رفتن به مطلب

نیاز به کمک مهم ...کامپیوتر بالا نمیاد

VEXOS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

مشغول فیلم دیدن بودم که هدفونو خواستم وصل کنم اشتباها بجای فیش سبز به فیش صورتی که برای میکروفونه زدم 

سیستم یه دفعه خاموش شد 

هرچقدر تلاش کردم دیگه روشن نشد 

پاور تست کردم سالمه کاملا 

لامپ جلوی کیس هم یکیش روشن میشه (لامپه دکمه پاور یا ریست نه ) در حقیقت کلا روشنه حتی اگه از برق در بیارم سیستمو 

بعد یه کیس دیگه هم امتحان کردم بازم نشد 

واقعا کلافه شدم الان اگه کسی می‌دونه یا براش اتفاق افتاده لطفاً بگه تعمیرگاه هم نمیتونم برم همه جا بستست 

لینک به دیدگاه

درود

اتصالات رو قطع کنین و ببینین برق میره توی مادربرد یا خیر...

احیانا اگر روی خود مادربرد چراغ led داره ببینین روشن میشه!؟ فن cpu یک لحظه میچرخه!؟ چه عکس العملی نشون میده!؟

تعذیه مادربرد ممکنه دچار شوک و آسیب شده باشه...

همچنین کارت گرافیک رو جدا کنین ببینین مشکل حل میشه یا خیر (اگه گرافیک آنبرد دارین با اون وصل بشین)

لینک به دیدگاه

اتصالات همه رو جداکردم اصلا فایده نداره 

متاسفانه چراغ led نداره 

فن سی پی یو اصلا ندیدم بچرخه 

گرافیک هم ندارم گرافیکم آنبورده خودش 

تغذیه مادربرد اگه آسیب دیده باشه تعمیر میشه ؟

قیمتش بنظرتون حدودا چند میشه قیمت خودرو مادربرد ۲۷۰تومنه الان 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

اتصالات رو قطع کنین و ببینین برق میره توی مادربرد یا خیر...

احیانا اگر روی خود مادربرد چراغ led داره ببینین روشن میشه!؟ فن cpu یک لحظه میچرخه!؟ چه عکس العملی نشون میده!؟

تعذیه مادربرد ممکنه دچار شوک و آسیب شده باشه...

همچنین کارت گرافیک رو جدا کنین ببینین مشکل حل میشه یا خیر (اگه گرافیک آنبرد دارین با اون وصل بشین)

یعنی با یه همچین اتصالی ممکنه شوک وارد بشه؟

قبلا یادمه یه جا مطلبی خونده بودم که از ورودی میکروفون میشه به عنوان خروجی صدا هم استفاده کرد اگر تنظیمات رو درست انجام بدی!

لینک به دیدگاه

ولی واقعا نمی‌دونم اعصابم خورد شد واقعا کلافه نمی‌دونم از چیه تعمیرکارم آشنا ندارم غریبه هم که توهین نشه همش به فکرتو پاچه کردنن 

مهم تر از همه من تا پس فردا نیازش دارم واقعا موندم چیکار کنم 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، VEXOS گفته است :

اتصالات همه رو جداکردم اصلا فایده نداره 

متاسفانه چراغ led نداره 

فن سی پی یو اصلا ندیدم بچرخه 

گرافیک هم ندارم گرافیکم آنبورده خودش 

تغذیه مادربرد اگه آسیب دیده باشه تعمیر میشه ؟

قیمتش بنظرتون حدودا چند میشه قیمت خودرو مادربرد ۲۷۰تومنه الان 

خب باید بدین کسی تا چک کنه...

اگه مطمئن شدین که از مادربرد هست توی همین فروم فکر کنم هستن دوستانی که تعمیر کنن ولی باید مدل دقیق مادربردتون رو درج بفرمائین تا ببینین اصلا میصرفه برای تعمیر یا خیر...

در 3 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

یعنی با یه همچین اتصالی ممکنه شوک وارد بشه؟

قبلا یادمه یه جا مطلبی خونده بودم که از ورودی میکروفون میشه به عنوان خروجی صدا هم استفاده کرد اگر تنظیمات رو درست انجام بدی!

بله چرا که نه!؟

شما فکر میکنین چرا تو مادربردهای چندسال اخیر کلا سیستم صوتی و کانال صوتی رو مجزا از مادربرد دیزاین میکنن و مداراتش با مادربرد تفاوت داره!؟

ایجاد شوک یک لحظه هست... حتی با اتصال یک فلش مموری یا ماوس هم ممکنه شوک به وجود بیاد، خصوصا اینکه اگه فیش با دستتون در تماس باشه...

بعضی کارت صداها اون موقع میشد - حتی الان هم میشه - راحت با خود نرم‌افزار درایورشون سویچ کرد، یعنی با یه کلیک تعیین میکردی کدوم چه کاری انجام بده، اما اصلا ارزش نداشت... البته منسوخ شد چون کارت‌های های‌اند این کار رو بعید میدونم انجام بدن...

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، VEXOS گفته است :

سلام 

مشغول فیلم دیدن بودم که هدفونو خواستم وصل کنم اشتباها بجای فیش سبز به فیش صورتی که برای میکروفونه زدم 

سیستم یه دفعه خاموش شد 

لامپ جلوی کیس هم یکیش روشن میشه (لامپه دکمه پاور یا ریست نه ) در حقیقت کلا روشنه حتی اگه از برق در بیارم سیستمو 

واقعا کلافه شدم الان اگه کسی می‌دونه یا براش اتفاق افتاده لطفاً بگه تعمیرگاه هم نمیتونم برم همه جا بستست 

دوست عزیز چیزی که برای شما اتفاق افتاده هیچ ربتی به اتصالی نداره بیا جلوی چشمات 100 بار هدفون را به ورودی میکروفن نصب کنم

مشکل جای دیگه ای هست عکس هم که نزاشتی نمیدونم در مورد چه مادربردی داری صحبت میکنی عکس از پنل پشت مادربرد قرار بده

احتمال داره جای USB را اشتباهی فشار دادی و اتصالی کرده

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، VEXOS گفته است :

سلام 

سیستم یه دفعه خاموش شد 

هدفون سالمه؟

عجیبه من تا به حال رو سیستم که نه رو لپ تاپ اشتباهی انجام دادم اینطوری نشده!

لینک به دیدگاه

آره هدفون مشکلی نداره از اتصال مثلا به پورت اشتباه فک نکنم مشکل بوجود اومده باشه از شوکه به قول دوستمون 

لینک به دیدگاه

بعضی اوقات پنل بی کیفیت جلوی کیس این صدمات رو به مین برد وارد میکنه کیست از این ارزونا نیست احیانا؟

لینک به دیدگاه

آخرش فایده نداره چون مین نیاز به تعمیر داره!

اگر گارانتی داره بفرستش گارانتی . مین بردتون مال چند سال پیش هست؟ چون الان یه مین برد همین قیمت آی سی محافظت درگاه های usbو... داره. 

یادم میاد یه بار یه سیم دستم بود وسیستمم روشن بود رفت تا نصف توی درگاه usbو جرقه زد ولی سیستم نه خاموش شد نهusb به دیار باقی شتافت!

لینک به دیدگاه

سلام 

اینجوری که تعمیرکار گفت مادربرد مرخصه 

کسی که برام سیستمو بسته اون پیچ هارو مستقیم وصل کرده به کیس به اون فیش مسی هایی که باید وصل کنه وصل نکرده یعنی مادربرد با سطح کیس تماس مستقیم داشته 

بعد توی گارانتی نوشته موارد ابطال استفاده در شرایط غیر متعارف 

بنظرتون جزء گارانتی قرار میگیره این مادربرد ؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، VEXOS گفته است :

سلام 

اینجوری که تعمیرکار گفت مادربرد مرخصه 

کسی که برام سیستمو بسته اون پیچ هارو مستقیم وصل کرده به کیس به اون فیش مسی هایی که باید وصل کنه وصل نکرده یعنی مادربرد با سطح کیس تماس مستقیم داشته 

بعد توی گارانتی نوشته موارد ابطال استفاده در شرایط غیر متعارف 

بنظرتون جزء گارانتی قرار میگیره این مادربرد ؟

سلام

منظورتون این هست بدون اسپیسر مینبورد رو متصل کرده به کیس؟

000000.jpg.cbe806c1af1de7ce36668bcd87b3f791.jpg

مینبورد رو خارج از کیس تست کردید؟ پشت مینبورد از نظر ظاهری مشکلی پیدا نکرده؟ اگه مشکل ظاهری نداشته باشه درصدی احتمال داره که گارانتی قبول کنه

ویرایش شده توسط abc.abc
لینک به دیدگاه

آره همین 

نه اصلا مشکل ظاهری نداره

خیلی تمیزه 

بنظرتون چند درصد احتمال داره قبول کنند ؟

لینک به دیدگاه

احتمال قبول کردنش ۱۰۰% هست

بنده خودم هم یک‌بار دکمه پاور سیستم رو فشار دادم مادربرد کلا سوخت!

دادم گارانتی برام تعویض کردند

مادربرد Maximus VIII Hero گارانتی سازگار

اگر‌در ظاهر ایرادی نباشه خیالتون تخت تعویض میکنند

لینک به دیدگاه

انشالله که تعویض بشه واقعا قیمتا بالا رفته پولم ندارم نمی‌دونم چیکار کنم اگه قبول نکنه 

گارانتی این مادربرد تبا تجارت  هست نمی‌دونم شنیدین یانه tabagt.com 

ویرایش شده توسط VEXOS
لینک به دیدگاه

گارانتی تابا  یا تبا ؟؟؟

دوست عزیز شرکتهای گارانتی کننده دزدی زیاد میکنن ولی حقشون نیست که اشتباه شخصی دیگر را جبران کنن

بنظر شما بهتر نیست بری پیش شخصی که بلد نبوده و سیستمت را جمع کرده ؟ اون پولت را خورده بعد شما میخواه از شرکت گارانتی کننده مالت را پس بگیری ؟ کار درستی نیست چون با این کار اون شخص به دزدی خودش ادامه میده و گارانتی و اشخاص دیگر هم اعتمادشون را نسبت به یکدیگر از دست میدن

آخرش هم میگیم چرا مردم اینطور هستن خوب یه جای کار میلنگه دیگه

لینک به دیدگاه

نه میخواستم این کارو بکنم ولی متوجه شدم بعد از این که برد سوخته شد وقتی درش آوردم چک کنم دوباره بستمش خودم اشتباه بستم وگرنه قبلش درست بود پیچاش روی کیس هست هنوز 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، VEXOS گفته است :

نه میخواستم این کارو بکنم ولی متوجه شدم بعد از این که برد سوخته شد وقتی درش آوردم چک کنم دوباره بستمش خودم اشتباه بستم وگرنه قبلش درست بود پیچاش روی کیس هست هنوز 

چند سال قبل وقتی سوکت 775 و Pentium 4 تازه وارد بازار شده بود برادم همین اشتباه را انجام داد و وقتی سیستم را روشن میکردیم بعد از چند ثانیه خاموش میشد ولی به موقع سیستم را باز کردم و درستش کردم

سیستم شما خاموش هم نشده ؟ هیچ نشانی از وجود مشکلی در سیستم ندیدی ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...