رفتن به مطلب

صدای coil whine از پاور

Gamerone
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من جدیدا از پاورم یه صدای بیزه میاد اونم هنگام بازی یکم که سرچ کردم فهمیدم این صدا رو coul whine میگن میخواستم بدونم ایا این صدا مشکلی به وجود نمیاره قابل حل شدن هست و ایا ببرم گارانتی قادر به تعمیر پاور هستن یا خیر !

لینک به دیدگاه

نه هیچ مشکل خاصی نیست اکثر پاور ها این صدا رو میدن من جمله پاور خودم که علت اصلیش رو بنا بر تجربه خودم سیم کشی ساختمان میدونم، سیستم خودم تو ساختمان خودمون که سیم کشی و سیستم فیلتراسیون برق خوبی داره کاملا بی صدا کار میکنه ولی ساختمان منزل پدربزرگم که نسبتا قدیمی هم هست از پاور صدای ویز خیلی کم شنیده میشه، زمان هایی هم که تو منزل وسایلی مثل ماشین لباسشویی روشن میشن بیشتر میشه این صدا..

لینک به دیدگاه

Often, people do call these electrical, non-fan related noises "coil whine". This is because a lot of times this noise is coming from coils. All a coil is comprised of is a core with a copper wire wound around it. In a power supply circuit, coils are used to eliminate left over AC noise from the DC output
---

index.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر اشتباه نکنم این صدا رو سلنویید های موجود در پاور ایجاد میکنن. وقتی جریان از سلنویید ها عبور میکنه باعث تولید میدان مغناطیسی بین سلنویید ها میشه که نیروی جاذبه و دافعه‌ی بینشون باعث لرزششون و این صدا میشه. تو برخی از پاور ها من جمله گرین با کمی چسب سلنویید ها رو در جاشون محکم میکنن تا نلرزن و صدا ندن. برخی برند ها هم مثل ای وی جی ای این چسب رو به علت اینکه ممکنه کاربر توان زیادی از پاور بکشه و گرمای حاصل از این توان کشی باعث آب شدن چسب ها و اتصالی بشه، از زدن این چسب ها خوددادی میکنن که باعث کویل واینشون میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...