رفتن به مطلب

لطفا لیون کامپیوتر پاسخگو باشد!

tonypb
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 10 ساعت قبل، Geek گفته است :

جناب حسینی ظلم بزرگی در حق خودشو کاربرای انجمنو میکنه که شما رو هرچه سریع تر اخراج نمیکنه

شما مشکلت رو‌یه بار واضح بگو اگر نتونستم حل کنم خودم استعفا میدم

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 11 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

داداش برعکس گفتی

دوست عزیز منظورتون اینه که msiبی کیفیته؟؟!! بهتره بدونید msiاستاندارد نظامی داره که هیچ برندی تا به حال اینو نگرفته! زیبایی و طراحی برد هاش واقعا خاصه. هر سال رکورد اور کلاک رو با مین برد های msiمیزنن . نو آوریش حرف نداره . این شایعات هم که از قدیما سرچشمه گرفته به خاطر اینه که تبلیغات برند هایی مثل ایسوس در قدیم زیاد بود و خیلیها استفاده کردن و اونهایی هم که خراب شد توی اینهمه سالم به چشم نمیومد . ام اس ای رو یه عده اندکی خریدن قدیما و بعد دو سه تا توش خراب شد . بعد انداختن که msiبرند مزخرفیه!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سینا میاندشتی گفته است :

شما مشکلت رو‌یه بار واضح بگو اگر نتونستم حل کنم خودم استعفا میدم

مشکلات:

۱- شما response time و زمانی که طول میکشه page لود بشه رو track نمیکنین

۲-logging درست حسابی وجود نداره و باعث شده اکثر باگ ها با user-complaint پیدا بشه

۳- زمان تعویض قالب, قالب رو به صورت کامل و برای همه عوض کردین, در صورتیکه برای تغییر چنین بزرگی باید به صورت مرحله ایی عوض میکردین(canary release) و مثلا سایت برای رشت منتشر میکردین یک مدتی تست میشد feedback میگرفتین باگ ها برطرف میشد بعد به صورت کامل عوض میکردین

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Geek گفته است :

عزیز من این همه مشکل هست گفتن نداره 

مشکلات رو شما باید قبل از این که کسی متوجهش بشه برطرف بکنید ولی شما به جای این کار منتظرید که کاربرا مشکلات رو پیدا کنن بعد به شما اطلاع بدن تا شما حلش بکنید

به نظر من این روش کار کردن شما اصلا در حد انتظارات کاربرای این انجمن و فروشگاه لیون کامپیوتر نیست

( با عرض معذرت ولی مشکل روش کار شماست ) 

دوست عزیز  مرسی بابت لطفی که به بنده و روش کاری من داری 
ولی اگر نگی مشکل چیه و بخوای به این طرز صحبتت ادامه بدی میره تو بحث اخطار و بن شدن و این داستانا چون صرفا دارین جو فروم رو بهم میریزین و متشنج می کنین

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Edric گفته است :

مشکلات:

۱- شما response time و زمانی که طول میکشه page لود بشه رو track نمیکنین

۲-logging درست حسابی وجود نداره و باعث شده اکثر باگ ها با user-complaint پیدا بشه

۳- زمان تعویض قالب, قالب رو به صورت کامل و برای همه عوض کردین, در صورتیکه برای تغییر چنین بزرگی باید blue/green deployment انجام میدادین و مثلا سایت برای رشت منتشر میکردین یک مدتی تست میشد feedback میگرفتین باگ ها برطرف میشد بعد به صورت کامل عوض میکردین

مورد 1 رو تراک کردیم  - شما الان افزونه Page load time رو روی کرومت نصب کن  - صفحه های سایت لیون رو باز کن و با سایت های مشابه مثله دیجی کالا مقایسه کن - اگر لازم میبینی من اسکرین شات بدم بهت 
درسته یه سری مشکل بود  ولی الان حل شد و optimize هست

مورد 2 - ما هم سایت تست داریم هم چندین نفر تو تیم لیون منو تو تست کمک می کنن - ولی معمولا بعضی اشکالات وسط کار پیش میاد که از اول نیست - که اونارو خب مجبوریم از طریق کاربرا متوجه بشیم

مورد 3 - این کارو کردیم  - برای کاربران خاص قرار دادیم - بعد برای کاربران ویژه - بعد برای عموم باز کردیم سایت جدید رو 
در ضمن سایت جدید قالب نیست - کلا سیستم جدید هست و همه ساختار و تشکیلاتش عوض شده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سینا میاندشتی گفته است :

مورد 1 رو تراک کردیم  - شما الان افزونه Page load time رو روی کرومت نصب کن  - صفحه های سایت لیون رو باز کن و با سایت های مشابه مثله دیجی کالا مقایسه کن - اگر لازم میبینی من اسکرین شات بدم بهت 
درسته یه سری مشکل بود  ولی الان حل شد و optimize هست

مورد 2 - ما هم سایت تست داریم هم چندین نفر تو تیم لیون منو تو تست کمک می کنن - ولی معمولا بعضی اشکالات وسط کار پیش میاد که از اول نیست - که اونارو خب مجبوریم از طریق کاربرا متوجه بشیم

مورد 3 - این کارو کردیم  - برای کاربران خاص قرار دادیم - بعد برای کاربران ویژه - بعد برای عموم باز کردیم سایت جدید رو 
در ضمن سایت جدید قالب نیست - کلا سیستم جدید هست و همه ساختار و تشکیلاتش عوض شده

page-load-time الان خیلی بهتر شده ;) ولی از اول باید ترک میکردین که کار به اینجا نکشه که user ها تاپیک بزنن

منظور من staging و manual testing و... نیست منظور من دقیقا همین مشکلات وسط کار هست که اگه یک چیزی میپوکه و 500 میده exception raise میشه یا... متوجه بشین

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Edric گفته است :

page-load-time الان خیلی بهتر شده ;) ولی از اول باید ترک میکردین که کار به اینجا نکشه که user ها تاپیک بزنن

منظور من staging و manual testing و... نیست منظور من دقیقا همین مشکلات وسط کار هست که اگه یک چیزی میپوکه و 500 میده exception raise میشه یا... متوجه بشین

staging.lioncomputer.ir 
final.lioncomputer.ir

تمام این کارا رو کردیم - الانم برای سایت تست داریم که آدرسش رو بهتره نزارم اینجا
در کل ممنون

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، سینا میاندشتی گفته است :

staging.lioncomputer.ir 
final.lioncomputer.ir

تمام این کارا رو کردیم - الانم برای سایت تست داریم که آدرسش رو بهتره نزارم اینجا
در کل ممنون

درود

توب انجمن با مرورگر فایرفاکس نمی تونم پیغام خصوصی برای کسی بدم بدنه پیام لود نمیشه

لینک به دیدگاه

اولین بار که تبلیغ پاپ آپ رو نبستم تبلیغ لیون کامپیوتر بود سال 1390 بود فکر کنم اتفاقا رفتم یه گشتی زدم تو قیمت ها و قطعات کامپیوتر  گفتم دفعه بعد که سیستم بخرم همه قطعات رو از اینجا می‌خرم اما... الآن سال 96 هه و با اطمینان می‌تونم بگم نه تنها قیمت ها از همه جا بالاتره بعد از سی‌پی‌یو و رمی که من از لیون تحویل گرفتم (که تاپیک هم زدم بابتش) دیگه به لیون بی اعتماد شدم و هر چی پیش زمینه خوبی از لیون تو ذهنم بود دیگه نیست هزینه ارسال هم خیلی بالاست واسه شهرستان  کلا فقط واسه بازدید از فروم می یام و خود سایت لیون رو باز نمی‌کنم دیگه

ولی امیدوارم برگرده به روزای قبلش و دوباره تو اوج باشه و ماینیگ و ماینر ها رو فقط هدف قرار نده

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Geek گفته است :

مشکلات رو ترجیح میدم شخصا به جناب حسینی گزارش کنم 

بنده از شما انتقاد کردم و نظر شخصیم رو نسبت به روش حل مشکلات گفتم حالا  اگر فکرمیکنید چنین حقی رو دارید که بنده رو بن بکنید درنگ نکنید

متاسفانه این روزا برچسب های  جو ساز و اختشاشگر و نمیدونم اجیر شده و ... کاربرد زیادیی پیدا کرده !!

چون دوست عزیز شما دنبال داستانی مشخصه کاملا
اول که میگی ایشونو اخراج کن - بعد میگی روشت غلطه  ...   و الان 4 تا پست ردو بدل شده شما هنوز به اصل موضوع اشاره نکردی
اوکی فرقی نمی کنه برای خود آقای حسینی هم ارسال کنی به من سریع ارجاع میشه 

ممنون

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، babakkh گفته است :

درود

توب انجمن با مرورگر فایرفاکس نمی تونم پیغام خصوصی برای کسی بدم بدنه پیام لود نمیشه

نرم افزار فروم یه مشکلی داره بعضی اوقات اینطوری میشه
روی نسخه جدید قراره درستش کنن
جسارتا فعلا با کروم کار کنید

لینک به دیدگاه

جسارتا من تخصص ندارم توی بحث وب. ولی سرعت لود شدن کامل سایت لیون نسبت به دیجی کالا برای من که با ثانیه شمار تست کردم حداقل دو برابر هست. و مشکل دیگه هم این که اول اون منوی قسمت بالای سایت لود میشه و بعد از چند ثانیه بقیه صفحه لود میشه.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، سینا میاندشتی گفته است :

درود

با تشکر از زحمات تون چند نظر شخصی دارم امیدوارم استقبال بشه:

1. کلا فروم رو به یک پلتفروم دیگه منتقل کنین، پلتفرومی که مشکلات کمتری داشته باشه، ریسپانسیو نباشه و با تمام دیوایس‌ها و زبان‌ها هماهنگی خوبی داشته باشه، اگه وی‌بولتن بود که خیلی خوب بود ولی خب احتمالا لایسنسش برای لیون گرون بیفته  و یا بحث تحریم پیش بیاد... یا XenForo و از این قبیل

2. تصاویر فروشگاه استاندارد نیستن، فیلدها، منوها، سبک، لودینگ و ... مشکل داره، کاربر توی جزئیات کالا هیچ نقشی نمی‌تونه برای جستجو ایفا کنه، جستجوی کالا و خصوصا طبقه‌بندی  کالاها ایرادات زیادی داره، بنرها غیراستاندارد هستن، فروشگاه توی دیوایس های پورتابل به صورت جدی مشکل پیش میاره خصوصا با تبلیغات و ...

3. هزینه ارسال نوسانات مختلفی داره به طور مثال بنده چند کالای هم‌وزن رو چک کردم برای یک آدرس، نصف‌شون 10 تومن هزینه ارسالش بود و مابقی 14 تومن... (ارسال با پست)

4. گزینه توضیحات توی سبد خرید غیرفعال هست، همچنین امکان تحویل کد رهگیری پستی مهیا نیست! برای هر خرید 3 بار ایمیل به کاربر ارسال میشه که ایمیل‌ها راست‌چین نیستن و از لحاظ فاکتور اعتباری ندارن، یه‌جورایی فقط لاگ هستن... بهتره شکل فاکتور داشته باشن و توی 1 ایمیل درست و درمون ارسال بشن با کد رهگیری...

5. سورت کالاها به صورت های مختلف ایراد داره، برای هر سورتینگ باید 3 الی 4 بار سورت صورت بگیره که کاربر رو اذیت میکنه، خصوصا اینکه معمولا کالاهای ناموجود هم توی سورتینگ قیمت از پایین به بالا و بالعکس نمایش داده میشن

6. حجم اسکریپت های صفحه اصلی به تنهایی 1.21 MB  هست! خیلی بالاست، دقیقا 40 درصد لود سایت مربوط به همین اسکریپت هست! همچنین حجم کلی صفحه با محتویات (تنها صفحه اصلی) 3.20 MB  هست که میتونه پایین‌تر باشه. (بهتره تصاویر بزرگ رو از قابلیت پیکسل لودینگ استفاده کنین، در کل با پرسرعت‌ترین اینترنت جهان 5 تا 11 ثانیه طول می‌کشه تا پیج اصلی کاملا لود بشه که نسبت به محتویات کمش بسیار بالاست...

7. صفحه اول بعضی مواقع قسمت‌هایی ازش لود نمیشه ( مثل محصولات پیشنهادی یا محصولات جدید) خصوصا وقتی که با یوزرنیم و پسورد وارد سایت میشیم...

مواردی دیگه هستن که الان خاطرم نیست ولی اگر مایل بودین اطلاع میدم

ضمناً برای اپتیمایز سازی تصاویر + گرافیک و موارد دیگه می‌تونم  کمک کنم

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

جسارتا من تخصص ندارم توی بحث وب. ولی سرعت لود شدن کامل سایت لیون نسبت به دیجی کالا برای من که با ثانیه شمار تست کردم حداقل دو برابر هست. و مشکل دیگه هم این که اول اون منوی قسمت بالای سایت لود میشه و بعد از چند ثانیه بقیه صفحه لود میشه.

افزونه app.telemetry Page Speed Monitor برای فایرفاکس هست . اون رو نصب کن . تمام سایت ها رو تایم لود کامل بهت میده . الان برای من لیون رو 8.54 داد ، دیجی رو 9.12 .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سینا میاندشتی گفته است :

1. دسته بندی ها درست کار نمیکنند
  2. سورت نمیشه کرد دکمه هاش کار نمیکنه
  3. وقتی میزنی فقط موجود ها را نشان بده باز هم نا موجود ها را نشون میده
  4. اگر بخوای به ترتیب قیمت مرتب کنی انجام نمیده و اون فلش کوچک که باید از بالا به پایین یا از پایین به بالا مرتب کنه کار نمی کنه
ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سینا میاندشتی گفته است :

الان جستجو تو انجمن مشکل داره اگر یه کلمه را سرچ کردی و دوباره خاصتی چیزی را جستجو کنی ارور می ده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز منظورتون اینه که msiبی کیفیته؟؟!! بهتره بدونید msiاستاندارد نظامی داره که هیچ برندی تا به حال اینو نگرفته! زیبایی و طراحی برد هاش واقعا خاصه. هر سال رکورد اور کلاک رو با مین برد های msiمیزنن . نو آوریش حرف نداره . این شایعات هم که از قدیما سرچشمه گرفته به خاطر اینه که تبلیغات برند هایی مثل ایسوس در قدیم زیاد بود و خیلیها استفاده کردن و اونهایی هم که خراب شد توی اینهمه سالم به چشم نمیومد . ام اس ای رو یه عده اندکی خریدن قدیما و بعد دو سه تا توش خراب شد . بعد انداختن که msiبرند مزخرفیه!

دوست عزیز بنده میگم MSI خوبه و گرین بی کیفیت!

لینک به دیدگاه

اقا من دیروز یه وسیله سفارش دادم فک نکنم تا پس فردا هم بیاد!

دیجی کالا سریع میفرستاد?

لینک به دیدگاه

حذف

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 ساعت قبل، itpc گفته است :

msi برند خوبیه فقط کیفیت ایسوس و گیگارو نداره... فقط همین

از قضا msi برند خوب و با کیفیتی هستش ولی تبلیغات ایسوس نداره اونم مخصوصا تو ایران

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamed گفته است :

افزونه app.telemetry Page Speed Monitor برای فایرفاکس هست . اون رو نصب کن . تمام سایت ها رو تایم لود کامل بهت میده . الان برای من لیون رو 8.54 داد ، دیجی رو 9.12 .

این که یه نرم افزاری بر چه اساسی تایم لود رو نشون میده رو نمیدونم. ولی به نظرم مهم تر از نرم افزار اون تایم لودی هست که در عمل داریم میبینیم. الان محض احتیاط یه بار دیگه با ثانیه ساعت تست کردم تا لود کامل حدود 9 ثانیه برای لیون و 4 ثانیه برای دیجی طول کشید.

اینترنت 8 مگ آسیاتک. 

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان.

جدا از سنگین بودن قالب یه سری مشکلات دیگه هم هست مثل این:

حدود دو ماه میشه که هنگام باز کردن فروم یه سری اطلاعات درحال دریافته و تا وقتی page رو نبندیم ادامه داره. درسته مقدارش کمه اما همینم نباید باشه.

فروشگاه از این بابت مشکلی نداره.

lionpc.png

مشکل فروشگاه وقتی مشخص میشه که اگر 7 یا 8 تا تب با هم باز کنی و بخوای مثلا مقایسه کنی و بعد خرید کنی واتر فاکس تا مرحله ی فریز میره اما بعد از 10 - 12 ثانیه درست میشه ولی کماکان هنگام اسکرول لگ شدید داره در صورتی که سابقه داشته 15 تب همزمان از دیجی کالا باز بوده و صفحه راحت و رون اسکرول بالا و پایین میشده...

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

درود خدمت دوستان.

جدا از سنگین بودن قالب یه سری مشکلات دیگه هم هست مثل این:

حدود دو ماه میشه که هنگام باز کردن فروم یه سری اطلاعات درحال دریافته و تا وقتی page رو نبندیم ادامه داره. درسته مقدارش کمه اما همینم نباید باشه.

فروشگاه از این بابت مشکلی نداره.

lionpc.png

مشکل فروشگاه وقتی مشخص میشه که اگر 7 یا 8 تا تب با هم باز کنی و بخوای مثلا مقایسه کنی و بعد خرید کنی واتر فاکس تا مرحله ی فریز میره اما بعد از 10 - 12 ثانیه درست میشه ولی کماکان هنگام اسکرول لگ شدید داره در صورتی که سابقه داشته 15 تب همزمان از دیجی کالا باز بوده و صفحه راحت و رون اسکرول بالا و پایین میشده...

این مشکل رو دو ماه پیش تاپیکش رو زدم ولی متاسفانه دوستان بیخیال هستند9_9

لینک به دیدگاه

درست و اصولیش که خارج هم انجام میشه اینه که یکسری که سرشون برا باگ پیدا کردن درد میکنه استخدام میکنن و بهشون حقوق میدن و بیشترباگها رو قبل عرضه محصول رفع میکنن و محصول با کمترین حد باگ عرضه میشه... حالا ما بخاطر سابقه قبلی وحمایت از لیون میایم میگیم که اینجا فلان مشکل رو داره... وضع مالی بیشتر مردم طوریکه با حتی بالارفتن قیمت به میزان 40تومن نمیتونن خریدشونو کامل کنن... بنظرم لیون باید سورس بهتری برا خرید پیدا کنه و هزینه های اضافی رو حذف کنه و در عوضش قیمت رو مثل سالهای اول شروع کارش طلایی پایین بده نه مثل الان

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/15, 20:23:41، Negrasombra گفته است :

"اونچنان رونق اقتصادی...." :35_thinking:

لعنت به همه مردم فریبان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...