعات کامپیوتر(بیشترش ایسوس) رو از دبی بخرم ارزون تر در میاد؟چقدر؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

بله؛ گیمر ها میتونن صبر کنن ولی چیزی که نمیشه از ماینرا خواست صبره! چون اونا پولشون زیاده میگن حالا ۲۰۰ تومنم گرونتر بخزیم چیزی نمیشه!

بهرحال ماینرا بنظر من مستقیما باعث این مشکلات هستن نه دلار نه دولت و نه هیچ چیز دیگه

اتفاقا دلار خیلی تاثیر گذار بوده

لینک به دیدگاه

وارده کننده فقط به بهانه ماینینگ وسریع تمام شدن قطعات قیمت اونارو فضایی تعیین کرده درحالی انبار ها پراز قطعات هست و ماینینگ بهانه خوبی برای گرون فروختن اجناسشونه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خب قیمت کارت گرافیک ناشی از ماینر هست ولی رم و مادربورد و بقیه اقلام اینها ربطی به ماینر نداره.

لینک به دیدگاه

فعلا تنها راه نخریدنه

دوستان نخرید!!! خیلیامون آپگرید میکنیم و تعداد اندکی هستن که سیستم برای بار اول میخرن

کسی با گرفتن 10 فریم کمتر نمرده و نخواهد مرد!

با خریدتون این سودجویان بی انصاف رو تشویق به ادامه کارشون میکنین.

لینک به دیدگاه

واللا دوستان یه مساله رو در نظر نمیگیرن، ببینید همه تخم مرغ نخریم یه مدت بعد شاید ارزون بشه چرا؟ چون از صد نفر، ۹۰ نفر نخرن اون ده نفر باقی هم به اندازه مصرف خودشون میخرن و این باعث میشه کمی بعد تخم مرغ تو بازار زیاد بشه و ارزونتر بشه.

اکا در مورد گرافیک یه جای کار فرق داره: ما صد نفر باشیم، ۹۹ نفرمون گیمر و بازاری و غیره و نخریم. اون یه نفر ماینر میاد همممممه کارتها رو برمیداره و استفاده میکنه، چیزی نیست که بگیم ماینر نمیتونه همش رو استفاده کنه، همه رو میخره و میذاره رو ریگ، درآمدش بیشتر میشه میاد ماه بعد اون ته مونده ها رو هم جمع میکنه میبره. پس در این مورد فکر نکنم با نخریدن به نتیجه برسیم و انتظار ارزون شدن داشته باشیم. گوشت نیست که تاریخ مصرف داشته باشه 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

واللا دوستان یه مساله رو در نظر نمیگیرن، ببینید همه تخم مرغ نخریم یه مدت بعد شاید ارزون بشه چرا؟ چون از صد نفر، ۹۰ نفر نخرن اون ده نفر باقی هم به اندازه مصرف خودشون میخرن و این باعث میشه کمی بعد تخم مرغ تو بازار زیاد بشه و ارزونتر بشه.

اکا در مورد گرافیک یه جای کار فرق داره: ما صد نفر باشیم، ۹۹ نفرمون گیمر و بازاری و غیره و نخریم. اون یه نفر ماینر میاد همممممه کارتها رو برمیداره و استفاده میکنه، چیزی نیست که بگیم ماینر نمیتونه همش رو استفاده کنه، همه رو میخره و میذاره رو ریگ، درآمدش بیشتر میشه میاد ماه بعد اون ته مونده ها رو هم جمع میکنه میبره. پس در این مورد فکر نکنم با نخریدن به نتیجه برسیم و انتظار ارزون شدن داشته باشیم. گوشت نیست که تاریخ مصرف داشته باشه 

حرف شما هم درست عزیز ولی شما ماینر ها رو میلیونر فرض میکنین که میگین میان همههههه کارتارو میخرن؟ یه آدم میلیونر که نمیاد با چندتا کارت گرافیک پول دربیاره،راهای بهتر و پرسودتری هستن واسه کسب درآمد

اکثر کسایی که میخوان با ماینینگ پول دربیارن با سیستمای شخصی و نهایتا وضعشون بهتر باشه با 3-4 تا کارت ماین میزنن،اونایی که تو کلیپای یوتیوب میبینین فارم زدن و کلی تشکیلات اینا اونا عده کمی هستن که تو ایران من نه دیدم و نه شنیدم دربارشون  تاحالا

بازم مطمعن باشین دوستان، نخریدن بهتر جواب میده تا خریدن،این حباب لعنتی که ترکید دیگه ماینرا هم نمیخرن کارتا که موند دست وارد کننده ها و اونایی که انبار کردن خودشون میان حراج میکنن.

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

بچه ها نمیدونین  این کارت گرافیک تو دوبی چند قیمتی هستش؟

کارت گرافیک 6گیگابایت MSI مدل GTX 1060 GAMING X 6GB

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

الان 980ti قدیمی هم به اون روز افتاده فقط جدیدا نیستن بعضا تا 1.800 به بالا هم قیمت میدن

970 داشتم تابستون فروختم 850 که یه رده بالا بگیرم الان هاج و واج موندم چی بگیرم تو این گرونی

فعلا که با همین اینتل نرم افزارای سه بعدی رو کار میکنیم و پشیمان از فروش

لینک به دیدگاه

واقعا برام عجیبه که چطور برای مردم افزایش قیمت های یهویی و غیرمنطقی عجیبه 

یعنی بعد این همه سال توی تنها چیزی که ثبات پیدا کردیم افزایش قیمت بوده.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، TeraFloppy64 گفته است :

حرف شما هم درست عزیز ولی شما ماینر ها رو میلیونر فرض میکنین که میگین میان همههههه کارتارو میخرن؟ یه آدم میلیونر که نمیاد با چندتا کارت گرافیک پول دربیاره،راهای بهتر و پرسودتری هستن واسه کسب درآمد

اکثر کسایی که میخوان با ماینینگ پول دربیارن با سیستمای شخصی و نهایتا وضعشون بهتر باشه با 3-4 تا کارت ماین میزنن،اونایی که تو کلیپای یوتیوب میبینین فارم زدن و کلی تشکیلات اینا اونا عده کمی هستن که تو ایران من نه دیدم و نه شنیدم دربارشون  تاحالا

بازم مطمعن باشین دوستان، نخریدن بهتر جواب میده تا خریدن،این حباب لعنتی که ترکید دیگه ماینرا هم نمیخرن کارتا که موند دست وارد کننده ها و اونایی که انبار کردن خودشون میان حراج میکنن.

درسته منم حرف شما رو قبول دارم اما یه عده زیادی هم هستن که پول داشتن و نمیدونستن چکار کنن. طرف کارمند بود تاکسی هم داشت، تاکسیش رو فروخت برای ماینینگ. حالا فکر کن حداقل چند تا کارت میخره با اون؟ تو همین شهر خود ما یه جوون معمولی تو شهرک صنعتی یه سوله کرایه کرده فعلا حدود صدتا ۱۰۷۰ داره با برق ارزون ماین میکنه. تازه فهمیدم که بابا خیلی وقته اینکارو خیلیا شروع کردن، اونموقع با سرمایه ناچیزی شروع کردن و با گرون شدن دلار و راحت بدست اومدن بیت کوین و افزایش ناگهانی قیمتش انقدر وضعشون توپ شده که نیازی نبود طرف از اول میلیونر باشه، یکی بود چهل تا گرافیک با چک خریده بود تو همین افزایش قیمت بیت کوین پول همه رو یه ماهه درآورد آورد گذاشت جلوی طرف، چکشو گرفت!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ATER گفته است :

واقعا برام عجیبه که چطور برای مردم افزایش قیمت های یهویی و غیرمنطقی عجیبه 

یعنی بعد این همه سال توی تنها چیزی که ثبات پیدا کردیم افزایش قیمت بوده.

بله واقعا همینطوره. منتها دیگه کارد به استخون همه رسیده واقعا دیگه تحملش سخته. کم کم داریم به جایی میرسیم که احتمالا به کشورهای آفریقایی هم مهاجرت کنیم وضعمون بهتر از این میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

درسته منم حرف شما رو قبول دارم اما یه عده زیادی هم هستن که پول داشتن و نمیدونستن چکار کنن. طرف کارمند بود تاکسی هم داشت، تاکسیش رو فروخت برای ماینینگ. حالا فکر کن حداقل چند تا کارت میخره با اون؟ تو همین شهر خود ما یه جوون معمولی تو شهرک صنعتی یه سوله کرایه کرده فعلا حدود صدتا ۱۰۷۰ داره با برق ارزون ماین میکنه. تازه فهمیدم که بابا خیلی وقته اینکارو خیلیا شروع کردن، اونموقع با سرمایه ناچیزی شروع کردن و با گرون شدن دلار و راحت بدست اومدن بیت کوین و افزایش ناگهانی قیمتش انقدر وضعشون توپ شده که نیازی نبود طرف از اول میلیونر باشه، یکی بود چهل تا گرافیک با چک خریده بود تو همین افزایش قیمت بیت کوین پول همه رو یه ماهه درآورد آورد گذاشت جلوی طرف، چکشو گرفت!

من فکر نمیکردم تو ایران این همه هزینه کنن واسه ماین،ولی انگار وضع خیلی وخیم تره...باز بعضیا هنوزم شک دارن که این افزایش قیمتا بخاطر ماینراست،درسته چیزای زیادی تاثیر گزاشتن رو قیمت ولی هیچکدوم به اندازه ماینرا تخریب نمیکنن بازار رو

وارد کننده ها بقیه قطعات هم چون عقب نمونن قیمت اونارم میکشن بالا حتی اگه به ماینینگ ربطی نداشته باشن

وارد کننده عشق و حال میکنه،ماینر سودشو میزنه به جیب،فروشنده ها هم که بی نصیب نمیمونن از این برکت،خلاصه هرطوری بشه این وسط فقط پدر گیمر جماعت درمیاد!

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

من فکر نمیکردم تو ایران این همه هزینه کنن واسه ماین،ولی انگار وضع خیلی وخیم تره...باز بعضیا هنوزم شک دارن که این افزایش قیمتا بخاطر ماینراست،درسته چیزای زیادی تاثیر گزاشتن رو قیمت ولی هیچکدوم به اندازه ماینرا تخریب نمیکنن بازار رو

وارد کننده ها بقیه قطعات هم چون عقب نمونن قیمت اونارم میکشن بالا حتی اگه به ماینینگ ربطی نداشته باشن

وارد کننده عشق و حال میکنه،ماینر سودشو میزنه به جیب،فروشنده ها هم که بی نصیب نمیمونن از این برکت،خلاصه هرطوری بشه این وسط فقط پدر گیمر جماعت درمیاد!

واقعیتش منم اوایل باور نمیکردم انقدر راحت قبول کنن. عجیب شده. اما بیکاری و وضعیت اقتصادی بد هم مزید بر علت شده،  مردم دارن دنبال راههای آسون پول درآوردن میگردن.

لینک به دیدگاه

گیمرهای میتونن یه ps4 بگیرن و تا 2020 ساپورت بشن . الان به صرفه ترین کار همینه.

ویرایش شده توسط Chabouk
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

درسته ولی عناوینی که رو پی سی هستن و رو پی اس ۴ نیستن از کف میره، بازیهای استراتژیک، بازیهایی مثل فورزا، کوانتوم بریک و غیره. نسخه های گلد کرک شده، دی ال سی، همه اینها یا هزینه زیادی تو پی اس ۴ دارن یا اصلا پیدا نمیشن.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

قبلن هم به صرفه بوده عزیز اما یه گیمر اصیل وواقعی خصوصا تو بخش هایی مثل شوتر (که نیاز شدید به موس هست برای هرچه دلچسب تر شدن بازی)یه pcgamer هست.لذت اسمبل سیستم خودش می ارزه به خرید ps4 یا دیدن قطعاتت از کاور شفاف کیس ولذت بردن از نورپردازی rgb اونها یا هزاران مورد دیگه مثل فریم بالا و.....هیچ کنسولی لذت pc رو نداره به درد دور هم بودن ویه فیفا یا ریسینگ میخوره بیشتر.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

قبلن هم به صرفه بوده عزیز اما یه گیمر اصیل وواقعی خصوصا تو بخش هایی مثل شوتر (که نیاز شدید به موس هست برای هرچه دلچسب تر شدن بازی)یه pcgamer هست.لذت اسمبل سیستم خودش می ارزه به خرید ps4 یا دیدن قطعاتت از کاور شفاف کیس ولذت بردن از نورپردازی rgb اونها یا هزاران مورد دیگه مثل فریم بالا و.....هیچ کنسولی لذت pc رو نداره به درد دور هم بودن ویه فیفا یا ریسینگ میخوره بیشتر.

خودم تا چند هفته پیش pc داشتم و می‌دونم منظورتون چیه ولی با شرایط فعلی بازار باید از لذت ها دست کشید . خودِ ps4 هم کلی مشکلات داره ، مثلا فکر کن جلوی خانواده ویچر بازی کنی ، اما شما قیمت یه pc gaming رو با یه ps4 مقایسه کن.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

درسته ولی عناوینی که رو پی سی هستن و رو پی اس ۴ نیستن از کف میره، بازیهای استراتژیک، بازیهایی مثل فورزا، کوانتوم بریک و غیره. نسخه های گلد کرک شده، دی ال سی، همه اینها یا هزینه زیادی تو پی اس ۴ دارن یا اصلا پیدا نمیشن.

عناوینی که برای کنسول میاد که خیلی شاخ تره برای مثال:

Uncharted

God of war

Horizon

Spider Man

Red dead

و ...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Chabouk گفته است :

عناوینی که برای کنسول میاد که خیلی شاخ تره برای مثال:

Uncharted

God of war

Horizon

Spider Man

Red dead

و ...

نه من منظورم مقایسه شاختربودن بازیها نیست. منظورم اینه که اگر کسی عشق استراتژیک باشه باید پی سی بخره. اگر کسی عشق ریسینگ هست باید پی سی بخره. اگر کسی عشق اول شخصه باید پی سی بخره. برای هر کدومش هم دلیلی هست. کنسولها بازی استراتژیک ندارن، سالهای اخیر ریسینگ تو پی سی حرف اول رو میزنه و برای بازیهای اول شخص هم موس و کیبورد بهتره. میمونه بازیهای سوم شخص که بله رو هر پلتفرم یه تعداد بازیهای شوم شخص انحصاری هست و یه تعداد هم مولتی پلتفرم داریم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...