رفتن به مطلب

سلام دوستان 4 عدد 560 بهتره یا 2 تا 570 برای ماین

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز راستش من تجربه در زمینه ماین ندارم چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید مرسی 

1. ایا 2 عدد کارت گرافیک rx570  با حافظه 4گیگ بهتر هستش یا 4 عدد کارت گرافیک rx560 با حافظه 4 گیگ ؟

2.کدوم ارز بهتره ماین کنم    (  برای فروش سری  )  ؟

3.درامد من با این سخت افزار در ماه چقد میشه در صورت روشن بودن 24 ساعت ؟

4.بهترین کیف پول برای نگهداریش چیه   (  برای تحریمها +هکرها) ؟

5.ایا با این قطعات میشه ماین کرد یا به چیز دیگه هم نیاز هست ؟

قطعات

1.مادربرد asus p8b75v 2عدد خروجی کارت گرافیک داره 

2.       cpu  i5  3570

3.رم 8 گیگ ddr3 باس 1600

4.هارد 2000 گیگ

5.پاور 600 وات گرین

6.مانیتور معمولی 

با تشکر از همه دوستان عزیزم 

3411402_1517959124_197.jpg

ویرایش شده توسط XBOX ONE
لینک به دیدگاه

سلام. کاربر hmasror توضیحات کافی و خوبی دادن.

حق با ایشونه دوتا 570 بهتره و به صرفه تره مشکل دمای بالا و خرید کابل رایزر هم نداری رو هموت دوتا اسلات میزاری. فقط کنارشون دو تا فن کنار هم بزار که داغ نکنن درب کیسم باز بزار. پاور هم که عالیه

در ثانی توی ماین مصرف برق به tdp یا حداکثر مصرف نمیرسه یه خورده کمتر. 

هشریت 22 برای نسخه ی پایه هست ( با فرض این که مموریش با ماین مشکلی نداشته باشه )

نسخه های غیر رفرنس هش بیشتری میدن. به عنوان مثال 470 استریکس بدون اور و مود بایوس 24 تا 26 میده.

مال شما اگه مود بایوس بزنی هم هش بیشتری میگیری شاید در حد 28 یا شاید 29 ( اور هم پیشنهاد میکنم نکن ) و هم دما و مصرف کاهش قابل توجهی میکنن و فشار کمتر میشه روی کارت.

با این حساب که در حال حاظر هر هشریت ماهی 10500 هزار تومن در میاره اگه هش 28 با مود بگیری ماهی حدود 600 در میاد که فکر کنم 50 تا 100 تومنم پول برق باید بدی.

قبلا تا یه تومنم در میومد :D

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. کاربر hmasror توضیحات کافی و خوبی دادن.

حق با ایشونه دوتا 570 بهتره و به صرفه تره مشکل دمای بالا و خرید کابل رایزر هم نداری رو هموت دوتا اسلات میزاری. فقط کنارشون دو تا فن کنار هم بزار که داغ نکنن درب کیسم باز بزار. پاور هم که عالیه

در ثانی توی ماین مصرف برق به tdp یا حداکثر مصرف نمیرسه یه خورده کمتر. 

هشریت 22 برای نسخه ی پایه هست ( با فرض این که مموریش با ماین مشکلی نداشته باشه )

نسخه های غیر رفرنس هش بیشتری میدن. به عنوان مثال 470 استریکس بدون اور و مود بایوس 24 تا 26 میده.

مال شما اگه مود بایوس بزنی هم هش بیشتری میگیری شاید در حد 28 یا شاید 29 ( اور هم پیشنهاد میکنم نکن ) و هم دما و مصرف کاهش قابل توجهی میکنن و فشار کمتر میشه روی کارت.

با این حساب که در حال حاظر هر هشریت ماهی 10500 هزار تومن در میاره اگه هش 28 با مود بگیری ماهی حدود 600 در میاد که فکر کنم 50 تا 100 تومنم پول برق باید بدی.

قبلا تا یه تومنم در میومد :D

مرسی میلاد جان یه توضیح دباره قطعاتی که دارم هم لطف میکنید ممنونم 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hmasroor گفته است :

سلام

RX 560 هش ریت 12 رو در حالت عادی باید بده و اگر اورکلاک حرفه ای بشه و بایوسشم مود بشه ممکنه تا 15 هم بره بالاتر اما این بسته به نوع Memory کارت هست و ممکنه در نسخه ای که شما گرفتید از همین 12 - 13 بالاتر نره.پس 4 تا رو همون 12 مگاهش حساب میکنیم که میشه 12 ضربدر 4 مساوی با 48 یعنی اگه بتونید 4 کارت RX 560 رو کنار هم استفاده کنید هش ریت 48 مگاهش در سکه اتریوم دارید.

RX 570 هم حداقل 22 مگاهش در حالت عادی باید بده و با اورکلاک حرفه ای و مود بایوس هم میشه این عدد رو بسته به  نوع Memory کارت به 26 - 27 هم رسوند اما ما باز همون کمترین هش ریت ممکن رو حساب میکنیم و 22 رو ضربدر 2 میکنیم میشه 44 مگاهش در حالت عادی و بدون اورکلاک برای 2 کارت RX 570.

اما از طرفی مصرف برق هم هست که هر کارت RX 560 مصرف برقی بین 60 تا 80 وات و هر کارت RX 570 مصرف برقی بین 90 تا 120 وات می تونه داشته باشه.

خب دو تا 90 وات RX 570 میشه 180 وات سرجمع ولی 4 تا 60 وات RX 560 میشه 240 وات یعنی از این نظر 4 تا RX 560 به خاطر مصرف برق بیشترش نسبت به دو تا RX 570 به صرفه نیست.

بعدش اون هش ریت 22  که برای RX 570 هست همونطور که گفتم حالت کف پایه هستش و درواقع شما باید تغییراتی در نوع اورکلاک حداقل بدید و اون موقع است که راحت 24 - 25 رو حداقل میگیرید و از این لحاظ هم باز بهتر از 4 تا RX 560 میشه.

در کل 2 تا RX 570 بهتر از 4 تا RX 560 هستش و تعداد اسلات کمتری هم از مادربورد پر میشه و در آینده می تونید به فکر افزودن کارت های دیگه هم باشید.

درباره درآمد و نوع سکه هم والا روز به روز داره تغییر میکنه و نمیشه به طور قطع گفت که فلان سکه همیشه خوبه و همیشه هم درآمدش عالیه ولی من خودم شخصاً با یه دونه RX 580 که دارم و هش ریت 30 روی ارز اتریوم هفته ای 70 هزار تومن و ماهی 240 هزار تومن با همین یه کارت در میارم.

شما هم با دو تا RX 570 و هش ریت فرضی 25 از هر کدوم و سرجمع 50 مگاهش باید هفته ای 100 هزار تومن و ماهانه 400 هزار تومن روی ارز اتریوم در بیارید.

برای محاسبه دقیق تر می تونید از این سایت https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth استفاده کنید.

برای تبدیل به ریال هم من خودم شخصاً از این سایتhttps://exchanging.ir/sell  بارها و بارها جهت هم فروش و هم خرید ارز استفاده کردم و رضایت کامل ازشون دارم.

دستت درد نکنه فقط یه توضیح درباره سیستم هم بدید

لینک به دیدگاه

راستی یه سوال دیگه موقع ماین میشه از کامپیوتر استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

560 مدل 896 کور بدون درایور بلاک چین روی ویندوز 7 هش ریتی برابر 10.2 میده. تست شده  مدل 4 گیگ.

بگو 4 تاش بشه 41 مگاهش برای ایتریوم.

در هر حالتی 570 بهتر هست. چون وقتی داری با چهار تا کارت ضعیف ماین میکنی مثل 560 pool احتمال زیاد داره 20% شییر هاتو قبول نکنه.

یعنی عملا چیزی حدود 36 38 مگاهش میگیری.

من میگم 570 بگیر.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، XBOX ONE گفته است :

دستت درد نکنه فقط یه توضیح درباره سیستم هم بدید

مشکلی نداره قطعات قوی لازم نداری. کارکرد cpu تغریبا صفره و کارکرد رم هم کم همون 4 کافیه.

در 18 دقیقه قبل، XBOX ONE گفته است :

راستی یه سوال دیگه موقع ماین میشه از کامپیوتر استفاده کرد ؟

بله میشه ولی گیم نه چون گرافیک درگیره. کارای عادی مشکلی نداره ولی یکم سیستم کند میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

قطعات برای 2 تا RX 570 خوبه.

دو تا PCI-Express دارید که یکیش در حالت x16 و اون یکی x4 فعالیت میکنه و برای ماینینگ x4 هم کافیه.

پاور 600 هم جوابگوی دو تا RX 570 میتونه باشه فقط ببینید که کابل 8 پین به اندازه کافی داره یا نه.

بله در حد استفاده های نرم افزاری میشه مثلاً مرورگر باز کنید سایت چک کنید یا از ورد و پاورپوینت و... استفاده کنید.

اما برای استفاده هایی که بیشتر با گرافیک پیش میرن مثل بازی کردن، تدوین فیلم، سه بعدی سازی و نقشه کشی، رندرینگ و... نه نباید حین ماینینگ انجامش بدین.

آپدیت: جواب دوستمون رو ندیده بودم یه جورایی همزمان شد امیدوارم جناب بهرامن دلخور نشن :$

موقع ماین فیلم میشه تماشا کرد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

اتفاقاً من خودم تماشا میکنم و مشکلی ندارم من ار پلیر های VLC و MPC BE استفاده میکنم

تازه با همون سیستمی که دارم ماین میکنیم IDM هم زدم ساعت 2 تا 8 صبح که رایگان فن آوا هست فیلم دانلود کنه.

فقط محدودیت سرعت برای IDM ایجاد کردم که نزنه کلاً سرعت نتو بترکونه Claymore دیگه نت نداشته باشه.

پس به غیر از بازی کردن همه کاری میشه انجام داد البته کارهای سبک و غیر گرافیکی و یه مطلب دیگه وقتی بایوس مد میشه میشه با همون بایوس بازی کرد ؟ و زمان مناسبی هست واسه شروع مانینگ با 4 گرافیک ؟

خودم یه 480 گیمینگ با مموری سامسونگ دارم تو این فکرم یهکمی قرض کنم و 3 تا 570 یا 580 بهش اضافه کنم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، hmasroor گفته است :

نه اصولاً بایوس مود شده برای بازی خوب نیست چون کلاً Timng مموری و کلاک ها و ولتاژ ها رو صرفاً برای بهینه بودن در ماین تغییر میدن.

بهتره کارت Dual BIOS بگیرید که راحت یه بایوس رو بذارید برای ماینینگ و اون یکی برای گیم.

برای من Sapphire RX 580 Nitro Plus به صورت Dual BIOS هستش که روی خود کارت یه دکمه داره که میشه روی چپ یا راست قرارش داد و هر طرف ببریم میشه همون بایوس.

حتی نیاز به Restart سیستم هم نداره قاب کیس رو همون موقع روشن بودنم در بیارید این دکمه اشو اون طرف ببرید بایوسش عوض میشه.

من خودم تست کردم و برای من به صورت پیش فرض اسم دو تا بایوسش هم Default و اون یکی Silent هستش.

پس کاری که بایوس مد شده انجام میده ، یه جوری اورکلاک و داون کلاک هستش که میشه دستی رو کارتها اعمال کرد و خطر از دست رفتن گارانتی هم نداره

اگه کارتم 2 بایوسه بود بایوس 580 میریختم روش

لینک به دیدگاه

2تا سوال داشتم

من میخوام یه سیستم بگیرم بعنوان NAS کار کنهو همیشه روشن باشه . کارش بیشتر share کردن 6 تا هارد بین حداقل 8 تا کامپیوتری هست که دارم . ولی اصلا و ابدا روی این سیستم نه لود خواهد بود و نه پردازشی قرار نیست انجام بشه . میشه روی همین سیستم مثلا 6تا گرافیک ببندم و ماین هم کنم ؟؟وقتی که سیستم قراره 24ساعته روشن باشه بزار ماین هم بکنه . بردی که برای اینکار درنظر گرفتم اگه قراره ماینم کنم بردی هست که 6تا کابل ساتا 3 بخوره و رید 10 رو ساپورت کنه و 6 تا pcie . برد خاصی اگه میشناسین معرفی کنین . فکر میکنین اگه برد دوتا کابل شبکه داشته باشه بهتر نیست؟یکیش بهشبکه اترنت وصل باشه و با یکیشهم بشه دانلود کرد و و ماینینگ  یا لازم نیست؟؟

و سوال دوم

روی سیستم اصلی ام دوتا استریکس 1080ti دارم . آیا ارزش داره باهاش ماین کنم؟؟برد رمپیج و سی پی یو 6950X . از بابت استهلاک قطعات (گرافیک) منظورمه

عذر میخوام از ایتارتر محترم

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

موقع ماین فیلم میشه تماشا کرد ؟

من نمیتونم. حتی به زور کروم باز میشه. تجربه ی مرور وب هم اصلا باش خوب نیست. استفاده نکنید بهتره.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

و سوال دوم

روی سیستم اصلی ام دوتا استریکس 1080ti دارم . آیا ارزش داره باهاش ماین کنم؟؟برد رمپیج و سی پی یو 6950X . از بابت استهلاک قطعات (گرافیک) منظورمه

عذر میخوام از ایتارتر محترم

سلام.

بله ارزش ماین داره. شما زی کش ماین کنید میشه ماهی 180 دلار یا به عبارتی 810 هزار تومن.ایترویم هم میشه آیندشم بهتره ولی الان پرافتش کمتر از زی کش هست.

در باره استهلاک خدمتتون بگم که بله ممکنه ولی چند تا راه میگم که این طوری بتونید ازش اجتناب کنید که حتی در حالت گیم هم این قدر فشار نیاد به گرافیکاتون.

اولین کار اینه که شما بیایید پاور لیمیت کارتتون رو بیارید روی 55 درصد و فن گرافیکتون رو بزارید  روی 50% (چون خودم کارتتون رو دارم میتونم دقیق راهنماییتون کنم) با این کار دمای کارت در حالت عالی میمونه و فشاری به کارتتون نمیاد.

میتونید 12 ساعت در 24 ساعت ماین کنید . باز هم به صرفه هست فشار کمتر میشه از خود pc هم میتونید استفاده کنید. درآمدتون نصف میشه 90 دلار.

در کل میتونید یه ساله پوله کارتتون رو در بیارید بزارید جیبتون یا برای ارتقای رم یا چیزای دیگه ازش استفاده کنید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

دوستان از دوال بایوس بودن کارتهای ایسوس 570 ex و strix هم اطلاعی دارین؟

لینک به دیدگاه

سلام

با سیستم 775 ddr2 که بدون استفاده افتاده انبار میشه ماین کرد>؟

مثلا دو تا کارت 570 چار گیگ بهش بزنم میشه ماین کرد؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ab.dan گفته است :

سلام

آقا تو رو خدا رحمی بکن به کارتها. اصلا این کارو نکن. ریسکش بالاست . دویست تومن بده یه مادربرد دی دی آر ۳ بخر با یه سی پی یوی ارزون. چهار ملیون میخوای بدی به کارتا، رو سیصد چهارصد تومن ریسک میکنی؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

آقا تو رو خدا رحمی بکن به کارتها. اصلا این کارو نکن. ریسکش بالاست . دویست تومن بده یه مادربرد دی دی آر ۳ بخر با یه سی پی یوی ارزون. چهار ملیون میخوای بدی به کارتا، رو سیصد چهارصد تومن ریسک میکنی؟

ممنون دوستم

من چون اطلاعاتم در مورد ماین کمه نمیدونستم

کارتا میسوزن ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ab.dan گفته است :

ممنون دوستم

من چون اطلاعاتم در مورد ماین کمه نمیدونستم

کارتا میسوزن ؟

خطرناکه دیگه. یهو دیدی مادربرد قدیمیه یه مشکلی برا یه قسمتیش پیش اومد زد همه چی رو نابود کرد. یه ریسک به حساب میاد. انگاری بیایی رو پیکان، موتور هیوندای بندازی.

لینک به دیدگاه

در در 1396/12/12, 08:42:57، hmasroor گفته است :

سلام

RX 560 هش ریت 12 رو در حالت عادی باید بده و اگر اورکلاک حرفه ای بشه و بایوسشم مود بشه ممکنه تا 15 هم بره بالاتر اما این بسته به نوع Memory کارت هست و ممکنه در نسخه ای که شما گرفتید از همین 12 - 13 بالاتر نره.پس 4 تا رو همون 12 مگاهش حساب میکنیم که میشه 12 ضربدر 4 مساوی با 48 یعنی اگه بتونید 4 کارت RX 560 رو کنار هم استفاده کنید هش ریت 48 مگاهش در سکه اتریوم دارید.

RX 570 هم حداقل 22 مگاهش در حالت عادی باید بده و با اورکلاک حرفه ای و مود بایوس هم میشه این عدد رو بسته به  نوع Memory کارت به 26 - 27 هم رسوند اما ما باز همون کمترین هش ریت ممکن رو حساب میکنیم و 22 رو ضربدر 2 میکنیم میشه 44 مگاهش در حالت عادی و بدون اورکلاک برای 2 کارت RX 570.

اما از طرفی مصرف برق هم هست که هر کارت RX 560 مصرف برقی بین 60 تا 80 وات و هر کارت RX 570 مصرف برقی بین 90 تا 120 وات می تونه داشته باشه.

خب دو تا 90 وات RX 570 میشه 180 وات سرجمع ولی 4 تا 60 وات RX 560 میشه 240 وات یعنی از این نظر 4 تا RX 560 به خاطر مصرف برق بیشترش نسبت به دو تا RX 570 به صرفه نیست.

بعدش اون هش ریت 22  که برای RX 570 هست همونطور که گفتم حالت کف پایه هستش و درواقع شما باید تغییراتی در نوع اورکلاک حداقل بدید و اون موقع است که راحت 24 - 25 رو حداقل میگیرید و از این لحاظ هم باز بهتر از 4 تا RX 560 میشه.

در کل 2 تا RX 570 بهتر از 4 تا RX 560 هستش و تعداد اسلات کمتری هم از مادربورد پر میشه و در آینده می تونید به فکر افزودن کارت های دیگه هم باشید.

درباره درآمد و نوع سکه هم والا روز به روز داره تغییر میکنه و نمیشه به طور قطع گفت که فلان سکه همیشه خوبه و همیشه هم درآمدش عالیه ولی من خودم شخصاً با یه دونه RX 580 که دارم و هش ریت 30 روی ارز اتریوم هفته ای 70 هزار تومن و ماهی 240 هزار تومن با همین یه کارت در میارم.

شما هم با دو تا RX 570 و هش ریت فرضی 25 از هر کدوم و سرجمع 50 مگاهش باید هفته ای 100 هزار تومن و ماهانه 400 هزار تومن روی ارز اتریوم در بیارید.

برای محاسبه دقیق تر می تونید از این سایت https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth استفاده کنید.

برای تبدیل به ریال هم من خودم شخصاً از این سایتhttps://exchanging.ir/sell  بارها و بارها جهت هم فروش و هم خرید ارز استفاده کردم و رضایت کامل ازشون دارم.

الان شما پیشنهاد میدین من 5 تا 1060 6g بگیرم یا 8 تا 560 ؟؟

با در نظر هم میزان درآمد زایی و هم مصرف برق

لینک به دیدگاه

دوستان یه راهنمایی دیگه لطف کنید 

کارت 1070  founders    8G

یا

rx580    8G

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ab.dan گفته است :

سلام

سلام. بستگی داره چی باشه. مثلا دوستم یه ddr2 چیپ 945 داشت سه تت 560 4G بهش وصل  کرد دو تا شو شناخت و 3 گیگ هم از هر کارت بیشتر نشناخت.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، XBOX ONE گفته است :

دوستان یه راهنمایی دیگه لطف کنید 

کارت 1070  founders    8G

یا

rx580    8G

فکر کنم در یه حد باشن ولی 580 ارزون تره و به صرفه تر ( فکر کنم هش بیشتری میده )

تا جایی هم که میدونم بایوس مود برای nvidia به خوبی جواب نمیده

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. بستگی داره چی باشه. مثلا دوستم یه ddr2 چیپ 945 داشت سه تت 560 4G بهش وصل  کرد دو تا شو شناخت و 3 گیگ هم از هر کارت بیشتر نشناخت.

سلام ممنون دوستم

مینبورد foxconn p45a 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...