رفتن به مطلب

مشکلات پردازنده های amd ryzen رو در این تاپیک عنوان کنید!

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

بله به صورت دستی زیاد کردم . ولتاژ دیفالت 1.28 بود.

طبیعیه که دما مقداری بیشتر میشه برای بنده فول لود 63 درجه. تصاویری که فرستادین نشون میده ولتاژ سی پی یو شما در حالت بیکاری تا 1.47 ولت هم افزایش پیدا میکنه در فرکانس 4Ghz . به این ترتیب هر روز  و ساعتی که سیستم شما روشن هست عمر پردازندتون کمتر میشه.

در ضمن قرار بود در فول لود عکس بگیرین. این هم بگم من 1600x تا بحال نداشتم دوستانی که پردازنده مشابه دارن لطف کنن راهنمایی کنن.

درود دوست گرامی

برای 1700 تا چه ولتاژی امن است؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 153
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

برای 1700 تا چه ولتاژی امن است؟

درود  خدمت شما آقای بهمنیان عزیز.

چارتی که سایت AMD منتشر کرده (البته بنده از overclockers کپی کردم) برای تمامی پردازنده های سری رایزن حداکثر تا 1.4v برای استفاده ی شبانه روز رو توصیه کرده. درصورتی که تا 1.45v هم محدوده ی امن به حساب میاد اما امکان کاهش کارایی و طول عمر در دراز مدت با این ولتاژ زیاد میشه.

AMD recommended voltage is 1.35V 24/7 and up to 1.45V which may affect the longevity of your CPU
Here's a chart pulled from the XOC guide developed by elmor for the CHVI showing voltages and limits

volts_for_ryzen.JPG

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، VansForeveeeee گفته است :

من crosshair + 1700 دارم ، به جز بایوس 1403 که پارسال همین موقع ها اومد هر بایوس دیگه ای میریزم دمای پردازنده خیلی بده میشه زیر 45 نمیاد در حالی که رو 1403 همیشه رو. 30 هست.

البته درسته که بایوس های جدید قابلیت بیشتری رو میاره طبیعتا ، ولی فعلا که بعد از هزار بار آپدیت کردن باز برگشتم به 1403 . 

کولرم هم wraith spire هست . 

خواستم یه وادر بگیرم که هیچ کدوم اینایی که تو بازار هست به دلم نمیشه منتظرم اون cm rgb داره هستم تا بیاد . 

ایسوس تو بایوس واقعا فقط گند میزنه!

دقیقا با هر آپدیتش گند میزنه به سیستم

برا من الان Aura سیستم وقتی خاموشه ،خاموش نمیشه!حتی اگه از تو تنظیمات خاموشش کنم

Asus Al suit رو هم ک وقتی وارد بازی میشم و دور فن ها رو باهاش زیاد میکنم یا وقتی از بازی میام بیرون و دور فن ها کم میکنم کلا یه بار واتر کولر رو خاموش و روشن میکنهO.o

در مورد دما هم ک خودت اشاره کردی

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

برا من الان Aura سیستم وقتی خاموشه ،خاموش نمیشه!حتی اگه از تو تنظیمات خاموشش کنم

Asus Al suit رو هم ک وقتی وارد بازی میشم و دور فن ها رو باهاش زیاد میکنم یا وقتی از بازی میام بیرون و دور فن ها کم میکنم کلا یه بار واتر کولر رو خاموش و روشن میکنهO.o

سلام دوست عزیز شما ماربردتون چه مدلیه؟

برای من Aura، Live dash و Ai Suite بدون مشکل کار میکنند و همه تنظیمات اوکی هست! در ورژن های اولیه یکسری مشکل بود ولی چندماهی هست دیگه مشکلی ندارم با نسخه های جدید...

البته کلا ایسوس هرچقدر در سخت افزار قوی هست به همون اندازه در نرم افزار ضعیفه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، ali.king گفته است :

درود

MSI هم بهتر از ایسوس نیست! باگ های بچه گانه ای داره که اصلا قابل توجیه نیست! مثلا شما ضریب پردازنده رو از حالت auto خارج بکنی بذاری روی مثلا 35 و ذخیره کنی دوباره که برگردی گزینه auto رو نداری!

از نظر پایداری رم در فرکانس های بالا هم ضعیف عمل می کنه و سابتایمینگ ها هم سفت نمیشه! بایوسش هم قابل دانلگرید کردن نیست.

ولتاژ سرخود دادن، تغییر در تایمینگ ها به صورت سرخود و ... از باگ های عجیب های اند ترین برد MSI  با پلتفورم رایزن هست. در آپدیت کردن بایوس ها هم  از سایرین عقب هست. الان همه سازنده ها AGESA 1.0.0.2a رو که برای پردازنده های جدید هست دادن ولی MSI هنوز تو آپدیت قبلی گیر کرده. گیگا رو نمیدونم چطور باشه ولی یه حسی بهم میگه که میتونست انتخاب معقول تری باشه نسبت به MSI و اسوس. Asrock از همه بهتر هست که اصلا تو ایران نیومد بردهای این سری.

از استارتر تاپیک میخوام که یه نظرسنجی اضافه کنه مبنی بر اینکه برند مادربرد دارنده های رایزن  چی هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

MSI هم بهتر از ایسوس نیست! باگ های بچه گانه ای داره که اصلا قابل توجیه نیست! مثلا شما ضریب پردازنده رو از حالت auto خارج بکنی بذاری روی مثلا 35 و ذخیره کنی دوباره که برگردی گزینه auto رو نداری!

از نظر پایداری رم در فرکانس های بالا هم ضعیف عمل می کنه و سابتایمینگ ها هم سفت نمیشه! بایوسش هم قابل دانلگرید کردن نیست.

ولتاژ سرخود دادن، تغییر در تایمینگ ها به صورت سرخود و ... از باگ های عجیب های اند ترین برد MSI  با پلتفورم رایزن هست. در آپدیت کردن بایوس ها هم  از سایرین عقب هست. الان همه سازنده ها AGESA 1.0.0.2a رو که برای پردازنده های جدید هست دادن ولی MSI هنوز تو آپدیت قبلی گیر کرده. گیگا رو نمیدونم چطور باشه ولی یه حسی بهم میگه که میتونست انتخاب معقول تری باشه نسبت به MSI و اسوس. Asrock از همه بهتر هست که اصلا تو ایران نیومد بردهای این سری.

از استارتر تاپیک میخوام که یه نظرسنجی اضافه کنه مبنی بر اینکه برند مادربرد دارنده های رایزن  چی هست.

تا اونجایی که بنده میدونم امکان پذیر نیست :

.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali.king گفته است :

فک نکنم باگ باشه ، احتمالا یه سری از قابلیت ها رو فعال کرده که باعث افزایش دما شده ، چون 1403 از بایوس های اولیه هست تقریبا .

تو تاپیک اورکلاک هم کسی چیزی نمیگه البته اونا چون وادر دارن مثل ما نیستن فن استاک گذاشتیم منتظر یه چیز خوب هستیم . 

Al suite  و غیره هم مشکلی نداره ولی نسخه قبلش دما رو اشتباه نشون میداد .

آخرین نسخه ش رو دانلود کن فقط نباید از روش عادی نسخه ای که نصب داری رو پاک کنی یه نرم افزیار کوچیک داره باید از اون طریق انجام بدی . 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Utility/ASUS_AI_Suite3_WIN10-64_V3.00.13_0329.zip?_ga=2.159202232.321606777.1525096035-856759872.1524742422

AI3Cleaner.exe

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 36 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

تا اونجایی که بنده میدونم امکان پذیر نیست :

.

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/88009-نظرسنجی-دارندگان-پلتفورم-رایزن-amd-شرکت-کنند/

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

من یه apu رایزن دارم که باهاش مشکلاتی قبیل:

بلواسکرین توی گیم

افت فریم شدید

فریز شدن توی گیم

و همه‌ی اینها با افزایش‌ ولتاژ حل شد(بصورت دستی)

با رایزن مستر‌هم فرکانس‌ سی پی یو اور کردم تا ۳۹۰۰ بدون هیچ مشکلی کار میکنه

فقد‌دوستان لازم هست برای مطمین شدن از راندمان صحیح چه تستایی بگیرم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، shadowfax گفته است :

سلام دوست عزیز شما ماربردتون چه مدلیه؟

برای من Aura، Live dash و Ai Suite بدون مشکل کار میکنند و همه تنظیمات اوکی هست! در ورژن های اولیه یکسری مشکل بود ولی چندماهی هست دیگه مشکلی ندارم با نسخه های جدید...

البته کلا ایسوس هرچقدر در سخت افزار قوی هست به همون اندازه در نرم افزار ضعیفه...

سلام دادا

مادربرد من Asus b350 Gaming-f والا منم نسخه های بروز Aura و ai suite رو نصب دارم ولی همچنان مشکل پا برجاس

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

از نظر پایداری رم در فرکانس های بالا هم ضعیف عمل می کنه و سابتایمینگ ها هم سفت نمیشه!

عجیبه معین جان

والا من خونده بودم ک پرچم اورکلاک رم دست msi هستش !!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

از نظر پایداری رم در فرکانس های بالا هم ضعیف عمل می کنه و سابتایمینگ ها هم سفت نمیشه! 

این حرف از هر کسی بر می آمد به غیر از شما معین عزیز !

مین بورد ام اس آی من با افزایش ده صدم ولتاژ رم  رمم رو از 2400 تا 3200 آور کلاک کرد ! بینهایت پایدار

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

بله به صورت دستی زیاد کردم . ولتاژ دیفالت 1.28 بود.

طبیعیه که دما مقداری بیشتر میشه برای بنده فول لود 63 درجه. تصاویری که فرستادین نشون میده ولتاژ سی پی یو شما در حالت بیکاری تا 1.47 ولت هم افزایش پیدا میکنه در فرکانس 4Ghz . به این ترتیب هر روز  و ساعتی که سیستم شما روشن هست عمر پردازندتون کمتر میشه.

در ضمن قرار بود در فول لود عکس بگیرین. این هم بگم من 1600x تا بحال نداشتم دوستانی که پردازنده مشابه دارن لطف کنن راهنمایی کنن.

سلا ممنون پس دستی کمش میکنم تا حداقل بیشتر از این  اسیب نبینه سی پی یو .

والا عکس فول لود وقت نشد بگیرم متاسفانه ولی در کل بیانگر این هست که بایستی کم شه ولتاژ تا اسیب بیشتر نزنه .

فقط یک سوال برای کم کردن ولتاژ   داینامیک ولتاژ رو روی اف ست بزارم و روی 1.39 تست  کنم پایدار بود کمتر کنم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammed hossain گفته است :

سلا ممنون پس دستی کمش میکنم تا حداقل بیشتر از این  اسیب نبینه سی پی یو .

والا عکس فول لود وقت نشد بگیرم متاسفانه ولی در کل بیانگر این هست که بایستی کم شه ولتاژ تا اسیب بیشتر نزنه .

فقط یک سوال برای کم کردن ولتاژ   داینامیک ولتاژ رو روی اف ست بزارم و روی 1.39 تست  کنم پایدار بود کمتر کنم؟

متاسفانه بنده الان دسترسی به مادربرد گیگا ندارم ولی شما طبق تصویر زیر به جای گزینه ی auto مقدار ولتاژ رو قرار بده مثلا 1.39 (Dynamic VCORE SOC رو دست نزنید) در بدترین حالت اگه ولتاژ کم یا زیاد باشه سیسیم بالا نمیاد یا وسط لود ویندوز هنگ میکنه که با ریست کردن بایوس مجدد درست میشه و میتونید ولتاژهای دیگه رو تست کنید. توی دفترچه ی مادربردتون طریقه ی ریست بایوس رو نوشته . راه عمومی ترش اینه که باتری مادربرد رو خارج کنی بعد از 10 دقیقه مجدد نصب کنی بایوس ریست میشه. در کل کم و زیاد کردن ولتاژ اونقدرها هم ترس نداره شما زیادی حساس شدی.

یه نکته :  اگه از من میشنوی core performance boost رو Disable کن و به صورت دستی مقداری فرکانس پردازنده رو افزایش بده . توی فرومهای خارجی خوندم 1600 و 1600x به علت هسته ی کمتر پتانسیل اورکلاک بیشتری دارن حتی نسبت به 1800x راحت میتونی 4.1Ghz رو با چیپ B350 ست کنی 4.0Ghz که دیگه رو شاخشه

20170422_143650573_iOS.thumb.jpg.5a04c3a

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

من مشکلم با برنامه ryzen master هست امروز که اصلا هیچی 
تعداد هسته ها شده بود 2 تا تعداد رشته 3 تا کلا در عجب موندم به بدبختی و با هزار هنگ و 10 بار رستارت و اینا تونستم درستش کنم الانم قطعا پاکش میکنم و فقط از مادربرد اورکلاک میکنم :|

بعد به جز اون من اف پی اسم تو بازی فارکرای 5 نسبت به بنچمارک ها کمتر بود سی پی یو 100 درصد میشد و کم میورد ولی اون موقع چک نکردم این مشکل هسته ها بود یا نه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

متاسفانه بنده الان دسترسی به مادربرد گیگا ندارم ولی شما طبق تصویر زیر به جای گزینه ی auto مقدار ولتاژ رو قرار بده مثلا 1.39 (Dynamic VCORE SOC رو دست نزنید) در بدترین حالت اگه ولتاژ کم یا زیاد باشه سیسیم بالا نمیاد یا وسط لود ویندوز هنگ میکنه که با ریست کردن بایوس مجدد درست میشه و میتونید ولتاژهای دیگه رو تست کنید. توی دفترچه ی مادربردتون طریقه ی ریست بایوس رو نوشته . راه عمومی ترش اینه که باتری مادربرد رو خارج کنی بعد از 10 دقیقه مجدد نصب کنی بایوس ریست میشه. در کل کم و زیاد کردن ولتاژ اونقدرها هم ترس نداره شما زیادی حساس شدی.

یه نکته :  اگه از من میشنوی core performance boost رو Disable کن و به صورت دستی مقداری فرکانس پردازنده رو افزایش بده . توی فرومهای خارجی خوندم 1600 و 1600x به علت هسته ی کمتر پتانسیل اورکلاک بیشتری دارن حتی نسبت به 1800x راحت میتونی 4.1Ghz رو با چیپ B350 ست کنی 4.0Ghz که دیگه رو شاخشه

20170422_143650573_iOS.thumb.jpg.5a04c3a

سلام مرسی الان تست میکنم مورد اورکلاک هم فرمودید فعلا مشکل ولتاژ استیبل شه بعدا اور میکنم در مورد پاک کردن بایوس همcmosهست اون هم میشه 

لینک به دیدگاه

سلام مجدد  دیشب از طریقryzen master ولتاژ و فرکانس رو تغیر دادم  
 بایوسf23d هر چی تست استرس میگرفتم فیل میومد بعد بایوس رو برگردوندم عقب

در بایوسF21  

تست استرس فیل نشد 

منتها

الان توی لود بیشتر از ۱.۳نمیره روی اما تو ایدل یا اصطلاحا بیکاری  ولتاژ تا ۱.۴۵ هم میره?

اینو بایستی چیکارش کنم؟ من میخواستم تو محیط بایوس هم ولتاژ کم شه

تو فول لود با این نرم افزار از ۱.۳ بالا تر نمیومد ?

ولی  توی حالت ایدل در hwmonitor هم که عکسش مشخصه بازم ولتاژ بالاست 20180501_042846.thumb.jpg.f6e16e03d2c856720019446b276fab66.jpgScreenshot_20180501-093810.thumb.png.6acd5a8377146325081ebb8a582bc218.png

20180501_042605(0).jpg

ویرایش شده توسط mohammed hossain
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، ali.king گفته است :

عجیبه معین جان

والا من خونده بودم ک پرچم اورکلاک رم دست msi هستش !!

http://hwbot.org/submission/3588222_newlife_memory_frequency_ddr4_sdram_2039.6_mhz

پرچم اورکلاک رم که دست گیگاست.  جالب که  برد و پردازنده بنده با رکورددار رم MSI یکی هست!

X370 XPower Gaming Titanium

AMD Ryzen 7 1700

رمها هم 3466 کروشیال هستند و چک کردم با پلتفورم رایزن کاملا سازگار، نمیدونم مشکل از کجاست!

در 14 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

این حرف از هر کسی بر می آمد به غیر از شما معین عزیز !

مین بورد ام اس آی من با افزایش ده صدم ولتاژ رم  رمم رو از 2400 تا 3200 آور کلاک کرد ! بینهایت پایدار

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammed hossain گفته است :

سلام مجدد  دیشب از طریقryzen master ولتاژ و فرکانس رو تغیر دادم  
 بایوسf23d هر چی تست استرس میگرفتم فیل میومد بعد بایوس رو برگردوندم عقب

در بایوسF21  

تست استرس فیل نشد 

منتها

الان توی لود بیشتر از ۱.۳نمیره روی اما تو ایدل یا اصطلاحا بیکاری  ولتاژ تا ۱.۴۵ هم میره1f614.png

اینو بایستی چیکارش کنم؟ من میخواستم تو محیط بایوس هم ولتاژ کم شه

تو فول لود با این نرم افزار از ۱.۳ بالا تر نمیومد 1f614.png

ولی  توی حالت ایدل در hwmonitor هم که عکسش مشخصه بازم ولتاژ بالاست

درود مجدد .کاهش ولتاژ در زمان فول لود توی تمام مادربردها طبیعی هست به خاطر تنظیمات load line calibration به اختصار LLC هست که همه ی مادربردهای جدید دارن و روی گزینه یAuto قرار گرفته.

1.3 ولت در فول لود اگه سیستم پایداره مشکلی نداره. این رو هم بگم پرش لحظه ای ولتاژ خطری نداره . ولتاژ بالا در فول لود هست که معمولا آسیب زنندست (توی کامنت اول هم گفتم در فول لود عکس بزارین که شما در حالت بیکاری گزاشتین)

ولی اگه زیادی حساس شدین این کارهایی که میگم رو به ترتیب انجام بدین

1-رایزن مستر رو پاک کن

2-بایوس جدید رو مجدد نصب کن

3-از بایوس تغییراتی که قبلا توی کامنتهای بالا گفتم رو اعمال کن ولتاژ و غیره...

4-توی تنظیمات بایوس بگرد دنبال cpu over voltage protection ببین اگرauto یا disable هست روی Enable قرارش بده (پرش لحظه ای ولتاژ معمولا به خاطر همین گزینه هست) بنده هم همین کار رو انجام دادم

5-برای استرس تست از Prime 95 استفاده کن

6-نرم افزارهای دیگه رو هم برای مانیتورینگ ولتاژ نصب کن مثل cpuz و HWiNFO

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

من پلتفرم رایزن 1800X + CROSSHAIR VI HERO خریدم که:

مشکل ناسازگاری رم داشتم

و همچنین مشکل فریز شدن چند ثانیه ای

و همچنین بلو اسکرین های بسیار زیبا

و همچنین کند یا بد تشخیص دادن برخی سخت افزارها

و همچنین دمای بالای مین و سی پیو

و همچنین طولانی بودن یا نیمه بوت شدن سیستم

و همچنین از دست دادن زمان و هزینه

و همچنین گول زدن خودم (که الان مشکلی ندارم و به قیمتش می ارزه و باگها برطرف میشن و از این حرفا که همه میزنن ... )

و همچنین مشکل ضعیف شدن اعصاب

و و و ...

ولی خدا راشکر تمام این مشکلات رو برطرف کردم

چون فروختمش رفت.!

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

درود مجدد .کاهش ولتاژ در زمان فول لود توی تمام مادربردها طبیعی هست به خاطر تنظیمات load line calibration به اختصار LLC هست که همه ی مادربردهای جدید دارن و روی گزینه یAuto قرار گرفته.

1.3 ولت در فول لود اگه سیستم پایداره مشکلی نداره. این رو هم بگم پرش لحظه ای ولتاژ خطری نداره . ولتاژ بالا در فول لود هست که معمولا آسیب زنندست (توی کامنت اول هم گفتم در فول لود عکس بزارین که شما در حالت بیکاری گزاشتین)

ولی اگه زیادی حساس شدین این کارهایی که میگم رو به ترتیب انجام بدین

1-رایزن مستر رو پاک کن

2-بایوس جدید رو مجدد نصب کن

3-از بایوس تغییراتی که قبلا توی کامنتهای بالا گفتم رو اعمال کن ولتاژ و غیره...

4-توی تنظیمات بایوس بگرد دنبال cpu over voltage protection ببین اگرauto یا disable هست روی Enable قرارش بده (پرش لحظه ای ولتاژ معمولا به خاطر همین گزینه هست) بنده هم همین کار رو انجام دادم

5-برای استرس تست از Prime 95 استفاده کن

6-نرم افزارهای دیگه رو هم برای مانیتورینگ ولتاژ نصب کن مثل cpuz و HWiNFO

سلام بجای پاک کردن رایزن مستر دیفالتش کنم میشه ؟ 

در مورد شماره 4 که فرمودید این گزینه دقیقا کدوم بخش بایوس هست؟ 

در مورد بایوس هم دیشب روی بایوس مجتمع بود فکر میکنم سر همین فیل میشد الان f21هست 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohammed hossain گفته است :

سلام بجای پاک کردن رایزن مستر دیفالتش کنم میشه ؟ 

در مورد شماره 4 که فرمودید این گزینه دقیقا کدوم بخش بایوس هست؟ 

در مورد بایوس هم دیشب روی بایوس مجتمع بود فکر میکنم سر همین فیل میشد الان f21هست 

اگه نباشه بهتره دیفالت کن بعد کلا Powerfull unistal کن

باید بگردی توی تنظیمات بایوس . الان مادربرد گیگا ندارم که تست کنم

اگه اوکیه که بزار همین باشه ولی درکل ورژن جدیدتر حتی با وجود باگهای احتمالی همیشه بهتره

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، HeX گفته است :

http://hwbot.org/submission/3588222_newlife_memory_frequency_ddr4_sdram_2039.6_mhz

پرچم اورکلاک رم که دست گیگاست.  جالب که  برد و پردازنده بنده با رکورددار رم MSI یکی هست!

X370 XPower Gaming Titanium

AMD Ryzen 7 1700

رمها هم 3466 کروشیال هستند و چک کردم با پلتفورم رایزن کاملا سازگار، نمیدونم مشکل از کجاست!

عجیبه واقعا ! 

ایکس پاور کم بیاره باید رفت مرد !

A-XMP فعاله؟

متاسفانه ام اس آی دیر آپدیت بایوس میده ولی سعی داره چند تا مشکل رو تو یک آپدیت حل کنه که مهم ترین تفاوتش با گیگا و ایسوس هست .

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

اگه نباشه بهتره دیفالت کن بعد کلا Powerfull unistal کن

باید بگردی توی تنظیمات بایوس . الان مادربرد گیگا ندارم که تست کنم

اگه اوکیه که بزار همین باشه ولی درکل ورژن جدیدتر حتی با وجود باگهای احتمالی همیشه بهتره

سلام مجدد براتون پیام هم گذاشتم 

رفتم وارد محیط بایوس  شدم قسمت( dynamic vcore (dvid

سه حالت نرمال/اتو؟ و دستی داره 

در حالت دستی عدد بین 0.300 مثبت و منفی حدودا هست شما گفتید 1.39 اعمال کنم ولتاژ رو ولی اینجا چنین عددی اعمال نمیشه یه سری فیلم توی یوتیوب بود کسی با یه برد دیگه 0.15 منفی داد ولتاژش 1.34 شد ولی از انجا که برد ها با هم فرق داشت یه مقدار صبر کردم و دست نزدنم .

چه عددی بهترین و ایده  ال ترینشه 

یک سوال هم فراموش کرده بودم مطرح کنم :

اگر ولتاژ کم شه توی استرس تست هم  فیل نده موقع لود سی پی یو ولتاژ بیشتر بخواد سیستم اعمال میکنه؟ و اصطلاحا کم نمیاره؟

ولتاژ بالا اسیب زننده هست ایا ولاژ پایین هم اسیب میزند؟

و در اخر پوزش بابت سوال هایی که بعضا ممکنه اماتور و ابتدایی بنظر  برسه اولین سیستم ای ام دی من هستش و خودم  هم بستمش برای همین  یه مقدار مثل کسی که اولین  بارش هست سیستم میبنده  اونم رایزن برای همین  اعتماد به نفس زیادی ندارم که خودم  دست بزنم بدون  کسب اطلاعات کافی و  میترسم با خطایی جزِیی خسارت جبران ناپذیر بزنه سر همین بعضا تعداد سوالاتم هم زیاده .

درکل تشکر از استارتر محترم که چنین تاپیکی رو ایجاد کردن جهت رفع مشکلات و....

photo_2018-04-28_11-58-52.jpg

photo_2018-05-02_00-13-21.jpg

ویرایش شده توسط mohammed hossain
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammed hossain گفته است :

سلام مجدد براتون پیام هم گذاشتم 

رفتم وارد محیط بایوس  شدم قسمت( dynamic vcore (dvid

سه حالت نرمال/اتو؟ و دستی داره 

در حالت دستی عدد بین 0.300 مثبت و منفی حدودا هست شما گفتید 1.39 اعمال کنم ولتاژ رو ولی اینجا چنین عددی اعمال نمیشه یه سری فیلم توی یوتیوب بود کسی با یه برد دیگه 0.15 منفی داد ولتاژش 1.34 شد ولی از انجا که برد ها با هم فرق داشت یه مقدار صبر کردم و دست نزدنم .

چه عددی بهترین و ایده  ال ترینشه 

یک سوال هم فراموش کرده بودم مطرح کنم :

اگر ولتاژ کم شه توی استرس تست هم  فیل نده موقع لود سی پی یو ولتاژ بیشتر بخواد سیستم اعمال میکنه؟ و اصطلاحا کم نمیاره؟

ولتاژ بالا اسیب زننده هست ایا ولاژ پایین هم اسیب میزند؟

و در اخر پوزش بابت سوال هایی که بعضا ممکنه اماتور و ابتدایی بنظر  برسه اولین سیستم ای ام دی من هستش و خودم  هم بستمش برای همین  یه مقدار مثل کسی که اولین  بارش هست سیستم میبنده  اونم رایزن برای همین  اعتماد به نفس زیادی ندارم که خودم  دست بزنم بدون  کسب اطلاعات کافی و  میترسم با خطایی جزِیی خسارت جبران ناپذیر بزنه سر همین بعضا تعداد سوااتم هم زیاده .

درکل تشکر از استارتر محترم که چنین تاپیکی رو ایجاد کردن جهت رفع مشکلات و....

خوب اگر سه حالت normal - auto و offset داره شما ابتدا یک بار روی حالت normal قرارش بدین و ولتاژ رو توی ویندوز چک کنید. در نهایت اگر راضی کننده نبود چون قصد کم کردن ولتاژ رو دارین روی یکی از اعدار منفی قرار بدین و ولتاژ رو چک کنید

قبلا گفتم بنده با محیط بایوس گیگا آشنایی ندارم . بهترین راه آزمون و خطاست.

بستگی به load line calibration داره که روی چه level ی ست شده باشه. اگر توی استرس fail نده یعنی ولتاژ اندازه هست چون نهایت فشار توی استرس به پردازنده میاد و توی هیچ لود دیگه ای ولتاژ بیشتری نیاز نداره

البته استرس به تنهایی نشانه ی پایداری سیستم نیست. بازی و کار با نرم افزارهای رندرینگ و مالتی مدیا هم برای تست پایداری سیستم ملاک هستن

حقیقتش نمیدونم - ولی تا به حال توی سایت یا فرومی ندیدم کسی با ولتاژ کم به پردازنده اسیب رسونده باشه.

گزینه ی cpu over voltage protection یا شبیه این رو هرطوری شده توی بایوس پیدا کنید و enable کنید دیگه نیازی به تغییر ولتاژ دستی هم ندارد . موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...