رفتن به مطلب

مشکلات پردازنده های amd ryzen رو در این تاپیک عنوان کنید!

Recommended Posts

درود

این تاپیک رو جهت اشنایی بیشتر با سوکت جدید amd کبیر بنا کردم که بقیه‌هم راحت تر بتونن تصمیم‌بگیرن برا خرید سیستم‌جدید.

هر مشکلی که تا بحال داشتین با رایزن ها یا شنیدین قبلا مثل ناسازگاری فلان رم یا اجرا نشدن فلان بازی یا برنامه و...

یا این که افت فریم داشته و قدرتش درحد بنچمارک ها نبوده ..

هر موردی به نظرتون میرسه

با تشکر

ویرایش شده توسط Javadmpower
لینک به دیدگاه

• ارسال 153
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من چندماهی میشه رایزن 1700 دارم با برد x370 gaming 5 گیگا... مشکل خاصی نداشتم... ولی امروز سیستم رو روشن کردم دیدم اورکلاکی که دو سه ماه پیش انجام دادم (چیز خاصیم نبود از بایوس از پایه اوردمش رو  3.5) پریده و دوباره برگشته رو پایه (3.0)

و اینکه هربار با رایزن مستر دو یا چهارهسته رو غیرفعال میکنم تو بوت بعدی دوباره فعال میشن ... فک کنم درستش همین باشه ولی مطمئن نیستم

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Javadmpower گفته است :

درود

این تاپیک رو جهت اشنایی بیشتر با سوکت جدید amd کبیر بنا کردم که بقیه‌هم راحت تر بتونن تصمیم‌بگیرن برا خرید سیستم‌جدید.

هر مشکلی که تا بحال داشتین با رایزن ها یا شنیدین قبلا مثل ناسازگاری فلان رم یا اجرا نشدن فلان بازی یا برنامه و...

یا این که افت فریم داشته و قدرتش درحد بنچمارک ها نبوده ..

هر موردی به نظرتون میرسه

با تشکر

من به شخصه فقط یه مشکل داشتم اونم با رم gskill trident Z معمولی سری قدیم بود ک رم رو میشناخت ولی با فرکانس 3200 نه و با اورکلاک دستی و دادن تایمینگ همون عدد هم باز تصویر از برد موفق نشدم بگیرم و روی 3000 فقط کار میکرد و 3200 نمیشد

ک بعدا با تعویض رم راحت 3200 ست شد و چون سری رم قدیمی بود و حتی توی ساپورت مادربرد هم نبود کار کرد و فقط فرکانسش کمی اذیت کرد

تا الان هیچ مشکلی با ssd nvmE نداشتم و به راحتی با سرعت عالی ار کرده و قدرت پردازنده عالی بوده و اورکلاک شدنش هم عالی و بی نقص

پردازنده ها بسیار خنک و به راحتی کولر خودشون جوابگو خودشون هستن ک فوق العاده هست نسبت به خنک کننده اینتل

اینتل دوستان میگن برای گیم بهتره و بنظر من این درست نیست . این مورد برای کسی درسته ک مانیتور 144هرتز داره و 1080تی ای میخواد 144 فریم بگیره و گرنه 60 فریم رو پردازنده 1400 با 1060 به راحتی میده و هیچ مشکلی نداره و پول دادن برای i5 بزرگترین اشتباه عمر یه نفر میتونه باشه

زیر 1 میلیون برای پردازنده فقط رایزن

اینتل اشغاله نخرید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Amin_CA گفته است :

من چندماهی میشه رایزن 1700 دارم با برد x370 gaming 5 گیگا... مشکل خاصی نداشتم... ولی امروز سیستم رو روشن کردم دیدم اورکلاکی که دو سه ماه پیش انجام دادم (چیز خاصیم نبود از بایوس از پایه اوردمش رو  3.5) پریده و دوباره برگشته رو پایه (3.0)

و اینکه هربار با رایزن مستر دو یا چهارهسته رو غیرفعال میکنم تو بوت بعدی دوباره فعال میشن ... فک کنم درستش همین باشه ولی مطمئن نیستم

همینطوره داداش

رایزن مستر یکم بد عمل میکنه از بایوس ست کنید بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

باتشکر از  داداش گلمون که  این تاپیک رو  زدن

دوستان  که  تجربه  دارن  نظرشون  درمورد ryzen  1400  چیه   آیا نسبت به  i3 8100   که  تقریبا هم قیمت هستن   ارزش  خرید  داره  ؟ چون  خودم  حقیقت   بعد  فنوم 2   ها  که  یادش بخیر  خیلی خوب  بودن  هیچ سمت  ای ام دی  اصلا نرفتم 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

دوستان  که  تجربه  دارن  نظرشون  درمورد ryzen  1400  چیه   آیا نسبت به  i3 8100   که  تقریبا هم قیمت هستن   ارزش  خرید  داره  ؟ چون  خودم  حقیقت   بعد  فنوم 2   ها  که  یادش بخیر  خیلی خوب  بودن  هیچ سمت  ای ام دی  اصلا نرفتم 

توی بنچمارک ها بهتره .

در عمل نمی دونم .

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

با توجه به نیومدن مادربرد های سری بی و اچ 370 رایزن ارزش بالاتری داره

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

خودتون گل هستین استاد فردوسی عزیز

اینم برا شما تاپیک کردم

لینک به دیدگاه

سلام

منم رایزن 1700 دارم و راضیم

فقط 2 تا مشکل حس میکنم تو رایزن ها هست یکی اورکلاک پذیری کم(البته بدون اورکلاک هم قدرت خوبی دارن) و دوم به اون صورت مادربرد های جذاب واسه رایزن نیس نسبت به رقیبش اینتل(کل مادربرد های خوب رایزن رو بخوای حساب کنی شاید 5 تا بشه برعکس اینتل)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .عیدتون مبارک

من 1600 5 دارم با 1070تی آی دارم توی 2k عالی عمل میکنه

دوستان قبلا مزایای رایزن رو توضیح دادن و احتیاجی به توضیح من نیست.

آخه این روزا هر کجا اسم رایزن رو میاری همه فکر میکنن رایزن آشغاله.

یارو اصلا نمیدونه رایزن چیه یه بار میگه پایدار نیست!!داغ میکنه!!!ساخت چینه!!!تو بازی ضعیفه!!! و چندتا عیب دیگه میگه و یه ساعت در مدح و ستایش اینتل حرف میزنه!!!

به نظر من کسایی که میرن نسل کافی لیک با اون قیمت های فضایی و اون مادر برد های گرونش رو میخرن سخت در اشتباهن و به جیب خودشون ضرر میزنن

لینک به دیدگاه

دوستان امتیاز رم شما در passmark performance test چنده؟

رم کروشیال 3000 دارم امتیازش 2000 هست!

1700x 

prime asus x370

در ضمن هر هفت هشت ساعت یکبار سرعت ویندوزم خیلی کم میشه و موس به سختی به حرکت در میاد و بعد از دو ثانیه درست میشه

ویرایش شده توسط Miss Roshana
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

در ضمن هر هفت هشت ساعت یکبار سرعت ویندوزم خیلی کم میشه و موس به سختی به حرکت در میاد و بعد از دو ثانیه درست میشه

منم اون مشکل کند شدن حرکت موس به مدت یکی دوثانیه رو دارم ولی تایم دقیق نداره... معمولا بعد از یه اسلیپ طولانی مدت ویندوز اینجوری میشه.

در 11 ساعت قبل، The.13east گفته است :

همینطوره داداش

رایزن مستر یکم بد عمل میکنه از بایوس ست کنید بهتره

بله درسته واسه همین بجز برای مانیتورینگ دما استفاده نمیکنم ازش.

چیزی که متعجبم کرد ریست شدن اورکلاکم بود... چون چندین ماه مشکلی نداشت و اصلا اور سنگینی هم نبود و مشکلی هم برای سیستم پیش نیومده بود (قطع برق یا مشکل پاور یا..)

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

1700x 

prime asus x370

درود

مشکل کندی موس برای من  با اپدیت بایوس حل شد

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

1700x 

prime asus x370

من هم رم کروشال 3000 دارم

1800x

MSI B350 Pro Carbon

دقیقا من هم روزی دو یا سه بار مشکل کند شدن حرکت موس رو دارم (در حال فیلم دیدن یا بازی کردن همراه با صدای ترسناک از اسپیکر)

قبلا باس رم ها روی 2133 بود ساعتی دو سه بار این حالت پیش میومد(خیلی شدید بود). از موقعی که باس رم رو روی 3000 ست کردم روزی 2 یا 3 بار این اتفاق میوفته - شانسیه

بایوس هم آپدیت 2018 کردم . اما کماکان مشکل پابرجاست اما خیلی خفیفتر شده

در ۱ ساعت قبل، Amin_CA گفته است :

منم اون مشکل کند شدن حرکت موس به مدت یکی دوثانیه رو دارم ولی تایم دقیق نداره... معمولا بعد از یه اسلیپ طولانی مدت ویندوز اینجوری میشه.

اگه راهی براش پیدا کردی همینجا بگو لطفا - ممنون

در ۱ ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

بایوس رو آپدیت کردم همون روز اولی که مادربرد رو خریدم اما درست نشده ولی خیلی کمتر شده - روزی 2 یا 3 بار به صورت random

اوایل خیلی میترسیدم - فکر میکردم الانه که سیستم بسوزه - مشکل ترسناکیه انصافا

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

مشکلی که در رایزن دیده ام، جلوه ها و ترانزیشنهای افزونه ی newblue در ایدیوس و پریمیر گاهی به هم می ریزند.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mantel گفته است :

من هم رم کروشال 3000 دارم

1800x

MSI B350 Pro Carbon

دقیقا من هم روزی دو یا سه بار مشکل کند شدن حرکت موس رو دارم (در حال فیلم دیدن یا بازی کردن همراه با صدای ترسناک از اسپیکر)

قبلا باس رم ها روی 2133 بود ساعتی دو سه بار این حالت پیش میومد(خیلی شدید بود). از موقعی که باس رم رو روی 3000 ست کردم روزی 2 یا 3 بار این اتفاق میوفته - شانسیه

بایوس هم آپدیت 2018 کردم . اما کماکان مشکل پابرجاست اما خیلی خفیفتر شده

بایوس رو آپدیت کردم همون روز اولی که مادربرد رو خریدم اما درست نشده ولی خیلی کمتر شده - روزی 2 یا 3 بار به صورت random

اوایل خیلی میترسیدم - فکر میکردم الانه که سیستم بسوزه - مشکل ترسناکیه انصافا

لطف میکنید امتیاز رم رو با برنامه passmark performance test بگید؟ من  فکر میکنم رم های کروشیال  مشکل دارند چون امتیاز 2000 برای رم های ddr3 هست

در 5 ساعت قبل، MOHSEN-CH گفته است :

درود

درود

بایوسم اپدیت هست، در ضمن فقط موس نیست کل ویندوز حالت فریز میگیره دقیقا مثل زمانی میشه که داریم با aida تست رم میگیریم و ویندوز کند میشه

در 5 ساعت قبل، Amin_CA گفته است :

برای من وسط کار هم اتفاق میفته

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

لطف میکنید امتیاز رم رو با برنامه passmark performance test بگید؟ من  فکر میکنم رم های کروشیال  مشکل دارند چون امتیاز 2000 برای رم های ddr3 هست

درود

نرم افزار رو نصب کردم -رم من 8 گیگ هست برای همین امتیاز 1800 رو داد .اگه 16 گیگ بود حول و حوشه 2000 میگرفت که واقعا جای تعجب داره امتیازهای  memory lagacy و memory threaded برای رم ddr4 - 3000 فاجعست . بقیه موارد طبیعی بود

Memory_PerformanceTest.jpeg

همین الان متوجه شدم MSI آپدیت بایوس جدیدی داده که مربوط به 1 هفته پیشه  - تست میکنم نتایج رو همینجا میگم

Description
- Improved memory compatibility.
- Improved M.2 device compatibility.
- Improved Windowns7 compatibility.
- Update AGESA Code 1.0.0.1a to support new upcoming processors.

Release Date
2018-03-20

ویرایش:
4 - 5 ساعته بایوس رو آپدیت کردم تا الان که مشکل آهسته شدن حرکت موس حل شده
دوستان ممنون میشم با نرم افزار passmark performance test  یک تست  MEMORY MARK بگیرین و عکسش رو اینجا بزارین . میخوام ببینم رم من مشکل داره یا نه !
ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

تشکر بابت بنچمارک، بله این امتیاز بسیار کمی هست که حالا باید ببینیم کلا برای رایزن این امتیاز طبیعیه یا رم کروشیال مشکل داره

برای من روی فرکانس های بالاتر از 2133 آنچنان تفاوتی نداره این رم

ممنون میشم دوستانی که رایزن دارن تست رم بگیرن فکر میکنم حدود دو دقیقه انجام میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Miss Roshana گفته است :

تشکر بابت بنچمارک، بله این امتیاز بسیار کمی هست که حالا باید ببینیم کلا برای رایزن این امتیاز طبیعیه یا رم کروشیال مشکل داره

برای من روی فرکانس های بالاتر از 2133 آنچنان تفاوتی نداره این رم

ممنون میشم دوستانی که رایزن دارن تست رم بگیرن فکر میکنم حدود دو دقیقه انجام میشه

خواهش میکنم.

برای بنده روی فرکانس  2133 امتیاز 1400 رو داد و روی فرکانس 3200 امتیاز  1870 این عکسی هم که گزاشتم روی فرکانس 2999 هست . در واقع XMP 2 رو فعال کردم

لینک به دیدگاه

داوستان  بایوس رو اپدیت بکنید  اخرین اپدیت چیپ ست رو هم از سایت ای ام دی بگیرین مشکل کند شدن حل میشه من این مشکل رو با بورد ام اس ای روی z170 هم داشتم فکر میکنم گیمنیگ اپ ام اس ای  اینو به وجود میاره

لینک به دیدگاه

دوستان برای مادربوردASUS PRIME-B350M-E این رم ها رو که در QVL بود پیدا کردم

adata XPG Flame 8GB 2800Mhz

crucial Tactical 8GB 3000Mhz CL15

kingston hyperx predator 8gb3000mhz

کدومشون رو پیشنهاد میدید؟

adata رو بدون آپدیت بایوس ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Mantel گفته است :

من بایوس F22 گیگا رو گرفتم (بردم x370 gaming 5 هست) و حدودا یک هفته‌ست این مشکل پیش نیومده.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Mantel گفته است :

خواهش میکنم.

برای بنده روی فرکانس  2133 امتیاز 1400 رو داد و روی فرکانس 3200 امتیاز  1870 این عکسی هم که گزاشتم روی فرکانس 2999 هست . در واقع XMP 2 رو فعال کردم

دمای CPU در تست prime95 چنده؟ برای من وقتی رم رو میذارم روی 3000 طی یک دقیقه تست prime دمای سی پی یو به 75 میرسه

فرکانس 3000:

Clipboarder.2018.03.28.png

ویرایش شده توسط Miss Roshana
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Miss Roshana گفته است :

دمای CPU در تست prime95 چنده؟ برای من وقتی رم رو میذارم روی 3000 طی یک دقیقه تست prime دمای سی پی یو به 75 میرسه

فرکانس 3000:

Prime95 تست نکردم . ولی اکثر مواقع کانورت و یدیو انجام میدم (x264 و x265) که CPU روی  100%  قفل میشه به مدت 2 تا 3 ساعت دما بزور به 62 میرسه (اور نکردم ولی از بایوس Game Boost روشنه) Watercooler Green Evo 120

شما کولر پردازندتون چیه ؟ و اینکه آیا اور کردین یا فرکانس استوکه ؟

در ضمن یه چیزی متوجه شدم در رابطه با اسکور رم در نرم افزار PassMark امتیازاتی که بالای 3000 ثبت شدن مربوط به 32 گیگ رم باس 4000 G.skill هستن مابقی بین 1000 تا 2500 هستن که با این شرایط فکر کنم امتیاز 1830 ی که رم 8 گیگ من گرفت منتقی باشه . مگر اینکه دوستان همین فروم لطف کنن امتیاز خودشونو بزارن و اختلاف زیاد باشه اون موقع باید شک کرد به رمهای کروشیال

نکته ی آخر : اگه از یک رم 16 گیگ استفاده میکنید باید در اسلات دوم قرار بگیره (مادر بردهای AM4  همه همینطورن)  کاتالوگ مادربردتون هم (قسمت رم) یه نگاهی بندازین .

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...