رفتن به مطلب

Recommended Posts

7d9c0190faea4867780aa46a0febd428.jpg

سال پیش که به عنوان یک تازه وارد وارد دنیای ماینینگ شدم متوجه شدم که 40 عدد گرافیکی که برای این کارتهیه کرده‌ام زمستان خانه را به صورت عالی گرم میکند حتی صبح که درجه‌ی هوا 2 درجه سانتی گراد بود در زمستان استرالیا مشکلی از لحاظ گرمایش نداشتم زیرا گرافیک ها به خوبی از پس این امر بر می‌آمدند(نظر نویسنده TweakTown درمورد گرامایش بوسیله گرافیک).

اما حالا یک استارت‌اپ فرانسوی به نام Qarnot از بخاری به نام QC-1 پرده برداشته که زمانی که به ماین کردن می‌پردازد خانه شمارا نیز گرم می‌کند! طرحی که بسیار هوشمندانه بنظر می‌رسد آنقدری که این طرح شاید در بعضی کشورها بتواند هزینه بخاری و حتی سودآوری نیز داشته باشد. طبق اعلام این استارت‎‌آپ، این بخاری از دوعدد گرافیک RX580 ساخت سافایر بهره می‌برد که از سری نیترو می‌باشند و قرار است وظیفه گرمایش و ماینیگ را در خانه کاربر عهده دار باشند. و طبق مشخصات این بخاری مصرفی معادل 500 وات برق دارد که اگر قیمت اتریوم را با نرخ فعلی در نظر  بگیریم این بخاری توانایی ماین کردن 120 دلار در ماه را دارا می‌باشد، البته قیمت این بخاری 3560 دلار اعلام شده که می‌تواند سرمایه گذاری جالبی باشد، از دیگر امکانات این بخاری می‌توان به اپلیکیشن این شرکت اشاره کرد که میزان ارزش لحظه ای ارزهای دیجیتال را به اطلاع کاربر می‌رساند و از طرفی طرح Qarnot یک بخاری بی‌صدا می‌باشد زیرا از هیچ قطعه اضافی یا فنی در این وسیله استفاده نشده است.

8dd0406315c08d9c98a4cb5ce1f43155.jpg

منبع: TwaekTown

مترجم: سامان یزدان نیک

لینک به دیدگاه

درود

الان با نشر این مطلب قیمت بخاری هم میره بالا و ماینرها حجوم میارن

بعدش وارد کننده ها میگن شرکت های تولیدی کم تولید میکنن!!!

و قیمت بخاری میشه پنج برابر قیمت دلاریش??

(for fun)

لینک به دیدگاه

بسیار عالی نگیم خونه اتاق بهم ریخته و شلخته یه کاربر لیونی رو خوب گرم میکنه  ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اتفاقا منم یدونه 480 ش رو دارم بسیار عالی زمستون رو طی کردم بدون نیاز به بخاری کلا اتاق گیمرا همیشه گرمتر هست موقعی که گیم میزنن... ? 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

کاربرد واقعی کارت های  ای ام دی1f602.png

با یک تیر دو نشان بزن?

هم بازی کن هم اتاقتو گرم نگه دار

لینک به دیدگاه

اصلا یکی از عوامل گرم شدن زمین همین کارتای ای ام دیه ?

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

والا رفیق من واسه خانومش به جای گاز دوتا rx480 گرفته تازه میگه غذا ها خیلی هم خوب دم میکشن جا میوفتن ?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...