رفتن به مطلب

احتیاج شدید به کارت گرافیک! ولی..

RED
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 33 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

تست دما؛ سرعت نهایت فن که به دلیل ضعیف شدن فن دیگه روی ۱۰۰% نمیتونه به صورت عادی کار کنه و یا یک فن کمتر کار میکنه و کلا تابلو میشه

ثانیا خاک گرفتگی روی برد که اونو بجز با باز کردن کارت به راحتی نمیتونن بگیرنش

ثالثا با بررسی پد های سیلیکونی که روی قسمت های مختلف‌کارت قرار داده شده اگر زیاد از حد ازشون سیلیکون خارج شده باشه کاملا واضحه ماین شده هستن و برای بررسی دقیقتر توجه کنید اگر کارت ماین شده باشه سیلیکن های نشت کرده به سمت محل اتصال pcie روون میشن چون جاذبه زمین به اون سمت میکشدشون!

رابعا اینکه این کارت ها عموما داخل کیس پیچ نشدن پس روی براکتشون اثری از پیچ نمیبینید ?

خامسا کلا کارت بوی خاک میده هرکاریش کنی!

ایده های داده شده کاملا بر اساس تجربه شخصی هستش و ممکنه در برخی موارد درست جلوه نکنه!

اول تست دما :  ماینر زرنگ باشه فن کیس میبنده چون خنک تره مثل کارت من 

خاک گرفتگی هم بستگی داره به محل و اگر بازم زرنگ باشه محیطی میزاره که گرد و خاک کمتر باشه چون بلاخره کارت بعد از ماین باید بفروشه

اگر کارت ماین شده باشه سیلیکن های نشت کرده   :  وقتی کولر دستی بزنی (وجود هدسینگ خود کارت و فن 14 سانتی کیس ) این اتفاق نمی افته

رابعا اینکه این کارت ها عموما داخل کیس پیچ نشدن پس روی براکتشون اثری از پیچ نمیبینید ( تا یه حدی جواب گو هست )

خامسا کلا کارت بوی خاک میده هرکاریش کنی ( با اسپری کاری میکنن که مثل من گول میخوری و کارت میخری  بعد دو سه ماه متوجه میشی کارت ماین شده بوده و ای دل غافل ....)

من خودم ماینر هستم ولی رینگ و سیستم ندارم و مونرو 0.7 داشتم که زود فروختم و 60 دلار شد  اگر الان داشتمش  380 دلاری داشتم  ) دست به طلا بزنم میشه خاک خدا کنه گرافیک بخرم تا بازار با خاک یکسان بشه خخخخ

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Milad_gamer گفته است :

اول تست دما :  ماینر زرنگ باشه فن کیس میبنده چون خنک تره مثل کارت من 

خاک گرفتگی هم بستگی داره به محل و اگر بازم زرنگ باشه محیطی میزاره که گرد و خاک کمتر باشه چون بلاخره کارت بعد از ماین باید بفروشه

اگر کارت ماین شده باشه سیلیکن های نشت کرده   :  وقتی کولر دستی بزنی (وجود هدسینگ خود کارت و فن 14 سانتی کیس ) این اتفاق نمی افته

رابعا اینکه این کارت ها عموما داخل کیس پیچ نشدن پس روی براکتشون اثری از پیچ نمیبینید ( تا یه حدی جواب گو هست )

خامسا کلا کارت بوی خاک میده هرکاریش کنی ( با اسپری کاری میکنن که مثل من گول میخوری و کارت میخری  بعد دو سه ماه متوجه میشی کارت ماین شده بوده و ای دل غافل ....)

من خودم ماینر هستم ولی رینگ و سیستم ندارم و مونرو 0.7 داشتم که زود فروختم و 60 دلار شد  اگر الان داشتمش  380 دلاری داشتم  ) دست به طلا بزنم میشه خاک خدا کنه گرافیک بخرم تا بازار با خاک یکسان بشه خخخخ

داداش ماینر اگر انقدر زرنگ باشه که نمیره ماین کنه میره محصولات ماینینگ بقیه رو میخره و نگه میداره تو یه مدت زمان خیلی کوتاه تری پولش برمیگرده!

البته هرجا بذاره گرد و خاک میاد سراغش مخصوصا چون تو محیط باز باید بذاره که خنک بشه کارت!

فقط من داستان کولر دستی رو متوجه نشدم! میشه یکم توضیح بدید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، TABRIZI گفته است :

سلام خدمت دوستان

والا نمیدونم چی بگم! بیشتر از 4 ماهه که سیستم خریدم اون موقع ها به علت قیمت زیاد گرافیک (1080TI مد نظرم بود که قیمتشم 3.4 اینا بود) خواستم صبر کنم تا بعدا بخرم, خلاصه سیستمو بدون خرید گرافیک جدید بستم با یه گرافیک خیلی قدیمی!

الان چند ماهه که احتیاج شدیدی به گرافیک دارم!

قیمت 1080TI خیلی خیلی زیاد!

1080 خیلی زیاد!

1070 هم خیلی زیاد!

1060 هم که ماشاالله قیمتش شده مثل 1080! :|

شما بگین من چه بلایی سرم بیارم؟؟!! یه کارت معمولی بخرم مثل 1050 ؟؟ یا نه؟؟

یعنی نمیشه یه روزی کارت بخریم؟؟ کسی نمیدونه قیمتا کی کاهش پیدا میکنه؟؟ یا اصلا نیمکنه؟! :|

درود ، راه حلی که موقتا جواب میده اینه که دو تا کارت کرافیک قدیمی بخرین و به صورت sli یا کراس استفاده کنین که موقتا پرفورمنس 1060 یا بیشترو داشته باشین ، انشالله تا وقتی که قیمتا درست بشه ، هیچ عقل سلیمی 1060 رو با قیمت 2.5 3 نمیخره مگه سلامت عقلی در این فرد نباشه !

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، saeedx گفته است :

تو یه تاپیک دیگه هم گفتم ، اینجا هم تکرار میکنم :

با توجه به شرایط ، در حال حاضر تنها راه حل ممکن  اینه که :

باید یه حرکت انقلابی توسط کاربرهای لیون انجام بگیره و یه شرکت تعاونی عام تاسیس بشه و نفر از دوستان که توانایی واردات قطعه از دبی یا هر جای دیگه رو داره ، قبول مسئولیت کنه و بصورت ماهیانه یا هر دو سه ماه یکبار اقدام به دریافت لیست قطعات مورد نیاز کاربران لیون بکنه و هزینه ها رو به قیمت عرف خارج از کشور به اضافه هزینه های جانبی گمرک و ...  از دوستان بگیره و این قطعات رو وارد کنه و به دست دوستان برسونه

فقط و فقط و فقط این تنها راه چاره هست

بیخودی اینجا ننشینید و عذاداری کنید و توی سر خودتون بزنید

از یکی از کاربرها خواهشمندیم که یه تاپیک جداگانه ویژه نظرسنجی و تهیه مقدمات انجام اینکار باز کنه ....

یا علی مدد  .. بسم اله

روی کاغد خیلی راه حل خوبیه ، ولی هرکی این وسط بیاد همچین کاری کنه یهویی یادش میفوته که به به چه سود شیرینی میتونم ببرم ، البته در مورد گرافیک که جواب نمیده فعلا چون قیمت جهانیش زیاد شده و در حبابه ، واسه بعضی قطعات مثل پردازنده (خصوصا نسل 8 ) ، صد البته مانیتور و  یک سری لوازم جانبی مثل کیبرد و موس و خمیر و ... حرکت به صرفه ای میشه اگر به صورت عمده وارد شه ولی باید کسی باشه که اشنایی کامل داشته و حساب کتاب همه چی دستش باشه ، در کل منم حمایت میکنم از این حرکت .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

داداش ماینر اگر انقدر زرنگ باشه که نمیره ماین کنه میره محصولات ماینینگ بقیه رو میخره و نگه میداره تو یه مدت زمان خیلی کوتاه تری پولش برمیگرده!

البته هرجا بذاره گرد و خاک میاد سراغش مخصوصا چون تو محیط باز باید بذاره که خنک بشه کارت!

فقط من داستان کولر دستی رو متوجه نشدم! میشه یکم توضیح بدید

حرفتون صحیح ولی یکی مثل دوستم بهش گفتم فن کارت جدا کنه و فن ۱۴ سانتی کیس روش بسته تا روزی که بخواد بفروشه  فن های کارت نو باشه و دروغ گفتن هم گردن خودش  (من راه نشانش دادم) و چند ماهی میشه ازش خبری نیست ؛فکر کنم ورشکست شده?)  هر فطعه ای باهاش ماین کنی بمرور زمان کهنه میشه و ضعیف و هش ریت اش میاد پایین  

ماینر بنظر من پولدار نباشه دست دوم میخره وگرنه دست دوم اسمش با خودش هست و احتمال خرابی اش بالاس  

برم خانه از کارتم عکس میدم با فن دستی (کولر دستی ) 

لینک به دیدگاه

بریزید این ماینرای اغتشاشگر رو از بازار جمعشون کنید :39_angry:ببینید چگونه بازار رو به تباهی کشوندن این چه ظلمیه که در حق گیمرها روا شده :43_slight_frown:ایا زجه های شبانه یک گیمر رو دیدن که در حسرت یک لحظه هد شات کردن موندن و چگونه سر بر بالین میگذارند بترسید از ان روزی که اسنایپر بدست گیرند:40_rage: اوف بر شما باد.

لینک به دیدگاه

ماینرها رو نباید زیادم سرزنش کرد

شما کدوم کاسبی رو سراغ داری که مثلا10 میلیون سرمایه بزاری ماهی 1-1.5 میلیون برداری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز منم اول فکر میکردم ماینرها مقصر اصلی هستن

ولی مقصر اصلی شرکتهای تولید کننده هستن که با عدم تولید کارت قصد ملتهب کردن بازار و سودجویی دارن

وگرنه این همه شرکت تولید کننده چرا تولید رو متوقف کردن

و اگر بازار نیاز بیشتری به کارت داره چرا تولید رو افزایش نمیدن

لینک به دیدگاه

دوستان در کل به قول همون دوستمون ماینرها تقصیری ندارن

بالا رفتن قیمت جهانی

فروشنده های سودجو

مخصوصا مورد دوم چون فروشنده ها به الان کارتارو به عنوان منبع درامد میبینن هرقیمتی دلشون بخواد میدن.

۴۶۰ گیگابایت رو ۱۲۰۰ قیمت میدادن تو پاساژ رضا

یا هر مغازه ای میری میگی مثلا فلان گرافیکو داری میگه چندتا میخوای:)

همه رو به چشم ماینر میبینن...

اون روز رفته بودیم یدونه کارت 1070 بخریم فروشنده میگفت این کارتا رو ۸ تا ۸ میبندن رو سیستم باهاش کلی پول درمیارن چرا ما گرون ندیم جنسو

از یه طرف دیگه شرکت های وارد کننده هم احساس خطر کردن چون هرکی میاد تعداد زیادی گرافیک میخره با یدونه مادربرد قطعاتشون رو دستشون باد کرده مجبور شدن باندل کنن.

همه دست به دست هم دادن این وضعیتو به وجود اوردن.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، saeedx گفته است :

باید یه حرکت انقلابی توسط کاربرهای لیون انجام بگیره و یه شرکت تعاونی عام تاسیس بشه و نفر از دوستان که توانایی واردات قطعه از دبی یا هر جای دیگه رو داره ، قبول مسئولیت کنه و بصورت ماهیانه یا هر دو سه ماه یکبار اقدام به دریافت لیست قطعات مورد نیاز کاربران لیون بکنه و هزینه ها رو به قیمت عرف خارج از کشور به اضافه هزینه های جانبی گمرک و ...  از دوستان بگیره و این قطعات رو وارد کنه و به دست دوستان برسونه

از یکی از کاربرها خواهشمندیم که یه تاپیک جداگانه ویژه نظرسنجی و تهیه مقدمات انجام اینکار باز کنه ....

یا علی مدد  .. بسم اله

من آشناشو برای واردات دارم اگر خواستین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 ساعت قبل، saeedx گفته است :

یا علی مدد  .. بسم اله

دوست عزیزم این مطلب رو به عنوان کسی که در زمینه واردات فعالیت زیادی کرده عرض می کنم

پروسه واردات یک پروسه بسیار طاقت فرسا و زمانبر و هزینه بره، به قول معروف یک کار فول تایم هست واردات جزیی به این شکلی که شما در نظر داری اصلا به صرفه در نمیاد می تونید بررسی کنید

به عنوان یک شخص عادی هم که اصلا اجازه واردات عمده نخواهید داشت ( باید کارت بازرگانی بگیرید که خود اونم بعدا باعث هزینه هایی جانبی دیگه اس، مالیات و...)

خیلی از این گرونی هایی که می بینید تقصیر واردکننده اصلی نیست، من بارها دیدم لیست قیمتی که واردکننده اصلی داده تفاوت 2/3 برابری با بازار داشته!

تو کشور ما مشکل اصلی واسطه گری هست جنس تا به دست مصرف کننده برسه 4/5 تا واسطه باید رد کنه

اگر در ایران هم شرکت های بزرگ می تونستن حضور رسمی داشته باشن خیلی از این نابسامانی ها برطرف می شد ولی نمیشه!

یکی دیگه از دلایل افزایش قیمت کالاها مالیات 5% ایی هست که از اول سال میلادی در امارات اعمال میشه

واقعا شرایط بدی در بازار حاکمه، یک کارت گرافیک 6.5 میلیون!!!! تا همین یک ماه قبل با 6.5 میلیون یک سیستم کامل همراه با اون کارت گرافیک میشد خرید

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

سلام

میگم کارت r9 290 tri-x  بخوام بفروشم چقدر می ارزه ؟ کل سیستم بدم بره تا لپ تاپ بخرم

i7 7700k

msi z270 m5 

ram 16gb 2400 (Crucial Ballistix Sport

water green 240

dukase v2

power 550 green

r9 290 tri-x(handle cooler

فقط سواله ببینم پول لپ تاپ در بیاد لپ تاپ بخرم :)

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، saeedx گفته است :

دقت کنید که این کاری که ما کاربران لیون کامپیوتر قصد داریم انجام بدیم  با کار واردکننده ها که واردات رو بعنوان شغل اصلی خودشون انجام میدن و به دنبال سود بیشتر هستند ، کاملأ متفاوت هست

ما داریم برای نجات خودمون یه کار اشتراکی انجام میدیم تا بقول معروف توی دهان این سودجویان بازار بزنیم و بهشون بفهمونیم که نمیتونن هر کاری دلشون خواست با ما انجام بدن !

کسی که داره این فداکاری رو انجام میده ، فقط قیمت اصلی قطعه رو  به دلار به اضافه هزینه های قانونی گمرک و مالیات و ... رو از دوستان میگیره و حالا یه سود کوچیکی هم مطابق عرف بازار بعنوان حق الزحمه برای خودش بر میداره

اینکار رو با شغل شرکتهای  وارداتی مقایسه نکنید .. ما اینجا داریم یه حرکت انقلابی انجام میدیم

مطمئن باشید اگر اینکار تحقق پیدا کنه در مدت کوتاهی مثل بمب صدا میکنه و همه این دلالان از خدا بیخبر و نامرد ، حساب کار دستشون میاد

بهرحال بهتر از نشستن و دست روی دست گذاشتن هست

حالا شما اگر راه حل بهتری سراغ دارید بفرمایید و اعلام کنید ......

حرفایی میزنیدا

عزیز همه به فکر منافع خودشونن

کی برای رضای خدا میاد قطعه وارد کنه

تازه واردم بکنه مگه دیونس به جای اینکه تو بازار با قیمت خیلی بالاتر بفروشه،بیاد لطف کنه و بده به کاربرای...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

حرفایی میزنیدا

عزیز همه به فکر منافع خودشونن

کی برای رضای خدا میاد قطعه وارد کنه

تازه واردم بکنه مگه دیونس به جای اینکه تو بازار با قیمت خیلی بالاتر بفروشه،بیاد لطف کنه و بده به کاربرای...

دقیقا حرف منم همینه. اینا تخیلات باورنکردنی هست. اونم تو کشوری مثل ایران.

لینک به دیدگاه

این تازه اولشه

اینطور که بوش میاد تا چند ماه دیگه همین قیمت ها هم آرزو و دست نیافتنی میشه:52_fearful:

لینک به دیدگاه

نکته ای که کسی توجه نمی‌کنه اینجاست:

کالاها همون کالای قدیمی توی انبارهای آواژنگ و سازگار و ... و حتی خود انبار فروشگاه‌هاست

منتها

قیمت جنس در آمازون، نیو اگ و ... رو چک می‌کنن ببینن چطور هست و همونطور به لحظه قیمت رو بالا می‌برن

اما وقتی قیمت اونجا پایین اومد، قیمت‌ها اینجا همچنان بالا هست تا زمانی که مشتری خریدار نباشه و قطره چکونی قیمت رو پایین میارن ( بیشتر موارد هم نمیارن)

قیمت های جهانی بالا برن، اینا سریع قیمت‌ها رو بالا میبرن (با اختلاف زیاد)

ولی قیمت‌های جهانی پایین بیاد، اقتصاد مقاومتی رو در برابر قیمت‌ها اجرا می‌کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم توی همچین شرایطی هستم ،

کارت 1080 خودم رو 1900 فروختم حدود اردیبهشت...، که همون دوستمون دقیقا همون کارتی رو که بهش دادم  گذاشته بود برای فروش خدا تومن :| تقریبا 1 و 300 بیشتر...

همیشه من ضرر میکنم بقیه سود میکنن :D خودم 2400 خریده بودم و فروختمش 1900 که اینجا 500 ضرر شد که البته ضرر که نه ، به اندازه 500 حالشو بردم در طول یکماهی که داشتمش اما  اون طرف که مصرف کننده هم نبود و قطعه جمع کن هست (قطعه میگیره به امید روزی که گرون بشه نگه میداره)، چندین ماه بازی کرد حالشو برد و روی دست دوم 1 و 300 سود هم کرد (خودش رو مصرف کننده معرفی کرد چون من اصولا به دلال چیزی نمیفروشم)... باز خوبه با پول فروش قطعاتی که دارم مستقیم دلار میخرم و حداقل دوزار به ارزشش اضافه شد با قیمت دلار که 600 رفت بالا

هر وقت میخوام یه چیزی بخرم بازار به هم میریزه و قیمت ها میره تو آسمون و هر وقت میخوام چیزی بفروشم یهو همه چیز میرسه به کف! الانم مدتیه چیزی نفروختم و قیمتها هم داره میره بالا ، میخواین یه چیزی رو قصد کنم بفروشم تا بازار منفجر شه همه چیز بیاد پایین؟:D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

هر وقت میخوام یه چیزی بخرم بازار به هم میریزه و قیمت ها میره تو آسمون و هر وقت میخوام چیزی بفروشم یهو همه چیز میرسه به کف! الانم مدتیه چیزی نفروختم و قیمتها هم داره میره بالا ، میخواین یه چیزی رو قصد کنم بفروشم تا بازار منفجر شه همه چیز بیاد پایین؟:D

آقا من از شما خواهش عاجزانه دارم قصد خرید یه سیستم های اند کن بلکه یه مملکت از این وضعیت دربیان..../

ما به التفاوتش رو همینجا یه تاپیک میزنیم جمع می کنیم دو برابر میدیم خدمتت :4_joy:

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

آقا من از شما خواهش عاجزانه دارم قصد خرید یه سیستم های اند کن بلکه یه مملکت از این وضعیت دربیان..../

ما به التفاوتش رو همینجا یه تاپیک میزنیم جمع می کنیم دو برابر میدیم خدمتت :4_joy:

موافقم:D

فقط سریعتر بهتر

لینک به دیدگاه

به هر قیمتی حاضرید هزینه کنید برای ماینینگ , بعد میان میگن چرا قیمتها اینجوری شده!!؟  (قیمتهای تاپیک رو ببینید!!!)

(جالبه که من ichill x4 gtx 1070 رو به قیمت 1550 فروختم چند ماه پیش!)

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

دوستان گرامی! من این تاپیکو زدم تا راه حلی واسه مشکلم پیدا کنم! که جز 1-2 نفر هیچکس راجب سوالم چیزی نگقت :| نه اینکه بیایین راجب ماین صحبت کنید! خواهشا اگه کمکی نمکنین برین یا جای دیگه از ماین صحبت کنین!!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TABRIZI گفته است :

دوستان گرامی! من این تاپیکو زدم تا راه حلی واسه مشکلم پیدا کنم! که جز 1-2 نفر هیچکس راجب سوالم چیزی نگقت :| نه اینکه بیایین راجب ماین صحبت کنید! خواهشا اگه کمکی نمکنین برین یا جای دیگه از ماین صحبت کنین!!

لیون یه حرکتایی زده وتخفیفایی رو برا گیمرا اعمال کرده.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

لیون یه حرکتایی زده وتخفیفایی رو برا گیمرا اعمال کرده.

تخفیف؟ خخخخخخخخخ 1070روزده 4.5   میگی تخفیف زده! :|

من نمیدونم اینا ملتو چی فرض کردن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...