رفتن به مطلب

تست فنی واترکولینگ Larkooler BA2-241

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مثل همیشه کوتاه سخن می گوییم و تنها جایی که عکس ها گویا نباشند توضیحاتی را ارائه می کنیم .

74456969143075403297.jpg

43641093895631334470.jpg

Larkooler BA2-241 دارای رادیاتوری با ابعاد 35x124x302mm ، دو فن 1800 RPM و 200 سانتی متر لوله با قطر خارجی 8 میلی متر و قطر داخلی 6 میلی متر و بلاک 45x29mm می باشد .

99633164503355115898.jpg

میزان ایرفلو هر یک از فن ها 62.7 CFM می باشد .

از پردازنده ها با سوکت های INTEL LGA775/LGA1156/LGA1366 و AMD Socket 754/939/940/AM2/AM2+/AM3 پشتیبانی می کند .

رادیاتور این کولینگ دارای هیت پایپ 8 میلی متری با چینش S ، از جنس مس آنادایز شده می باشد .

91527387200856063685.jpg

58701841569034908032.jpg

طراحی عالی رادیاتور و فن ها در این کولینگ بسیار چشم گیر است و به همان میزان ضعف در ساخت خود بلاک CPU مشهود می باشد .

39269390849856744255.jpg

برآیند این طراحی ضعیف و قوی ما را بر آن داشت تا با مقایسه بسیار سطحی با Corsair H50 کار را ادامه دهیم . از پیش می دانستیم که H50 بازنده قطعی این نبرد خواهد بود .

برای مطالعه متن کامل مقاله اینجا کلیک کنید .

لینک به دیدگاه

مرسی بابت ریویو

فقط یه سوال داشتم.آیا ممکنه اینو تهیه کرد و به جای واتر بلاکش از واتر بلاک دیگه ای استفاده کرد؟یا عملی نیستش؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

عالی بود پوریا جان . خسته نباشید :o

منتظر بررسی های بعدی هستیم ;)

فقط اگه کولینگ های دیگه هم مقایسه میکردید عالی میشد.

نمودار هم میزاشتید خیلی بهتر از اسکرین شات بود =D>

با تشکر از شما و تیم لیون [-X

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

[-X ;) =D> بسیار ممنونم پوریا جان . از اونجایی که واتر کولینگ در ایران بسیار کمه مقاله شما میتونه به دوستان در انتخاب این محصول کمک بکنه . امیدوارم که مقالتون که مثل همیشه کوتاه و مفید هستش مورد رضایت دوستان باشه :o

لینک به دیدگاه

مرسی بابت ریویو

فقط یه سوال داشتم.آیا ممکنه اینو تهیه کرد و به جای واتر بلاکش از واتر بلاک دیگه ای استفاده کرد؟یا عملی نیستش؟

بله قربان عملی هستش . فقط بایستی دقت کنید اینر سایز لوله (قطر داخلی لوله ها) در این واتر بلاک 6 میلی متر هست . بلاک جدایی که تهیه می کنید بایستی 6 میل باشه .

درود :

عالی بود پوریا جان . خسته نباشید [-X

منتظر بررسی های بعدی هستیم ;)

فقط اگه کولینگ های دیگه هم مقایسه میکردید عالی میشد.

نمودار هم میزاشتید خیلی بهتر از اسکرین شات بود =D>

با تشکر از شما و تیم لیون =D>

والا محمد جان اصلاً قرار بود فقط اورویو باشه تا ریویو . من تا جایی که می شد از سر و ته موضوع و مطالب اضافه زدم تا همه بخونن ، یک دفعه دیدم شد ریویو :o

بازهم از نظر خودم طولانی شد ولی باشه به روی چشم ، برای تست های بعد که تعداد کولینگ ها بیشتر از 2 تا شد ، چارت هم تهیه می کنیم . ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا پوریا تست جالبی بود .فقط میخواستم بدونم که پمپ چند لیتری در این کولینگ استفاده شده که شما عنوان کرید ضعیفه؟؟؟؟

مرسی بابت ریویو

(جواب آقا پوریا با من هم زمان شد[-X

عملی که هست اما باید بلاک شما سایز محل اتصال شلنگش مثل این مدل یعنی قطر خارجی 8 و داخلی 6 باشه .یا اینکه اگر این سایز نبود از فروشگاه های شلنگ فروشی و پرس شلنگ اتصالات و تبدیلات لازم برای تغییر سایز شلنگ را بخرید.

اما این طورکه آقا پوریا عنوان کردند پمپ قوی نداره از طرفی شما میخواهید بلاک را عوض کنید پس اصلا بهتره نخرید چون خود بلاک قسمت زیادی از قیمت این واتر کولینگ است:o

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

آقا پوریا تست جالبی بود .فقط میخواستم بدونم که پمپ چند لیتری در این کولینگ استفاده شده که شما عنوان کرید ضعیفه؟؟؟؟

(جواب آقا پوریا با من هم زمان شد;)

عملی که هست اما باید بلاک شما سایز محل اتصال شلنگش مثل این مدل یعنی قطر خارجی 8 و داخلی 6 باشه .یا اینکه اگر این سایز نبود از فروشگاه های شلنگ فروشی و پرس شلنگ اتصالات و تبدیلات لازم برای تغییر سایز شلنگ را بخرید.

اما این طورکه آقا پوریا عنوان کردند پمپ قوی نداره از طرفی شما میخواهید بلاک را عوض کنید پس اصلا بهتره نخرید چون خود بلاک قسمت زیادی از قیمت این واتر کولینگ است:o

پمپی که در این کولینگ استفاده شده به گفته خود وب سایت سازنده توانایی انتقال 72 liter بر ساعت رو داره و ماکسیمم واتر لیفتش هم 200cm هستش . ولی چیزی که من در عمل دیدم ، فشار و سرعت نسبتاً کمی بود که می شه گفت حتی به خاطر طراحی بد بلاک CPU هستش ، جوری که بلاک CPU می تونه مثل یک فشار شکن عمل کنه .

متاسفانه متودلوژی خاصی رو برای تست پمپ ندارم ، که از پیشنهادات شما دوستان می تونم استفاده کنم و در ریویو های بعدی پمپ رو هم تست می کنیم . [-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پمپی که در این کولینگ استفاده شده به گفته خود وب سایت سازنده توانایی انتقال 72 liter بر ساعت رو داره و ماکسیمم واتر لیفتش هم 200cm هستش . ولی چیزی که من در عمل دیدم ، فشار و سرعت نسبتاً کمی بود که می شه گفت حتی به خاطر طراحی بد بلاک CPU هستش ، جوری که بلاک CPU می تونه مثل یک فشار شکن عمل کنه .

متاسفانه متودلوژی خاصی رو برای تست پمپ ندارم ، که از پیشنهادات شما دوستان می تونم استفاده کنم و در ریویو های بعدی پمپ رو هم تست می کنیم . :o

اگر 72 لیتری با شه که خیلی کمه و ضعیفه.به نظر نیاز به تست پمپ نباشه خود این لیتر پایین نشان دهنده ضعف هست .با این مقدار گردش آب یعنی در دقیقه حداکثر یک دور آب را در گردش میندازه که خیلی کمه[-X

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...