رفتن به مطلب

انتخاب بين اين 2 مدل

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام بچه ها .

من 2 تا سي پي يو دارم و تصميم دارم يكي رو بفروشم .

بنظر شما كدوميكي رو نگه دارم .

كاري كه با سيستم ميكنم گيم .سرعت در انجام كارها و بعضي اوقات تفريحي اوركلاك با اير كولر.

تشكر بابت راهنماييتون .

ویرایش شده توسط mamali_63
لینک به دیدگاه

من E8500 رو میگم نگه دار. درسته که 2 هسته داره و Q8400 دارای 4 هسته هست ، ولی هر هسته 3 مگ کش داره که مجموعا میشه 6 مگ در مقابل 4 هسته 8400 که مجموعا 4 مگ کش دارن . سریعتره و فرکانس 3.16 در مقابل 2.66 داره . البته مصرفش هم 30 وات کمتر از 8400 هست .

لینک به دیدگاه

هسته های بیشتر بعدا 100% به کارت میاد. در ضمن q8400 با یک کولر متوسط هم خوب اورکلاک میشه. 8400 رو نگه دار.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

این لینک رو ببینید :

http://www.anandtech.com/bench/Product/55?vs=89

چون 8400 تو نرم افزارهایی که میتونن از 4 هسته پشتیبانی کنن بهتر عمل میکنه و 8500 در بازیها ، من E8500 رو پیشنهاد کردم . همون طور که گفتم 8500 ، 30 وات مصرف کمتری هم داره .

این لینک هم بد نیست ببینید :

http://www.anandtech.com/show/2762/10

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

در حال حاضر بازیهای جدید دارن برای استفاده از هسته های بیشتر بهینه میشن و 90% بازیهای جدید از هسته های عملیاتی بیشتر سود می برند. شما برای خودت اینجوری حساب کن. اگر 4 هست های رو نگه داری با یک کولر ارزون قیمت هم راحت میتونی تا 3.4 اورش کنی که برای بازیها بسیار ایده ال میشه. از طرف دیگر 8500 درسته فرکانس بالاست ولی هر کاریشم بکنی 2 هستش 4 هسته نمیشه ^^ . در اینده یک 2 هسته ای به شدت شما رو محدود میکنه و اگر گرافیک قوی بگیری یک گلوگاه ازار دهنده برای گرافیکت خواهد بود !!

خودت میبینی که تفاوت فریم این دوتا تو اون 3 تا بازی زیاد نبود کماینکه اون بازیها برای استفاده از هسته های بیشتر خوب بهینه نشده بودند . Q8400 انتخاب اینده نگرانه تری هست . شما الان بری تو بازهای Dragon Age II یا Bad company 2 یا witcher 2 تست کنی همون Q8400 از E8500 بهتر عمل میکنه چون این بازها به شدت CPU intensive هستند ! و بازهای اینده هم به این سمت در حال حرکت هستند. شما فقط برو E8500 رو تو Bad company 2 تست کن . اینقدر فریم دارپ تو صحنه های شلوغ خواهی داشت که اعصابت به هم میریزه .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

مطمئنن 4 هسته بهتره. اگرم اهل اورکلاک هستید Q8400 خوب اورکلاک میشه . وقتی اورکلاک شه خیلی بهتر از E8500 میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بچه ها .

من 2 تا سي پي يو دارم و تصميم دارم يكي رو بفروشم .

بنظر شما كدوميكي رو نگه دارم .

كاري كه با سيستم ميكنم گيم .سرعت در انجام كارها و بعضي اوقات تفريحي اوركلاك با اير كولر.

تشكر بابت راهنماييتون .

با درود:

دوست عزیز ، همینگونه که آقای حامد لینکهای تستها را آپلود کردند و مشخص است که از 31 تست مورد نظر 22 تست را پردازندۀ 4 هسته ای بهتر بوده و 9 تست را 2 هسته ای موفق بوده است.

پس بر اساس تستها باید خدمت شما عرض کنم که CPU Q8400 بهتر عمل کرده و نتایج بهتری به دست آورده ، و به قول آقا سالار ( هیچ گاه 2 هسته ، 4 هسته نمی شه ) .

برای اینکه قدرت یک پردازنده را به صورت واقعی درک کنید ، هیچ گاه با بازیها مورد تست قرار ندهید ، چرا که کمپانی های بازی ساز برای اینکه کدهای برنامه نویسی کمتر شود و به برنامه نویس حقوق کمتر دهند ، سراغ برنامه نویسی تحت 2 هسته ای می روند : که اولا خطهای برنامه کمتر و زمان ارائۀ بازی به بازار سریعتر باشید و در نتیجه زودتر به سود خود خواهند رسید و به برنامه نویسان هم پول کمتری پرداخت می کنند. ( منظورم تهیه کنندۀ اصلی بازی است که بودجه اصلی دستشه )

حالا اگر آن تهیه کننده بازی بخواهد همان بازی را با پشتیبانی از پردازنده های 6 هسته ای ارائه کند به خطهای برنامۀ بیشتری احتیاج است و این یعنی باید به برنامه نویس پول بیشتری پرداخت کند و زمان بیشتری نیز صرف خواهد شد.

حالا اگر شما جای تهیۀ کنندۀ بازی بودید از کدام روش برنامه نویسی استفاده می کردید ؟

پاسخ مشخص است ، به همین دلیل پردازنده های 2 هسته ای با فرکانس بالا بعتر عمل می کنند ، اما در آینده ای نزدیک چنین نخواهد بود و 2 هسته ای ها به تاریخ می پیوندند ، همینطور که 1 هسته ای ها به تاریخ پیوستند و در بازی های امروزی کم می آورند.

در کل برای اینکه قدرت پردازنده را به روش دقیق و کامل درک کنید ، باید به سراغ برنامه هایی بروید که بتواند از تمام هسته ها و تریدهای آن استفاده کند : مثل : 7ZIP یا Accent RAR Password و یا هر نرم افزاری که می تواند از تمام هسته ها و تریدها استفاده کند.

اگر بنده به جای شما بودم CPU Q8400 را نگه می داشتم و CPU E8500 را می فروختم.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

با توضیحات دوستان من هم نظرم عوض شد . هرجند در حال حاضر E8500 در بازیها بهتر عمل میکنه ولی با توجه به مطالبی که گفته شد در آینده حرفی برای گفتن نداره و Q8400 از اون پیشی میگیره . پس من هم نظرم رو به Q8400 تغییر میدم [-O<. ( خودم هم مطلب جدید یاد گرفتم :-? )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تصميم گرفتم نفروشم .

اينطور كه پيداست هر كدام در يك كاري بهتر عمل ميكنند . با اين توضيحات مفيد شما از فروشش هم منصرف شدم .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...