رفتن به مطلب

سوال برای وصل کردن چندین کامپیوتر به هم و به اینترنت

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

یکی از دوستان بنده قصد داشت تعداد زیادی سیستم رو هم به اینترنت وصل کنه و هم به همدیگه؛ خواستم از دوستان بپرسم باید چه قطعه ای رو برای این کار تهیه کنیم؟

(تعداد سیستم ها حدود ۱۴ عدد هست)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

یکی از دوستان بنده قصد داشت تعداد زیادی سیستم رو هم به اینترنت وصل کنه و هم به همدیگه؛ خواستم از دوستان بپرسم باید چه قطعه ای رو برای این کار تهیه کنیم؟

(تعداد سیستم ها حدود ۱۴ عدد هست)

سلام. دانگل وایفای usb برای هر سیستم تهیه کنین. یه مودم adsl وایرلس هم بخرید وصل کنین.

میتونین هم از هاب های سویچ استفاده کنین .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. دانگل وایفای usb برای هر سیستم تهیه کنین. یه مودم adsl وایرلس هم بخرید وصل کنین.

میتونین هم از هاب های سویچ استفاده کنین .

درود اخوی

در مرتبه اول ابن حرکت رو زدیم ولی ناگهان مودم با مشکل وایرلس مواجه شد و دیگه دانگل های جدید رو قبول نمیکرد! درنتیجه دوستم حساب کرد اگر لن استفاده کنه بهتره!

لینکی از این هاب هایی که فرمودید دارید؟ 

لینک به دیدگاه

بهترین شبکه ها مبنی بر LAN هستن . حداقل چیزی که لازم دارید یه سوییچ گیگابیتی هست . و میتونید همزمان بهش اینترنت هم برسونید . مثل همون چیزی که توی کافی نتها هست .

ولی خودم توصیه میکنم یه روتربرد 3011 میکروتیک بگیرید که 10تا LAN گیگابیتی داره . و توی کارایی عالی هست . من خودم تو شرکتم یه کامپیوتر رو سرور قرار دادم و بقیه رو به اون وصل کردم . حتی NAS رو هم به روتر میکروتیک وصل کردم . کاربری این کامپیوترها چی هستن؟؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

بهترین شبکه ها مبنی بر LAN هستن . حداقل چیزی که لازم دارید یه سوییچ گیگابیتی هست . و میتونید همزمان بهش اینترنت هم برسونید . مثل همون چیزی که توی کافی نتها هست .

ولی خودم توصیه میکنم یه روتربرد 3011 میکروتیک بگیرید که 10تا LAN گیگابیتی داره . و توی کارایی عالی هست . من خودم تو شرکتم یه کامپیوتر رو سرور قرار دادم و بقیه رو به اون وصل کردم . حتی NAS رو هم به روتر میکروتیک وصل کردم . کاربری این کامپیوترها چی هستن؟؟

درود اخوی گرامی

متشکرم بابت پاسخ

۱۰ تا که کم هستش من به تعداد بیشتری نیاز دارم

کاربرد هم گیمنت هستش

لینک به دیدگاه

آها اگه گیمنت هست که هیچی نمیخواد . فقط یه سوییچ 16 پورت گیگابیتی بگیرید و به یکی از سوکتهاش ورودی از مودم رو وصل کنید و 14 پورت دیگه هم کامپیوترهای دیگه . 

اگه احتمال میدید که بعدا بازم کیس اضافه کنید یه 24 پورتش رو بخرید . 

خودم تاحالا چندتا شبکه بستم بیشتر نظرم روی تی پی لینک هست . چون تنظیماتش راحت هست . البته سوییچ ها هیچ تنظیماتی ندارند . فقط وصل میکنید و اتوماتیک وار خودش شناسایی و نصب میکنه .

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

آها اگه گیمنت هست که هیچی نمیخواد . فقط یه سوییچ 16 پورت گیگابیتی بگیرید و به یکی از سوکتهاش ورودی از مودم رو وصل کنید و 14 پورت دیگه هم کامپیوترهای دیگه . 

اگه احتمال میدید که بعدا بازم کیس اضافه کنید یه 24 پورتش رو بخرید . 

خودم تاحالا چندتا شبکه بستم بیشتر نظرم روی تی پی لینک هست . چون تنظیماتش راحت هست . البته سوییچ ها هیچ تنظیماتی ندارند . فقط وصل میکنید و اتوماتیک وار خودش شناسایی و نصب میکنه .

اگر امکانش هست لینک رو هم برای بنده قرار میدید که بررسی کنم؟

لینک به دیدگاه

24port-gigabit-rackmount-switch-tl-sg1024

همین مورد برای کاربری شما کفایت میکنه .

ویرایش شده توسط EHSAN.K
لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ در 00:42، sepehrariaee گفته است:

24port-gigabit-rackmount-switch-tl-sg1024

همین مورد برای کاربری شما کفایت میکنه .

متشکرم اخوی گرامی

بسیار لطف کردید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...