رفتن به مطلب

لگ ناگهانی و شدید پس 20 دقیقه بازی

Amir.sh2248
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده امروز با یه مشکلی مواجه شدم .تو هر بازی که میرم بعد از بیست دقیقه لگ شدید پیدا میکنه و کلا برای 20 ثانیه از کار می افته گاهی هم از بازی که میام بیرون بعد از لگ شدید موس خیلی کند حرکت میکنه و رو هرچی کلیک میکنم بوق میزنه.ممنون میشم راهنمایی کنید اینم مشخصات سیستم ⬇⬇⬇

Gtx 1080

I7 7700k

Ram:16gb

Hdd:baracuda 1tb

لینک به دیدگاه

درود

دما سیستمو با برنامه ای مثل hwmonitor ببین چند میشه در این موارد؟! برنامه رو باز بذار برو تو بازی ...

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

بنده امروز با یه مشکلی مواجه شدم .تو هر بازی که میرم بعد از بیست دقیقه لگ شدید پیدا میکنه و کلا برای 20 ثانیه از کار می افته گاهی هم از بازی که میام بیرون بعد از لگ شدید موس خیلی کند حرکت میکنه و رو هرچی کلیک میکنم بوق میزنه.ممنون میشم راهنمایی کنید اینم مشخصات سیستم 2b07.png2b07.png2b07.png

Gtx 1080

I7 7700k

اینو نصب کن hwmonitor و باز بزار. موقعی که لگ میشه دماها رو چک کن

لینک به دیدگاه

سلام داداش یبارسیستم دوستم هم همین جور مال دمای سی پی یو بودخمیرش روعوض کردیم خوب شد 

لینک به دیدگاه

بنده دمای کارت رو چک کردم حدود 52 بود مثلا تو ac origins که چک کردم دمای سی وی یو هم حدود 70 بود بازم مشکل از دماست؟

در 15 دقیقه قبل، shocker78 گفته است :

اینو نصب کن hwmonitor و باز بزار. موقعی که لگ میشه دماها رو چک کن

لینک به دیدگاه

۹۰ درصد احتمال داره دما بالا باشه اگه ممکنه سی پی یو رو یه بار دیگه خمیر بزن فن کارت رو هم روی ۷۰ درصد ثابت بزار اگه مشکل برطرف نشد برو سراغ پاور و اگه یه هارد دیگه داری بازی رو توی یه هارد دیگه چک کن 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

بنده امروز با یه مشکلی مواجه شدم .تو هر بازی که میرم بعد از بیست دقیقه لگ شدید پیدا میکنه و کلا برای 20 ثانیه از کار می افته گاهی هم از بازی که میام بیرون بعد از لگ شدید موس خیلی کند حرکت میکنه و رو هرچی کلیک میکنم بوق میزنه.ممنون میشم راهنمایی کنید اینم مشخصات سیستم 2b07.png2b07.png2b07.png

Gtx 1080

I7 7700k

سلام 

عزیز مطمئن شو دمای cpu , gpu شما درست باشه . 

این میتونه از کارت گرافیکت هم باشه . شما اگه امکانش رو داری قطعات سیستمت رو یکی یکی رو یه سیستم دیگه تست کن . مثلا از گرافیک شروع کن . اگه داری یه گرافیک دیگه بذار رو سیستمت ببین درست میشه یا نه اگه نشد خب کارتت عیب کرده ببرش گارانتی اگه بازم خراب بود برو سراغ باقی قطعات تا ایراد و پیدا کنی . بایوس مینبردت هم به اخرن ورژن اپ کن 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

ممکنه خنده دار بنظرتون بیاد

ولی ممکنه مربوط به اتصالی در سیم موس یا کیبوردتون هم باشه

اگر دماهای سیستم رو چک کردید و مشکلی نبود ، موس و کیبورد خودتون رو هم عوض کنید ببینید مشکل رفع میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

Gtx 1080

I7 7700k

منم همین مشکل رو داشتم  از گرمای بیش از حد سی پی یو بود.     فن سی پی یو عوض کردم

درست شد.  ممکنه از گرم شدن گرافیک هم باشه.

استفاده از cpu برای مدتی کم میشه تا cpu خنک بشه بعد از مدتی که cpu خنک شد  دوباره استفاده از cpu میره بالا

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AminC گفته است :

اگه ویندوز 10 ورژن 1709 استفاده میکنید مشکل ازز اون هستش.

بله دقیقا همین ورژن هست.یعنی مشکل از بیلده؟راه حلی داره یا باید ویندوز رو عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، AminC گفته است :

اگه ویندوز 10 ورژن 1709 استفاده میکنید مشکل ازز اون هستش.

امین عزیز زبونمون مو در آورد بس که گفتیم 1709 نصب نکنید گوش نمیدن که

دلایل:

ناسازگاری با آخرین ورژن درایور ها بخصوص برای msi(قطع شدن اسپیکر، ناسازگاری با gameappو live update)

ناسازگاری با xmpبا مین بورد های msi در آخرین ورژن بایوس !(ارور بلو اسکرینbad pool headerکه مربوط به رم هستش !)

بوت تایم زیادتر نسبت به ورژن های پایینتر مثل 1607

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتند

بنده دما رو چک کردم مشکلی نداشت و فعلا یک ssd سفارش دادم و ویندوز رو هم رو همون نصب میکنم و نتیجه در تاپیک اعلام می کنم بازم تشکر

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Amir.sh2248 گفته است :

خیلی ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتند

بنده دما رو چک کردم مشکلی نداشت و فعلا یک ssd سفارش دادم و ویندوز رو هم رو همون نصب میکنم و نتیجه در تاپیک اعلام می کنم بازم تشکر

اگ با ویندوز حل نشد  با یه پاور دیگه هم تست کنین

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

Gtx 1080

I7 7700k

درایور کارتت نسخه چنده ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

درایور کارتت نسخه چنده ؟ 

امروز به آخرین نسخه موجود در خود سایت انویدیا آپدیت کردم

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Amir.sh2248 گفته است :

امروز به آخرین نسخه موجود در خود سایت انویدیا آپدیت کردم

قبلشم همینطور بود ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

قبلشم همینطور بود ؟

نه نبود متاسفانه هنوز فرصت نکردم تست کنم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

نه نبود متاسفانه هنوز فرصت نکردم تست کنم

خب پس باید درایور نسخه ی قبل رو نصب کنید و به عبارتی دانگرید کنید 

لینک به دیدگاه

در در 1396/12/09, 17:14:21، AminC گفته است :

راحت ترین راه عوض کردن ویندوز هستش ورژن 1607 نصب کنید واسه بازی عالیه البته بعدش باید آپدیت رو ببندید که به ورژن بالاتر آپدیت نشه.

------------

روش موقت برای حل مشکل:

This totally fixes my system stutters on the creators.

1. Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move it https://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

2. Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.

3. Open Task Scheduler > Create Task on the far right

4. General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures here https://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-background

5. Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). Also choose 'for the duration of: indefinitely'

6. Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.

7. Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins.

ببخشید دوست عزیز مایکروسافت اپدیت جدیدی میده که دیگه مشکل نداشته باشه؟؟

الان من اپدیت کنم یا صبر کنم اپدیت جدید بده یا کلا اپ نکنم؟؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده امروز تو بایوس گیم مود رو روشن کردم(مادربردمz270 tomahawk) بعد وقتی دوباره رفتم و اساسینز کرید اوریجینز رو پلی کردم دیدم موقعی که دچار لگ میشه استفاده از پردازنده که حدود 97% بود میرسه به 20% خواستم بدونم مشکل از پاور یا مادربورد نیست؟بخاطر ویندوز اینجوری میشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amir.sh2248 گفته است :

سلام دوستان

بنده امروز تو بایوس گیم مود رو روشن کردم(مادربردمz270 tomahawk) بعد وقتی دوباره رفتم و اساسینز کرید اوریجینز رو پلی کردم دیدم موقعی که دچار لگ میشه استفاده از پردازنده که حدود 97% بود میرسه به 20% خواستم بدونم مشکل از پاور یا مادربورد نیست؟بخاطر ویندوز اینجوری میشه؟

درود 

معمولا این درشرایطی پیش میاد که دامای پردازنده خیلی بالا میره و خودش اتوماتیک کلاک هسته رو کاهش میده

اما شما که میگید دما مشکلی نداره 

همونطور که دوستان قبلا هم گفتند ویندوز  بیلدورِژن پائین تر از 1709  نصب کنید اگر حل نشده یه بار تنظیمات بایوس مادربرد و کلیر CMOS کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دیروز ssd که از دیجی کالا تهیه کرده بودم به دستم رسید و سوخته بود!مرجوع هم نکردن و گرانتی گفت بعد عید ببرم.

اما ویندوز رو بیلد 1607 نصب کردم که متوقف شدن بازی حل شد ولی همچنان fps دراپ دارم یعنی از 90 یهو میرسه به 20

دما هم معمولا 76 هست یه جاهایی تا 90 هم میره تو origins

میدونم دما مشکل مهمی هست و باید یه فکری براش بکنم اما سوالم اینه که چرا تو همین origins تا چند مدت قبل مشکلی نبود و یهو اینجوری شد؟

لینک به دیدگاه

یادم میاد با gta v همچین مشکلی داشتم من که ایراد از هارد بود

موقعی که فریم میاد پایین الت تب کن ببین هارد چند درصد مشغوله

اگه تونستی با هارد دیگه تست کن . ویندوز و اینا نمیخاد عوض کنی فقط هارد دیگه نصب کن به سیستم بازی رو انتقال بده به هارد جدید از اونجا اجرا کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AminC گفته است :

درود کانفیگ دقیق سیستم و عکس از قسمت اورکلاک بایوس ارسال کنید

Gpu: msi gtx 1080 gaming x 8gb

Cpu:i7 7700k

Ram:corsair vengeance lpx 2400 16gb(2×8

Cooler:hyper 212 turbo

Case:kendom ti

Hdd:Seagate. 1tb

Ssd:Kingston 240gb

Psu:green 700hp

Monitor: samsong sd24595p

Main:msi z270 tomahawk

اورکلاک نکردم باز هم لازم به عکس هست?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...