رفتن به مطلب

بحث در مورد کیفیت فن های کیس

103 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. چه مارکی را برای فن کیس ترجیح می دهید؟

• Cooler master
      29
    • Green
      20
    • Deepcool
      7
    • Enermax
      25
    • فن های چینی بدون مارک
      5
    • Noctua
      11
    • Other
      6
  2. 2. چه عاملی در خرید فن کیس برای شما مهم است؟

• افزایش خنک کنندگی
      59
    • کاهش نویز
      36
    • زیبایی
      7
    • قیمت
      1

Recommended Posts

من به مدت 3 سال از فن های کولر مستر استفاده می کردم که هم قیمت مناسب و هم زیبایی داشتند اما متاسفانه فن های 14 سانتی کولر مستر در ایران موجود نیست یا حداقل من نتونستم پیدا کنم به طور کلی هم از کیفیت مواد استفاده شده در محصولات گرین ناراضی بودم و مدتهاست که به کولر مستر مهاجرت کردم و علارغم قیمت نسبتا زیادش از کیفیتش راضی هستم.

اما به تازگی بعد از اینکه گرین فن های ال ای دی قرمز 14 و 12 سانتی با دور 1500rpm را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کرد تصمیم گرفتم که دل را به دریا بزنم و چندتاش را بخرم، با خودم فکر کردم که خوب فن هست دیگه نه تکنولوژی خاصی داره و ساخت پیچیده ای قیمتش هم که زیاد نیست. اما متاسفانه بعد از خرید و نصبش متوجه شدم که کیفیت بسیار بسیار پایینی داره اینقدر که وقتی می خواستم پیچش را سفت کنم بدنه فن تاب می خورد و احساس می کردم اگه رعایتش را نکنم قطعا خواهد شکست اما گفتم مهم نیست و نصبشون کردم بعد از اینکه روشنشون کردم دیدم که ال ای دی ها روشنایی بسیار کمی دارن و اصلا از بیرون کیس دیده نمی شن و باز هم حالم گرفته شد اما بازم گفتم مهم نیست به جاش جنس ایرانی خریدم کمک کردم به هم وطنم اما در نهایت یکی از 4 فنی که خریده بودم شروع کرد به سرو صدا و اینقدر این صدا زیاد و آزار دهنده شد که امروز تصمیم گرفتم با همون فن ها کولر مستر بسیار ارزون قیمت قدیمیم عوضش کنم.

اینم عاقبت اطمینان @};-? sigh.gif

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هم چند بار همین قضیه ی صدای زیاد فن گرین رو شنیده بودم و بخاطر اینکه الان کیس های گرین البته به جز x9 و magnum2 همشون صدای فنشون بشدت بالاست همچنین چون توی شهر ما کولر مستر نیست اصلا بنده رفتم سراغ کیس کولر مکس که واقعا اینقدر صدای فنش پایینه که آدم دوست داره با جای بالشت ازش استفاده کنه تهویش هم خیلی عالیه کارت گرافیک بنده 560 هست و تا حدود 1 گیگاهرتز دارم میرسونمش ولی هنوزم دست میگیرم روی حالت لود روی کیس بسیار خنک هست و کاملا راضی هستم!این کیس اگه پیدا بشه بسیار خوش قیمت هست!البته اگه صحابش نفهمه کم شدهOh%20Go%20On.gifبنده حدود 150 در بندرعباس تهیه کردم و توی تهران تا 120 یا 130 هم پیدا میشه!

2913913-copy.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم حرفهای دوستمون رو تائید میکنم

مگنوم 2 با قیمت و بی صدایی خوبی که داره از هر نظر عالی هست

ولی باید ملاک قیمت هم تو نظر سنجی میزاشتید

لینک به دیدگاه

من هم حرفهای دوستمون رو تائید میکنم

مگنوم 2 با قیمت و بی صدایی خوبی که داره از هر نظر عالی هست

ولی باید ملاک قیمت هم تو نظر سنجی میزاشتید

البته منظور من از سرو صدا، صدای طبیعی خود فن نبود بلکه صدای نشات گرفته از مشکل فنی فن بود.

فکر می کنم بلبرینگش مشکل داره.

لینک به دیدگاه

منتظر فنهای جدید کولر مستر باشید یکسری مدلهای ULTRA QUEIT سفارش دادم .

لینک به دیدگاه

من هم قبلا تجربه فن گرین رو دارم و متاسفانه بعد از 3 هفته به صدا افتاد و عوضش کردم. =D>

ولی در تمام این سال هایی که من برای کیس فن گرفتم این 2 تا برند بهترینش بودن. Coolermaster و Enermax

الان حدود 14 ماه هست که من این سیستم رو جمع مردم و از اول 4 تا فن روی خود کیس بود و من هم 2 تا فن Enermax هم بالا و پایین کیس اضافه کردم.

در این مدت هیچ کدوم صدای اضافی نداشتن و سیستم من هم از 24 ساعت حداقل 20 ساعت روزانه روشن هست.

البته این نکته رو هم باید بگم تفاوت زیادی بین قیمت فن های گرین و مثلا Enermax وجود داره. =D>

اینم یه تست از دمای سیستم در حالت Idle که همین الان گرفتم. @};-

sfm90v3yjpsxhta35wil.jpg

لینک به دیدگاه

متاسفانه مشکل همینه که قیمت اجناس شرکت گرین به نسبت اینکه توی ایران تولید می شه مناسب نیست و اجناس وارداتی با قیمت و کیفیت مناسب تری به دست مشتری می رسند

لینک به دیدگاه

من هم قبلا تجربه فن گرین رو دارم و متاسفانه بعد از 3 هفته به صدا افتاد و عوضش کردم. =D>

ولی در تمام این سال هایی که من برای کیس فن گرفتم این 2 تا برند بهترینش بودن. Coolermaster و Enermax

الان حدود 14 ماه هست که من این سیستم رو جمع مردم و از اول 4 تا فن روی خود کیس بود و من هم 2 تا فن Enermax هم بالا و پایین کیس اضافه کردم.

در این مدت هیچ کدوم صدای اضافی نداشتن و سیستم من هم از 24 ساعت حداقل 20 ساعت روزانه روشن هست.

البته این نکته رو هم باید بگم تفاوت زیادی بین قیمت فن های گرین و مثلا Enermax وجود داره. =D>

اینم یه تست از دمای سیستم در حالت Idle که همین الان گرفتم. @};-

دوست عزیز فن سی پی یو چی نسب کردی؟

سیستمت خنک کار می کنه.

لینک به دیدگاه

فن ک.لر مستر BLUE LED SILENT 120 S13 بگیرید قیمت دو فن 7 یا 8 تومن میباشد . نکات مثبت قدتمند و کم صدا

s13.jpg

لینک به دیدگاه

البته گرین وارد کنندست

میره چند مورد رو از روی بنج مارک ها انتخاب میکنه و بعد میگه به اسم گرین برای ما فلان تعداد بزن

و فن های بهتر هم قرار بیاره که احتمالاً بالای 15 تومن قیمت داره

ولی به هر حال هر چقدر پول بدید همونقدر آش میخورید

قرار نیست یه فن 7 هزار تومنی کار یک فن 15 هزار تومنی رو بکنه

اگه صدا هم خیلی اذیتتون میکنه میتونید یک دونه مقاومت بگذارید سر راه فن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن ک.لر مستر BLUE LED SILENT 120 S13 بگیرید قیمت دو فن 7 یا 8 تومن میباشد . نکات مثبت قدتمند و کم صدا

LED آبی هست؟بعد از کجا میشه تهیه کرد؟

لینک به دیدگاه

من خودم 4تا از همین کولرمسترها دارم که خیلی هم ازشون راضی هستم

لینک به دیدگاه

از نمایندگی های دریا کامپیوتر من خودم گرفتم

لینک به دیدگاه

من خودم چند هفته پیش فن های در کیس HAF 932 خودم رو با 3 تا فن گرین 12 سانت LED قرمز تعویض کردم و تا الان اصلا مشکلی نداشتم. بی صدا و با ایر فلو مناسب هست . من یک فن 14 سانت گرین هم گرفتم و با فن 14 سانت وسط Noctua NH-D14 تعویض کردم و حوالی 10 درجه کاهش دما داشتم !!!! الان یک 2600 رو سیستم با اور 4.5 (24 ساعت) حوالی 28 در حالت بیکار دما داره و 50 تو لود !!!!!! از فنوم AMD خنک تر شده XD .

فعلا بهترین 14 سانت بازار همون گرین 14 هست با 70 CFM و از نظر من فن خوبی هست و تا الان که عملکردش کاملا راضی کننده بوده رو سیستم خودم.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم چند هفته پیش فن های در کیس HAF 932 خودم رو با 3 تا فن گرین 12 سانت LED قرمز تعویض کردم و تا الان اصلا مشکلی نداشتم. بی صدا و با ایر فلو مناسب هست . من یک فن 14 سانت گرین هم گرفتم و با فن 14 سانت وسط Noctua NH-D14 تعویض کردم و حوالی 10 درجه کاهش دما داشتم !!!! الان یک 2600 رو سیستم با اور 4.5 (24 ساعت) حوالی 28 در حالت بیکار دما داره و 50 تو لود !!!!!! از فنوم AMD خنک تر شده XD .

فعلا بهترین 14 سانت بازار همون گرین 14 هست با 70 CFM و از نظر من فن خوبی هست و تا الان که عملکردش کاملا راضی کننده بوده رو سیستم خودم.

فکر کنم تازگی اینطور شده سالار عزیزRose.gif

چون بنده موقع خرید کیس فالکون از یه فروشنده دیدم دوتا داشت یکی توی ویترین بود گفت مال چند وقت پیشه یکیم داشت که از کارتون در نیومده بود بردمش به شرط اینکه فنش صداش زیاد نباشه آدم خوبی بود پس گرفت قدیمیه سالم بود ولی پایه هاش شکسته بود و کلا بیخیال گرین شدم!wink.gif

لینک به دیدگاه

والا من کیس x-9 دارم سیستمو که روشن می کنم اصلا نمی فهمم روشن شده یا نه فقط یه مشکل دارم تا حالا نشده یه بار سیستمو روشن کنم پره های بالای کیس رو هم باز کنم. :D

دمای کارتم هم تو idle 31 تا 34 و وقتی C2 DX11 می زنم رو 49_ه.

اصلا فن هاش صدا نداره با فن کنترلر هاش هم وقتی زیاد می کنم اصلا تغییر نمی کنه فکر کنم اشتیاه بستم :-w

در کل کیس شاخیه

ویرایش شده توسط Mamaddd
لینک به دیدگاه

نظرسنجی شما یکی از بهترین برندها رو کم داره >>> Noctua

مقداری قیمتش از بقیه برندها بالاتره ! nf-p12 هست حدود 25 !

کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند ! البته باید باهاش کار کنید تا بتونید این قضیه رو احساس کنید !

ویرایش شده توسط Xzero
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند ! البته باید باهاش کار کنید تا بتونید این قضیه رو احساس کنید !

ولی کاملا ارزش خرید داره هم خمیر سیلیکونش خوبه هم کولرهاش هم فن های کیس انتخاب کاملا مطمئن و بی صدایی هست!wink.gif

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

یعنی HAF 932 اینقدر خنک هست یا فن های گرین خیلی خنک هستند؟

به منم راهنمایی کنید ممنون میشم تا منم دمام رو کاهش بدهم

من 2500K که نسبت به سی پی یو شما کمتر داغ میشه رو با فن CNPS10X Performa تو لود به 70 میرسه با این فرکانس

ولی شما با 2600k رسیدید به 50 و تو بیکاری 28؟

مطمئن هستید برنامه ای که دما رو اندازه میگیرید درست هست؟

با چه برنامه لود 100% رسیدید

28 هم خیلی عالیه

دمای خود اتاقتون چند هست

شاید اون تأثیر داره اینهمه

اگه HAF 932 اینقدر خنک باشه منم یدونه میگیرم

فن سی پی یو تونم خیلی تعریف شنیدم

اضافه کردن یک فن اضافی به سی پی یو کولرتون روی دماش تأثیر داشت؟

دمای گرافیکتون چنده؟

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

من فن نظرم رو انرمکس هست

هم کاملاً بی صدا هستند و هم میشه تمیزشون کرد راحت

پره هاش هم زیاده و خنک کنندگی خوبی داره

لینک به دیدگاه

منم موافقم

توی فن من فقط Noctua و انرمکس رو قبول دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فن نظرم رو انرمکس هست

هم کاملاً بی صدا هستند و هم میشه تمیزشون کرد راحت

پره هاش هم زیاده و خنک کنندگی خوبی داره

کدوم مدلش مد نظرتون هست ؟

من عاشق آپولیش های نقرهایشم ، یکی هم اشانتیون پاورم بود ؛ ولی قیمتشون حدود 35 هست !

لینک به دیدگاه

کدوم مدلش مد نظرتون هست ؟

من عاشق آپولیش های نقرهایشم ، یکی هم اشانتیون پاورم بود ؛ ولی قیمتشون حدود 35 هست !

همه مدلهاش خوبه مخصوصاً همین آپولیش

که صداش با اینکه 1800 دور هست اصلاً شنیده نمیشه و همچنین سنسور برای تنظیم دور با توجه به دما داره

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان مجموعه فنهای کیس و سیستم چند وات مصرف دارن؟

منظورم فنهای main و دو تا فن بزرگ کیس و دو تا فن کوچیک کیس. مجموعا 5 یا 6 تا fan

لینک به دیدگاه

این فن های آپولیش انرمکس تک رنگ هستن یا چند رنگ؟ رقص نور هم دارن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...