رفتن به مطلب

مشکل با M2 مادربرد MSI در شناسایی گرافیک

Recommended Posts

درود

بنده یک عدد مادربرد MSI Z170 Gaming M5 دارم و 9 عدد کارت گرافیک که 7 عدد 1060 و 2 عدد 1070 هست

مادربرد با 8 کارت گرافیک کاملا درست کار میکنه

ولی مشکل اینجاست که گرافیک 9 که به درگاه دوم M2 مادربرد وصل میکنم شناسایی نمیشه!

حتی درگاه M2 دوم به تنهایی گرافیک وصل میکنم شناسایی نمیکنه

از اساتید کسی میتونه راهنمایی کنه؟

لینک مادربرد:

https://www.msi.com/Motherboard/Z170A-GAMING-M5/Overview

لینک به دیدگاه

فکر میکنم دلیلش این باشه :

* M.2, SATA and SATAe ports maximum support 1x M.2_PCIe + 6x SATAs or 1x M.2_SATA + 1x M.2_PCIe + 4x SATAs. Please refer to page 34 for M.2 slots with examples of various combination possibilities.

همزمان 2 تا M.2 از حالت PCI-E پشتیبانی نمیکنن . یکی رو حالت ساتا میره .

باز تو بایوس نگاه کن ببین تنظیماتی داره ، شاید بایوس رو آپدیت کنی فعال بشه . پیشنهاد خود MSI استفاده از بوردهای سری 200 هست برای ماینینگ . هیچ بوردی هم نداره که بیشتر از 8 کارت ساپورت کنه . ضمن اینکه شما اگر کارت 9 رو بذاری ، درایور نداری براش . چون ویندوز با یک درایور 8 کارت رو بیشتر نمیتونه شناسایی کنه . باید کارت از سازنده دیگه ( AMD یا انویدیا ) بذاری برای کارتهای بالای 8 عدد و 2 درایور بزنی . این کار هم دردسرهای زیادی داره برای استیبل کردن و تنظیم در بهترین حالت.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

فکر میکنم دلیلش این باشه :

* M.2, SATA and SATAe ports maximum support 1x M.2_PCIe + 6x SATAs or 1x M.2_SATA + 1x M.2_PCIe + 4x SATAs. Please refer to page 34 for M.2 slots with examples of various combination possibilities.

همزمان 2 تا M.2 از حالت PCI-E پشتیبانی نمیکنن . یکی رو حالت ساتا میره .

باز تو بایوس نگاه کن ببین تنظیماتی داره ، شاید بایوس رو آپدیت کنی فعال بشه . پیشنهاد خود MSI استفاده از بوردهای سری 200 هست برای ماینینگ . هیچ بوردی هم نداره که بیشتر از 8 کارت ساپورت کنه . ضمن اینکه شما اگر کارت 9 رو بذاری ، درایور نداری براش . چون ویندوز با یک درایور 8 کارت رو بیشتر نمیتونه شناسایی کنه . باید کارت از سازنده دیگه ( AMD یا انویدیا ) بذاری برای کارتهای بالای 8 عدد و 2 درایور بزنی . این کار هم دردسرهای زیادی داره برای استیبل کردن و تنظیم در بهترین حالت.

درود جناب حامد:x

ممنون از راهنماییتون

ولی خود لیون هم ریگ های تا 12 گرافیک هم میبنده البته با برد های مخصوص ماین

در کل من گرافیکی هم روی سیستم نداشته باشم درگاه M2 دوم باز هم گرافیک شناسایی نمیکنه و فقط Intel HD در دسترس هست و فقط تبدیل تو اسلات اول M2 شناسایی میکنه گرافیک رو

به فرموده شما اگه یکی از اسلات های M2 قادر به شناسایی باشه تبدیل زیر کارمو راه میندازه؟

http://digik.ir/Equipment-main/فروش-تجهیزات-ماینینگ/تبدیل-PCIe-به-4-پورت-16x-گرافیک

اینکه میفرمایید دو درایور منظورتون رو متوجه نشدم! همه کارت ها هم Nvidia هست

لینک به دیدگاه

عجیبه که با برد z170 به ۸ کارت هم رسیدید!! هیچکدوم از دوستان نتونسته بودند برسند!

در برد های z270 که pcie 4 معمولا با m2_2 شیر میشه و یکیشون کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

عجیبه که با برد z170 به ۸ کارت هم رسیدید!! هیچکدوم از دوستان نتونسته بودند برسند!

درود

با 8 عدد گرافیک کاملا استیبل هم هست و ارور و ریست هم نداره

فقط مونده این نهمین گرافیک

به نظرتون با تبدیل زیر مشکل حل میشه؟

http://digik.ir/Equipment-main/فروش-تجهیزات-ماینینگ/تبدیل-PCIe-به-4-پورت-16x-گرافیک

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

دادا دانیال فراموش نکن که ام اس آی هستش بردشون . ام اس آی همیشه چیزی که بقیه شرکت ها بهش نمرسیدن عجیب رسیده!

ولی دور از خنده ام اس آی برد هاش سازگاری خوبی با گرافیک ها دارن . در هر آپدیت بایوسی که میفرسته داره پشتیبانی از چند تا گرافیک رو تقویت میکنه ! بر خلاف ایسوس و گیگا که کلا فراموشش میکنن!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.na گفته است :

درود جناب حامد:x

ممنون از راهنماییتون

ولی خود لیون هم ریگ های تا 12 گرافیک هم میبنده البته با برد های مخصوص ماین

در کل من گرافیکی هم روی سیستم نداشته باشم درگاه M2 دوم باز هم گرافیک شناسایی نمیکنه و فقط Intel HD در دسترس هست و فقط تبدیل تو اسلات اول M2 شناسایی میکنه گرافیک رو

به فرموده شما اگه یکی از اسلات های M2 قادر به شناسایی باشه تبدیل زیر کارمو راه میندازه؟

اینکه میفرمایید دو درایور منظورتون رو متوجه نشدم! همه کارت ها هم Nvidia هست

بله میبنده ، ولی 12 تایی باشه  ،سیستم عامل رو لینوکس میذاره ، ویندوز 8 تا بیشتر جواب نمیده ، اگر بخوای بیشتر از 8 تا با ویندوز بگیری ، باید 8 تا کارتت مثلا AMD باشه و بقیه انویدیا و یا برعکس . درایور هم برای هر دو باید بزنی ، بعد تنظیم فرکانس هسته و مموری گرفتاری داره . چون تنظیم 2 مدل کارت تو یک برنامه دردسر داره . 2 گرافیک جداگانه باعث میشه برنامه مثلا افتربرنر خوب جواب نده .

اگر گرافیکی نداشته باشی و M.2 دوم کارت شناسایی نکنه ، از توی بایوس باید تنظیمش کنی روی PCI-E اون m.2 رو . احتمالا چون روی اولی کارت زدی ، دومی رو اتومات ساتا کرده .

از این تبدیلها من باشم نمیگیرم ، چون تغذیه 4 کارت از یک اسلات PCI-E باعث فشار خیلی زیادی میشه که هم ممکنه به بورد آسید بزنه و هم به کارتها

لینک به دیدگاه

ببخشید این سوال رو اینجا میپرسم

معذرت از آقا حامد عزیز و استارتر محترم

من روی برد ماکسیموس 9 هیرو که 6 تا pcie داره و 2 تا m2 میتونم 8 تا گرافیک ببندم؟؟این بورد برای ماینینگ خوبه؟؟چون این برد بفروشم میره مثلا 700 تا 800 از اونور یه برد دیگه بگیرم میشه مثلا 500 . برای 300 تومن اینو نگهدارم بصرفه نیست؟؟بعد شما 5 تا 1060 6گیگ رو پیشنهاد میدین یا 8 تا 560 ؟؟پاورم 1350 oc گرین هست . ممنون میشم جواب بدین

البته بازم عذر میخوام که اینجا اینو میپرسم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

از یک تبدیل 1 به 4 رایزر هم میتونی استفاده کنی فقط باید جنسش خوب باشه ما از این روی مادربورد های 8 اسلاته استفاده می کنیم و 12 خروجی PCIe می گیریم.

تبدیل ۱ به ۴ PCIE رایزر کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...