رفتن به مطلب

حباب چیست؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

چیزی که دارم امروزدر مورد قیمت کارت گرافیک می بینم یه جور نابلد بودن در قیمت دادن کارت گرافیکه

یعنی افرادی که الان دارن کارت گرافیک می فروشن و گرون می فروشن حتی شناختی روی کالای خودشون هم ندارن

همه ما می دونیم ورژن اوسی کارت گرافیک ها (نسخه اورکلاک شده) بهتره و قاعدتا گرون تره اما تو بعضی فروشگاه ها برعکس از اب در اومده الان ورژن اوسی قیمتش کمتر از معمولیه این نشان دهنده حبابه که کالا قیمت نداره و هر کی هر چقدر دوست داشت می زاره روش و می فروشه یه وقت به بعضی فروشگاه ها بر نخوره تصاویری که می زارم کاملا غیر واقعیه و و جود خارجی نداره همش ساختهو بافته ذهن خودمه

Untitled.png

2.png

3.png

4.png

لینک به دیدگاه

خب خداروشکر با فروکش کردن تدریجی نرخ دلار و تب تند احتکار کارتهای گرافیک، قیمت گرافیک ها هم داره شکسته میشه. امروز شاهد چند مورد در سایت های مختلف بودم. امیدوارم که این بازار حبابی هم به واقیعت تبدیل شه.

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Hamid . SHahan گفته است :

خب خداروشکر با فروکش کردن تدریجی نرخ دلار و تب تند احتکار کارتهای گرافیک، قیمت گرافیک ها هم داره شکسته میشه. امروز شاهد چند مورد در سایت های مختلف بودم. امیدوارم که این بازار حبابی هم به واقیعت تبدیل شه.

خدا شکر :x9_9^_^

دلار تا4000پایین میاد:1_grinning:

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

کارت هست

زیاد هم هست

ولی کیه که بخواد قیمت پایین بفروشه ؟

321.JPG.6b4cd51e799de8d03ab605f72b9220b4.JPG

لینک به دیدگاه

اگه وضع  دلار درست بشه

هر کسی که میتونه سعی میکنه از اونور کارت بگیره چون با صرفه هست

و خرید از داخل دیگه ارزش نداره

لینک به دیدگاه

مگه نمیگید قیمت جهانی 1070 شده 1000 دلار ....پس بیرون و داخل فرقی نمیکنه ...قیمت جهانی رفته بالا

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۶/۱۱/۷ در 18:28، Hosein Amiri گفته است:

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

درود

استارتر عزیز

همون فروشگاهی که تصویرش درج شده و کارت رو موجود نداره ( تصویر مربوط به چندروز پیش هست احتمالا)

قیمت گرافیک رو اشتباهی میزنن... یعنی به جای اینکه oc رو بالا ببرن، دست نمیزنن و معمولی رو بالا میبرن...

الان oc توی بازار تهران 8500 الی 9 تومن!!! داره به فروش میرسه! و مدل معمولی 500 تومن و یا حتی مقداری بیشتر هم کمتره...

نمونه‌اش برای رم اینجا هست ببینین چه اشتباهی صورت گرفته!؟

به نظرتون موقع خرید آنلاین این سفارش به سرانجام میرسه!؟ قاعدتا خیر

اگر اینطور باشه همین الان من تمام موجودی رم این فروشگاه رو میخرم :D

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

اطلاع نداری الکی خواهشا چرت ننویس. GameStreetBnd به سفارش مشتری از کالا را از دبی یا آمازون وارد می کنه، کارت گرافیک هم همه جای دنیا هست.

شعورم که قورت دادی رفته پهلو غذای ظهرت !

اصلا من بی اطلاع

مثل ادم نمیتونی حرف بزنی ؟

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۶/۱۱/۷ در 20:07، Hosein Amiri گفته است:

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

شما هر تاپیکی که ملت میزنن برای اعتراض به قیمت ها یه عکس از GameStreetBnd میذاری ، با بد خواها من همینطوری حرف میزنم

چپش هم میخاره

اونجا رو هم بخارون واسش

کاسه داغ تر از اش گرین زیاد بون توی این فروم واسه این کانال رو هم پیدا کردیم

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۶/۱۱/۷ در 20:40، Hosein Amiri گفته است:

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

من نه این آدم را می شناسم و نه طرفداری ازش می کنم، اما یه نفر وقتی کاری داره و داره در آمد کسب می کنه یه عده هستن که از روی حسادت یا هر چیزی میخوان چوب لای چرخش بکنن. برات متاسفم

باشه داداش

تو دفترچه زندگیم با فونت درشت نوشتم

ادم های مثل شما زیاد دیدم

یکیشون 8 سال بهمون حکومت کرد

ادم هایی اول استارت توهین رو میزنن بعد عدای انسان های با فرهنگ رو در میارن

باشه داداش شما کارت درست

فرهنگ ما زیر خط فقر

اصلا شما خود خدا

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

من نه این آدم را می شناسم و نه طرفداری ازش می کنم، اما یه نفر وقتی کاری داره و داره در آمد کسب می کنه یه عده هستن که از روی حسادت یا هر چیزی میخوان چوب لای چرخش بکنن. برات متاسفم

گرامی بنده از ایشون خرید داشتم و ایشون شخصی بسیار متشخص هستند و مهارت بسیار زیادی در پیچوندن دارن!

به طوری که ازشون کارت ایسوس خریدم ۱۶۵۰ بعد یه هفته گفتن موجود نیست xfx میاریم و بعدش هم گفتن اصلا با این قیمت پیدا نمیشه

گفتیم پولو پس بده تقریبا ۱ هفته طول کشید تا پس دادن!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

استارتر عزیز

همون فروشگاهی که تصویرش درج شده و کارت رو موجود نداره ( تصویر مربوط به چندروز پیش هست احتمالا)

قیمت گرافیک رو اشتباهی میزنن... یعنی به جای اینکه oc رو بالا ببرن، دست نمیزنن و معمولی رو بالا میبرن...

الان oc توی بازار تهران 8500 الی 9 تومن!!! داره به فروش میرسه! و مدل معمولی 500 تومن و یا حتی مقداری بیشتر هم کمتره...

نمونه‌اش برای رم اینجا هست ببینین چه اشتباهی صورت گرفته!؟

به نظرتون موقع خرید آنلاین این سفارش به سرانجام میرسه!؟ قاعدتا خیر

اگر اینطور باشه همین الان من تمام موجودی رم این فروشگاه رو میخرم :D

سلام دوست من

این تاپیک را چند روز پیش زده بودم امروز دیده شد

منم حرفم همین بود اونی که گرون کرده بدون حساب و کتاب گرون کرده همینطوری قیمت را برده بالا

لینک به دیدگاه

معمولا تو تاپیک های این شکلی از صفحه 10-15 جنگ و دعوا شروع می شد اما الا ن تو صفحه اول داره این اتفاق می افته که نشان از یک رکورد تازه داره

لینک به دیدگاه

من موندم یکی رو که نمیشناسی یا ذی نفع نیستی چرا مثلا به یکی دیگه که فقط نقل قول کرده توهین میکنی؟

ما هم با ایشون اشنا اصلا دوست. به هر حال ایشون نظرش رو گفته دیگه....

همینجوری باتوم رفت تو پای ملت چون نظر گفتن..... دو حالت داری داداش ، یا خیر خواهی و دوستانه که امکان نداره (آدم خیر خواه توهین به دیگری نمیکنه) یا از اون اکانتای اکانت تو اکانتی که برخی دوستان هنوزم میسازن و به خودشون با اکانت تازه نوشابه نظری میدن..... در غیر اینصورت اگر من اشتباه میکنم حلال کن.

در کل . دلار امید به خدا حد اقل تا اواخر بهمن پایین میمونه...خبر موثق دارم.تا اون موقع خیلی از گرافیکای دوستان ماینر هم میاد وسط. وقتی مشتری نبود 580 یک تومن هم شاید برسه. ملت مگه چندتا کامپیوتر دارن ؟ روی اداره های ایران هم کامپیوترهاشو گرافیک ببندی بازم اضافه میاد. مگر اینکه ارزش ارز مجازی صعود کنه که در این صورت بازم یه کارت مثل 580 یا 480 بدلیل زیاد شدن درجه سختی بیت کویین از نظر اقتصادی به بهره میشه که بازم ماینر های عزیز مجبورن بفروشن.... تابستون هم سری 2000 انویدیا عرضه بشه دیگه تحت تاثیر شدیدی میشه و امید به خدا یه دل سیر gta میزنیم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

شعورم که قورت دادی رفته پهلو غذای ظهرت !

اصلا من بی اطلاع

مثل ادم نمیتونی حرف بزنی ؟

این کلا مثل آدم نمیتونه رفتار کنه یبار گزارشش دادم بن دائم شد ایمیل فرستاد لیون کامپیوتر بنش رو برداشتن:4_joy:

چند روز پیش هم یه تاپیک برای قیمت گزاری سیستمم ایجاد کردم این و چندتا فرصت طلب ریختن اونجا سیستمم رو دو میلیون و هفتصد قیمت گزاری کردن بعد تو سر مال زدن دیروز بردمش مغازه گفتن حدود چهار میلیون برش میداریم:4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام.

دوستان عزیز تاپیک رو به گند نکشید اگر در زمینه ناسزا گفتن می خواید روکمکنی راه بندازید تشریف ببرید به PV.

اما در خصوص موضوع تاپیک

- اولا که این فروشگاهی که شما ازش عکس گذاشتی اصلا فروشگاه اینترنتی دارای انبار و ... نیست. یه سایته که توسط فرد یا تیمی اداره میشه و از تامین کنندگان مختلفی که بهشون قیمت میدن و کالا در اختیارشون میذارن قطعه تهیه می کنه و میذاره. من اصلا نمیخوام این سایت رو نقد کنم یا بگم ازشون خرید نکنید و ... اما هرگز در شرایطی که نمی خواید از این سایت خرید کنید، برای سایر امور به قیمت هاش استناد نکنید. همچنین وقتی می خواید ازش خرید کنید، قیمت دقیق قطعه رو باهاش چک کنید بصورت تلفنی. بنده خرید هم انجام دادم از این عزیزان اما قیمت های سایتشون بعضا آپدیت نیست. 

در خصوص نحوه قیمت گذاری کارت گرافیک و ... هم من یه توضیحاتی خدمتتون بدم:

- یه زمانی قیمت قطعات رو رقابت تعیین می کنه. این در چه شرایطی اتفاق می افته؟ زمانی که تولید به اندازه کافی انجام میشه و کمپانی به فکر اینه که با ارائه قیمت مناسب تر بخش زیادی از بازار رو تصاحب کنه. اما در شرایطی که تقاضا برای محصول زیاد و موجودی محصول کم میشه، توزیع کنندگانی که نقدینگی مناسبی دارن فورا تمام موجودی کمپانی ها رو می خرن و یه جورایی انحصار در فروش ایجاد می کنن. حالا همین اقدام نسبت به خورده فروش ها و ... هم اتفاق می افته. قیمت گذاری هم به این شکله که به تدریج که قیمت ها بالا می ره و کماکان با همون قیمت ها خریدار پیدا می شه قیمت ها سیر صعودی طی می کنه. تا زمانی که قیمت گرافیک به جایی برسه تا دیگه خریداری براش نباشه. اونوقت مجددا قیمت ها کاهش پیدا می کنه. به محض کاهش هم خریدارا میریزن و خریداری می کنن و این باعث میشه قیمت در حد بالا نوسان داشته باشه.

بنده خودم ماینر هستم. الان اگر کارت 1070 مثلا 3 تومن فروخته بشه آماده هستم تا 10 تا خریداری کنم. ده ها ماینر دیگه هم به همین شکل. بنابر این ممکن نیست این کارت قیمتش کمتر از اینها بشه.

- مورد سوم در خصوص قیمت ارزهای دیجیتاله. ببینید قیمت ارزهای دیجیتال بعلت یک سری اتفاقات سیاسی و اقتصادی با یه افت زیادی مواجه شده. کسانی که فقط با شنیدن اینکه میای یه ریگ میخری فلانقدر ماهی قلان قدر سود می کنی و ... با این سیسم که اصلا نمیدونن ارز دیجیتال چیه و بلاک چین چیه حجوم آورده بودن و این قیمت ها رو رقم زدن که 1050TI یه موقعی شده بود 2.200.000 تومان. اما الان همون افرادی که اینچنین فکر میکردن الان می بینن به سود امروز به تومان اون عددی که تا دیروز بوده نیست و این بازار تا حدودی سرد شده. اما شما اینطور تلقی نکنید که دیگه تموم شد و ماینینگ دیگه داغون شد و از فردا دیگه همه ماینرها کارت هاشون رو پخش می کنن تو بازار تا بفروشنش.

- طبق پیشبینی های بنده به هیچ وجه قرار نیست انقلابی در قیمت گرافیک رخ بده و 1070 رو بشه به قیمت 2 تومن خرید و ... هرگز این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه سونامی ای زلزله ای چیزی بیاد. مطمئن باشید اگر خرداد ماه انویدیا بیاد و کارت 2070 بده که مثلا در ماینینگ دو برابر 1070 کارایی داشته باشه، و انویدیا قیمتش رو 500 دلار اعلام کنه، این کارت خیلی بیشتر از دو برابر 1070 قیمت می خوره و در اختیار خریدار قرار میگیره. 

* تمام مواردی که بنده اعلام کردم استنباط شخصی خودمه و اگر درش اشتباهی دیده میشه به بزرگواری خودتون بنده رو عفو کنید و جون بنده رو بهم ببخشید :1_grinning:

لینک به دیدگاه

حباب یعنی این که خود فروشنده تو بازار رضا داره به من میگه گرافیک های 1060 شش گیگ رو میخرن 1600 تا 1900 بعد میفروشن 2400 تا 3000 تومن.(درصورتی که قانونا نباید بیشتر از 12% سود بگیرن روی هر قطعه)

حباب یعنی  گرافیک 1500تومنی ای  که  در هفته 2-4 تا فروخته میشد به زور ولی وقتی دیدم میان روزی 10 تا 10 تا میبرن کردم  2700 بازم میبرن.

حباب یعنی خریداری که عقل نداره و فروشنده ای که انصاف نداره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

تا یادم نرفته بگم ، خود فروشنده های بازار رضا میگفتن این یک ماه  فروش گرافیک به خیلی راکت شده و کسی نمیخره ، حتی میان سیستم میبندن ولی گرافیک نمیخرن میگن بعد از این که قیمتش  شکست میخریم ، یا اگر هم کسی بخره 1050 یا 1050 ti میخره.

لینک به دیدگاه

حباب یعنی طرف بیاد کیس 350 دلاری رو 3300 بچپونه کیس 70 دلاری رو یک تومن

باز الان عکس بذارم دلواپسان پیداشون میشه

لینک به دیدگاه

حباب وسیله ای برای پخش نور به صورت فراگیر و غیرمتمرکزه ولی در ادبیات فاخر و سیاسی دولت های اخیر ایران به معنی وسیله ای برای پوشش حماقتهای فکری اقتصادی و بیعرضگی میباشد

لینک به دیدگاه

میگن حباب همون کف صابونه

حالا دیگه خودتون برید تا اخر ماجرا رو

لینک به دیدگاه

حباب دیگه، همون که میره بالا بالا ها یهو میترکه، عین جو میمونه یه نموره، تقریبا این حباب رو میشه همه جا مشاهده کرد در اخلاق و کار برخی از کارمندان و مدیران

تا فروشنده و واردکننده و...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...