رفتن به مطلب

سوالاتی در زمینه اورکلاک پردازنده AMD

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

چرا دروغ بگم ؟؟؟؟ ما رو گرفتیا !!!!! پاور خوبیه فعلا فقط همون مدل 750 و در ضمن خمیر توی این فن 20 تومانی زیاد مهم نیستش چی باشه چون بهترین قیمت رو بین تمام فنهای توی بازار داره :D و نسبت به قیمتش هر کی خریده تا الان راضی بوده .

با سلام

آقای حسینی گرامی احیاناً اگر باعث ناراحتی شما شدم ببخشید

ولی یه سوال دیگه دارم

اگه برم خمیر TX4 رو بگیرم برای این فن بوفالو تاثیری داره روی دما تو لود

یا نه

بعد اگه گرفتم خمیرقبلی رو پاک کنم بعد جدید (TX4) رو بزنم یا نه بزنم روی همون قبلی ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

برای چه مدل CPU میخوای ؟ میخوای اورکلاک کنی ؟ اگر برای cpu های معمولی میخوای مشکلی نداره . همون رو استفاده کن . وای اگر برای CPU های اکستریم و high end میخوای و قصد اورکلاک داری خود فن هم جواب نمیده . خمیرش خمیر بدی نیست . شاید مدت زمان استفاده اون کوتاهتر باشه و زودتر خاصیتش رو از دست بده . به نظر من الان استفاده کن و یه مدت دیگه که خواستی خمیر نو بزنی tx4 بگیر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای چه مدل CPU میخوای ؟ میخوای اورکلاک کنی ؟ اگر برای cpu های معمولی میخوای مشکلی نداره . همون رو استفاده کن . وای اگر برای CPU های اکستریم و high end میخوای و قصد اورکلاک داری خود فن هم جواب نمیده . خمیرش خمیر بدی نیست . شاید مدت زمان استفاده اون کوتاهتر باشه و زودتر خاصیتش رو از دست بده . به نظر من الان استفاده کن و یه مدت دیگه که خواستی خمیر نو بزنی tx4 بگیر .

خیلی ممنون دوست گرامی

ولی من الان 555 رو تبدیل کردم به 4 هسته ایی و اون رو هم اوور کردم از 3.2 به 3.8

منظورم این هست که الان اگه خمیر بزنم میتونم تا 4 ببرم یا نه راستشو بخوای بیشتر از3.8 نمیره نمیدونم چرا ولی تا 3.8 کاملاً استیبل هست الان حدود 5 ماه هست که روی 3.8 هست دما هم تو بالاترین حد بیشتر از 63 نمیره تو برنامه prime95 ولی نمیدونم چرانمیشه فرکانس رو بیشتر کرد

از گرما نیست یعنی یا اینکه باید ولتاژ اضافه به سی پی یو داد

من هر کاری کردم نشد

ولتاژهم اضافه کردم ولی نشد

اصلاً فکر کنم مادربرد خودش اتوماتیک ولتاژسی پی یو رو تنظیم میکنه

یه عکس از بایوس میزارم ببینید ممنون میشم بگید ولتاژ اصلی سی پی یو کدوم هست

اگه اونی باشه که زیادش کردم خوب پس چرا نمیتونم فرکانس رو بالاتر ببرم ؟؟؟؟ تا چقدر بهش اضافه کنم ؟؟؟؟

43781304793241313097.jpg

43065994965608514994.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

شاید CPU کشش نداره . بنچ نامبر CPU رو بذار اینجا دوستان و اساتید اور کلاک ببینن اصلا تا 4 راه میده این CPU . البته اطلاعات من از اورکلاک خیلی کمه . ولی تو مطالبی که اینجا خوندم فهمیدم یک مدل CPU با بنچ نامبر های متفاوت تا فرکانسهای متفاوتی اور میشه . مثلا 2600K که سالار عزیز داره یکی از بهترینهاست که تا فرکانس بالایی اور شد . اگر از نظر حرارت مشکلی نداری با فن کاری نداشته باش .

لینک به دیدگاه

پست ها به این تاپیک انتقال یافته اند .

با تشکر تیم مدیریتی لیون .

لینک به دیدگاه

اینکه میفرمایید دما در حالت لود کامل 63 هست نشون دهنده این هست که گرما اجازه اور بالاتر از 3.8 رو به شما نمیده

اکثر این CPU ها با ولتاژ استوک به 4.0 میرسند بچ نامبر برای اور های زیر نیتروژن هست که رسیدن به فرکانس های 6.0 با بالا رو فراهم میکنه

اینکه شما تونستید با کولر بوفالو به 3.8 برسید خودش خیلی هست

با pc cooler 216 یا Corcontact میتونید به 4.0 و 4.2 هم و مقداری ولتاز برسید

اما گذاشتن چند اسکرین شات از CPUZ برای نشون دادن ولتاژ بد نسیت

و البته نکته بعدی سعی کنید علاوه بر افزایش ضریب فرکانس رو هم افزایش دهید

به این صورت: 225mhz * X18

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اورکلاک خوبی انجام دادید ، تنها علتی که اجازه بالا رفتن از فرکانس 3.8 رو نمیده دمای ایجاد شده هستش . کلا پردازنده های AMD روی ایر با دماهای بالای 50 درجه میونه خوبی ندارند!

بااینکه میشه تا فرکانس 4 گیگاهرتز در حالت آنلاک پیش رفت ولی با توجه به شرایط کنونی شما انجام این امر خیلی سخت هستش ، تفاوت کارایی بین فرکانس 3.8 و 4 درحدی نیست که ارزش ولتاژ بیشتر ، دمای بالا ، استهلاک پردازنده و مصرف انرژی به مراتب بیشتری رو داشته باشه ، پیشنهاد من اینه که در همین فرکانس 3.8 باقی بمونید =D>

یه سوال : ولتاژ دیفالت پردازنده شما روی چه مقداری هستش ؟

با سپاس :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکه میفرمایید دما در حالت لود کامل 63 هست نشون دهنده این هست که گرما اجازه اور بالاتر از 3.8 رو به شما نمیده

اکثر این CPU ها با ولتاژ استوک به 4.0 میرسند بچ نامبر برای اور های زیر نیتروژن هست که رسیدن به فرکانس های 6.0 با بالا رو فراهم میکنه

اینکه شما تونستید با کولر بوفالو به 3.8 برسید خودش خیلی هست

با pc cooler 216 یا Corcontact میتونید به 4.0 و 4.2 هم و مقداری ولتاز برسید

اما گذاشتن چند اسکرین شات از CPUZ برای نشون دادن ولتاژ بد نسیت

و البته نکته بعدی سعی کنید علاوه بر افزایش ضریب فرکانس رو هم افزایش دهید

به این صورت: 225mhz * X18

خیلی ممنون ولی ببینید این عکس ها رو تو آیدا 64 یه ولتاژ میزنه و تو سی پی یو زد هم یه ولتاژ دیگه بعد تازه تو بایوس همه چیز یجور دیگه ایی هست

البته دوستان یه وقت اشتباه نکنند دما تو حالت معمولی این هست که تو عکس هم میبینید تازه تو بازی کرایسیس2 هم که با بالاترین جزئیات با دایرکت 11 دارم بازی میکنم برای تستس هم نهایت دما به 50 -52 برسه اون هم تو زمان 2 ساعت

04438567448626289740.png

20034322294394507271.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز اورکلاک خوبی انجام دادید ، تنها علتی که اجازه بالا رفتن از فرکانس 3.8 رو نمیده دمای ایجاد شده هستش . کلا پردازنده های AMD روی ایر با دماهای بالای 50 درجه میونه خوبی ندارند!

بااینکه میشه تا فرکانس 4 گیگاهرتز در حالت آنلاک پیش رفت ولی با توجه به شرایط کنونی شما انجام این امر خیلی سخت هستش ، تفاوت کارایی بین فرکانس 3.8 و 4 درحدی نیست که ارزش ولتاژ بیشتر ، دمای بالا ، استهلاک پردازنده و مصرف انرژی به مراتب بیشتری رو داشته باشه ، پیشنهاد من اینه که در همین فرکانس 3.8 باقی بمونید =D>

یه سوال : ولتاژ دیفالت پردازنده شما روی چه مقداری هستش ؟

با سپاس :D

مشکل همین جا هست من اصلاً بلد نیستم ولتاژ رو درست تغییر بدم و ولتاژ رو نمیدونم چیه هست

شما به عکسهای بالا نگاه کنید میبینید که تو برنامه های مختلف ولتاژهای متفاوت میده

لینک به دیدگاه

ببینید ولتاژ رو در دو حالت VID و Offset می شه داد که توی بایوس شما عدد دست راست (که شما اضافه می کنید) به میزان کارنت یا فعلی اضافه می شه . بنده تجربیاتم در زمینه AMD کم هستش . اورکلاکرهای AMD می تونند بهتر راهنمایی تون بکنند .

در زمینه دماتون هم شاید میزان خمیر رو زیاد زدید که عملکرد عکس داره . میزانی که بایستی استفاده بکنید کمتر از یک عدس در مرکز پردازنده هست . پخشش نکنید و اجازه بدید خود فشار فن اون رو پخش بکنه .

مقاله ای در زمینه نحوه استفاده از سیلیکون در دست دارم که انشاءالله به زودی به اتمام می رسه .

البته در هر دو شاتی که بالا گذاشتید میزان vcore 1.452 هستش .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ولتاژ اعمال شده بر روی CPU شما همان 1.452 هست

و همانطوری که پوریا گفتند شما در حالت Offset که قرار داده اید به ولتاژ دیفالت CPU افزایش میده شما میتونید تا ولتاژ 1.5 به این CPU ولتاژ بدین اما همون طوری که مشخص هست شما با فزایش بیش از اندازه دما مواجه خواهید بود CPU شما در دمای بالا 55 درجه به صورت ناپایدار در ماید

البته بهترین روش برای بخش خمیر استفاده از کارتی مقوایی است که به صورت یک کاردک خمیر رو روی CPU پخش کنید

اختلاف خمیر هم روی کولر شما آنچنان زیاد نیست در بهترین ایر کولینگ ها خمیر ها تفاوتی بین 2-3 درجه دارند

لینک به دیدگاه

با توجه به پست اولتون و سوالتون که چرا بالاتر از 3.8 نمیره چند تا دلیل داره عزیز :

1. این رو یادتون باشه که پردازنده های دو هسته ای که 4 هسته ای میشن کشش کمتری نسبت به 4 هسته ای واقعی دارن و خیلی به ندرت پیش میاد که یک 555 با هسته ای باز رو بتونید هم اندازه یک 955 یا 965 رو air اور کنید. در کارخانه تو تست QC دو هسته از هسته ای 555 fail شده دوست عزیز که قفل شده و حتی اگر بازه بشه و تو استاک پایدار باشه در هنگام اور به احتمال 99% از نظر پایداری و میزان فرکانس ماکس نسبت به یک 955 کم میاره چون 955 تست QC کارخانه رو رد کرد و 555 دو هستش fail شده ! این یکی از دلایلی هست که معمولا فرکانس 4 گیگاهرتز که سری 4 هسته ای راحت میزنن ممکنه برای یک دو هسته ای انلاک شده قابل دسترسی نباشه !

2. دمای پردازندتون بسیار بالاست دوست عزیز !! 555 4 هستهای همون 955 هست و TJmax شما 62 درجه . یعنی حداکثر 62 درجه !!! در اورکلاک AMD پردازنده به دما فوق العاده حساسه و برای اور بالای 3.8 به هیچ عنوان نباید دما بالای 54-57 بره !! حتی اگر پردازنده کشش رفتن تا 4.2 رو هم داشته باشه تا زمانیکه نتونید تو تست پایداری زیر 57 نگهش دارید هیچ وقت استبل نمیشه ! متاسفانه بعضی پردازنده هام برای فرکانس بالا نیاز به ولتاژ زیاد دارن مخصوصا دو هسته ایهای باز شده بیشتر از یک 4 هسته ای ولتاژ میخوان تا در فرکانس مشابه استبل بشن که به دلیل همون هسته های قفل شده هست که ولت بالاتری میخوان !! تو کیس شما 1.475v برای 3.8 زیادی بالاست !!! برای این فرکانس معمولا 1.4 کافیه !! اگر نتونستید پایینتر استبل کنید یعنی پردازنده شما ولت خور هست و بدبختانه همین مسئله پایین نگه داشتن دما و بالاتر بردن فرکانس رو سخت تر میکنه !

شما ممکنه حتی اگر کولر Noctua NH-D14 که بهرتین کولر air هم بگیری نتونی بیشتر اور کنی چون به دیوار فرکانس پردازندتون رو air ممکنه رسیده باشید !!! تنها راه تست با کولر بهتر هست که الزاما هم ممکنه جواب نده !

------------------------

در ضمن با این کولر بوفالو شما عملا دارید پردازندتون رو زیر فشار بیش از حد میزارید . بوفالو اصلا برای اون فرکانس جوابگو نیست و وقتی شما تو کراسیس که اصلا CPU intensive نیست به 52 درجه میرسی یعنی تو یک بازی مثل Bad company 2 تمام مدت پردازنده شما حوالی 59-60 میچرخه و کار کردن طولانی مدت پردزانده در این دما و اینقدر نزدیک به دمای حداکثر عمر مفدیشو سریعتر از معمول کاهش خواهد داد ! کولینگ خوب یکی از ملزومات اور بالاست !

QC ( Quality Checking)s

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان از همتون بسیار متشکرم که کمک میکنید ولی به این 2 تا عکس نگاه کنید

من فکر کنم مشکل از دما نباشه چون تو حالت معمولی با حالت اوور کلاک فقط 3 درجه اختلاف دما وجود داره

البته من فکر میکنم که سی پی یو بیشتر از این دیگه نمیشه اوورش کرد مگر اینکه با خنکنندهای مایع یا N2

post-7377-050917200 1313692528_thumb.png post-7377-088473900 1313692549_thumb.png

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اون دمای سوکت CPU هست . شما وقتی انلاک کنی دیگه دمای هسته های پردازنده رو نخواهی داشت !! core شما حداقل حوالی 54-55 هست و فقط میتونی به صورت تقریبی با توجه به دمای سوکت حساب کنی.

احتمالا چیزی خودتون گقتید درسته و پردازنده شما به وال فرکانسی رو air خورده و تنها راهش subzero هست . با واترکولینگ هم زیاد فرقی نخواهد کرد چون AMD فقط با زیر منفی 100 درجه حال میکنه ^^

همون طور که گفتم کشش و پتاسنیل پردازنده های انلاک شده یک مقدار کمتر از پردازند های 4 هسته ای اصلی مثل 955 هست . بین 3800 و 4000 خیلی فرقی نیست دوست عزیز و تو بازی و real-world performance عملا هیچ تفاوتی بین این دوحس نخواهید ! عوامل زیادی در عملکرد سیستم نقش دارند و اون 200 مگاهرتز همین جور تاثیرش بر حسب تاثیر متقابل فاکتورهای دیگر کمتر میشه !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...