رفتن به مطلب

با چه کارتهایی میتونم کراس فایر کنم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان سلام

کارت من 6870 هست میخوام بدونم با توجه به این عکس که از خود سایت AMD گرفتم این کارت رو با چه کارتهای دیگه ایی میتونم کراس فایر کنم

AMD_CrossfireX_Chart_1618W.jpg

در ضمن مادربرد من آنبرد هست گرافیک 4250 روش هست

میخواستم ببینم که اون رو با چه کارتهایی میتونم کراس فایر کنم

ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

کراس فایر علاوه بر گرافیک به چیپ بکار رفته در مادربرد هم بستگی داره ، یه لینک از مادربردتون بذارید تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کراس فایر علاوه بر گرافیک به چیپ بکار رفته در مادربرد هم بستگی داره ، یه لینک از مادربردتون بذارید تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم.

مادربرد من M4A88TD/V EVO USB3 هست دوست گرامی

اینم لینک

لینک شما

اینم عکس

H1zrroCg7G7EYX3h_500.jpg

لینک به دیدگاه

شما میتونی کارتت رو با 6870 و 6850 و 6790 کراس کنی ، ولی برای جلوگیری از bottleneck با 6870 و 6850 کراس کنی بهتره . البته تو کراس اگه دو تا کارت عین هم باشه ، بهترین نتیجه رو میگیری. کراس دو تا 6870 هم قدرتی معادل 5970 داره .

لینک به دیدگاه

شما اسلات دوم pcie بردت 4X هستش و کلا بهتره که سراغ کراس فایر این کارت ها نری!شما می خوای کم کم 240 تومن دیگه خرج کنی یه 6870 دیگه ببندی رو سیستم به جاش این کارت خودتم بفروش همون حول و هوش 200 تومن جاش یه 570 بگیر با 450-460 تومن.هزینه اضافی واسه پاور قوی ترم می مونه تو جیبت...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اسلات دوم pcie بردت 4X هستش و کلا بهتره که سراغ کراس فایر این کارت ها نری!شما می خوای کم کم 240 تومن دیگه خرج کنی یه 6870 دیگه ببندی رو سیستم به جاش این کارت خودتم بفروش همون حول و هوش 200 تومن جاش یه 570 بگیر با 450-460 تومن.هزینه اضافی واسه پاور قوی ترم می مونه تو جیبت...

خیلی ممنون دوستان

ولی در مورد آنبرد چیزی نگفتید

اون آنبرد رو با چه کارتهایی میتونم هایبرد کراس کنم؟؟؟؟

راستی این که گفتی bottleneck یعنی چی؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون دوستان

ولی در مورد آنبرد چیزی نگفتید

اون آنبرد رو با چه کارتهایی میتونم هایبرد کراس کنم؟؟؟؟

راستی این که گفتی bottleneck یعنی چی؟؟؟؟؟

سوالی در مورد آنبرد و این صحبتا نکردید؟چی رو با چی الان می خواید کراس کنید؟:-jاون قضیه هایبرید کراس ربطی به کراس دو تا کارت نداره.قضیش فرق می کنه.

cpu bottleneck یعنی cpu ضعیفتر شما باعث شه نتونید از 100% قدرت کارتتون استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوالی در مورد آنبرد و این صحبتا نکردید؟چی رو با چی الان می خواید کراس کنید؟:-jاون قضیه هایبرید کراس ربطی به کراس دو تا کارت نداره.قضیش فرق می کنه.

cpu bottleneck یعنی cpu ضعیفتر شما باعث شه نتونید از 100% قدرت کارتتون استفاده کنید.

خیلی ممنون دوست گرامی ممکن هست کارت رو بفروشم میخوام ببینم که با اون آنبرد مادربرد چه کارتی رو میتونم بندازم که هایبرد کراس بشه ؟؟؟

شنیدم با 5450 هم میشه

2 تا سوال جدا بود دوست گرامی

ببین این متن سایت ویکیپدیا هست

The architecture has been patented by ATI.[2] Right now the latest generation of Hybrid Crossfire pairs an 890GX or 880G (Radeon HD4290 and HD 4250 respectively) motherboards from the AMD 800 chipset series with an HD 5450 Radeon video card from the Radeon HD 5000 series

لینک به دیدگاه

مادربورد شما از Hybrid CrossFireX پشتیبانی نمیکنه .

لینک به دیدگاه

در مورد کراس تو مادربردهای جدید با چیپست p67 و اسلات 8x 4x دوتا کرات 6950 چیزی حدود 5 تا 8 درصد با کراس 16x16 اختلاف داشت اما تو چیپهای p55 این اختلاف تا بیست درصد هم میرسید ولی هرچی گشتم بنچمارکی در مورد چیپستهای 880 یا 890 پیدا نکردم .

در مورد کراس 2 تا 6870 چیزی حدود25 تا 30 درصد از یه 580 قدرتش بیشتره و چیزی حدود 20 درصد از یه 5970 به نظرم کراس 2تا 6870 منطقی ترین کاره .میتونی کراس کنی و بنچمارکها را مقایسه کنی اگر خیلی افت فریم داشتی میتونی یه مین 890gx exterme 4 r2 از برند ازازراک با قیمت 190 بگیری که 8x8 رو ساپرت میکنه وقابلیت پشتیبانی از پردازنده های جدید amd روداره نا گفته نمونه این پهنای باند برای کراس دو تا 6970 هم کفایت میکنه و اگر هم پهنای باند 16x16 بخوای میتونی یه مین با چیپ 990fx بگیری.

http://www.guru3d.co...s-spring-2011/8

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

ماشالا به دوستان , همهگی سحر خیزن

دیگه چیزی برا من نمونده که بگم :-j

لینک به دیدگاه

شما میتونی کارتت رو با 6870 و 6850 و 6790 کراس کنی ، ولی برای جلوگیری از bottleneck با 6870 و 6850 کراس کنی بهتره . البته تو کراس اگه دو تا کارت عین هم باشه ، بهترین نتیجه رو میگیری. کراس دو تا 6870 هم قدرتی معادل 5970 داره .

با جمله زیر خط دار شما مخالفم .

درست می فرمایید ، اگر کارت ها عین هم باشن عملکرد بهتر هستش ، بازهم درست می فرمایید اگر کارت ها قدرت مند تر باشند کراس یا SLI بهتر جواب گو هست (البته نه همیشه)

که این امر باعث بالا رفتم اسکیلینگ در دو کارت می شه ، مثال نقضشم مقایسه sli دوتا 460 با 2 تا 470 هستش . همه می دونند که sli دوتا 470 قوی تر از sli دوتا 460 هستش ولی توی sli دوتا 460 شما 100% اسکیلینگ داری که یعنی انگار داری دقیقاً از قدرت هر دو کارت استفاده می کنی ولی اسکیلینگ دوتا 470 مثلاً 80% هستش که می شه 80 درصد قدرت واقعی دوکارت .

باتل نک مال زمانی هست که چیزی ، چیز دیگری رو محدود می کنه . مثل اشتراک گرفتن بین دو چیز (من قدرتم 5 هستش ، آقای حسینی قدرتش 10) حالا اگر توی دعوا من بین آقای حسینی و فردی که قرار هست کتک بخوره قرار بگیرم ، جلو دستوپای آقای حسینی رو می گیرم ، پس نیروی مجموع ما می شه اشتراک نیرومون که می شه 5 . اینجا باتلنک داریم ، CPU ضعیف ، GPU قوی یا بلعکس .

ولی وقتی هست که ما بجای اشتراک ، اجتماع نیرو داریم ، مثلاً در مثال بالا من برم طرف رو از پشت سر کتک بزنم ، یا مثلاً من و آقای حسینی طنابی رو هر دو به یک سمت بکشیم ، اینجا نیرو ها جمع می شن ، نیرو می شه 10+5=15 .

هیچ وقت کراس کردن دو کارت باعث پایین اومدن عملکرد کارت در حالت تکی نمی شه ، پس هیچوقت باتلنک نداریم .

عجب مثال هایی زدم ها :-j دوستان حواسشون باشه :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان خیلی ممنون ولی اصلاً بیخیال کراس فایر با یه کارت هم رده باشید

شما مطمئنید که مادربرد من از هایبرد کراس پشتیبانی نمیکنه

آخه مگه میشه یه همچین چیزی

وقتی آنبرد 4250 روش هست ممنکن نیست که از هایبرد کراس پشتیبانی نکنه

من که تا حالا ندیدم

همونطور که گفتم امکانش هست که کارت 6870 رو بفروشم

و بخوام یه کارت بخرم مثل(5450) که با هاش هایبرد کراس کنم

تو اینترنت که گشتم زده بود چیپ 880 و 890 این قابلیت رو دارن که با کارت های 3450 و 5450 هایبرد بشن دوستان لطفاً درست کمک کنید

لینک به دیدگاه

من که تا حالا ندیدم

تو اینترنت که گشتم زده بود چیپ 880 و 890 این قابلیت رو دارن که با کارت های 3450 و 5450 هایبرد بشن دوستان لطفاً درست کمک کنید

مادربرد شما چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد شما چی هست؟

دوست گرامی مادبرد رو تو صفحه اول گذاشتم

مدل M4A88TD V EVO/USB3 هست

لینک به دیدگاه

عزیز من که مشخصات بردتون رو نگا کردم ندیدم جایی نوشته باشه هیبرید کراس ساپورت میکنه , در واقع هیبرید کراس بستگی به چیپ Lucid و در مادبرد شما از این چیپ استفاده نشده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربورد شما از Hybrid CrossFireX پشتیبانی نمیکنه .

ببین دوست گرامی این یکی از صفحات دفترچه مادربرد هست ساپورت میکنه اصلاً مگه یه همچین چیزی وجود داره که گرافیک آنبورد باشه ولی از هایبرد پشتیبانی نکنه

08992480518748539463.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من که مشخصات بردتون رو نگا کردم ندیدم جایی نوشته باشه هیبرید کراس ساپورت میکنه , در واقع هیبرید کراس بستگی به چیپ Lucid و در مادبرد شما از این چیپ استفاده نشده .

ببینید دوست گرامی تو دفترچه این رو زده

یعنی الکی نوشته ؟؟؟؟

06687775869741521275.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

من که تا حالا ندیدم

دوست عزیز شما تو همون لینکی که از مادربوردتون دادید نگاه کنید . تو قسمت مشخصات ، گرافیک اینطور نوشته :

Integrated ATI Radeon™ HD 4250 GPU

Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports

Maximum shared memory of 1024 MB

SidePort Memory - onboard 128MB DDR3 1333 memory

Dual independent displays support with HDMI/DVI and D-Sub

Hardware Decode Acceleration for H.264, VC-1, and MPEG-2

Blu-ray playback support *1

Supports DirectX 10.1, OpenGL 2.0, Shader Model 4.1, Universal Video Decoder (UVD) 2.0

هیچ توضیحی در مورد هیبرید کراس داده نشده . حالا تو مشخصات مادربورد M4A88TD-M EVO/USB3 رو نگاه کنید :

Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 (1080P)

Supports DVI with max. resolution 2560x1600 @60Hz

Supports D-Sub with max. resolution 2560x1440 @75Hz

Supports Microsoft® DirectX 10.1, OpenGL 2.0, Shader Model 4.1

Max. shared memory of 1GB

Hybrid CrossFireX™ Support

همون چیپ ولی با کمی تغییر و ساپورت هیبرید کراس . من از خودم در نیاوردم . از تو سایت دادم . والبته به خاطره اطلاعات درست منفی گرفتم :-j اون کلمه Hybrid که روی جعبه زده برای ASUS Hybrid Processor و ASUS Hybrid Switch هست که این مادربورد داره . تو صفحه overview هم نگاه کنی برای مادربورد شما نوشته کراس فایر ساپورت و برای اون مدلی که من گفتم نوشته هیبرید کراس فایر ساپورت. این سری چیپ ست مدلهایی که V هستن از هیبرید کراس پشتیبانی نمیکنن .

لینک به دیدگاه

چیپ Lucid برای هیبرید کراس استفاده نمیشه . از این چیپ برای سوئیچ بین گرافیک داخلی CPU و کارت گرافیک استفاده میشه و فقط به اینتل اختصاص داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما تو همون لینکی که از مادربوردتون دادید نگاه کنید . تو قسمت مشخصات ، گرافیک اینطور نوشته :

Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports

Maximum shared memory of 1024 MB

Blu-ray playback support *1

Supports DirectX 10.1, OpenGL 2.0, Shader Model 4.1, Universal Video Decoder (UVD) 2.0

هیچ توضیحی در مورد هیبرید کراس داده نشده . حالا تو مشخصات مادربورد M4A88TD-M EVO/USB3 رو نگاه کنید :

Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 (1080P)

Supports DVI with max. resolution 2560x1600 @60Hz

Supports D-Sub with max. resolution 2560x1440 @75Hz

Supports Microsoft® DirectX 10.1, OpenGL 2.0, Shader Model 4.1

Max. shared memory of 1GB

Hybrid CrossFireX™ Support

همون چیپ ولی با کمی تغییر و ساپورت هیبرید کراس . من از خودم در نیاوردم . از تو سایت دادم . والبته به خاطره اطلاعات درست منفی گرفتم :-j اون کلمه Hybrid که روی جعبه زده برای ASUS Hybrid Processor و ASUS Hybrid Switch هست که این مادربورد داره . تو صفحه overview هم نگاه کنی برای مادربورد شما نوشته کراس فایر ساپورت و برای اون مدلی که من گفتم نوشته هیبرید کراس فایر ساپورت. این سری چیپ ست مدلهایی که V هستن از هیبرید کراس پشتیبانی نمیکنن .

خب بالاخره من چیکار کنم دوست گرامی قاطی کردم

میشه یا نه

دفترچه درست هست یا سایت

ببین این هم روی جعبه زده الان عکس انداختم

07749766482914466716.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

دفترچه مادربورد مخصوص همون مدله یا چند مدل رو با هم زده ؟

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چی بگم . دیدی که تو سایتش چی زده بود .این که الان روی جعبه زده واقعا جالبه . یا تولید قبلش بوده که داشته و الان برای کم کردن قیمت حذف کردن . یا اینکه تازه اضافه کردن و تو سایت آپدیت نشده . مورد اول به نظر محتمل تر میاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دفترچه مادربورد مخصوص همون مدله یا چند مدل رو با هم زده ؟

نه فکر نکنم دوست گرامی فقط برای همین مدل هست از کجا باید فهمید

ببینید این صفحه فهرست هست

13139340531.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جایی تو بایوس وجود داره که بتونم دقیقاً ببینم دوستان

یا نه فقط باید به همین دفترچه بسنده کرد؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...