رفتن به مطلب

هشدار در مورد یک شیوه کلاهبرداری

Recommended Posts

در 24 دقیقه قبل، Aliraesi گفته است :

سلام بابک جان

آقا من ۴شنبه ضربشو خوردم ۴۱۰۰ کلاهبرداری کردن از من 

دوستان اکانت فروختن بدون اطلاع

طرف با اکانتش اومده بالا بمن گفته این گرافیکا هست... منم از همجا بیخبر وقتی دیدم امتیاز بالاس و کاربر محبوب پول زدم 

نگو طرف کلاهبردار بوده. حالا ک پیگیری میکنم میبینم اکانت فروش رفته و تاحالا طرف نزدیک ۱۵ میلیون از بچها خورده با اکانتش.. بعد ک دیده کلاهبرداری شده رفته مدیریت گفته اکانت بن شده... نوش دارو بعد مرگ سهراب..

واقعا نمیدونم چی بگم 

فعلا تو شک هستم... لطفا دقت کنید ازین پست فطرتای کلاهبردار زیاد شدن

چندروز پیشم برا دوستان جنس پست کردن و شماره مرسوله فرستادن .. جنس رسیده دیدن کارتن خالیه 

اقا اینو معرفی کنید دیگه من الان قطعه لازمم گیر این نیوفتم؟!
کم بدبختی نکشیدم تو این چندماهی اومدم اینجا :\

لینک به دیدگاه

معامله در لیون کلا با سایتهای دیگه از امنیت زیادی برخورداره ولی باز هم دیده میشه جای نفوذ کلاهبرداران رو داره.

بنظر بنده بهترین راه حل برای به صفر نزدیک کردن کلاهبرداری اینه که در هنگام ثبت نام درسایت فروش مدیران از شخص ثبت نام کننده تصویر مدارک هویتی بگیرن و اونموقع ثبت نام کنن. تصویر کارت ملی و شناسنامه و ... همچنین کد فعالسازی به شماره موبایل فرستاده بشه.

بنده به شخصه حاضرم برای بیشتر شدن اعتبارم اینکارو بکنم. مدیران همچنین میتونن از افراد داوطلب به اینکار استقبال کنن. در کنار سیستم بازخورد هم یه علامتی گذاشته بشه که این شخص کاملا احراز هویت شده اونوقت همه با افرادی که احراز هویت داوطلبانه کردن راحتتر و امنتر معامله میکنن.

لینک به دیدگاه

دوستان اکانت از سمت مدیریت بن شده

فقط یه چیزی .. حتما مطمءن باشید باکی معامله میکنید و آمار طرف  از افراد معتبر بگیرید و حتما مطمءن باشید شماره موبایل خود طرف و شماره کارت و حساب خودشه یا بهترین راه واسط لیون هست

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، pezhvak گفته است :

معامله در لیون کلا با سایتهای دیگه از امنیت زیادی برخورداره ولی باز هم دیده میشه جای نفوذ کلاهبرداران رو داره.

بنظر بنده بهترین راه حل برای به صفر نزدیک کردن کلاهبرداری اینه که در هنگام ثبت نام درسایت فروش مدیران از شخص ثبت نام کننده تصویر مدارک هویتی بگیرن و اونموقع ثبت نام کنن. تصویر کارت ملی و شناسنامه و ... همچنین کد فعالسازی به شماره موبایل فرستاده بشه.

بنده به شخصه حاضرم برای بیشتر شدن اعتبارم اینکارو بکنم. مدیران همچنین میتونن از افراد داوطلب به اینکار استقبال کنن. در کنار سیستم بازخورد هم یه علامتی گذاشته بشه که این شخص کاملا احراز هویت شده اونوقت همه با افرادی که احراز هویت داوطلبانه کردن راحتتر و امنتر معامله میکنن.

فکر خوبیه اما بهتر اینه که فقط کسایی که میخوان فروش انجام بدن مدارک معتبر به تو لیون داده باشن   و  مثلا یه علامتی هم برای مدارک ثبت شده شخص تو پروفایلش باشه  که خریدار بدونه مدارکش هست

البته اینم در نهایت سازگار نیست طرف کلاه منو برداشت همه اطلاعاتم داشتم رفتم مشهد در مغازش گفت میدم بهت ببخشید و اینا و در نهایت هم امروز و فردا کرد آخرم نداد .

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، The.13east گفته است :

من به دوستانم گفتم اقا بابک شما از لحاظ قانونی میتونی پولت رو از صاحب حساب پس بگیری و اون طرف هم میتونه شکایتش رو بزاره روی پرونده شما و بگرده پیداش کنه طرف رو 

بعد از مدت ها برای من هم چنین مشکلی پیش آمد . سالهاست که دارم خرید و فروش میکنم ولی همیشه مسائل امنیتی رو رعایت میکنم تا کلاه سرم نره.
اما متاسفانه چند روز پیش یک کارت خوش قیمت در دیوار دیدم و طمع کردم و مقداری بیعانه برای طرف واریز کردم ولی وقتی فرداش رفتم که کارت رو بگیرم آدرس اشتباه بود یعنی همه چی اوکی بود غیر پلاک . کوچه 25 پلاک بیشتر نداشت در صورتی که پلاک 195 به من داده بود...

بگذریم...

این هم باید از همین هایی باشه که از شماره کارت و اسم دیگران استفاده کرده برای رفع نیازش و خریدش و یا حالا هرچی ....

آخرش اینکه پولم رو در نهایت میستونم! ولی خب دردسر شکایت و طرف سوم و ... ولی دوستان مراقب باشید حتی اگر سالیان طولانی سابقه معامله داشتیه باشید. همه وجدان ندارند !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

mc0w_photo_۲۰۱۷-۰۸-۱۰_۱۴-۲۹-۱۶.jpg

امام علی(ع) سخنی دارد در نهج البلاغه:"الناس علی دین ملوکهم"  یعنی مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می کنند.

مردم به حاکمان خویش شبیه ترند تا به پدرانشان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

از بنده هم این شخص کلاه برداری کرده

و مطمئنم این پیامارو میخونه

و باز هم دنبال کلاه برداریه تو این فروم

جناب کلاه بردار فک نکن خیلی زرنگی  حتی اگر گیر هم نیوفتی ک مطمئن باش گیر میوفتی یه روز چند برابر این پولا از جیبت میره

حق الناس بد چیزیه لامصب نابودت میکنه مطمئن باش

بدون شک ک حلال زاده نیستی

ولی اگر کمی وجدان داری هنوز دیر نشده پول هرکیو خوردی برگردون 

به روزی فک کن ک گیر افتادی

دلم برات میسوزه:16_relieved:

مطمئنم میخونی :12_slight_smile:

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

OMG

داداش گرامی خواهشا راه نشون مردم نده ,  خخخخخخخخخ  :22_stuck_out_tongue_winking_eye:  این فروم رو کلاهبردا هم نگاه میکنن.:34_rolling_eyes: واقعا برای من تازگی داشت. خواشبختانه من هر حسابی که دارم sms بانکشون رو غیر فعال کردم...:16_relieved:

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/28, 18:54:11، Mowsen گفته است :

دقیقا همین بلا سر من توسط یه کاربر مشهدی اومد قطعه رو فرستادم براش اعتبار بالایی هم نداشت ها (خریت کردم) بعد از یکماه پیچوندن پدرم و داداشم پاشدن رفتن مشهد قطعه رو پس گرفتن همین حرکتو سر یه نفر دیگه هم دراورد که الان باهم دوستیم بعد برگشته به این دوستمون هم گفته که قطعه منو تعویض کرده داده بهم! منم الان مطمعن نیستم اینی که گرفتم واسه خودمه یا نه :|
میخوایید معرفیش کنم؟
این اقا اتفاقا با فعالیت های بی مورد و اسپم تو فروم یه شبه اعتبارش چندین برابر هم شده یه رکورد هم ثبت شده براش! هی میره تو تاپیکا مشاوره میده و جواب همه رو میده تا اعتبارش بره بالا!

سلام عزیز

ممنون میشم تو پخ برام بفرستی باهاش اشنا شم.

ممنون

لینک به دیدگاه

اقا کدوم کاربر با سابقه ای حاضر شده اکانتشو بفروشه؟

میشه معرفیش کنین؟

یعنی خودش نفهمیده طرف قصد داره با اکانتش کلاه برداری کنه؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/29, 14:47:25، A7Up گفته است :

بعد از مدت ها برای من هم چنین مشکلی پیش آمد . سالهاست که دارم خرید و فروش میکنم ولی همیشه مسائل امنیتی رو رعایت میکنم تا کلاه سرم نره.
اما متاسفانه چند روز پیش یک کارت خوش قیمت در دیوار دیدم و طمع کردم و مقداری بیعانه برای طرف واریز کردم ولی وقتی فرداش رفتم که کارت رو بگیرم آدرس اشتباه بود یعنی همه چی اوکی بود غیر پلاک . کوچه 25 پلاک بیشتر نداشت در صورتی که پلاک 195 به من داده بود...

بگذریم...

عزیز احیانا همون ۱۰۸۰ti نیست؟؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، peto گفته است :

اقا کدوم کاربر با سابقه ای حاضر شده اکانتشو بفروشه؟

میشه معرفیش کنین؟

یعنی خودش نفهمیده طرف قصد داره با اکانتش کلاه برداری کنه؟

خوب ممکنه هدف کلاه برداری نباشه و طرف فقط قصد داشته باشه توی فروم معروف وارد شده باشه!

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

خوب ممکنه هدف کلاه برداری نباشه و طرف فقط قصد داشته باشه توی فروم معروف وارد شده باشه!

والله من با دیگران کاری ندارم ولی اگر کسی اکانت منو بخواد مططمعنا بهش نمیدم چون شناسنامه ی من تو سایته.و اگر کسی با اکانت من کلاهبرداری کنه مسئولش منم.

مگر اینکه  همه جوره اون شخصو بشناسم و بدونم اهله سو استفاده نیست تا اکانتمو بهش بدم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، apple2070 گفته است :

امام علی(ع) سخنی دارد در نهج البلاغه:"الناس علی دین ملوکهم"  یعنی مردم به روش و طریقه حاکمان و پادشاهان خویش زندگی می کنند.

مردم به حاکمان خویش شبیه ترند تا به پدرانشان

احسنت

متسفانه بد مملکتی شده. برنج دزدی که ۱-۲ سالی هست زیاد شده. نمونه اش فامیل دور بنده. داشته از شمال برنج میاورده تهران. تو جاده هراز "جاده به اوون شلوغی" خفت اش میکنند و برنح هاش رو می دزدند. بیچاره نابود شد و جرات کار کردند نداره.

خیلی عذر میخوام ولی تا موقعی که "آبروی دزدان" محفوظ باشه اوضاع همین هستش.

الان ۴ صفحه دارند صحبت میکنند یکی نمیاد بگه کلاهبردار کی بوده.

طرف میاد هزاران میلیارد پول مردم رو میدزده بعدش توی اخبار میگند آقای  ج.د ، م.ح ، ...

آخه این چه مسخره بازیه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

احسنت

متسفانه بد مملکتی شده. برنج دزدی که ۱-۲ سالی هست زیاد شده. نمونه اش فامیل دور بنده. داشته از شمال برنج میاورده تهران. تو جاده هراز "جاده به اوون شلوغی" خفت اش میکنند و برنح هاش رو می دزدند. بیچاره نابود شد و جرات کار کردند نداره.

خیلی عذر میخوام ولی تا موقعی که "آبروی دزدان" محفوظ باشه اوضاع همین هستش.

الان ۴ صفحه دارند صحبت میکنند یکی نمیاد بگه کلاهبردار کی بوده.

طرف میاد هزاران میلیارد پول مردم رو میدزده بعدش توی اخبار میگند آقای  ج.د ، م.ح ، ...

آخه این چه مسخره بازیه

اگه میدونستیم که الان اینجا نمی اومدیم تاپیک بزنیم که بقیه سرشون کلاه نره !! اگه منظورتون کدوم اکانته این اکانته : https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/profile/22551-لطفا-معامله-نکین-تا-اطلاغ/&wr=eyJhcHAiOiJjb3JlIiwibW9kdWxlIjoibWVzc2FnaW5nLWNvbW1lbnQiLCJpZF8xIjoyMzI0MzQsImlkXzIiOjg4NDc2M30=

ولی ایشون هم بی اطلاع بوده از موضوع و فقط اکانتو فروخته به اشتباه که نباید میفروخته . 

لینک به دیدگاه

به نظر من غیر از روش حضوری استفاده از سایت های معتبر واسطه گری هست که کمک میکنه به کاهش این مسایل، نه اینکه تو این سایت ها به مشکل نخوری اتفاقا اوناهم مشکلات خودشو داره و همیشه خوب نیست اما این بامبول بازی ها  به این شکل رو به همین راحتی نمیشه تو اون ها انجام داد با وجود اینکه بعضا تعرفه های بالا دارن باز ارزش داره البته دزدان دانشمند همه جا فعالن ولی خوب قطعا بیشتر جاهایی هستن که راحت تر بتونن کارشون رو انجام بدن،البته خوب مسلما همیشه معامله از راه دور‌یه درصد ریسکی داره، تو فروم ها معملات (مگر حضوری باشه) به نظر من  اشتباهه  و به نظرم‌اصلا اینکه فکر کنی بازارچه فروم ها برای معاملات غیر حضوری هست اینم اشتباهه چه خریدار باشی چه فروشنده، مگر دوستی آشنایی چیزی باشه یا فروشگاهی که بشناسیو بدونی کیه و چیه و لازم نباشه حضوری بری. یک دوستی هم گفته بود که فروشنده مقصره که شماره حساب داده ممکنه  یکی هم بگه شما چرا پول ریختی به شماره حسابی که نمیدونی مال کیه فارغ ازینکه که حق با کیه کلا مشکل داربودن خیلی زیاد این نوع معامله بیشتر از قبل داره مشخص میشه. 

ویرایش شده توسط aminlion
لینک به دیدگاه

متاسفانه هفته پیش  به همین صورت سر من کلاه رفت طرف هم به عنوان بیعانه 500 هزارتومان گرفت

این هم شماره ها ی طرف کلاه بردار

09107347906

09909324256

ناگفته نماند که طرف  توی دیوار فعالیت مذکور را میکنه

خلاصه تو عمرم اینطور رکب نخورده بودم اصلا فکرش را هم نمیکردم که همچین آدم های حروم خوری هم وجود دارن

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/28, 14:20:47، babakkh گفته است :

با درود

اول از مدیریت لیون درخواست دارم تا این تاپیک رو نبندن حداقل بزارن تا مدتی باشه بلکه با آگاهی دوستان بتونیم جلوی این افراد رو بگیریم

اگر تاپیک جای درست زده نشده لطفا جابجاش کنید

دوستان عزیز مدتی هست که این شیوه کلاهبرداری اینترنتی راه افتاده به این صورت که فرد کلاهبردار به صورت همزمان با 2 نفر وارد معامله می شود با یک نفر به صورت خریدار و با یک نفر به صورت فروشنده

با هر دو نفر احراز هویت رو انجام می دهد مدارک هویتی فرد اول را برای نفر دیگر و مدارک اون فرد را برای نفر دیگر می فرستد

به این صورت که اینجا به کسایی که دنبال قطعه هستن پیغام می دهد که قطعه موجود هست و قیمت مناسب پیشنهادمی دهد از طرف دیگر در سایتی مثل دیوار یا شیپور دنبال کسی می گردد که آگهی فروش گذاشته است سپس با اون به توافق می رسد مدارک هویتی و شماره کارت یا حساب او را گرفته برای نفر اول می فرستدنفر اول پول را برای این فرد واریز می کند و فرد کلاهبردار هم یک پیک را سر قرار می فرستد و جنس را از فروشنده تحویل می گیرد و دیگر هم جواب خریدار اولیه را نمی دهد

حالا خریدار اولیه باید برای شکایت برود دنبال شخص سوم چون پول را به حساب او واریز کرده

پس به هیچ عنوان چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده به کاربرهای تازه وارد به صورت غیر حضوری و بدون احراز هویت کامل و شماره تلفن ثابت اطمینان نکنید

چون معلوم نیست پولی که برای شما می زنن رو واقعا خودشون زدن یا یه کسی  که از جایی خبر نداره

حتی همین چند روز پیش این فرد با خام کردن یکی از کاربرهای با سابقه لیون اکانت ایشون رو اینجا ازشون خریده بود و باز کلاهبرداری کرده بود

حتما و حتما مواظب باشید که دچار دردسر نشید

اینا فقط از یه ایرانی بر میاد

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، dintic گفته است :

متاسفانه هفته پیش  به همین صورت سر من کلاه رفت طرف هم به عنوان بیعانه 500 هزارتومان گرفت

این هم شماره ها ی طرف کلاه بردار

09107347906

09909324256

ناگفته نماند که طرف  توی دیوار فعالیت مذکور را میکنه

خلاصه تو عمرم اینطور رکب نخورده بودم اصلا فکرش را هم نمیکردم که همچین آدم های حروم خوری هم وجود دارن

این هم لینک های سایت دیوار کلاه بردار

اول خودش را سید محسن سراج معرفی کرده بود بعدا یه شماره حساب به اسم مسعود عیوبی داد

https://divar.ir/v/باندل-حرفه-ای-گیمینگ_قطعات-و-لوازم-جانبی_تهران_ارم_دیوار/Y52b5VBPt

https://divar.ir/v/ASUS-GEFORCE-GTX-1080ti-oc-strix_قطعات-و-لوازم-جانبی_تهران_ارم_دیوار/xZGQyQcA5

بنده میخوام پیگیر شکایت از ایشون را داشته باشم

اگر کسی هم میخواد شکایتی بکنه از ایشون با من هماهنگ کنه که فتا سریع پیگیری کنه

ضمنا اگر روش بهتری برای شکایت دارید راهنماییمون کنید . تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو کشورهای جهان اول طرف یه جرم میکنه فوری عکش میره تو روزنامه تلویزیون اینترنت و ... اما اینجا میلیاردی میخورن اسمشم نمیدونیم ، چهار صفحه گذشته ، 10 نفر اومدن گفتن ازشون کلاهبرداری شده اما یه نفر اسم نداده که کس دیگه ای تو دامش نیوفته . حالا اکانتش بن شده که شده لااقل اسم اکانتو میدونیم چون که هر کی که اکانت فروخته در قبالش مسئوله ، مثل کسی که قطعه ای میفروشه و در قبال درستیش و عیب و ایرادش مسئوله .

از ماست که بر ماست ، حالا هی بشینید که مملکت درست بشه ، هیچ وقت به ایراد خودمون نگاه نمیکنیم و همیشه انتظار داریم دیگران عیبشونو درست کنن !!!

ویرایش : تو پست بالاتر اکانت دیدم ، باید تو پست اول ذکر بشه ، نه اینکه 4 صفحه بخونی

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

ویرایش : تو پست بالاتر اکانت دیدم ، باید تو پست اول ذکر بشه ، نه اینکه 4 صفحه بخونی

مگه چه اشکالی داره که تو پست اول درج شه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/29, 09:44:40، rasa.d گفته است :

عکس از برق قبض + گواهینامه خود طرف یا یکی از بستگان در ان واحد صحبت کردن + ثبت زمان اون لحظه

درود داداش.گواهینامه هم بی اعتبار شده بنده قبلا با یک نفر یک کالایی رو معامله کردم البته ایشون کلاه بردار هم نبودن ولی کالا رو دادم گواهینامشون رو دادن که برن بعدا پول رو واریز میکنن.

پول رو هم ریختن ولی دیگه خبری ازشون نشد ک گواهینامشون رو پس بگیرن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...